EST
ENG
RUS
FIN
iNkodu logo
Disainilaat
Aknapalede telliskivid on puhastatuna eksponeeritud.
Aknapalede telliskivid on puhastatuna eksponeeritud.

Rõõmus isikupärane kodu - pisiasjade paradiis
Veel mullu aprillis oli siin rahulikus linnamiljöös Kadri vanavanemate ühetoaline korter, mille kohal liivane tuvipööning. Mõne kuuga kujundas värvearmastav disainer sellest rõõmsa isikupärase kodu läbi kahe korruse. Nüüd meeldib talle lihtsalt kodus olla, seal vannis käia või sõpradega lauamänge mängida. Selleks kavatseb ta esimesel võimalusel soetada veel suure ümara laua (juba välja vaadatud Derelicti toodangust).

Mida tahtsid oma kodus kindlasti näha ja mida mitte?

Juba ammu tahtsin avatud vannituba. Kõikide vastuargumentide kiuste viisin soovi kindlameelselt ellu. Tahtsin säilitada vana ja originaalset nii palju kui võimalik. Allkorrusel miksisin maja ehitamisaegseid 30ndaid tänapäevaga. Ülakorrusel, mis tuli uuena ehitada, on veidi uuematki aega, 60–70ndaid, siia panin lisaks ka „tükikese ennast”.
Väldin ajutisi odavlahendusi: plastaknaid, laminaatparketti. Eelistan hingega „päris asju”.

 
Mis oli olemas, mis tuli ümber teha?

Algselt oli olemas ainult esimene korrus. Linoleumpõrandaga köök, vannituba ja tuba, milles eestiaegne parkett. Kokku umbes 34 m². Köögi ja toa vahelt lammutati vahesein ja ehitati esikunurk, köögiosa sai veidi avarust juurde vannitoa arvelt. Teine korrus oli aasta eest veel pime tuvipööning. Väga suureks küsimärgiks oli trepp, millele leidsime optimaalse lahenduse koos kujur Kalle Pruudeni ja tema ettevõttega HN Steel. Talade vahe oli vaid 90 cm ja oli vaja trepp sinna ära mahutada nii, et see poleks eluohtlikult järsk ega võtaks ka kogu tuba enda alla. Olen oma valge metallist ja vineerist trepiga väga rahul. Ka 83aastne vanaema ütles, et väga mugav on astuda.

Räägi ka rahast!

Kui just sisearhitekti abi ei kasuta, siis paks rahakott ei taga ilusat kodu. Peab olema nutti ja pealehakkamist ja natuke head maitset (aga oma maitse on ju kodu kujundamisel see kõige parem!). Kuna raha on alati liiga vähe, püüdsin olla nutikas. Ostsin paljud asjad laatadelt, Uuskasutuskeskusest, osta.ee-st, tuhlasin sugulaste kuurialustes... Tõin mitmeid asju (näiteks sinise diivanikanga) kaasa Indiast, kuhu elu on mind viimasel ajal palju viinud ning proovisin oma vanast kodust kaasa võetud asju sobitada uuega. Samuti üritasin teha võimalikult palju ise või sugulaste-sõprade abil. Samas ei tasu isetegemisega üle võlli minna – vahel on kokkuvõttes soodsam palgata professionaal, kui enda soperdatut mitu korda ringi teha.

 
Värvid või valge?

Ma pole värvide valikul kunagi risti ette löönud. Kui vanas kodus laksasin seinad kohe roheliseks ja hakkasin selle taustale siniseid-punaseid-kollaseid asju sobitama, siis seekord otsustasin olla rahulikum. Algselt mõtlesin isegi teha kõik valge ja lavendlililla. Kokkuvõttes sai tulemus aga ikka minulikult värviline! Seekord just sisustusega, mitte taustavärvidega mängides. Seega, inimesed, olge julged! See on teie kodu, kus teil on suurepärane võimalus ennast väljendada ja võimalus muuta see just niisuguseks, nagu „teie muinasjutt” ette näeb.

 
Räägi oma stiilist!

