Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Milliseid vigu teeme vee joomisel?

EKSPERDI NÕUANNE
Milliseid vigu teeme vee joomisel?
Milliseid vigu teeme vee joomisel?

Tuntud kiropraktik Karl Pärjamäe annab nõu – milliseid vigu teeme vee joomisel?

Hoolimata lõputult korratud ja tõestatud faktidest, et inimkeha koosneb suuremal määral veest ning et korrapärane, külluslik veejoomine on inimkehale ääretult tähtis, jääb suur osa tavainimestest siiski tihtipeale kahjuliku kujutelma küüsi, et optimaalseks terviselahenduseks piisab üksnes mõnest veeklaasist päevas – seda kas vett toidu kõrvalt tarbides või niisama janu leevendades.

Tuntud Eesti kiropraktik ja liikumisekspert Karl Pärjamäe räägib aga sellise suhtumise ekslikkusest: “Tõsiasi on see, et janu tihe olemasolu on iseenesest puuduliku veetarbimise sümptom ning signaal, et sinu harilik veetarbimine on kaugeltki liiga vähene, mitte keha viis öelda, et aeg on võtta klaasike vett.”

Puhta ja reostusaineteta vee joomine tagab loendamatult tervislikke kasutegureid, mis ei piirdu üksnes keha talitluse normaliseerimisega: küllaldane vee tarbimine tagab nii eluterve välimuse, optimaalselt toimiva ainevahetuse, suuremad energiavarud, rakkude uuenemise ning parendab isegi meeleolu!

Pärjamäe sõnul on küllaldane puhta joogivee tarbimine ülimalt tähtis: “Vastupidiselt laialtlevinud uskumusele, ei vaja me kaheksat klaasitäit vett päevas. Sõltuvalt toitumisharjumustest, elukohast, füüsilisest aktiivsusest, keha suurusest ja igapäevastest tegevustest võiks inimene tarbida kuni lausa seitse liitrit vett päevas.

Pole olemas n.-ö. ametlikku joogivee tarbimise soovitust – inimkeha teab, millal ta vett vajab, seega vett tuleb tarbida mõistlikult ning enesetunde järgi. Joogivesi peab olema puhas.”

Läänemaailmas, eriti põhjaveerikkas Eestis, on kraanivesi üldiselt täiesti ohutu, puhas ja joomiskõlbulik. Pärjamäe soosib siiski ettevaatlikku suhtumist: “Eesti kraanivee üldisest puhtusest hoolimata tasub olla kraanivee kvaliteedi osas ettevaatlik, sest isegi väikestes kogustes reostusaineid, pestitsiide või raskmetalle, mida kraanivees leiduda võib, teevad potentsiaalselt sinu tervisele suurt kahju, ning seda eriti pikaajalise tarbimise tagajärjena.” Just sel põhjusel on ehk kõige ohutum ja targem variant oma joogivee filtreerimine, kas filterkannu või muu veepuhastussüsteemi abil. Filtreerimine kindlustab ligipääsu kõige ohutumale ja tervislikumale joogiveele, ja seda ilma suurema investeeringu ja pidevate ülalhoiukuludeta.

Aquaphor filterkann
Aquaphor filterkann

Kokkuvõtlikult on kraanivee filtreerimine tavakodanikule kõige lihtsam ja targem variant, mida enamikelt turgudelt leida võib, ja seda nii puhtrahalistel kui ka tervislikel põhimõtetel; mitte ainult ei ole filterkannu ja/või kraanifiltri soetamine tark investeering, mis tagab pikemas perspektiivis märkimisväärse rahalise säästu, vaid ühtlasi eemaldab kraanivee filtreerimine ka kraanivees potentsiaalselt leiduvad kahjutegurid, tagades puhta ja tervisliku joogivee.

Eesti turult leiab ka maailmamastaabis kõrgekvaliteedilisi veefiltreid – näiteks ülemaailmselt tunnustatud kvaliteedi ja muljetavaldava kasutuseaga Aquaphori veefiltreid leidub paljudes kauplustes üle Eesti. Seega tee kindlaks, et pakud oma kehale parimat ja puhtaimat kütust ja hakka oma vett filtreerima!

A: Aquaphor, 2016

 

 

Logo - AQUAPHOR veefiltrid, filterkannud, veepuhastusseadmed
Narva mnt 53, 10154 Tallinn, Harjumaa
+372 600 2255

Aquaphor on juhtiv veepuhastusseadmete tootja ja valdkonna tehnoloogialiider maailmas. Premium klassi filtrisüsteemid, veefiltrid, filterkannud.

Filtreeritud puhas vesi päästab kohvimasina ja juuste värvi

Selge ja läbipaistev vesi ei tähenda veel, et see on puhas. Isegi kui vesi on tunnistatud joogikõlblikuks, võib selles sisalduda erinevaid ühendeid

Vesi plastikpudelis – kas ikka kõige puhtam joogivesi?

Eestis villitud pudelivesi on põhimõtteliselt tavaline kraanivesi, millele on lisatud säilitusained, et vesi 6 ja rohkem kuud säiliks. Kui keskendume nüüd veel ka plastikpakendile, mille kahjulikkusest tervisele on viimasel ajal väga palju rääkima hakatud, paneb mõtlema, miks me seda kõike teeme, kas tõesti ettevõtluse toetamiseks?

Vesi mõjutab küpsetiste kvaliteeti

Vesi mõjutab valmiva toidu kvaliteeti. Näiteks kare ja liigselt minaraalirikas vesi muudab pärmi toimet.

Ära joo radioaktiivset kraanivett

Ilustamata kujul väljaöelduna joob viiendik Eesti inimestest radioaktiivset kraanivett. Peamiselt puudutab see Harjumaa, Lääne- ja Ida-Virumaa, Tallinnas Nõmme ja Pirita linnaosa elanikke, kelle kodune kraanivesi saadakse 60-70 meetri sügavuselt kambrium-vendi veekihist.

Eelista värsket kraanivett ka kontoris

Vesi on elus ja seismisel tekib sinna elu juurde. Sellest tulebki soovitus kasutada ainult värsket vett.

Väikelapse tervise nimel peaks joogivett kindlasti filtreerima

Beebi organism on eriti õrn ja vastuvõtlik, mistõttu on väga oluline, et väikelapse joogivesi oleks puhas.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube