FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Intervjuu mööblidisainer Michael Hilgersiga
Intervjuu mööblidisainer Michael Hilgersiga

Intervjuu mööblidisainer Michael Hilgersiga


2019-12-12

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeri­liimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931. aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

Michael Hilgers (MH): Absoluutselt: olen varasemalt palju vineermööblit projekteerinud, peamiselt saksa tootjatele - ja materjal pidi alati olema pärit Skandinaaviast või Baltimaadest. Nii et see tundub minu jaoks täiesti loogiline, et tuleks arendada tiimitööd mõne ettevõttega, mis asuks vineeriajaloo epitsentris, selle kauni materjali päritolu läheduses. Mulle väga meeldis idee näha vineertooteid, mida ma Radis Furniture’ile arendasin kui „form follows function“ austust, kuid võib-olla peaksime me „kolme f-i“ tõlkima tänapäevasemaks „form fun function’iks“: Tänapäeval, sarnaselt 30-ndatega, vajame igapäevaeluks vajalikke esemeid, kuid nüüdisaja toodetel võib lisaväärtusena olla ka oma identiteet. Näiteks ainulaadne kuju, mis on emotsionaalselt laetud.

MV: Ilma pikema sissejuhatuseta, kas saaksid natuke jagada oma tausta ja teekonda kuni isikliku label’ stuudio avamiseni Berliinis Kreuzbergis?

MH: Juba 90ndatel alustasin artisaanmööbli valmistamises väga traditsioonilise praksisega. Seejärel õppisin arhitektuuri, kuid peagi pärast diplomit ja 2-aastast ehituskogemust otsustasin tagasi minna siseruumidesse. Aasta võrra hiljem, suuremas sisekujundusbüroos pärast mitmeid kommertsvaldkonna projekte tundsin väga puudust otsesest kontaktist kõigi projekteerimisprotsesside ja materjalidega. Niisiis otsustasin püsti panna oma stuudio ja teha seda, mida saan kõige paremini teha ja mis kõige rohkem meeldib: olla loominguline ja vajadusel kontrollida tulemust koheselt.

MV: Räägi, kuidas lähened tootearendusprotsessidele?

MH: Arhitektina olen keskendunud ruumile, mis meid ümbritseb ja mõjutab. Mind inspireerib rohkem argipäev kui see, mis läikivatest disainiajakirjadest või kohvilaua-raamatutest vastu vaatab. Olen alati valmis avastama (toote)nišše - kuid midagi ei saa võrrelda adrenaliinilaksuga, mille võib põhjustada “lambi süttimise” moment hetkel kui arvad olevat visandanud lõpliku lahenduse mõnele probleemile, millest keegi teine enne sind polnud teadlik… Mitmed parimad ideed on end mulle ilmutanud hammaste pesemisel või duši all käimisel. Tihti on ka nii, et idee on juhtunud ajal, mil ma ei mõtle disainile. Pärast esimeste visandite tegemist konstrueerin arvutis 3D-mudeli, et kontrollida, kas idee võiks reaalselt töötada. Mõnikord ehitan maketi. Kokkuvõtteks saaksin öelda, et kuigi minu disainitud tooted näevad mõnikord üsna ratsionaalsed, on arendusprotsess vähemalt alguses üsna spontaanne ja intuitiivne.

MV: Kui mõtled oma panusest mööblidisaini, mille üle saad tagantjärele uhke olla ja kuidas on lood Radis Furniture’i collab’iga?

MH: Olen siiani väga õnnelik, et Radis’e puhul olen kohtunud tootjaga, kes on tõeliselt avatud mõtlemisega. Enamik traditsioonilisi ettevõtteid küll teadvustavad, et alati peavad turul nö “oma koha hoidmiseks” töötama välja pidevalt uuenduslikke tooted - aga kui pakkuda neile midagi tõeliselt uuenduslikku, ütlevad nad sageli, et "uus on küll hea, aga mitte nii uus…”. Nad kardavad olla esimestena turul, kus on midagi tõeliselt ainulaadset - ja seetõttu teevad nad ikkagi samu asju, mida kõik teisedki või kordavad neid. Radis oli aga algusest peale minu ideedele väga avatud ja nägi potentsiaali. Lõpuks saan oma ideede üle uhke olla vaid siis kui need reaalsuseks saavad. Ainult siis saavad need ka päriselt igapäevaseid eluprobleeme natuke lahendada. Selline on mõte, mille taga on kõik see värske koostöö ja sellise tootjaga nagu Radis.

MV: Kuidas laiemalt näed praegused kuumasid teemasid mööbildisainis. On see nii, et Põhjamaades on kliendile oluline eluringi temaatika ja pragmaatilisi lahendusi otsitakse rohkem Kesk-Euroopas ja Veneetsias… võib olla teemaks veekindel vineer?