Minu stiil kodus on tõesti lokkav eklektika. Väikseks orientiiriks oli alumisel korrusel järgida maja ehitamisajastut 1938–39, ülemisel 60–70ndaid (v.a vann, mis on vanem). Muretsesin juba, et äkki läheb korter liiga imalalt maitsekaks. Ükskõik, mida tõin – kõik sobis kuidagi liiga hästi ja lausa igavalt kokku. Siis lisasingi ootamatuid detaile nagu tööstuslik lamp muidu nunnus köögis, värvilise juhtmega valgustid, ise värvi diivanid ja tõeliselt kitš kuldne naisebüst Kopli vanakraamipoest…

6 parimat nõuannet

Tee ideetahvlid!


Värve valides on hea kasutada visualiseerimist: teen arvutis endale moodboardi ehk tujutahvli. Mõtlen välja kujundamist vajava ruumi meeleolu ja temaatika ning hakkan sobivana tunduvaid esemeid ja värve piltidena kokku tõstma. Selleks ei pea üldse kujundusprogramme kasutama! Ülakorrusel hakkas värvilahendus arenema minuga juba tükk aega kaasa rännanud Toulouse-Lautreci reprost. Tegin lausa 4–5 värvilahendust ja valisin lõpuks sobivaima, isegi sõpradelt küsisin, milline on nende arvates see kõige minulikum. See on päris lõbus mäng!

Tee ise mõistlikult.

Julgustan ikka kodus ise tegema, aga ka oma oskusi ja võimeid hindama ja isetegemisel palju kannatust varuma! Vahel on meistri kaasamine soodsam ja rahulikum. Õppisin Youtube’ist krohvimise põhitõed ära ja elutoa sein valmis täiesti minu käega, katsin selle veel kohupiimavärviga ka. Isegi profid kiitsid tulemust. Samas nägin välisukse pahteldamise ja värvimisega kurja vaeva ja lõpuks pidin ikka profi kutsuma. Kokkuhoid läks hoopis kallimaks, natuke kibedaid pisaraid lisaks. Kookosõliga valgeks saadud põrand oleks võinud samuti olla osavamalt tehtud. Valget puitpõrandat soovitan hoolimata väljanägemisest vaid tõelistele koristamisfännidele. Selle puhtana hoidmine on ikka paras töö!

Nuputa ja nipita!


Olen rahul enda välja mõeldud ja sõprade abiga kokku putitatud valgustitega. Tsaariaegne kraan osta.ee-st, värviline juhe ja vanaaegse ilmega sokkel brändilt Kangasjuhe, pirn Espakist… Hind kokku maksimum 35 eurot (kalleim osa oli natuke ägedamat sorti pirn). Kilakola-laadalt ostetud eurosed nõukaaegsed kopsikud, triikrauajuhe, puust pärlid Karnaluxist ja natuke pusimist ning ongi köögilambid valmis. Hinnaks ilmselt umbes 5 eurot tükk. Kuna siin on niigi väga palju detaile, otsustasin põhivalgustid teha väga lihtsad: kangasjuhe, tore pirn ja paar puupärlit, kuplit polegi. Lisaks tegin ise korda mõned retrolambid, ühe lasin värvida vanniga sama tooni.

Kaalu, kuhu panustad!

Ära mine kunagi kergema vastupanu teed, et „viskan kähku laminaadi maha”, kuigi värvikihi alt tuleks välja maailma mõnusaim puupõrand. Vahel on väike lisanokitsemine asja väärt ja rõõmustab pärast topelt. Olen eriti uhke sõprade väljavisatud vana malmvanni üle, mis nägi algul üsna trööstitu välja. Lasin selle liivapritsiga puhtaks teha, pulbervärviga tumesiniseks võõbata ja lõpuks seest akrüülida. Palju tegemist ja närvikulu üliraske vanniga (eriti üksikule naisterahvale, kes sõidab Nissan Micraga), aga tulemus on vaeva väärt: superäge, mugav ja kvaliteetne. Pealegi kokkuvõttes poole soodsam kui maksnuks poes plekkvann.

Kombineeri ka köögis!


Kui head tegijat otsides Facebookis mainisin, et kaalun üht-teist Ikeast osta, sain üksjagu laita. Et see on masstoodang, mida iga nurga peal näeb, kvaliteet halb jne. Aga leian, et on asju, mida tasub küll sealt tuua, see ei tähenda fantaasiapuudust ega käegalöömist. Alumised kapid on Ikeast, ees uued nupud. Valge riiul akna kõrval on Ikea magamistoariiul, mis lahendas ideaalselt aknalaua ja töötasapinna kõrguste ülemineku. Sõber Tõnis tegi köögi ülaosa Espakist ja K-rautast ostetud riiuliplaatidest ja kanduritest. Pliidi taga seinas on MR-stuudios välja lõigatud pleksiklaasi all tükk toatapeeti.

