FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
Sisustus
Ehitus
Aed
Mööbel
Terrassiehitus
Sisekujundusteenused
Köögimööbel

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»
»

Aiandus, haljastus, aiaehitus

»
Disainilaat
Trendivärv 2015 aastal: copper orange ehk vasekarva oranž
Trendivärv 2015 aastal: copper orange ehk vasekarva oranž

2015 aasta TRENDIVÄRV on soe ja üllatav VASEKARVA ORANŽ
Viimaste aastate jahedad sinised ja rohekad toonid on nüüdseks asendunud soojade roosade, punaste ja oranžide toonide spektriga, et peegeldada maailma positiivsemat ilmet. Uue trendi suunanäitaja on vasekarva oranž, mis sobib ideaalselt kas üksi või siis roosade, neutraalsete, valgete ja teiste oranžide toonidega, samuti metallikvärvide ja puiduga. Metallikvärvide võidukäik maailmas muide jätkub ja endiselt kummardatakse puitu.

Vasekarva oranž on soe ja üllatav toon, mis aitab leida uusi võimalusi, kuidas värve igapäevaellu tuua, peegeldades ühtlasi ka inimeste suhtumist üksteisesse, loodusesse ja ühiskonda. See on sügavuse ja väärtuse värv, mis aitab luua hoolivamat keskkonda meie ümber. Rõhutatakse inimese ja looduse koos eksisteerimist harmoonias, mida väljendavad looduslik värvipalett savikarva toonidest keskpäevase päikese erkkollaseni välja, roosakad nahavärvitoonid kui märk inimese sekkumisest ja seepiapruun, mis lisab ajaloohõngu.

Juhtiva rahvusvahelise värvitootja AkzoNobeli järgi on  2015. aasta trendivärv inspireeritud üleüldisest juhtmõttest: „ARGIPÄEV + oskus leida tavalisest imelist”. Lahtiseletatult tähendab see püüdu leida seda „miskit“, mis suudaks muuta meie elu, oleks määrava tähtsusega. Maailmale vaadatakse otsa täiesti uue pilguga, väärtustatakse väikeseid asju, ainulaadsust ja individuaalsust. Väike ime peab peituma igas päevas! Juhtmõttest lähtuvalt pakutakse välja 5 trendikat värvipaketti:

Big Nature + Small Me: asjad õigesse perspektiivi

See on uus minimalism, mis heidab eemale kõik ebavajaliku ja kunstliku. Peamised märksõnad on loomulikkus, loodus ja vabadus. Trend jäljendab looduse värvide ja materjalide kaunist voolu, luues sooja ja turvalise keskkonna. Värvipalett on inspireeritud nii Arizona kõrbe päikesepõletuse emotsioonist kui külluslikest looduse toonidest nagu seepia, ooker ja sienna. Tumepruunid ja –kollased koos küpse savi toonidega moodustavad loodusele omase naturaalse ja tugeva värvipaleti.Värvipalett allpool galeriis.

Layer + Layer: disain jutustab


Elame mitmemõõtmelisest elu, millele lisab sügavust enda ja maailma uuesti avastamine. Digitaalne maailm lisab nö uusi kihte nii ruumi kui aja mõistes – tänapäev kombineeritakse minevikuga. Näiteks Taani disainer Pernille Snedker loob murdunud valguse ja marmori mustreid, andes puidule uue kihi ja sügavuse. Trendi iseloomustab omavahel sobivate värvirühmade kasutamine. Võtmeks on oskuslik kombineerimine. Kasutatakse pehmeid ja pastelseid aasta värvist tuletatud toone, millele lisatakse sügavust varjundite, hääbumise ja läbipaistmatute materjalide abil.Värvipalett allpool galeriis.

+ Unseen Spaces: kasutamata luksus


Koos kasvava vajadusega ruumi järele õpime järjest enam hindama ja kasutama unarusse jäetud, märkamatuid ja mitte väga armastatud kohti. Siiani kasutuna tundunud ja lausa inetut vaadatakse täiesti uue pilguga. Kasutamata ruum muutetakse väärtuslikuks ja ilu tuuakse sinna, kus seda varem polnud. Nn „jääkruumi“ kasutamise suurepärane näide on Amsterdami Non-Fiction Design Collective, kes lõi täiesti uue hingamise väljakutele ja alleedele kanali piirkonnas, andes inimestele täiesti uued kohad, mida avastada.  Sisekujundus õpetab ära kasutama siiani kasutamata ruumi: trepialused, koridorid, nurgad jne. Põnevate dekoreerimistehnikate ja optiliste illusioonidega tõmmatakse ruumis tähelepanu hoopis uutele objektidele, muudetakse näiliselt ruum suuremaks vmt. Seda kõike saavutatakse oskuslikult heledate ja tumedate tooniga mängides. Tegelikult on isegi võimalik nö petta kahemõõtmeline ruum kolmemõõtmeliseks. Kasutatakse valitud värvikollektsioone, kuhu kuuluvad sinakashalli, khaki tooni ja neutraalse roosa variatsioonid, kontrastiks valge. Tulemus saavutatakse kas ühe tooni erinevate varjundite abil või siis kombineerides erinevad omavahel sobivad toonid ühtseks tervikuks.