MH: Ma arvan, et see “kuum” võib olla vale kirjeldus. See, mis praegu võib olla kuum, võib ka kiiresti jahtuda. Nagu 30ndatel aastatel, peaks mööblidisain olema midagi enamat kui trend või moodi. Arvan, et abistavate ja ökoloogiliste toodete arendamine on suur asi mitte ainult Euroopas. Minu jaoks on mööbliturul ikka veel liiga palju stiile ja bling-blingi. Arvan, et niinimetatud Skandinaavia disaini renessanss on positiivne vastukaja. Nüüd näeme lihtsamat ja inimlikus mõõtkavas kujundikeelt, kaunite värvidega minimalistlikke vorme. Need lihtsad tooted on jätkusuutlikumad ja säästvamad mitte ainult meie planeedi, vaid ka meie silmade ja kehade jaoks. Arvan, et need “looks-and-feels’id” arendatakse veel mõne funktsiooniga, mis aitavad lahendada igapäevaseid eluprobleeme, näiteks väikses ruumis elamine, üksikud leibkonnad jne - ah jaa - miks mitte arendada ka ujuvaid veekindlaid vineerist maju, mis päästaks ka hollandlased võimaliku tõusuvee eest.

MV: Ma ei suudaks kujutada elu ette villase vaibata aga kas suudad vabaneda käegakatsutavatest esemetest või mõnest sügavale pugenud soovist?

MH: Olen piisavalt vana, et olla kogenud analoogmaailma sensuaalseid eeliseid, kuid veelgi enam armastan tänapäeva digitaalse elu mugavusi. Minevikus õppisin muusikasse armuma, nagu ka seriaalidesse ja raamatutesse. Aga tänapäeval olen avastanud võimalusi kõike seda nautida neid reaalselt omamata. Minu jaoks on täna olulisem nendele asjadele juurdepääs kuivõrd neid oma riiulitel hoida. Kindlasti on palju asju, mida ma vajan ja armastan, kuid on ka palju muid asju, millest tuleb nii minul kui mu perel loobuda või oleme ära kinkinud viimastel aastate jooksul. Küsime endalt alati: kas meil on seda tõesti vaja? Mis sobib meile kõige paremini? Ja kui me tõesti vajame midagi, siis enamikul juhtudel jõuame järelduseni kui väga ikka armastame seda või teist. See on üsna lihtne.

MV: Oled sa otsustanud, mis meie elus on tarbekas, selle asemel, et kindlaks teha, kui vähesega me võime elada. Võibolla peaksime mõtlema hoopiski vastupidi aga me lihtsalt ei saa ilma?

MH: See pole võistlus selle üle, kui vähesega keegi olla saab - pigem peaks puudutama sind selles mõttes, mis on mõttekas ehk “makes sense” ja mis oleks autentne ning sobiks sinu või minu isiksustega. Võtame lihtsa näite linnamaasturi fenomenist. Enam kui 70% sõitudest istub juht üksi selles suurema kerega mudelitüübis. Enamik nendest, kellele turundatakse ja müüakse neid suuremaid SUV-sid on mitte ainult Saksamaal inimesed, kes jälgivad lihtsalt diivanilt jalgpalli - ja nende 200 hobujõuliste sõidukite küsimusi tekitav kasulikkus on nädalavahetusel supermarketisse sõit. Või kas oleksite nõus viskama oma porised maastikurattad, mis tegelikult isegi ei mahu sinna sisse, 50 000 euro väärtusesse SUV-i? See kontseptsioon ei ole mõttekas aga enam kui 30% kõigist äsja registreeritud autodest on linnamaasturid. Need inimesed on otsustanud sellise „liikuvuse” kasuks ja ma kardan, et samamoodi 30% kodudest leiame sama palju tarbetuid asju.

Olen küll ise otsustanud, mis on minu väikese elu jaoks tarvilik ja võib-olla mõni minu disainitud ese on justkui võimalus või inspiratsiooniks inimestele, kuidas mõelda kaasaegsetele praktilistele lahendustele, et oma kodudes võimalusel optimeerida. Selle asemel, et elada veelgi suuremana kui me tegelikult oleme.

MV: Mõnikord argumenteeritakse terminites nagu essentialism, mis mõtted tekivad sel puhul mööbli valdkonnas?

MH: Mööbli valdkonnas on minu jaoks need tooted, mida me tõesti vajame, ja tooted, mida me tõesti armastame. Elada niiöelda näitlikult on nii 90-ndad. Asjad, mis meid igapäevaselt ümbritsevad, ei tohiks olla mõeldes naabritele või tuttavatele, vaid peaksid olema selge osana meie endi elust. Ja eriti, kui õues läheb ka pisut süngemaks, vajame ehedat kaitsekesta, mis hoiaks meid turvaliselt ja mugavalt. Elada essentialsm terminit kasutades tähendab seda, et omad minimalistlikke, kuid kordumatuid asju, mis muudavad interjööri ebaratsionaalsetmates tingimustes lihtsamaks. See tähendab omada vähem kuid tarvilikke kvaliteetseid asju, mis muudavad meie elu keerukates situatsioonides vähem keerukamaks.

MV: Kui saaksid taasleiutada mõne 20 sajandi vineermööblist eseme, mis pälviks sinu tähelepanu ja miks?

MH: Mulle väga meeldib ESU, Eamesi moodulmööbel. See oli tõesti oma ajast ees ja sellel on lihtne, peaaegu arhitektuurne mulje.