Pea hoogu!

Tagantjärele soovitan, et kõiki asju ei tasu õhinas ette ära osta. Kuigi jubedalt tahaks, sest siis hakkab kodu justkui looma. Kui ikka päris kindel ei ole, ära osta. Kõik ei pea korraga valmis saama ja hea on asju valida samm-sammult. Mis algul tundub sobivat, ei pruugi sees elades praktilistel kaalutlustel üldse meeldida. Ära rutta, enne harju oma uue koduga koos elama. Nii saad funktsionaalsema ja kenama tulemuse ning hoiad kokku ka.

Kodu Kauniks 2013 žürii esimees Sirje Kadalipp:

See loomingulisusest pakatav korter on konkursil osalenud kodudest üks mu isiklikke lemmikuid, mis kandideeris nii vannitoa- kui ka värvipreemiale. Imetlust väärib noore perenaise pieteeditunne mineviku suhtes ja oskus ühendada erinevaid ajastuid. Julgus kõrvutada erinevaid stiile, materjale ja mustreid annab hea tulemuse ainult peene maitse olemasolul. Kordumatu näo annavad korterile tore retromööbel ja loominguline taaskasutus. „Rosinana” meenuvad perenaise valmistatud mängulised värviliste juhtmetega valgustid. Selles kodus on tunda dünaamikat: usun, et alati, kui sinna jälle külla minna, on vahepeal midagi uut ja originaalset juurde tekkinud.

Tekst: Eve Veigel
Fotod: Juta Kübarsepp

Artikkel on ilmunud ajakirjas Kodu&Aed 2/2014

Jaga Facebookis

fb button
Avatud magamis- ja vannituba mahub hästi katusealusesse. Mõnus pehme mööbli komplekt on leitud uuskasutusest mõne euro eest.
Elutoa diivanid, millel on hea nii filmi vaadata, lugeda, kui ka tööd teha, said nimme erineva katte ja teisigi värvikaid lisandeid.
Erinevatest plaatidest kokku sobitatud põrand on avatud vannitoa ehteks. Ülakorruse värvilahendus hakkas arenema Toulouse-Lautreci reprost. Valamulauaks sobib hästi uuskasutusest pärit kapike.
Vana radioola on igati töökorras ja sobib hästi 60–70ndate hõllandusega ülakorrusele.
Artiklid:

Valgetahvlivärv - eriti hinnatud lahendus kontoriseintele

2017-11-11
Kontorisisustus. Valgetahvlivärviga saab anda ruumi seintele põrandast laeni tahvlifunktsiooni või kujundada väiksemaid seinapindu, aga ka mööblit vastavalt enda vajadustele või fantaasiale.
Värvikeskus alustas koostööd innovatiivsete seinakattematerjalide tootjaga Smarter Surfaces, kelle valikus on uudne auhinnatud toode Smart Wall Paint valgetahvlivärv. Valgetahvlivärviga saab muuta mistahes sileda pinna praktiliseks tahvlipinnaks, kuhu erinevalt kriiditahvlist kirjutatakse spetsiaalsete tahvlimarkeritega. Valgetahvlivärviga viimistletud pinnad on eriti hinnatud lahenduseks kontorites, koosolekuruumides ja koolides. Kuid see ei välista selle kasutamist ka kodustes tingimustes. Miks mitte mõni köögi, elutoa või lasteto

Norte Monde kandik - kunstiteos laual ja seinas

2017-11-07
Vastavatud Treimann Mööblisalongist Tallinna südalinnas Poordi 1 leiab tootesarja Notre Monde valikust väga omanäolisi tooteid, mida Eesti pole varem kohanud! Lihtsalt öeldes, praktilisele kandikule, mida leiab meie kõikide majapidamistes, on antud kunstiline väärtus, mis annab igale interjöörile lisaväärtust erinevas funktsioonis. Notre Monde kaubamärgi looja on kunstnik Dawn Sweitzer, kelle eesmärk on pakkuda, mitte lihtsalt kodu aksessuaare, vaid elegantseid tooteid, mis loovad kodust luksusliku elukeskonna.