Värvipalett allpool galeriis.

him + her: erinevuste ilu

Tänapäeva võrdõiguslikus maailmas õpitakse aina rohkem väärtustama oma unikaalsust. Inimesed on rahul oma nahavärviga, esile tuuakse mõlema soo parimaid omadusi. Ei ole enam naiste ja meeste töid: mehed teevad näiteks suurepäraselt süüa ja naised ei ole ammu enam ainult koduperenaised. Ühtemoodi olulised on nii erinevused kui võrdsus. Mood julgustab flirtima mehelikkuse ja naiselikkusega koos.
Värvipaletis näeme naiselikku puudriroosat ja kreemitooni koos meheliku khaki, sinakashalli ja meresinisega, mis täiendavad üksteist suurepäraselt. Mulje on klassikaline ja enesekindel. Sügav tume puit koos eneseteadlikult valitud mööbli ja aksessuaaridega on kõnekas nii avalikus ruumis kui kodus. Värvikombinatsioonid on lihtsad ja toon-toonis, rõhutades ühe tooni kvaliteeti, kuid kasutatakse ka erinevaid omavahel sobivaid toone.

Värvipalett allpool galeriis.

Friendly Barter +: sotsiaalmajandus

Viimaste aastaste suurim muutus on omandi mõiste ümbermõtestamine. Sotsiaalmeedia ajastul on alguse saanud  sõbralik koostöömajandus, mis põhineb usaldusel ning soovil aidata koos iseendaga ka teisi. Uus heitlik probleemilahendus- ja tunnetusviis mõjutavad ka sooja 2015. aasta värviperekonda, mida kasutatakse üsna uudsel moel. Näiteks marjakarva roosad ja punased kõrvuti laimirohelise ja oranžiga muudavad viimased tunduvalt mahedamaks. Samas ookrivärvile, sügavpruunile ja soojale hallile lisavad marjatoonid sügavust. Nii sise- kui välisinterjööris kasutatakse suuri värvipindu, mis muudavad üldmulje tunduvalt jõulisemaks ja konkreetsemaks.

Värvipalett allpool galeriis.


Allikas ja fotod: AkzoNobel's Aesthetic Center to form ColourFutures (koondab disainereid üle maailma)
Autor: Koduportaal INKodu.ee (tekst: Kätlin Viksne; toim. Jane Jõeluht)

Jaga Facebookis

fb button

Big Nature + Small Me: asjad õigesse perspektiivi
Big Nature + Small Me: asjad õigesse perspektiivi
Layer + Layer: disain jutustab
Layer + Layer: disain jutustab
+ Unseen Spaces: kasutamata luksus
+ Unseen Spaces: kasutamata luksus
him + her: erinevuste ilu
him + her: erinevuste ilu
Friendly Barter +: sotsiaalmajandus
Friendly Barter +: sotsiaalmajandus
Artiklid:

Köögimööbli ja sisustuse uudised

2018-06-14
Sisekujundusbüroo Aet Piel Disain sisearhitektid Margot Laisaar ja Liina Raudsepp külastasid mainekat Milano mööbli- ja sisustusmessi iSaloni 2018 ning jagavad meiega oma vaimustust täis muljeid köögimaailma trendisuundadest.  Tundub, et köögimööbli maailmas on hetkel kõige olulisem märksõna „Kõik kappi!“ Liigume sinna, et absoluutselt kõik asjad on silma alt ära ja me ei räägi ainult nõudest, vaid ka kõigest muust. Uute Pocket uksesüsteemide abil on v&

Sisearhitekt Ingrid Kuuli kujundatud eramu võtmedetailid on täispuit, kivi ja klaas

2018-06-13
Eriliselt looduskaunis kohas Pärnu jõe ääres valminud neljaliikmelise perekonna elamukompleks on hea näide kliendi ja sisearhitekti suurepärasest koostööst. Sisearhitekt Ingrid Kuuli kaasati protsessi veel õigel ajal – kohe peale eramu projekti valmimist. Nii oli võimalik projekt koos läbi töötada ja muuta mõningaid avasid enne ehitustöödega alustamist. Lisaks vanematele elab peres kaks gümnaasiumiealist last. Pere põhisooviks oli saada hubane ja soe kodu, kus on kasutatud naturaalseid nin

Kuidas muuta väike korter avaramaks?