MV: Ja veel mõned kangekaelsed küsimused. Saksa kirjanik Friedrich Schiller sai ainult siis töötada kui tema sahtlisse kuhjatud õunad juba mädanesid otsast. Mis töötab sinu puhul kõige paremini, kas kruusitäis hommikukohvi või tükike laktoosivaba piimašokolaadi?

MH: Kuidas teadsid minu šokolaadisõltuvusest ja minu laktoositalumatusest? Šokolaad on tõepoolest minu loomingulisuseks kütuseks. Praeguseks olen üle läinud tumedamale šokolaadile, mis sisaldab vähem piima... kuid kõige olulisemad tarvikud, mida vajan, on minu Pilot G-Tec C-4 tintekad ja visandiplokk. Ilma nende tööriistadeta olen ma täiesti abitu ega suuda ideid välja töötada.MV: Kuulad sa mõnda praktilist podcast’i või loed sa midagi eriti head viimasel ajal?

MH: Ma pole osav taskuhäälingusaadete kuulamises, kuna olen väga visuaalne inimene. Ja ma ei loe liiga palju disainile pühendatud väljaandeid. Ma armastan head T.C. Boyle’i või John Irving’ut.

MV: On sul soovitusi restode, baaride, kohvikute osas, mida väisad stuudiost väljudes?

MH: Burgeramt Friedrichshainis on suurepärane. Mõned hiphopi pühendunud esemed seintel, guacamole-peekoni burger friikartulite ja maapähklikastmega… mulle igatahes meeldib! Minu Kreuzbergi ateljee lähedal on Gasthaus Figl. Sinul tuleks proovida nende Lõuna-Tirooli pitsat! Peale selle naudin klubides kontsertidel käimist. Berliinis on olen avastanud pikema nimekirja tõeliselt toredatest väiksematest kohtadest nagu Columbia Halle, Gretchen või Lido, selleks et näha oma lemmikartiste laval laivis.

MV: Saksa keeles on olemas ka termin “zugunruhe”, kas sul tekib sellist hooajalist rahutust ja mida ette siis võtad?

MH: Ausalt öeldes, mul tuleks kõigepealt googeldada sõna “zugunruhe”, sest ma pole seda kunagi varem kuulnud. Ja jah - tõesti, mõnikord vaevlen selle näidustuse all. Aga sellise diagnoosi jaoks olen välja töötanud ja ehitanud keskkonna ratastel. Minu VANJOY camper van võibolla tutvustaks ehedalt disainimetoodikat: see on minimalistlik, multifunktsionaalne ja taskukohane sõiduk, mis minule ja mu perele pakub liikuvat eluviisi meie Zugunruhe’ leevendamiseks.

MV: Nüüd, intervjuu lõpu poole, otsustan ikkagi küsida. Oleme näinud seinalaud RADIUSt ja nurgavoodit collab’ina. Kõik see on juhtunud meie lugejate jaoks väga lühikese ajaga aga millal tekkis esimene kokkupuude Radis Furniture’iga?
MH: Kohtusin Radis Furniture’ omaniku Mauri Abneriga esimest korda IMM Kölni messil paari aasta eest. Mullu jaanuaris nägin taas messil, kuidas kujunenud Radise stend ja kollektsioonid. Edasi võtsin Mauriga uuesti ühendust ja ülejäänud on ajalugu.

MV: Kõike head ja “Vielen dank” selle intervjuu eest, Michael!

 


Jaga Facebookis

fb button

Artiklid:

DSK Furniture – suunanäitaja eritellimusmööbli valdkonnas

2020-01-14
Olgu plaanis uue mööbli tellimine iseseisvalt või koos sisekujundajaga, algab kõik ikkagi ideede kogumisest. Üks võimalus on sisustusajakirjadest või Pinterestist pilte otsida, teisalt on vägagi nutikas vaadata erinevate Eesti eritellimusmööbli tootjate tehtud tööde galeriidesse, sest just nemad on need, kes puutuvad iga päev kokku uute sisekujundusprojektide, kaasaegsemate lahenduste ja võimalustega. Tavaliselt leidub kodulehtedel lisaks kvaliteetsetele fotodele ka muud olulist infot. 13 aastat eritellimusm&ou

ARRITAL CUCINE - teerajaja köögimööbli disainis

2020-01-09
Tänapäeva tellijale on seatud keeruline ülesanne, sest turul pakutav köögimööbli valik on väga lai. Arritali ei peaks valima inimene, kes otsib endale köögikappe. See mööbel sobib kodudesse, kus köök ei ole lihtsalt funktsionaalne toidu valmistamise koht. Köök on koht, kus avanevad meeled, sünnib suhtlus ja algab elu ise. Ilmselt suudab iga inimene meenutada hetke minevikust, kus jäime äkitselt seisma millegi nii kauni ja täiusliku ees, et see võttis lausa hinge kinni. “Minul ju