Hunterior sisustussalong: erilised detailid terviklikus ruumilahenduses

2017-10-30
Nõmme kõrgete mändide alla armsasse rohelisse majakesse on ennast mõnusalt sisse seadnud üks eriline sisustussalong. Hunteriori omanikud Gerli Mõisja ja Margit Grünthal ise nimetavad salongi pigem showroom/butiigiks, sest tegemist ei ole tavapärase sisustuskauplusega. Hunteriori majas on viimse detailini sisustatud nii elutuba, söögituba, magamistuba, esik kui kodukontor scandi-boho stiili järgides. Skandinaavialik stiil on põimunud boheemlasliku muretu vibe-iga, külg-külje kõrval harmoonilises tasakaa

Hermanni Maja - kodu, mis on loodud mugavusest inspireerituna

2017-10-24
Uute elamuprojektide märksõnadeks on kaasaegsus ja mugavus ning eestimaalane teab väga hästi, milline kodu on kena ja mugav. Tänapäevaste mugavustega kodu on nauding, millesse tasub investeerida, saades vastu mõnusa olemise oma perele. Toompea veerel asuv Hermanni Maja pakub seda kõike ja eriliselt luksuslikku elukeskkonda saab nautida korterelamus asuvas katusekorteris. 4-toaline, kõrgete lagedega katusekorter asub Hermanni Maja viiendal korrusel ja laiub 148 ruutmeetril, pakkudes tõeliselt magusat lisaväärtust peaaegu s

Eelista eestimaist mahekosmeetikat

2017-10-23
Inimeste teadlikkus sellest, kui oluline on järgida, millega me kokku puutume, kasvab iga aastaga. Olgu see siis toit, kodukeemia või kosmeetika – kõik mõjutab meie tervist pika aja vältel. Vahest kõige tähtsam ongi teadvustada, et ainuke, kes vastutab meie tervise eest, oleme meie ise. Tihti  arvatakse, et kui toode mõjuks tervisele halvasti, siis teda ju ei müüdaks. See loogika ei pea aga kindlasti paika, sest me puutume kokku päevas sadade erinevate toodetega. Siseviimistlusmaterjalid ruumides, kodukeemia, kosmeetik

Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiale kandideerib viis nominenti. Vaata fotosid

2017-10-12
Eesti Arhitektide Liidu (EAL) aastapreemiale kandideerib tänavu viis objekti: Balti jaama turg, Eesti Rahva Muuseum, Järveküla kool Peetris, Rotermanni kvartali viljaelevaator ning Norras asuv modernne mägimajade kompleks Skapet. Aastapreemia laureaat selgub 8. detsembril Vabalaval toimuval arhitektuuripreemiate tseremoonial. Preemia suurus on 5000 eurot, mille väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital. „Möödunud aastal valmis Eestis suur hulk ühiskondlikult olulisi objekte, neist mitmed on jõudnud ka aastapreemia nominentide hulka,“

Miks eelistada pähklipuust mööblit?

2017-10-10
Pähkel on tugev ja vastupidav väärispuit. Pähkli puidu liike on palju, kuid mööblit valmistatakse põhiliselt USA idaosast pärit mustast pähklist ehk kaubandusliku nimega ameerika pähklist. Puit ise on väga tugev, kannatades keerukat puidutöötlemist, puunikerdust ja treimist. Puidu hinnalisust määrab see, et puud kasvavad aeglaselt ja võivad küpseda kuni 150 aastat. Kuna puit kuivab samuti üsna aeglaselt ja vajab kuivatamisel hoolikamat jälgimist, siis omab pähkel tavaliselt 25-50% kõ

Vannituba läikima: kasulikud nõksud sanitaartehnika korrektseks puhastamiseks

2017-10-09
Kui valamute ja WC-pottide eest õigesti ei hoolitseta, võib vannituba kujuneda tülikaks puhastustandriks, kus tuleb võidelda hambapasta- ja seebijääkide, kuivanud veepiiskade, lubja- ja rauasette ning teiste tülikate plekkidega. Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti müügi- ja turundusjuhi Aivi Paju sõnul on vannitubade korrashoiu reegliks sage ja teadlik koristamine õigete puhastusvahenditega. Just nii saad vältida isiklikuks hügieeniks kasutatavate pesuvahendite jääkide ladestumist ja juuksekarvade kogunem