2018-06-11
Väikese ruumi kujundamine võib tunduda tõelise väljakutsena, kuid leidlikud lahendused ja õige sisustus annavad ka kõige pisemale kodule avarust ning võimaluse ökonoomselt ja mugavalt toimetada. Ka meie stuudiopood Telliskivis on kompaktne ning väike, kuid sealjuures avar ja valgusküllane. Seepärast usume, et oskame ka Sulle parimaid lahendusi tutvustada. Kasuta ära võimalikult palju loomulikku valgust See teada-tuntud nipp ei vea Sind kunagi alt ning jätab ruumist tõeliselt avara mulje. Jäta a

D-SIGN sisekujunduse büroo: Ruum võiks olla sama unikaalne nagu inimene, kes selles viibib

2018-06-05
Eks me kõik seisame mingil hetkel oma elus silmitsi uue või olemasoleva kodu sisustamisega. See on valdkond, kus pakkujaid ja võimalusi on tohutult palju. Osad inimesed tunnevad rõõmu ise sisustamisest, teistele on see aga tõeline peavalu, eriti just see mitmetest kohtadest otsimine ja asjade kokku sobitamine. Sellisel juhul oleks ilmselt targem juba pöörduda asjatundjate poole, säästab tunduvalt aega ja energiat ning ilmselt tuleb ka tulemus kordades parem. Tallinnas asub üks omanäoline sisekujundusbüroo nimega D

Oikosel valmis koostöös Flooriniga uus värvide erikollektsioon: 100 aastat läbi dekoratiivvärvide

2018-05-18
Foto: dekoratiivvärv Oikos IMPERIUM
Tänavu, juubeliaastate tähistamise vaimus, pani Floorin pead kokku Itaalia dekoratiivvärvide tootjaga Oikos ja nii valmiski kollektsioon 100 aastat läbi dekoratiivvärvide. See on värvikollektsioon, mis iseloomustab erinevate ajastute populaarseid seinaviimistluslahendusi. Iga perioodi kohta on välja valitud kaks erinevat efekti, mis esitlevad vastava ajastu sisekujundustrende. Kollektsioonis said esindatud nii krohvid kui värvid. Art Noveau (20 saj algus) Stiil kerkis esile Londonis ja Pariisis. Selle siht oli kaasata kunst ja disain igapäevael

Mis mõjutavad tänapäeval tervet elu -ja töökeskkonda?

2018-05-03
Päästetöötajatel on töökohal laual neli monitori. Fotograaf Tiit Blaat
Tervise- ja keskkonnateadlikkus on viimaste aastate jooksul kõvasti kasvanud. Mahetoit, joogatunnid, meele- ja kehaprogrammid, terviseklubid ja tervendussüsteemid on inimeste hulgas üha populaarsemad. Ka Eestis on teadvustatud, et toitudes ei peaks sisalduma E-aineid ega GMO-sid ehk geneetiliselt muundatud toiduaineid. Tarbijatena valime üha enam oma toidukorvi mahetoitu. Aga ikkagi hindab umbes 40% elanikkonnast oma tervist kehvaks ja põeb kroonilisi haigusi. See on tohutu koormus Haigekassale ja lõpuks kogu riigi eelarvele. Ravikulud on nii suured, et appi

Muljeid Eesti suurimalt sisustusmessilt Interjöör 2018

2018-04-23
20.-22. aprillil toimus Eesti Näituste messikeskuses taas sisustusmess Interjöör, mis on Eesti suurim sisustusmess, hõlmates lisaks sisustusele ka kinnisvara, aianduse ning disaini valdkondi. Nagu ikka, nii sai ka sel korral nautida ja osta head disaini erinevatest valdkondadest. Samuti sai osaleda toidu valmistamise õpitubades, erinevatel seminaridel ning nõuandlates ja tutvuda ka EKA tudengite,  floristika võistlustööde ja valgustidisainerite KUU ja PUU näitustega. Esindatud oli Eesti disainerite kahurvägi, kes oma loo