Armastatud Eesti disainmööbli bränd KAISSU avas salongi Tallinnas

2020-01-07
Magamis- ja lastetubade sisustust loov eestimaine kaubamärk KAISSU avas Tallinna südalinnas salongi, kus vaatamiseks-proovimiseks väljas pakutav tootevalik mööblist tekstiilideni. Aadressil Liivalaia 40 asuvas salongis ollakse koos ühisel pinnal juba seal varasemast resideerunud Sunoreki, Tanki ja Aet Pieli esindustega. "Kui kardinalahenduste pakkuja Sunorek pöördus meie poole ettepanekuga kolida nende juures vabanenud pinnale, siis see mõte hakkas meile õige pea meeldima. Kliendid leidsid meid kenasti üles ka senisest asukohas

Sisustus- ja disainifännide mess Interjöör 2020 (17.04 -19.04)

2019-12-18
Mida uut pakkus meile eelmine mess? 2019. aasta mess Interjöör 2019 tõi külastajateni asjalikke nõuandeid, nippe ja ideid disainivaldkonnast, aga ka lihtsalt geniaalsete uute toodete tutvustusi. Koondasime kõige läbimõeldumad ja nutikamad lahendused ühe katuse alla, omavahel kohtusid stiil ja eripära, kodu ja aed, kangas ja valgus, värvid ja puit ning lihtsus ja terviklikkus. Esitleti erinevad mööbliesemeid, sisekujundusobjekte ja interjöörilahendusi. Osalevad firmad pakkusid külastajatele paremaid ja uudse

Oot-Oot stuudiol uus pehme ja mugav diivan Moss

2019-12-12
Oot-Oot Stuudio disainerite uus looming, diivan Moss, on äärmiselt pehme ja mugav diivan, mille kumerad vormid lausa kutsuvad istuma. Ruumikas diivan on küllaltki suure istumissügavusega, kus on väga mõnus lebotada. Haara oma lemmikraamat ja pleed ning lihtsalt naudi. Või viska jalad diivani ette, Moss tumbale ja mõnus filmiõhtu võibki alata! Diivani puhast vormi ja kauneid proportsioone rõhutavad aksent-kandid lõigete servades, mis teevad sohva veelgi elegantsemaks. “Diivani loomisel saime ennekõike inspira

KAISSU - Eestimaine magamistoamööbel. Ilusate voodite looja

2019-12-06
Kaissu sündis pikkade ja pimedate ööde maal, põlismetsade embuses, külmade tuulte tallatud paigas. Loodusest pärit ja selle kordumatust ilust inspireeritud. Puhas ja karge. Kuigi moodne, hindab traditsioone. Kaissu on tegelikkuseks saanud unistus maailma kõige ilusamatest Eesti vooditest. Need on voodid, mida su kodu armastab, mida sina igal hommikul ärgates imetled ning mida su naaber salamisi kadestab. Kaissu mõttes ei mõlgu ehk revolutsioon, küll aga evolutsioon. Nende loomingus leiavad traditsioonilised mö&ou

Eestimaine vineermööbli tootja RADIS paneb palju rõhku uuendustele ja tervist säästvale eluviisile

2019-12-05
Ruumisäästlik nurgavoodi
Mööblivalik mängib suurt rolli isikupärase kodu loomisel. Järjest enam jõuame arusaamisele, et soovime end ümbritseda asjadega, mis on natuke meie moodi, mitte samasugused nagu kõigil teistel. Kodumaine mööblitootja Radis on oma kindlat joont ajanud nüüdseks juba 10 aastat. Nende toodang on põhjamaiselt karge ja disainikeel tagasihoidlik ning selle poolest ka tuntud. Kvaliteetsest vineerist käsitsi viimistletud mööbel on naturaalne ja keskkonnasõbralik, aga samas ka väga vastupidav. Viimistlemisel

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

2019-11-22
Kuigi me seda ei teadvusta, on värvidel meie elule suur mõju. Värvid mõjutavad nii meie sisemaailma kui otsuseid. Sõltuvalt eluperioodist vajame enda ümber erinevaid toone, seega värvid ka peegeldavad seda, kes me päriselt oleme, millises arenguetapis ja kuhu poole liigume. Julged ja erksamad toonid annavad energiat, soodustavad loovust, aktiivsust ja tähelepanu, õrnalt heledad ja matid seevastu aga muudavad ümbruse rahulikumaks ja neutraalsemaks, aidates taastuda ja endasse tagasi pöörduda. Vaimselt hästi tasakaalus

Multifunktsionaalne, efektne ja ruumisäästlik mööbel Karup Designilt

2019-11-19
Karup kujundab futonmööblit väikestele, ebatraditsioonilistele elamispindadele: teismeliste tubadele, külaliste tubadele, esimestele kodudele ja suvemajadele. Karupi lahe, funky ja värvikas kaubamärgiisiksus on hitt nii noortele - kui ka kõigile neile, kes tahavad oma kodule keerdkäigu anda. Karupi rahvusvahelise edu saladus on kombinatsioon 40-aastasest kirest futoni vastu ja suurest oskusest ühendada kaks maailmaosa - Jaapani futoni traditsioon ja Skandinaavia minimalistlik kujundus - ainulaadse ja hinnasõbraliku toote alla. K&otil

Michael Hilgers liitub Radisega, et luua uus ruumisäästlik vineermööbli kollektsioon

