Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

4ROOM valgustid on puhas rätsepatöö - kõiki detaile saab valida!

2020-11-20
Laevalgusti Slim - 4ROOM

Tavaliselt me ei teadvusta endale, kui palju mõjutab meie igapäevaelu valgus. Harjume lihtsalt mingite tingimustega ära ega oska sellele isegi tähelepanu pöörata.

Kui viibime palju hämaras, oleme unised ja loiud ning seletame seda kas siis pimeda aastaaja või lihtsalt halva ilmaga. Siin tulebki mängu valgustus, millega on võimalik muuta üldist meeleolu isegi pikkadel ja pimedatel talvekuudel, rääkimata siis ruumides erineva atmosfääri tekitamisest.

Valgustusega on võimalik ühest tavalisest ruumist luua midagi täiesti erilist. Muuta saab nii ruumi proportsioone, tuua esile kindlaid detaile või kohti ja isegi tõmmata tähelepanu asjadelt, mida ei soovita eriti eksponeerida. Aga kõige rohkem muudame valgusega emotsioone ja seda, kuidas selles ruumis ennast tunneme.

Kuidas siis saavutada oma kodus tulemus, mis pakub selle elanikele kõiki võimalusi? Milline on õige valgustus, mis soodustaks elutoas mõnusat pere seltsis viibimist, perenaisel köögis toimetamisest, pereisal töönurgas tegutsemist või lapsel ärksat olemist õppimise ajal?

Selle kõige jaoks on vaja teadmisi. Kuigi arvame, et saame õigete valgustite valimisega ise hakkama, ei jookse hea nõuanne kunagi mööda külge maha, sest tegelikult on võimalik oskamatute valikutega ka tulemus vastupidiseks keerata ja kõik ära nullida.

4ROOM esindussalong on koht, kus valgustite peaaegu kõiki detaile saab valida vastavalt oma kodu interjöörile. Eestis ei paku sellist võimalust just paljud. Kuna ettevõtte peamine soov on pakkuda oma klientidele just nende kodu jaoks õigeid lahendusi, ollakse salongis lahkelt valmis ka personaalseks nõustamiseks.

Valgustitootja 4ROOM
on legendaarse Estoplasti järglane, seega kogemust on lausa 60 aasta jagu. Kogu disainiprotsess ja tootmine toimub Eestis.

Valgustikomponentide valik on väga lai

Peaaegu kõiki 4ROOMi valgustite komponente saab ise komplekteerida: kuplid, värvus, suurus, jalg, valgusallika tüüp jne. Kõik on puhas rätsepatöö. Valikus on erineva suuruse ja kujuga kangaskuppel, mida on võimalik valida ligi 50 värvitoonis ja 5 erineva sisetooniga (valge standardne matt, kuldne läikiv, kuldne matt, hõbedane ja vaskne kuppel). Peagi laienevad võimalused veelgi.

Kangaskupli sisse saab panna kas 3, 4, 6 või 8 pirniga soklipesa. Soklipesasid on kahte suurust: suurele kuplile E27 ja väiksemale E14. Olemas on ka sisseehitud LED-mooduliga lahendused (alates 2500 luumenit).

Lambijalgu on mitmes suuruses, kas siis 12 erinevat värvi metallist või puidust. Põrandavalgusti metalljala saab valida täpselt vajadustele vastava. Inimese enda pikkus määrab siin palju. Eriti moekad on väga pika kaardus jalaga põrandavalgustid!

Valgustite kokkupanemine ja paigaldus on lihtne, vajadusel saab tellija ise hakkama. Siin valgustite kokkupanemise ja paigalduse õpetused

Vanast valgustis saab teha uue

Alati ei pea ka uut valgustit ostma. Vahel on mõistlik teha lihtsalt olemasolevale kuplile (lambivarjule) kanga vahetus. Valgusti ei pea olema 4ROOMi oma. Vahetuseks valitakse kangas olemasolevatest või kasutatakse kliendi enda kangast, mis on ka üsnagi populaarne, sest tihti soovitakse seda mingi kindla detailiga, olgu selleks siis ankrud, karud, lilled vmt.