Sisustussalong U&K Interiors aitab luua julge ja erilise interjööri

2018-04-13
Sisustussalong U&K Interiors aitab luua julge ja erilise interjööri. Foto: Artwood
Tallinnas asuv omanäoline sisustussalong U&K Interiors püüab pakkuda kõike seda, mida mujalt ei leia. Salongis ringi vaadates tekkib täiesti tahtmatult tunne justkui oleksid ootamatult kellegi lõunamaise hõnguga koju sisse astunud. Päris täpselt ei saa aru, on see nüüd Itaalia või Prantsuse kodu, aga kindlasti mitte tavapärane Eesti oma. Kõik, mis silma jääb, on äärmiselt huvitav ja omanäoline. See võibolla isegi natuke teatraalne koht on julge kliendi jaoks, kes soovib isikup&au

Unikaalsed tiigipuust seinapaneelid ja lauad

2018-04-03
Puit on alati olnud üks lemmikumaid materjale, millega kodu hubasemaks ja naturaalsemaks muuta. Puit sobib igasse interjööri. Tunneme hästi kodumaiseid puuliike nagu tamm, kask, lepp, saar ja oleme neid harjunud ka kasutama nii viimistlus kui mööblimaterjalina. Õnneks ei piirdu tänapäeva valik ainult põhjamaise toodanguga ning soovi korral saame kodu kaunistada ka lõunamaist päritolu puiduga. Haruldased tiigipuust seinapaneelid nüüd ka Eestis Tartu ettevõtte Olikoli Grupp tootevalikust leiab lisaks tavapuidule

Hetke suursoosik sisustuses on geomeetria

2018-03-29
Vaata milliste ägedate geomeetriliste mustritega saab seinu katta. Otsi lemmikut e-poest, kõige uuemad leiad Tapeedistuudio salongist Sisustus E Kaubamaja II korruselt. Tapeedistuudio

Sisearhitekt Airita Aim annab nõu, kuidas sisustada kodu nii, et see oleks moes ka aastakümnete pärast

2018-03-23
Sisearhitekt Airita Aim annab nõu, kuidas sisusta kodu nii, et see oleks moes ka aastakümnete pärast. (Foto: Meridiani Plinto)
Disainimaailmas käivad asjad moemaailmaga sarnaselt. On kiirmood, mida saab odavalt ja kohe ning klassika, mille eest tuleb väärilist hinda maksta. Trendid tulevad ja lähevad, aga tõeliselt hästi välja mõeldud tooted ja põhisuunad ei lähe kunagi moest. Geniaalseid asju pole ju mõtet uuesti leiutama hakata, pigem muuta olemasolev veelgi täiuslikumaks.  Trendid sisekujunduses ringlevad mööda spiraali Sageli isegi ei teata, et mõned poeakendel ja kataloogides ilutsevad moodsad tooted ja ideed on tegelikult

Kasuta julgemalt sinise tooni energiat oma kodus

2018-02-23
Me armastame sinist! Sinine on Eesti toon, mida must ja valge täiendavad. Sinine on Eestimaa taevavärv, mis sisendab rahu ja mõtete selginemist, sinist peetakse ka usaldusväärsuse, truuduse ja pühendumise värviks. Sinises öeldakse kasvavat loovuse jõud ja inspiratsioon. Kutsume eestimaalasi kasutama julgemalt sinise tooni energiat oma ruumides. Sinine toon aitab värskendada (loe \'tervendada\') rusuvalt ühetoonilist ruumi, näiteks ruumi, kus on liig palju beeži või pruuni; sinine toetab puidu ilu, mida eestlased jumald

Valgustite maailmas aktuaalne!

2018-02-22
Mõistagi tuleb valgusteid valida oma maitse ja soovi järgi, kuid siin on teieni toodud eredaid uusi suundi meie tuntud tootjatelt, kes kujundavad paratamatult seda maailma. Milliseid stiile, värve ja materjale leiame alanud aastast? 1. Valgustid, mis on pärit kaugetest aegadest Sobivad neile, kes armastavad klassikalist stiili ja just siit pärineb tootja Flos uus valgusti Bon Jour. See valgusti on sündinud kuulsa prantsuse kristallifirma Baccarat ( loodud 1764.a.) küünlajalast inspireerituna Philippe Starcki poolt. See on kui ajatus, kus tö&

Loe, kuidas 3 Soome disainerit oma kodu Tikkurila moeväridega muutsid

2018-02-15
Loe, kuidas 3 Soome disainerit oma kodu Tikkurila moeväridega muutsid. Fotod: Tikkurila
Trendianalüütik Nina Bruuni kodu: julged toonid ja üllatavad detailid Trendianalüütik ja disainer Nina Bruun ühendas oma kodus Tikkurila aasta värvitooni Terracotta ja Mineralsi kollektsioonist tumeda tooni Wrought Iron jahedate toonidega Serpentine ning Piazza. Värvide valikul pööras Nina tähelepanu ruumide funktsionaalsusele. Sügavad värvitoonid tavapärase valge asemel „Disainerina töötan pidevalt värvidega, seega tundus loomulik, et ma ei tee oma seinu valgeks. Minerals värvikollektsioo

8 mõtet lapse toa kujundamiseks. Mööbel võiks olla mängu osa!