2019-11-04
Radis Furniture on ühendanud jõud Berliinis baseeruva arhitekti ja mööblidisaineri Michael Hilgersiga, et luua uus vineermööbli kollektsioon. Disainerina on Michael Hilgers pühendunud tootelahendustele, mis argivajadustest lähtuvalt suudavad mööbli kasutamiskogemust muuta, mitte ei suuna tähelepanu suurejoonelise vormi loomisele.                                   &n

Kivispoon ehk kivivineer - unikaalne disain ja piiramatud kasutusvõimalused

2019-10-28
Kivispoon on klaaskiule või puuvillale kleebitud 100% looduslik kivi, mille paksuseks on kokku vaid  2–3 mm. Kivispooni on lihtne ja mugav paigaldada pea kõikjale siseviimistluses. Näiteks sobib see hästi köögi tööpinna juurde seinale, mööbliustele, vannituppa, eluruumide seintele ja isegi välistingimustesse, näiteks maja fassaadile või aiapostidele. Valida saab eri struktuuride ja värvivariatsioonide vahel. Kiiresti paigaldatav ja kergesti hooldatav pind on vastupidav ja ajatult stiilne. Lisainfo edasim&

Radise riiul PIX on tehtud kvaliteetsest slim-fit mõõdus tammespooni vineerist

2019-10-10
Radis Furniture’i populaarset riiulit PIX saab nüüdsest tellida ka CARB2 sertifitseeritud tammespooni vineeriga. Lisandunud on uued mõõduvalikud, tellida saab kuni 2 meetri laiusena ja ka uue sügavusega, vaid 24 cm. CARB2 ehk väga puhas vineer Radis Furniture soovitab gluteenivaba vineeri. Ehkki madal formaldehüüdi tase on kahjutu, võib pikaajaline ja kõrgema formaldehüüdi sisaldusega vineer põhjustada mitmeid terviserikkeid, sealhulgas nina, kurgu ja silmade ärritust ja ka hingamisteede probleeme (astma s&

Ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses!

2019-10-09
OSB-plaadiga tehtud köögisaar.
Puidu ja seda imiteerivate materjalide kasutus interjööris on aina tuure kogumas – seda võib leida nii põrandalt ja seintelt kui ka elu- ja vannitoast. Samuti muudab mõte mõnusast kodust inimesed avatumaks ootamatutele ideedele ja materjalidele kodusisustuses. Millistele? Uurime järgi, mida huvitavat ise teha saab! OSB sisustuslahendusena? Miks mitte! Näiteks oleme OSB-plaate näinud tihtipeale pigem põrandate aluskonstruktsioonides, vaheseinte ehitusmaterjalina, samuti garaažis, kuuris või mõne kõrvalho

Eristuv käsitöödiivan Eesti tootjalt

2019-10-03
Kuigi jääb mulje, et poodides on diivanite ja tugitoolide valik suur, juhtub ikka nii, et kui oma koju midagi otsima hakata, ei pruugi siiski leida. Küll ei ole sobivat suurust, värvi või siis on jalgade kuju vale, rääkimata õigest pehmuse astmest. Lõpuks oleme valiku ees, kas leppida puudustega või tellida täpselt see õige diivan või tugitool otse tootjalt. Soffa Inn on üks paljudest tublidest Eesti mööblitootjatest, kes pakub kvaliteetset pehmet mööblit, mis sobitub hästi nii v&


Sisekujundusideid: Lihtne ja rahulik linnakodu

2019-09-09
Avaare Kinnisvara poolt Tartu linna rajatud moodne kortermajade rühm Kolm Venda pälvis Tartu Aasta Ehitise 2017 tiitli. Hoone väliskoloriit kordub ka siseruumides. Arhitekt: Urmo Mets (Kauss Arhitektuur OÜ) Korterite siseviimistluspaketid: sisekujundaja Ulvi Lõhmus (Eluviis OÜ). Ehitaja: Ehitustrust AS Kardinad ja tapeedid: Sisustuspluss Fotod: Ulvi Lõhmus

IKEA kodusisustuse kaupade e-pood nüüd ka Eestis!

2019-08-30
Tuntud Rootsi päritolu mööblifirma IKEA avas Eestis 29. augustil e-poe koos väljastuspunkti ja näidistesaaliga. Näidistesaalis on külastajatel võimalik näha ja katsuda 3000 erinevat toodet ning saada inspiratsiooni kümnetest täielikult sisustatud näidistubadest nagu köögid, vannitoad, lastetoad jne. Samuti on kohapeal ostmiseks ligi 200 erinevat toodet. E-poest tellitud kaup toimetatakse kohale vaid mõne tööpäeva jooksul ning kaupa on võimalik tellida nii väljastuspunkti kui ka koju. V

Reguleeritava kõrgusega kirjutuslaud ja tool - hea lahendus lapse tuppa!

2019-08-26
Väiksed inimesed vajavad mööblit, mis nendega koos kasvab. Tool & Tool salongist leiab lastele nutikad mööblilahendused, mis on justkui loodud suureks saamiseks, sest kõrgust saab raskusteta ja kiiresti muuta. Lisaks toetab head rühti lauaplaadi reguleeritav kaldenurk.                                              Kirjutuslaua ja

Ideid 1-toalise korteri sisustamiseks!