Töötamise uus stiil

2017-10-05
Mickey (design: ITO Design) Mickey tutvustab originaalset disaini, mis loob pingevabama töökeskkonna. Selle mudeli eriliseim tunnus on  muutuv kaldenurk, mis lubab istmel järgida kasutaja istumisasend
Nutikamad tööandjad teavad, et töökeskkond mõjutab nii firmasisest üldist atmosfääri kui ka väga otseselt töötulemust. Tasub investeerida sisekujunduslikesse uusimatesse võimalustesse, et luua inspireeriv, mänguline ja mugav koht töötamiseks, sest loomingulised ideed ja raamist väljas lahendused ei sünni jäigas ja igavas õhustikus. Pikalt kontorimööbli maaletoomise ja müügiga tegelenud ettevõtte Tool & Tool juht Priit Värno soovitab tutvuda ettevõt

Talken Design ümmargused riiulid – ainulaadne Eesti disain

2017-09-26
Talken Desingi kaunid ümara vormiga riiulid eristuvad oma vallatu ilmega kõigist omalaadsetest. Tooted on selgete vormide ja lihtsa disainiga ning mõeldud teadlikule kliendile, kes soovib osta asju päriseks. Talken Designi lemmikmaterjalideks on vineer ja taimparknahk. Kasevineer on tugev looduslik materjal, mis ei kulu, paisu ega kuiva kokku ning viimistluseks kasutatakse ainult keskkonnasõbralikke ja hingavaid vahendeid. Kõik tooted on valmistanud Jana Jõgi käsitööna ja viimistlusega aitab kaasa suurte kogemustega mööblime

Tallinnas avati uudse eristuva valikuga mööblisalong Treimann Mööbel & Disain

2017-09-18
Tegemist on pereettevõtega, mis sündis suurest kirest mööbli ja disain vastu. Eestvedaja, Lauri Treimann, on koondanud oma pereettevõttesse pikaajalise kogemuse mööblifirma tootmise, müügi- ja juhtimis vallas. Mööblisalong pakub kaasaegset elukondlikku mööblit Euroopa tipptootjatelt. Tagatud on kõrge kvaliteet ja mõistlik hind ning loomulikult seda mugavalt  ning võimalikult kliendisõbralikult. Eesmärk on pakkuda valikut, mida teistest poodidest ei leia, et klientidel oleks võima

NIPIKOGU hoidiste valmistajale

2017-09-08
Aiasaaduste purkipanemine on eestlasele loomuomane. Paraku tikub vanavanematelt saadud tarkusest igal aastal midagi ununema ning seetõttu tuletab Haabersti K-rauta aiaosakonna juhataja Viive Tambek meelde nippe, mis teevad hoidistamise lihtsamaks. Ettevalmistustöö Olenemata sellest, mida purki paned, hoolitse, et purgid ja kaaned on steriilselt puhtad. Lihtsaim võimalus on pesta tarvikud kuumal temperatuuril nõudepesumasinas. Kui seda võimalust pole, siis kuumuta pestud ja kuivatatud purke ahju metallrestil kuni 150 kraadi juures. Ä

Erilises omanäolises loodustemaatika võtmes MIURIO tapeedid ja tekstiilid

2017-09-04
Julge, mänguline ja inspireeriv Miurio disain kõnetab meid kõiki - igaüht omal erilisel viisil. Disainer Rita Assori poolt loodud tooted mõjuvad nagu mälestus lapsepõlve unenäost. Kangale sündivad kujundid ja nende mõju meile pole aga juhusliku iseloomuga vaid välja kasvanud põhjalikust ja mahukast magistritööst, mille aluseks sai võetud populaarse Eesti kirjaniku ja semiootiku Valdur Mikita käsitlus eestlasest kui looduskultuuri kandvast rahvast. Rita Assori tunnistab, et algselt pidas ennast

Õige planeering on kõige alus – notaribüroo Toomemäe nõlval

2017-08-24
Imeliselt looduskaunis kohas Tartus Ülikooli tänaval uues ärihoones asub notaribüroo, mille ruumi- lahendus oli sisekujundaja Ulvi Lõhmusele hea väljakutse. Kontori kujundamisel on kõige aluseks õige planeering. Toomemäe kõrval asuva büroo pikal kitsal pinnal oli põhirõhk loogilise ruumilahenduse leidmisel, sest notaribüroo töö on spetsiifiline, kus mingid alad ei tohi omavahel kattuda. Toimivad rajad tuli kõigepealt välja mõelda, et töötajate toitlustus- ja puhkealad paigut