Valgusti ostuga käib kaasas professionaalne nõustamine

Valgustamise täisteenuse juurde kuulub ka tasuta nõustamine, mis tähendab sisearhitekti jaoks käe pikendust ja erakliendile kasulikke nõuandeid. Valgustuse kõigi nüanssidega kursis olemine on 4ROOMi jaoks auasi. Ainult nii on võimalik tagada ettevõtte eesmärk, et iga valgusti ka planeeritavasse interjööri sobiks ja täidaks oma rolli, selgitab 4ROOM esindussalongi eestvedaja Anne Jaanus.

Näiteks kas soovitakse lihtsalt head valgust või peab sellel olema ka ruumis kandva disainelemendi roll. Teadjamad kliendid tulevad salongi juba koos interjööri fotode ja ruumi mõõtudega. Nii on võimalik asjatundjatelt üle küsida, kas enda valitud valgustid soovitud kohta ikka sobivad. Et sisustust väga täpselt valgusega sobima saada, tasub salongi tulla koos kanga- ja tapeedinäidistega ning testida valguse mõju kohapeal.

Tüüpilised näited tööprotsessist ja nõuandeid valgusti valimiseks

Oleme kõik väga erinevad. Iga inimese valgustundlikkus ja värvitaju on individuaalne. Kes eelistab jahedamat sinakat valgust, kes sooja kollast alatooni. Kõige levinum on 2700 kelvinit, aga mõne jaoks pole ka see piisav ja eelistab hoopis 4000 kelvinile vastavat valgust. See kõik selgub vestluse käigus.

Ruumi proportsiooni määravad valgusti tüübi ja suuruse

Tuleb ette olukordi, kus tavalise soklipesaga valgustid ei pruugigi täita sellise ruumi valgusvajadust, mille laed on näiteks 4 m kõrgused. Sellisel juhul on mõistlik kasutada dimmerdatavat LED-lahendust, mis võimaldab oluliselt suuremat valgushulka. Valgus peaks ju 4 m pealt ka alla jõuda. Sama kehtib väga avarate ruumide puhul.

Vahel sobib aga väikesesse ruumi hoopis väga suur ehk justkui proportsioonist väljas valgusti, sellest saab ruumi kandev element. Valgustite unikaalne efekt paistab eriti hästi silma just väikestes ruumides.


Tööprotsessi kirjeldus. Selles Tallinna kodus on ühte ruumi valitud 2 Spirit Royal lühtrit. Fotol on söögilaua kohal on 80 cm diameetriga hõbehall Monaco. 
Kuna ruumi kõrgus on 5 meetrit, pandi pikem juhe, mis on kuplitega samas toonis hõbehall. Suurem Spirit Royal rippvalgusti valmis eritellimusena. Kõrge ruumi proportsioonide tasakaalustamiseks sai kupli läbimõõduks valitud 1,2 meetrit. Valgusallikaid on selle sees 8.

Erinevatel eluetappidel vajame erinevat valgust

Tähelepanu tasub pöörata tõsiasjale, et erinevatel eluetappidel vajame erinevat valgust. Laste ja vanemate inimeste valgusvajadus on väga erinev. Näiteks lastetoas ei pea olema sama tugeva valgusega laualamp kui vanema inimese laual. Vanuse kasvades silmad väsivad ja valgustustugevuse tajumise mõju muutub, seepärast on vaja tugevamat valgust.

Lapsele on piisav 5-6W. Lisaks laua- või põrandavalgustile peab samal ajal põlema ka üldvalgustus ehk laelamp. Nii kaitseme silmi. Eriti kahjulik on silmadele arvutiekraani vaatamine ilma üldvalguseta, mis tugevalt neutraliseerib ekraani sinist valgust.

Samuti on paljudele üllatus, et magamistoa voodis lugemiseks lisavalgusest ei piisa. Ka siin on soovitav lisaks üldvalgust kasutada. Kohtvalgus on alati pigem hubasuse loomiseks.