2019-08-23
Ühetoalised korterid koguvad üha enam populaarsust, aga millised need siis välja näevad? Perton Ehitus toob Teieni ühe näite nende poolt ehitatud Arte Galeriimajast, kus Bob W. näitas ühte oma sisustatud korteritest.                                                         &nbs

Commoni mööblipoe spetsialist annab nõu, kuidas valida mööblit lapse tuppa!

2019-08-23
Multifunktsionaalne Bubu narivoodi kirjutuslauaga (https://common.ee/search/?search_name=bubu)
Lapse tuppa mööbli valimine võib tunduda väljakutsena. Tuleb ju leida midagi, mis sobib mõlemale osapoolele, aga samas arvestada ka sellega, et laps kasvab asjadest kiirelt välja. Õnneks on poodide valik üsna lai ja mõningate nippidega on otsuseid kergem langetada. Lapse tuppa saab osta igasuguse hinnaga mööblit ja seega on mõistlik alustuseks paika panna eelarve millega toimetama hakatakse. Minimalistlik Seaford seeria Kui tegu pole päris väikese lapsega, siis tuleb kindlasti küsida ka temalt arvamus

Soomes Kouvola elamumessil sai näha põnevaid LED-lahendusi ja plekivaba mattmusta köögimööblit

2019-08-14
Ainulaadsed Soome elamumessid on tuntud üle maailma. Messi tarbeks ehitatakse igal aastal valmis uus linnaosa. Selleaastane mess toimus Helsingist 135 km kaugusel asuva Kouvola linna endiste sõjaväe insenertehniliste üksuste õppekeskuse ajaloolisel territooriumil, millest kujundati täiesti uus elamurajoon, kus rõõmsas harmoonias asuvad kõrvuti uued ridaelamud, paarismajad, ühepereelamud, uus eakate elupiirkond ja üle 100 aasta vanused hooned. Uus elamurajoon asub kaunis kõrghaljastusega mereäärses paigas. Lis

Mida tasub teada söögilauda ja toole valides!

2019-07-16
Foto: Anni Arro stuudio köök
Köögi planeerimisel tasub kõigepealt hoolikalt läbi mõelda, kui suurt ja millist rolli mängib või soovid, et mängiks, köök sinu elus, samuti kui vabalt soovid liikuda köögist söögituppa ja eluruumidesse ning suvel ehk isegi aeda. Seejärel juba mõelda, millist lahendust võimaldab ruum ja eelarve? Loe põhjalikumalt edasi siit

Ilmastikukindel Viini tool

2019-07-16
Ajatu mudel, mida on kasutatud juba põlvkondi. Alates 19. sajandist on see lihtne ja elegantne mudel rikastanud elutubasid, söögitubasid ja kohvikuid üle kogu maailma. Selleks, et hoida sisekujunduses rohkem ühtsust, on võimalik tellida nii seda mudelit kui ka teisi puidust toole valmistatuna WRB tehnoloogial ehk ilmastikukindlast puidust. Seega saab samas stiilis toole kasutada nii siseruumides kui ka õues.      Aastaid on hinnatud mudelit selle kvaliteedi ja vastupidavuse poolest, mis on saavutatud tänu tootmisprotsessile,

Uudse ilmega vanutatud puidust tool Garden

2019-06-27
Kui tavaline sile puit on alati moes olnud, siis hetkel on vägagi aktuaalne ka vanutatud puit. Vanutamine annab puidule väärika, justkui palju kasutatud ja ajahambast puretud väljanägemise. Vanutatud puit on valdavalt levinud sise- ja välitingimustesse mõeldud voodrilaudadel ning aina rohkem jõudmas ka mööblitööstusse.   Võrumaal tegutsev pikaaegse staažiga mööbliettevõte Natur tõi turule tooli nimega Garden. Garden on valmistatud vanutatud ilmega männipuidust ja kombineeritud naturaal

Wax Designi nutikad mööbli täislahendused uues eramus Harku vallas

2019-06-17
Harku vallas asuva skandinaavialikult modernse eramaja (200 m2) sisekujunduse planeerimisse kaasati Wax Designi disainer-sisekujundajad (Tatiana Bobchinskaya ja Irina Kanarjova) kohe maja planeerimisse algfaasis. Tulevased elanikud mingeid piiranguid neile ette ei seadnud, soovisid lihtsalt hubast ja kaasaegset kõigi võimalustega kodu, kus oleks tore elada 2-lapselisel perel ja nende koeral. Kõnealuse eramu avarate ruumide üldine tonaalsus sai tehtud hele ja naturaalne, aktsendiks sinise erinevad varjundid. Tähtsamad märksõnad on hele puit ja kord