2018-02-08
Ei ole kindlaid reegleid toa kujundamisel, aga siiski on välja kujunenud tõed, mis lapsele hästi mõjuvad ja arengut soodustavad. Oma mõtteid jagab meiega lastetoa sisustusega tegeleva salongi Superkuu eestvedaja Merce, keda inspireerivad lihtsad, mängulised ja omanäolised interjöörid. Mahedad värvid Lastetoa värvide puhul on reegel, kui täpselt ei tea, mida teha, siis eelista igal juhul mahedaid toone. Kui värvidega ja tapeediga pole üle pingutatud, on atmosfäär helge ja rõõmus. Tegelikult

Kodukontori valgustamise ABC

2018-02-07
Kodukontori loomine ja sinna hea kvaliteetse valgustuse planeerimine osutub lihtsaks kui seda saab kavandada juba ehituse algstaadiumis. Sel juhul peaksime teadma kodus töötamise töö iseloomu, kas vajame enamik aega laua ja arvutikuvari taga istumiseks või saame puhkenurgas meilid saadetud-vastuvõetud. Või hoopis oleks hea suur lauapind suuremõõduliste plaanide ja kavandite joonestamiseks ja värvimiseks. Sellest sõltub kui palju peab ruumi lisama kunstvalgust, milline toon peaks valgusel olema, kust suunata valgust tö&o

Kodukirja kauneimad kodud selgunud

2018-02-01
Täna pärjati Kadrioru lossis 21. korda toimunud ajakirja Kodukiri kodukonkursi Aasta Kodu võitjad. Peapreemia said Heli ja Enn Veskimägi, kes ehitasid varemetest üles vana veskikoha Harjumaal Kose vallas. Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul on vesiveskist saanud väga õdus maakodu, kus on aukohal vanad kivimüürid ja vaated veele. "Sisekujunduses on kasutatud siniseid ja halle toone ning võimalikult palju kodumaist toodangut. Pererahvas julgustab ka teisi rajama oma kodu kohtadesse, kuhu varasemad põlved on oma j

Kesktolmuimeja süsteem on hädavalik mugavuslahendus ülimat puhtust hindavale inimesele!

2018-01-31
Tänapäeval on tehnoloogia kõikjal, seega uut maja planeerides tasuks kindlasti läbi mõelda kõik nutikad ja kaasaegsed lahendused, mida turul pakutakse. Tehnika arengu eesmärk on alati elu mugavamaks muutmine, nii on see ka kodus kasutatavate seadmetega. Üks kaasaegsetest mugavuslahendustest on kindlasti kesktolmuimeja (tsentraaltolmuimeja), mis muudab koduse koristamisprotsessi kordades kergemaks. Lihtsas keeles tähendab kesktolmuimeja süsteem seda, et hoone põrandates ja seintes asub torustikusüsteem ja erinevates tubades

5 nutikat ideed tapeedi teistmoodi kasutamiseks interjööris

2018-01-10
Tapeedimaailm on kiires muutumises, pidevalt tulevad turule uued tehnoloogiad, materjalid ja omapärased disainid, mida interjööri elavdamiseks saab kasutada. Aga miks mitte olla leidlik ja lisada põnevust ja omapära hoopis erinevate tapeetimise viiside abil! Oleme harjunud, et tapeet läheb kas ühele seinale või siis saavad kõik seinad tapeediga kaetud. Kahe tapeedi kombineerimine on ka tavaline asi, üks läheb aktsendiks ja  teine neutraalsem mööblile ja piltidele taustaks. Samuti on levinud poolitamine, eriti kui inter

Ilusad söögikohad, mida tasub külastada!

2018-01-08
Mõne ruumiga on nii, et astud sisse ja saad aru, et see ongi see. Kõik on paigas ja toimib. Olemasolnud võimas ajalooline ruum mängib samuti interjööri kasuks – on õhku, kubatuuri ja valgust ...... Vaata galeriid siit