Valgusti valitakse lähtuvalt interjööri kujundusest

Kõik kodud on erinevad. Erinev on ruumi suurus, lae kõrgus, akende arv, seinte värv, kas matt või läikiv, tapeediga või ilma jne. Valgusti valikul lähtutakse sellest, kuhu see on planeeritud. Lae üldvalgus on enamasti vastu lage, aga söögilaua kohale toidu valgustamiseks sobib kasutada pigem rippvalgustit. Ka siin peab jälgima, et valgus langeks õigesti ega pimestaks silmi.

Spirit Royal rippvalgusti söögilaua kohal - 4ROOM
Spirit Royal rippvalgusti söögilaua kohal - 4ROOM


Suure pere puhul on abiks erilahendused ja näiteks nišivalgustus ning aknalaua valguskardinad, mis on näiteks Rootsis väga levinud.

4ROOM järgib valguslahendusi luues samuti põhjamaadele sobivat tava, eriti Rootsi ja Norra oma, kus on soovitavalt 5-8 erinevat valgusti tüüpi. Igale pereliikmele on põhimõtteliselt oma valgusti, et kõigil oleks hea, kes parajasti mängib, kes teeb süüa, kes loeb ning arvestatakse ka, millises eas pereliikmed on.

4ROOMis uut ja põnevat

Saxo

SAXO on uus väikese lauakesega põranda- ja seinavalgusti. Moodne mängulise joonega meeleolu- ja lugemisvalgusti. Sel aastal sai valgusti ka Eesti disainiauhinna Bruno nominendiks.

SAXO - põranda- ja seinavalgusti väikese lauakesega
SAXO - põranda- ja seinavalgusti väikese lauakesega

Toila

Toila ajatu valgustiperekond on tore meenutus 70ndatest. Retro on ja jääb. Kindel valik, kui oskuslikult kasutada. Ilus kodu on alati arengus, nii saavad kokku uued ja vanad asjad. Igal kodul on ajalugu, mida peaks mäletama, sest nii tuleb välja koduomanike iseloom ja eripära, räägib Anne Jaanus enda eelistustest.

Toila valgustiperekond sündis peadisainer Tarmo Luisu eestvedamisel mõttest tuua ajalooline mudel taas tänapäevasesse konteksti. Nimi sündis puht juhulikult sellest, et Toila Spa vajas samal ajal valgusteid, mõte neile meeldis ja esimene partii läks sinna. Nimi tuli tellija järgi.

4ROOMi eelkäija Estoplast valgustas 70ndatel paljud kodud Toila mudelite eelkäijatega. Materjalid ning tootmine on tänaseks kaasajastatud, aga ajatu vorm jääb meenutama varasemaid vallutusi.

Valgustid Toila, voodi Bellus - 4ROOM
Valgustid Toila, voodi Bellus - 4ROOM

Gigant

Põrandavalgusti Gigant paneb ruumi särama. Suur tähelepanu tõmbav valgusti, mis on ühelt poolt lihtne, aga teisalt üliefektne. Kupli kuju ja suurust saab valida. Valgusti oskuslik kasutamine aitab hästi mängida ruumi proportsioonidega.

Crane

Crane - nimi räägib enda eest. Unikaalne dekoratsioon interjööri, kus selle esitlemiseks on piisavalt ruumi ja stiili.

Põrandalamp Crane - 4ROOM
Põrandalamp Crane - 4ROOM

Thin

Tegemist on sisseehitatud LED-lahendusega valgutitega. Moodne valik neile, kes armastavad ja vajavad valgust. Valikus erinev kuju: silinder, kolmnurk, heksagon ja ruut. Võimalik kas plafoonina vastu lage või rippvalgustina erinevates suurustes, hämardatava dimmeriga või DALI-süsteemil.4ROOM valgustite esindussalong asub Tallinnas, Pärnu mnt 110, aga hea valiku leiab ka Tallinna Kaubamajast, Järve keskuse Rave mööblist ja Tartu Sisustus E Kaubamaja Nordin sisustuse poest. Pärnu mnt esindussalongis on lisaks Eesti valgustitele ka palju põhjamaiste valgustitootjate loomingut, lisaks Eesti disainerite mööbel Ra Sunilt ja Radiselt ning aksessuaarid kaubamärkidelt Hoog, Tekstiil Ruumis.

A: Inkodu.ee (t: K. Viksne; J. R); 4ROOM Sisustus

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google