Boheemlaslikus võtmes korter Kalamajas

2019-06-07
Musta õlivahaga eritellimusel voodi - Kinksel Puit
Kalamaja rohelisest ja inimsõbralikust keskkonnast on lühikese ajaga kujunenud kesklinna melust lugupidavate noorte perede ja põliste linlaste eelistatuim elupaik. Miljööväärtuslikus piirkonnas, otse vanalinna külje all vaiksel Kotzebue tänaval asuva hiljuti rekonstrueeritud Otto Maja korterid on avarad ja läbimõeldud planeeringutega. Kõrged, 2,8 kuni 3 meetri kõrgused, laed võimaldavad luua väga ekstravagantseid ja erilisi sisekujunduslahendusi. Kõnealuse 98 m² suuruse 4-toalise korteri sisustu

Viimsi eramus särab sinine köök ja rulluvad mustrimängud

2019-05-24
Kui sisearhitekt Kristiina Kuus esmakordselt Viimsi majja astus, näis värskenduskuuri ootava kodu väljanägemine küll igati viisakas, siiski oli omaaegne sisekujundus liialt tumedates toonides ning kümmekond aastat kasutamist oli kunagi tehtule väsimuse pitseri vajutanud. „Koduomanik tundis, et vaja on muutust, samas ei olnud ta välja mõelnud kindlaid raame. Stiililiselt otsisime pigem klassikalist ja kodust meeleolu, värvivalikutes olid mul vabad käed,“ räägib Kristiina. Loe edasi siit   Autor: Ehit

NOBLE - uudse mööblilinoleumiga mööbliseeria Radiselt

2019-04-18
Radisel valmis uusim tammespooni/linoleumi sõpruskollektsioon, mis on loominguline fusion disainist ja meisterlikkusest.   Uue kollektsiooni tunneb ära mitmevärvilise paletti järgi. Ajatus on oluline Noble sarja disaineri Raul Abneri jaoks. Noble kollektsioon tähendab ka uue 45-kraadiste eerung-ühenduste saabumist ja tammepuidu kõrval kasutame uste ja lauapindade puhul pehmet ja sooja Forbo linoleumi. Radis Furniture jaoks tähendab see uut mõtlemist.   Mööbli tegemisel on kasutatud väärispuiduna hinnatud

Kas, miks ja millal kaasata kodukujunduse projekti sisekujundaja?

2019-04-18
Kas, miks ja millal kaasata kodukujunduse projekti sisekujundaja? Foto: Palazzo Interiors
Sisekujundus on kindlasti teema, millest igaüks meist midagi rääkida oskab. Enamusel on sellega seoses oma kindel maitse, eelistused, nägemus ja kogemused. Kuna interneti avarustest võib tänapäeval leida tohutul hulgal ilusaid pilte ja ideid, siis ei tundugi oma kodu sisustamine ja kujundamine enam eriti raske ülesanne. Aga läheme nüüd detailsemaks ja võtame ette selle konkreetse sinu kodu, mida sisustada ja planeerida on vaja. Võibolla on seal väga kitsad ruumid või hoopis ülemäära avarad, v&otil

Uudne täispuidust AIAMÖÖBEL kogu perele!

2019-04-12
Kui sa armastad mugavat ja ajatut aiamööblit, siis see - saaremaise hõnguga Siberi lehisest tootesari on mõeldud just sinu perele. Mööbel on 100% ilmastikukindel!   Peamised märsõnad on: vastupidav ja ilmastikukindel naturaalne puit stiilne ja nutikas disain kokkupandav ja kergesti ladustatav kombineeritavad tooted   Rohkem infot ja fotosid leied meie kodulehelt  www.larixfurn.com    

Millele pöörata tähelepanu büroo koostöötamise ruume sisustades?

2019-04-04
Koostöötamise ehk coworking alade sisekujundus ei piirdu ainult arhitektuuri ja mööbliga. Ruumi ja seal töötavate inimeste vahel on tugev dünaamika, mis muutub vastavalt töötajate kui indiviidide ja töötajate kui gruppide väärtustele. Erinevused iseloomudes, tööstiilis ja töökoha eelistustes otsustavad millised elemendid koostöötamise kontori disainis on sobivad antud sihtrühmale. Loe põhjalikumlat edasi siit             Uus! Individuaalselt

Vestlus disainer Veiko Liisiga: Ma pean loomingu jaoks aja täiesti unustama

2019-04-04
Veiko Liis on Eesti disainer, kes tegeleb Tallinnas tootedisaini alase tööga. Ta on loonud mitmeid tooteid, nende seas hästi tuntud kilepiimakannu. Veiko viimaste projektide seas on DIY mööblibränd Jovvut. Lisaks tootedisainerina tegutsemisele illustreerib raamatuid ja storyboard’e. Veiko viimane koostöö Radis furniture’le on LIFT-riiul, mis sai 2019 German Design Award Special Mention’i. Et saaksid teada rohkemat disaineri tööst ja mõjutustest, rääkis Radis furniture’st Maris Vahter Veiko Liisiga Bol

Kuidas luua asjalikku ning isikupärast koolitüdruku tuba?

