FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
põrandaküte
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
parkette
uksed
ukselingid
saun
kamin
keskustolmuimeja

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Komposiitmaterjalidest vann Amalfi -Vannioapood
Komposiitmaterjalidest vann Amalfi -Vannioapood

Kuidas valida vannituppa sobiv vann
Vann on tänase pesuruumi ehk vannitoa vanim ja keskne komponent. Paistab, et seetõttu on ka kõigis tuttavates keeltes vannituba just vanni järgi oma nime saanud.

Kui olete suutnud säilitada kainet meelt ja tänase kiire elutempo juures leiate aega ka vannis käimiseks, siis olete õigel teel. Vanni lõõgastav mõju ja enda jaoks leitud pooltund on üks kättesaadavamaid SPA mõnusid, mida lihtsalt peaks endale aeg ajalt lubama.

Siin tahaks üle vaadata kõik erinevad vannide tüübid ning nende eripärad. Alustame materjalidest.

Kivist vannid.

Looduskivist vannid


Alustaks just looduskivist kuna tegu on kõige iidsema vanni materjaliga. Jätan ajalootunni vahele ja liigun kohe tänapäeva. Naturaalsest kivist vanne tehakse tänapäevalgi matrjalide valik on väga lai. Näiteks Euroopa tootjad hangivad oma toormaterjaliks olevad kiviplokid täiesti erinevatest maailmajagudest .Üldise seisu turul jagaksin jämedalt kahte. Disainfirmad, eksklusiivsed ja kallid vannid. Meie tootjatest näiteks Antonio Lupi terve rea mudelitega. Teises pooles Hiina tootjad oluliselt odavama kaubaga, kuigi odavaks ei saa neidki nimetada. Kivist vanni ostmine on võimalik vaid väga suure eeltöö tegijal. Kuna selliste vannide kaaluühikuks on tonnid, siis piltlikult öeldes tuleb maja ümber vanni ehitada. Plusside poolel on kindlasti vanni erilisus ja stabiilsus. Miinuste poolele läheb aga suur soojusmahtuvus, mis jahutab vannivett. Kuigi kivivannidel on üldjuhul suur kontaktpind põrandaga, siis on võimalik teha nii, et põrandaküte hoiab vanni teatud määral eelsoojendatud olekus. Miinuse poole läheb veel looduskivi poorne ehitus, mis vajab pidevat hooldusmaterjaliga töötlemist, et mustus kivimi pinda ei satuks. Üsna vähe esinev vannitüüp.

Komposiitmaterjalidest vannid

Komposiitmaterjalide üheks koostisosaks on reeglina jahvatatud kivi ning ka oma olemusega jätavad komposiitvannid kõige rohkem kivist vanni tunde. Komposiitmaterjalidest tooted üldjuhul valatakse vormi, kandilisemaid liimitakse kokku lehtmaterjalist detailidest.

Olulisimaks sisuliseks erinevuseks on see, kas kasutatav materjal on läbinisti valge, või on seest hall ja vaid pind kaetud õhukese dekoratiivse Gelcoat kihiga. Läbinisti valged materjalid on ühtlase kvaliteediga, korduvalt poleeritavad, parandatavad ja seega vanni materjalina väärtuslikumad. Victoria+Albert annab oma vannidele tänu materjali vastupidavusele garantii 25 aastat. Gelcoat pinna kasutamine aga võimaldab valmistajal lihtsa vaevaga saada erinevat värvi tooteid.

Läbinisti valge ja valatud vann: Victoria + Albert, Amalfi                
Läbinisti valge lehtmaterjalist vann: Antonio Lupi, Biblio
Valge Gelcoatiga kaetud valatud vann:GSG Design, Touch


Metallist vannid.

Malmvannid
Malmvann on olnud juba pikka aega väärtusliku vanni sünonüümiks. Põhjuseid on siin mitu, esiteks satbiilsus ja jäikus nagu kivivannidel,teiseks glasuuritud pind, kolmandaks tema vaikus kasutamisel. Neis omadustes on palju sarnast kivivannidega, aga üks ja väga oluline erinevus on malmvannidel glasuuritud pind. Glasuur, öeldakse ka email, on väga kõva materjal ja tänu sellele ülimalt vastupidav ja keemiliselt passiivne. Seetõttu kestab glasuuritud vann muretult aastakümneid ning on olnud aastaid enamlevinud vannide pinnakate. Glasuuri üheks eripäraks on ka see, et saab valmistada libisemiskindlat pinda, kõigil tootjatel on valikus libisemiskindlad versioonid neile, kes soovivad vannis püsti seistes ka dushi võtta. Glasuuril on aga ka üks tõsine puudus, nimelt ei kannata ta lööke ja purunenud glasuuri enam endiseks taastada pole praktiliselt võimalik. Kes nüüd selle puuduse üle pikalt mõttesse jäi, siis soovitaksin pöörata pilk tagasi komposiitvannidele. Glasuuritud vannidel on ka veel üks teine puudus, ei ole võimalik puurida segistiavasid vanni serva. Siin on lahenduseks osade tootjate puhul juba tehases valmistatud avadega modifikatsioonid või siis ka eritellimusel tehases valmistatavad segstiavad. Probleem on nimelt selles, et avad tuleb valmistada enne glasuurimist, hilisema puurimise tagajärjeks on ava servades glasuuri tükkide lahti löömine.