Ainulaadne Eesti disain ja käsitöö HomeStyles

2017-08-23
HomeStyle on veebipood, kus leidub kodu kujundamiseks ja sisustamiseks vajalikke kodu- ning tekstiilitooteid, aksessuaare, lastetooteid ja naiste ööriideid. Meie märksõnadeks on hea kvaliteet ning puhas ja lihtne stiil, mis on suuresti mõjutatud Skandinaavia disainist. Oleme rõõmsad, et HomeStyle e-poe valikus on üha enam kasvanud eestimaise toodangu osakaal, mida allpool Teile ka tutvustame. Kodu kujundamiseks leidub meie valikus mustvalged dekoratiivpadjad Kaaren Stuudiolt, millede autoriks on Pille Ernesaks. Kaaren Stuudio eesmärgiks on

13 tõhusat nippi, mis muudavad kolimise lihtsamaks

2017-08-21
Pärast suviseid puhkuseid elavneb sügisel taas kinnisvaraturg ning paljud inimesed leiavad uue kodu. Rõõmu uue eluaseme üle võib aga üsna kähku varjutada kolimisstress. Kolima asudes mõistavad pea kõik, et aastate jooksul kogunenud nipsasjakesi, riideid, mööblit ja kodutehnikat on rohkem, kui oleks oodanud. Lisaks asjade viimisele vanast kodust uude, tuleb samal ajal mõelda, kuidas ka erinevaid ametkondasid ja sõpru teavitada.  Et aga rõõm värskelt kätte saadud koduvõtmete

HALUKAARIK - moodne lahendus küttepuude vedamiseks ja ladustamiseks

2017-08-18
Kes iganes on oma elus pidanud ahju või kaminat kütma, teab hästi, et puude tassimine on üsnagi vaevarikas ja tülikas töö, rääkimata määrdunud riietest. Kauni ja sooja tuleleegi nautimiseks peab tihti mitu sületäit puid tooma ja külmal talveõhtul tahaks kuidagi kergemini hakkama saada. Lõpuks ometi on keegi välja mõelnud lihtsama lahenduse: halukaariku. Nagu ikka, sai idee alguse looja enda praktilisest vajadusest. Nimelt oli harukaarikute disainer Lauri Semevsky oma perega maamajja kolinud ar

Milline tapeet valida nooruki tuppa?

2017-08-16
Alles hiljuti tegid lapse tuju heaks tapeedid armsate karumõmmide ning südametega ja äkki avastate, et need enam ei kõlba, kuna laps on nendest välja kasvanud? Sageli ei olegi interjööri uuendamine nii kerge ülesanne, sest noor inimene tahab ennast ju väljendada oma ruumi kujundades. Vanematena me sageli ei julge ka lasta lapsel teha kõike oma maitse järgi, kompromisside leidmine on keeruline. Aga teisalt on see ju põnev ja arendav kogemus! Tänapäeval on seinakatete valik väga lai. Moonavoor seinakattestuudi

Muljeid Soome Mikkeli elamumessilt

2017-08-14
Soome elamumess Saimaa järve rannal Mikkelis oli koht, kus inspiratsiooni said kindlasti nii eriala spetsialistid kui kõiki suurepärase interjööri ja uute lahenduste nautijad. Looduskaunis keskkonnas asuva ülipopulaarse elamumessi fookus oli loodusesse sulanduva ja selle piirkonna võimalusi täiel määral arvestava välis- ning siseruumi loomine. Aedadest on kujundatud mitmekesine laiendatud eluruum, mis täiendavad hästi majade sisekujundusliku konseptsiooni (andes juurde suure lisaavaruse). Lummav loodus, l

VALHALLA avas täiesti omanäolise poe

2017-07-25
Eestimaine disainibränd Valhalla Living avas oma esimese päris enda poe uksed ja ootab teid külla Balti Jaama uue turu kõrval DEPOO alal, Telliskivi 62. Põhjamaiselt karge, väljapeetud ning põnev arhitektuuriline kuubik. Ilmselt kõige omanäolisem pood/showroom terves Eestis. Tegemist on suurima konteinermajaga, mis poeks ehitatud. Vastvalminud esinduspoest leiab suurima valiku Valhalla enda disaini. Kodutekstiilid, aroomiküünlad, puidust ja marmorist aksessuaarid koju ja kööki. Suvised lemmikud: loodusmustritega