2019-04-01
Värviline on tore, vaoshoitud toone jõuame elu jooksul piisavalt näha!
Käesolevas artiklis on juttu 7-12 aastase tüdruku toa kujundmaisest? Miks just selline vanuserühm? Kooli minnes kasvavad lapse vajadused oma ruumi osas märgatavalt. Ruum peab pakkuma meeldivat keskkonda õppimiseks ja omaette olemiseks. Samas peab tuba ikka esinduslik välja nägema (iga lapsevanem teab, kui tähtis see on, eriti kui sõbrannad ja koolikaaslased külla tulevad. Kuidas teha seda võimalikult lihtsate vahenditega, mis võimaldaks uuenduskuuri läbi viia vaid nädalavahetusega? Loe nutikaid nõuandeid siit

Muljeid mööblimessilt Stockholm Furniture Fair 2019

2019-03-31
Illustreeriv fotot; Jonas Ihreborn furniture (Stockholm Furniture Fair 2019)
Veebruari alguses toimus Stockholm Furniture Fair 2019 ning kiire ülevaate ja oma tähelepanekuid sisustusmessilt jagab DK4 sisearhitekt Irene Press: Stockholmi sisustusmess andis hea ülevaate, milliseid trende on sellelt ja järgnevalt aastalt sisustusmaailmas oodata. Näiteks jäi silma, et värvikasutus liigub soojemate toonide poole. Kui varem domineeris hall, tumeroheline ja tumesinine, siis nüüd pigem soojemad ja pehmed toonid, nagu oranž, vanaroosa jne.   Materjali poolelt saab välja tuua tumeda puidu rohke kasutuse. Varasemalt

Stengeli metallist miniköök

2019-03-31
Köök, olenemata selle suurusest, peaks võimaldama teha kõike, mida sellelt eeldatakse! Kui teil on kodus, kontoris või stuudios vähe ruumi, siis Stengeli miniköögid on selleks ideaalne valik. Peaaegu kõik mudelid tarnitakse kokkupanduna – lihtsalt ühendage ja alustage kasutamist! Metallist miniköök ja selle eelised Materjalid: Tootmisel kasutatakse ainult Euroopast pärinevat terast ja roostevaba terast. Pulbervärvkate: Miniköögi pulbervärvitud osad valmivad tootja enda tipptase

Väikese köögi omanik peab olema leidliku meelega!

2019-03-25
Väga paljudes kodudes on köök, mis on oma pindalalt üsna väike ja seega ei pruugi standardlahendus sellisesse ruumi sobilik olla. Väikese köögi omanikuna tuleb sellele läheneda praktilise ja leidliku meelega ning eelkõige tuleb hoida fookuses antud ruumi funktsionaalsust. Silmas peab pidama just seda, et söögi tegemine oleks võimalikult mugav ja ergonoomiline. Külaliste võõrustamine peab paraku jääma elu-ja söögituppa. Hea alguse saad läbimõeldud ruumipaigutusest, materjali-

AEG JA RUUM SISUSTUS üllatab erilise tootevalikuga

2019-03-11
Kui Sulle meeldib kaasaegne disain oma innovaatiliste lahenduste ja põnevate ideedega, tasub kindlasti külastada Tallinnas asuvat mööbli- ja sisustussalongi AEG JA RUUM SISUSTUS. AEG ja RUUM SISUSTUS on rohkem isegi elustiilipood, kust leiab suures valikus moodsat mööblit, valgusteid, portselani, vannitoatarbeid ja teisi sisustusaksessuaare. Eriliseks teeb salongi tootevalik. Omaniku suur sümpaatia kuulub vaieldamatult modernsele ja eristuvale disainile ning just seda soovib salong ka kliendile pakkuda. Kohapeal on suurepärane valik erilisi mõtt

Ideid väikese ruumi sisustamiseks

2019-03-06
Valge interjöör (Allikas: Pinterest)
Väikesed eluruumid on viimastel aastatel kogunud palju populaarsust. Madalad kommunaalkulud ja kõrgem renditulu ruutmeetri kohta on mõned selle trendi levimise põhjustest. Küll aga võib väikese ruumi sisustamine olla paras peavalu. Oot-Oot stuudio disainer toob sinuni viis sisustusideed, kuidas panna oma väike eluruum suurema ja õhulisemana tunduma. 1. Värvi seinad valgeks Valged seinad avavad visuaalselt ruumi. Sinu kodu tundub suurem ja helgem, sest valge on suurepärane värv, mis peegeldab naturaalset valgust. Kui sa e

Kodubutiik.ee pakub laia tootevalikut romantilise sisustuse austajale

2019-03-01
Kui soovid kodu kaunistada armsate romantilise kodu stiilis esemetega, siis tasub kindlasti külastada Kodubutiigi sisustuse e-poodi. Valikust leiab mööblit, valgusteid, kodutekstiile, lauanõusid, vannitoaaksessuaare, sisustuselemente. Kui Te e-poe valikust midagi meelepärast ei leia, siis Kodubutiik aitab leida sobiva toote kataloogist. Kirjuta meile info@kodubutiik.ee!

Kuidas teha diivanilauast pilgupüüdja?

2019-02-26
Kuidas teha diivanilauast pilkupüüdev magnet elutuppa? Foto: Pinterest
Diivanilauast saab kerge vaeva ja väikeste kuludega luua kogu elutoa fookuspunkti. Siin on Sulle 5 soovitust, mida diivanilaua kaunistamisel jälgida. Kui otsid uut diivanilauda, tutvu valikuga siin