FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
Disainilaat
Maakoju sobib täispuidust klassikaline mööbel
Maakoju sobib täispuidust klassikaline mööbel

Maakoju sobib täispuidust klassikaline mööbel


2017-06-06

Suvel kolib elu õue ja maale. Enamus meist, kes pika talveperioodi moodsas linnakorteris veetnud, hakkavad õhkama muruplatsi, kirsside, võrkkiige ja linnulaulu järele. Võimalusel pöörab autonina linnast välja lähedaste või sõprade maakoju, kuni ühel hetkel sünnib otsus ja tekib võimalus omaenda maale ja -koju suunduda. Ja edasi võtab iga vaba momendi remonditööd ja sisustamine. Niisugune situatsioon on tuttav aina enamatele.
Mis on maakodu sisustamisel tähtis?


Söögilaud ja selle ümbrus
 


Maakodus on aukohal köök ja söögi valmistamine. Vanasti veetis perenaine siin suure osa ajast ja köögis levisid pea alati lummavalt head lõhnad. Siin võõrustati ka kõik külalised ja söögilaud ei olnud kunagi tühi. Lõuna-Eestist pärineb vana hea tava külalistele süüa kaasagi pakkida, külalised ei tulnud ega lahkunud kunagi tühja käega. Ainuüksi see näitab, kui tähtis koht oli vanasti köök.

Tänagi on maakodus au sees suure söögilaua ümbrus, kuhu külalised esimese asjana maanduvad. Koht täitub mõnusa suminaga.


Pikk pink

Äraütlemata praktiline istumiskoht - kuhu hea tahtmise korral võib üllatavalt palju rahvast mahtuda ja mida istekohtade puudusel terrassile ja aedagi tassida. Üldse kohtab toole maakodu söögilaua ümber erinevatest ajastutest. Need sobivad sinna hästi, kuni köögis tehakse remont. Siis tasub need uute iluduste vastu vahetada.
Toretsev vitriinkapp

Nõusid ja köögikraami maakodus eksponeeritakse, isegi kui need on vanad ja kriimulised. Taldrikud, kausid ja tassid sätitakse ruuduliste klaasuste taha. Paksudel sahtlitel on tihti ees dekoratiivsed nupud, need panevad kapi särama ja tekitavad ka täiskasvanutel lapselikku huvi neist sikutada. Kas oled märganud, kui põnev tundub nende sahtlite sisu?Kui niisugune võimas vana eksemplar maakodust puudub, siis sellest saab iga perenaise vaat, et kinnisidee. Ilma uhke pilgumagnet-vitriinkapita pole söögituba või köök täiuslik. Investeeringud söögituppa kui ühte enimkasutatavasse ruumi tasuvad end kuhjaga ära. 
Elutoas on kindel koht raamaturiiulil ja mahukal kummutil


Raamaturiiulile sätitud vanaema-aegsed raamatud, pildid ja kell leiavad kõigi imetluse. Need jutustavad perekonna lugu ja loovad asendamatut hubasust.Vanasti ei osatud suurest garderoobikapist undki näha. Panipaikadena kasutati kummuteid ja kirste. Õnn on see, kui saad koduga mõne ajahambast puretud kummuti või kirstu kaasa või pärandab niisuguse Sulle sugulane. Kas oled märganud kui palju tähelepanu see pälvib ka remonditud ja uue sisustuse keskel?  Ka tänane maakodu järgib tihti sama joont, mistõttu on kummutid ja kirstud, nii vanad kui uued kõrges hinnas.
Esik jääb tagasihoidlikuks

Esik on maakodus enamasti pisike ja peamiselt nurgatagune poriste jalanõude hoiukoht. Kui siia sättida paksude raamidega peegel ja kapike, kuhu toetada kott või külakost, polegi rohkemat tarvis. Säti siia ka nagid üleriietele ja juba saabki kõige tähtsamasse ruumi edasi suunduda.
 


 
Mööbel on kindlasti puidust

Kõige vanem mööblimaterjal - puit on maakodus asendamatu. Puit on pikaealine ja talub temperatuurikõikumisi. Ka kõik puidutoonid on kindlapeale minek.Kuna maakodulik stiil õhkab hubasust, siis märkab seda tihti ka linnakodudes. See sobib modernsesse koju, täiesti kaasaegse sisustuse keskele.

 Uudista meie suurt mööblikollektsiooni, mis meil on Sulle maakodu sisustamiseks pakkuda. Kliki ja uudista ka hindu.
Commoni mööbliäri

Jaga Facebookis

fb button