FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
Disainilaat
Alessi.it CIRCUS collection, design Marcel Wanders
Alessi.it CIRCUS collection, design Marcel Wanders

Uudised sisustusdekoratsioonide maailmas: muljeid elustiilimessilt Homi


2016-11-01

Septembri keskel toimus taas Milanos mainekas elustiilimess Homi. Oma messimuljeid jagas meiega sisearhitekt Reet Krause. Homi mess on sisustusmaailma arvestatav suunanäitaja, pakkudes kohapeal suurepäraseid lauanõude, sisustusdekoratsioonide, mööbli, kodutarvete, ehete ja muude aksessuaaride kõige moodsamaid väljapanekuid. Valdavalt osalevad messil kohalikud Itaalia firmad, lisaks mõned ettevõtted väljapoolt.

Kõige silmatorkavam ja meeldejäävam oli Itaalia absoluutse sisustusvaldkonna lipulaeva Alessi väljapanek, kes eksponeeris oma uut kollektsiooni „Tsirkus.“ Tänapäeval on kõige tähtsam emotsioon, inimesed otsivad elamusi nii töö- kui eraelus. Alessi juhib tähelepanu sellele, et elust tuleks rõõmu tunda ja nautida iga hetke, mis meile pakutakse. Elu on tsirkus! Kollektsioonis näeme lõbusaid punaseid-kollaseid kirkaid värve kõrvuti tasakaalustava musta ja valgega. Mustrid on samuti justkui otse tsirkuseareenilt: tuttavad täpid, triibud ja kolmnurgad ning siis ootamatult äge kommihoidja. Alessi kutsub üles välja rabelema hallist igapäevarutiinist ja tuletab meelde, et elu on ikkagi elamist väärt! Uue kollektsiooni nõud ja jõululaua kujundas tunnustatud disainer Marcel Wanders.

Väga vahva leid oli messilt uudne riidepuu, mis sobib ideaalselt nagina väikeste ruumide seinale, kuna seda saab vajadusel kokku pakkida. Toote saab paigaldada ka koos tahvliga, siis on tulemuseks justkui moodne kapp-sein.

Meelde jäid ka Roberto Cavalli sügavates tumedates toonides mööblikollektsioon Jumbo ja Liu-Jo erilised kaunistusteks mõeldud tekstiilid.Innovaatiliselt ja ekstravagantselt mõjusid värvilised klaasist dekoratiivõhupallid, mis  sobivad ühtmoodi hästi nii lakke kui miks mitte näiteks ka puu otsa, tulemus on igati üllatav. Oli ka nutikaid ja praktilisi asju, näiteks väikestesse köökidesse laua peale mõeldud funktsionaalsed nõuderestid Korea firmalt, et minikööki paremini organiseerida.

Kui räägime moodsatest sisustusaksessuaaridest, ei saa loomulikult mööda minna lauanõudest. Silma jäid Alessi valge ja hõbedaga kombineeritud lauanõude kollektsioon, mis mõjus puhta ja pidulikuna. Sama lugu on ka Argenesi väljapanekus eksponeeritud hõbedase ilmega nõudega. Miks mitte lisada kompositsiooni mõned lilled, tulemus on alati uus ja eriline. Või siis unustada lilled ja kaunistada nõud hoopis sulgedega ning üllatusefekt ongi jälle saavutatud. Leidus ka muid põnevaid aksessuaare, näiteks puidust hõbedaste kaunistustega karbid, millega sobivad suurepäraselt kokku erinevad kristallid.

Silma jäid messil ka huvitavad sügisest inspireeritud lilledekoratsioonid ja pruuni alatooniga klaasid ning valged sulgedega karbid.
 
Üldiselt paistis kõikidest väljapanekutest välja soov pakkuda midagi teistsugust tänapäeva rangelt väljakujunenud mustreid täis maailma ning see on tõesti ikka veel võimalik. Tänapäeval müübki ainult emotsioon!


Autor: Koduportaal INkodu.ee (t:K. Viksne; J,J)
Fotod: sisearhitekt Reet Krause

Jaga Facebookis

fb button