FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
Disainilaat
OSMO õlivahaga viimistletud mööbel
OSMO õlivahaga viimistletud mööbel

OSMO õlivaha - unikaalne looduslähedane puidukaitse siseviimistluses
Naturaalsed viimistlusvahendid on järjest aktuaalsemad, kuna aina rohkem inimesi väärtustab oma tervist ning keskkonda. Naturaalse puidu siseviimistlusvahenditeks on aastaid olnud kas peits õli või lakk.

Tõeliselt looduslähedane ja uudne toode on OSMO
õlivaha, kus tegemist ei ole puiduõli ega puiduvahaga, vaid tegemist on nö kaks ühes valmistootega. Kui puidupeitsi lõppviimistluseks peaks puidu veel üle lakkima, siis õlivaha puhul ei pea enam midagi tegema. 

Väljanägemiselt meenutab õlivaha lakikihti, kuid õlivahaga töödeldud põrandate vastupidavus ületab tavapäraste parketilakkide ja vahade tugevuse. Lisaks sellele põhineb õlivaha taimsetel õlidel ja vahadel. Töödeldud pind ei pragune, kestenda ega kooru. Sellega sobib töödelda ka pindu, mis asuvad kõrge niiskusesisaldusega ruumides.
 
Õlivaha on lihtne peale kanda, sellega saavad hakkama kõik koduperenaisest  spetsialistini – kaks kihti ilma krundita pintsli või svammi abil. Kiire kuivamisaeg annab võimaluse kanda pinnale kaks kihti õlivaha ühe päeva jooksul. Kuivamisel on oluline, et oleks tagatud hea ruumide ventilatsioon. Õlivahaga töödeldud põrand muutub ajaga ilusamaks ja väärtuslikumaks. Naturaalsed õlid ja vahad tungivad sügavale puitu, hoides seda elastse ja tervena, ei lase muutuda kuivaks ja hapraks. Sellised põrandad on kõrge kulumiskindlusega. Puit saab hingata, niiskus aga aurustuda.

Õlivaha ei sisalda biotsiide ega säilitusaineid.
Õlivaha koosneb naturaalsetest taimeõlidest ja vahadest (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnaoa õli ja kandelilla vaha) ning parafiinidest. Kuiv lõpptulemus on ohutu inimestele, taimedele ja loomadele vastates vajalikele sertifikaatidele ning sobides suurepäraselt näiteks laste mänguasjade viimistluseks.

Toonispekter on õlivahade puhul lai
, 16 põhitooni, lisaks nende erivarjundid. Üks suurepärane omadus on õlivahal veel – teda kulub naeruväärselt vähe. Näiteks 15 m2-se põranda saab viimistletud 0,375 ml purgi õlivahaga.


Foto. Õlivahaga viimistletud põrand

OSMO õlivaha toodetakse Saksamaal. Edasimüüjateks on suuremad ehituspoed.
Loe lisa siit


 

Autor: Koduportaal INKodu.ee (tekst: Maarja Lillemäe)

Jaga Facebookis

fb button