Roca, Newcast
Recor, Rolltop                                             
Roca
, Malibu

Lisaks käib ka malmvannide kohta üks väga levinud müüt, mille üritaksin siin kohe ümber lükata. Öeldakse, et malmvann jahutab vannivee maha ja sellepärast ei kõlba ka malmvann kusagile. Jah, malmvannil endal on suurem soojusmahtuvus kui akrüül või plekkvannil, seega vanni täitmisel neelab ta endasse rohkem soojusenergiat kui väiksema soojusmahtuvusega vannid. Aga see on vaid ühekordne väljaminek, kogu vannisoleku aja jahtub vanni vesi valdavalt märjalt pinnalt. Läbi vanni külgede toimuv jahtumine on selle kõrval kaduvväike. Seega vannisoleku ajal enam vanni materjal vee temperatuuri märkimisväärselt ei mõjuta. Pigem isegi aitab malmvanni seintesse vanni täitmise ajal akumuleerunud soojus ka hiljem vanni vett soojana hoida. Pärast vanni tühjendamist vanni akumuleerunud soojus aga ei kao koos veega kanalisatsiooni vaid kütab ja kuivatab veel vannitoa õhku.

Plekkvannid ehk terasvannid

Plekkvann on edasiarendus malmvannist ja tema tootmine sai võimalikuks siis kui stantsimise tehnoloogia arenes nii kaugele, et oli võimalik üsna paksust lehtmetallist välja stantsida sedavõrd suurt ja ruumilist detaili nagu vann seda on. Plekkvann on malmvanni odavam vend, kandes endaga kaasas kõiki glasuuritud pinnaga vanni suuri plusse ja väikeseid miinuseid. Plekist vanni nõrkadeks kohtadeks on stabiilsusprobleemid, ehk siis paindumine ja väändumine ning müra ehk kõmin täitmisel. Mõlema probleemi vastu leidub rohtu paigaldusega vaeva nähes. Korralik toestus ja kinnitus seina külge on vajalikud. Müra vastu aga on igal tootjal välja pakkuda vanni välispinnale liimitavaid müra summutavaid matte, mis teatud piirini müra ka vähendavad. Mida paksem teras, seda väiksem müra probleem on. Saksa tootja Kaldewei valmistab juba kuni 2,9 mm paksusest terasest vanne, mis oma stabiilsuselt erinevad tavalistest terasvannidest sedavõrd, et neid on juba võimalik hakata võrdlema malmvannidega. Kuna terasvannid on glasuuritud pinnaga, siis segistiavade valmistamine on võimalik ainult tootja poolt enne glasuurimist. Samas avade arvu, diameetrite ja paigutuse valik on hulga paindlikum kui malmvannide puhul. Glasuuri kõva ja kulumiskindel pind on sedavõrd suureks eeliseks, et korralikud tootjad annavad oma toodetele 25...30 aastase garantii.

Kaldewei, Assymetric Duo
Roca, Princess
Kaldewei
, Mega Duo Oval

Akrüülvannid

Akrüülvannid on viimase paarikümne aasta suur tulija. Eelkõige tänu sellele, et vanni valmistamise tehnoloogia on odav ja kättesaadav paljudele, on konkurents tugev. On siingi palju nüansse, millega vannitootjad oma tooteid eri tasandeile positsioneerivad. Eelkõige erinevad akrüülid, erinev armeering ning tugijalgade konstruktsioon ja materjal. Need on kõik argumendid omal kohal, siin käsitleks neid detailidesse laskumata ja tarbija seisukohalt.

Akrüülvann jäi viimaseks vaatlusaluseks mitte juhuslikult. Siin on tegu kõige kirevama paketiga. Akrüülvanni suurimaks plussiks on kindlasti see, et vanni serva saab puurida kõiksugu segistiavasid nagu komposiitvannidessegi. Väiksema plussina saab nimetada, et akrüül on lihvitav ja poleeritav. Akrüüli pind on kõigist teistest aga kõige pehmem, seega kriimustub ja muutub ta matiks kõige kiiremini. Samas läike taastamine poleerimisega on jälle võimalik. Odavamate akrüülide puhul on määrdumise ja värvimuutuste oht. Eriti teravaks küsimuseks on akrüülvannide stabiilsusprobleemid. Siin on erinevatel tootjatel paremini või halvemini teostatud lahendusi. Pakkumises on erinevatest metallidest ja muudest materjalidest toetavate elementide ja karkassidega toestatud ja samas ka täiesti toestuseta koorikud. See on tähtis koht, kus järeleandmine kvaliteedis on ohtlik. Samuti on ka mitmete kallimate vannide paigaldusel kindlasti vaja teha seina kinnitused, et vanni stabiliseerida. Väga oluline tehnoloogiline protsess akrüülvannide tootmisel on välispinna katmine armeeriva klaaskiude sisaldava massiga, ka selle töö tasemest sõltub vanni stabiilsus väga suurel määral. Plekkvannidelt tuttava probleemina on ka akrüülvannidel müra vanni täitmisel, mille vähendamiseks erinevad valmistajad on erinevalt panustanud või panustamata jätnud.

