FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiandus, haljastus, aiaehitus

»

Muud valdkonnad

»
»
»
»
»
»
Disainilaat
Avati Eesti esimene nutikodu keskus Zimply
Avati Eesti esimene nutikodu keskus Zimply

Avati Eesti esimene nutikodu keskus Zimply


2017-06-10

Zimply on Eesti esimene omataoline nutikodu keskus, mis pakub targa kodu lahendusi ja mitmeid tänapäevaseid seadmeid nagu näotuvastusega turva kaameraid, WiFi kõlarite ja turvakaameraga LED pirne.
 
Lauri Lotamõis, Zimply omanikfirma Indome juhatuse liige: “Avasime Zimply nutikodu keskuse, et tuua tark kodu ja kaasaegne tehnika inimestele lähemale. Ehitus- ja sisustusmessidel oleme näinud inimeste huvi kasvu nutikodu vastu, lahendusi on palju, seepärast on vaja nõuandjat ja eri võimaluste esitlejat. Zimply keskusest saab lisaks täielikule targa kodu lahendusele erinevaid nutikaid seadmeid: näotuvastusega kaameraid, WiFi kõlarite ja turvakaameraga LED pirne, põnevaid disainlüliteid. Me testime maailmas laineid löövaid seadmeid enda keskuses ja valime parimad siin pakkumiseks välja. Meie kogemusel võtab Eesti inimene nutikodu esmalt maja olulisi tehnosõlmesid juhtima: kütet, ventilatsiooni, jahutust ja valvet. Seejärel lisandub valgustite, kardinate juhtimine, tahetakse häälkäskluste peale kohvi valmistada.”
 
Nutilahenduse hind sõltub Lauri Lotamõisa sõnul selle funktsionaalsusest. “Meie kogemusel maksab piisavate võimalustega nutikodu suurusjärgus 30-40 eurot ruutmeetri kohta. Prognoosime, et Eestis pannakse sel aastal uusarendustes üles ligi 1000 nutilahendust. Kaasaegne nutikodu peab olema lihtsasti käsitletav ning paindlik, üleliia keerukaid seadmeid ei ole mugav kasutada. Zimply müüb Fibaro nutikodu seadmeid.”


 
Nutikodu muutub samm-sammult uueks standardiks. Karmistuvad energiatõhususe piirangud sunnivad uusarendustes võtma kasutusele automaatikalahendusi. Zimplys ollakse seda meelt, et ka hinnalt muutuvad seadmed veelgi kättesaadavamaks.
“Kui 20 aastat tagasi oli mobiiltelefon imeasi, siis nutikoduga oleme jõudmas ajajärku, kus ei kujuta enam ette elu ilma selleta,” märgib Lotamõis.
 
Nutikodu suundub üha enam suunas, kus telefonist juhtimise asemel teevad kodud enamuse inimese eest ära. Nad muudavad energiatarbimist efektiivsemaks, kasutades ära elektri börsihinda ja seeläbi tarbijaid juhtides. Telefonist reguleerimise võtavad üle häälkäsklustele reageerivad abimehed, mis täna USAs oskavad tellida taksot, pitsat, poes käia. Google, Amazon, Samsung ja teised tehnoloogiafirmad astuvad jõulisi samme nutikodu suunas ja lähitulevikus oskab enamus tehnikaseadmeid suhelda omavahel. “Külmkapp ütleb Google’le, et piim sai otsa, Google edastab info toidupoele ja toidupoe droon toob piima sulle külmkappi. Kõlab uskumatult, aga see on täna juba teostatav,” räägib Lauri Lotamõis.

Zimply omanikfirma Indome alustas koostööd Fibaroga 5 aastat tagasi.
 

Jaga Facebookis

fb button
Artiklid:

Ehitusmess EESTI EHITAB 4.- 7. aprill 2018

2018-02-26
Ehitusvaldkonna erialamess, mis keskendub innovaatiliste tehnoloogiate jpt. teemade avamisele ning uusima oskusteabe, kogemuste ja oskuste levitamisele.                                                               Loe lisaks www.eestiehitab.ee          

Nõuanne: kui valgusti vooluallikas on vales kohas

2017-07-30
Millised on lahendused valgusti õigesse kohta paigutamisel kui juhe on algselt vales kohas Kas tuleb tuttav ette, et olete just kolinud korterisse, paigutanud mööbli vastavalt oma soovile ning leiate, et valgustit ei saagi meelepärasesse kohta riputada. Või soovite kodus mööblit ümber tõsta, et elamisele uut ilmet anda, kuid segavaks asjaoluks osutub vales kohas laest või seinast väljatoodud juhe. Tüüpkorterites on sageli vähe voolu saamise kohti välja toodud. Kuidas siis tagada ruumi hea üldvalgus,

NUTILÜLITI - tänase kodu võtmesõnad

2017-07-17
Vitrum, Stone
Ära jäta pistikupesade ja lülitite valimist juhuse hooleks, sest sageli just need väikesed, aga ometi nii nähtaval kohal asuvad detailid võivad saada määravaks kogu Sinu kodu interjööri üldmulje määratlemisel - anda efekti juurde või rikkuda ära. Milliseid pistikupesasid ja lüliteid eelistada? Võiks eelistada tunnustatud tootjate läbimõeldud lahendusi ja seda mitte ainuilt ilusas välimuse, vaid ennekõike ka töökindluse ja materjali kestvuse pärast.   

Kaasaegne koduautomaatikasüsteem Tark Maja

Me elame XXI sajandil ja situatsioon on selline, et tänapäevasele elamule esitatavad nõuded mugavuse osas on võrreldamatult kasvanud. Kui varasematel aastatel peeti kõrgendatud mugavuse faktoriks keskkütte ja kuuma vee olemasolu, siis edaspidi tõusis esiplaanile telefoniseerimine ja kaabeltelevisioon, edasi ilmus internet ning nüüd kerkib esiplaanile juba maja automatiseerimise süsteem. Maja võib kooskõlas teie nõuetega saada varustuse nii ohutuse, mugavuse kui ka ökonoomsuse tagamiseks. Teie majja paigaldatud