Niisiis akrüülvannide puhul leiab turult kõige rohkem seinast seina kvaliteediga tooteid. Erinevalt teistest vanni liikidest, kus kvaliteedist saab paljuski juba harimata silmaga aimu, on akrüülvannide puhul kõige raskem vahet teha kvaliteetse ja odava toote vahel. Ja loomulikult leiab kõik see kajastust ka laias hinnavahemikus, mis esialgsel peale vaatamisel täiesti nõutuks võib võtta. Ärge sattuge vaimustusse esimesest valgest, säravast ja läikivast asjast, mida hea hinnaga müügil näete! Vanni ei vahetata nii tihti kui autot.

Jõudu valikute tegemisel!


PS! Mullivannid
Mullivanne ehitatakse kõigi vannitüüpide edasiarendusena. Kivivanni ma pole veel kohanud, aga ülejäänud eelpoolnimetatutest on erinevates varustustes tootmises. Miks valida lisavarustusena mullid? Esimese argumendina on alati lapsed. Lapsed tahavad, paneme. Teise argumendina kõlab massaazh, selles teemas on juba ka skeptikute hääli kõlanud, aga kindlasti teatud massaazhi efekt on ja miks siis mitte mõnuleda. Miinuse poolel on kõigile teada olevalt hinna kasv, vähem teadvustatakse pumpade müra häirivat fooni ja elektri- ning energiakulu. Energiakulu toon välja just selle pärast, et kui soojast veest toaõhku suures koguses läbi pumbata, siis vesi jahtub intensiivselt ning seda tuleb pidevalt juurde kütta, et vannisolijal külm ei hakkaks. Üsna suure üllatusena tuleb paljudele aga vajadus torustikke regulaarselt spetsiaalse puhastusainega läbi pesta. Seda ka siis kui mullisüsteemi ei kasuta. Sest nii kui vanni kasutada, kattuvad ka torustike sisepinnad sama mustusega, millega vanni seinadki, torustikke aga harjaga üle ei käi peale vanni kasutust. Edasi juba tekivad bakterid ja kõik muu. Olen oma silmaga näinud kuidas ilus puhas vannivesi pärast mullisüsteemi käivitust selliseks muutub nagu sinna oleks peotäis kohvipaksu visatud. Seega mullisüsteem valige siis kui olete veendunud, et te sellest ei tüdine ka aastate pärast, sest kui rõõmud võivad kaduda, siis kohustused ei kao.

Autor: Tarmo Klotsmann
Vannitoasisustusega ametis viimased 20 aastat.
www.vannitoapood.ee

 

Jaga Facebookis

fb button


Komposiitmaterjalidest vann  - Vannitoapood
Komposiitmaterjalidest vann - Vannitoapood
Komposiitmaterjalidest vann Touch - Vannitoapood
Komposiitmaterjalidest vann Touch - Vannitoapood
Malmvann Roca Newcast  - Vannitoapood
Malmvann Roca Newcast - Vannitoapood
Malmvann Recor-Rolltop - Vannitoapood
Malmvann Recor-Rolltop - Vannitoapood
Malmvann Roca Malibu malmvann - Vannitoapood
Malmvann Roca Malibu malmvann - Vannitoapood
Plekkvann Kaldewei-asymmetric Duo - Vannitoapood
Plekkvann Kaldewei-asymmetric Duo - Vannitoapood
Roca-Princess - Vannitoapood
Roca-Princess - Vannitoapood
Kaldewei Mega Duo Oval - Vannitoapood
Kaldewei Mega Duo Oval - Vannitoapood
Artiklid:

Sisustussalong Antique & Repro üllatab erilise tootevalikuga

2019-03-11
Kui Sulle meeldib kaasaegne disain oma innovaatiliste lahenduste ja põnevate ideedega, tasub kindlasti külastada Tallinnas asuvat sisustussalongi Antique & Repro. Antique&Repro on rohkem isegi elustiilipood, kust leiab suures valikus moodsat mööblit, valgusteid, portselani, vannitoatarbeid ja teisi sisustusaksessuaare. Eriliseks teeb salongi tootevalik. Omaniku suur sümpaatia kuulub vaieldamatult modernsele ja eristuvale disainile ning just seda soovib salong ka kliendile pakkuda. Kohapeal on suurepärane valik erilisi mõttega loodud asju, mille ab

LVI-Pörssi disain trapikaaned

2019-02-25
LVI-Pörssi pilkupüüdva roostevaba trapikaane otstarve on juhtida ära voolav vesi trappi, samas pakkuda kaitset nii trapile kui niiskustõkkele. Disain trapikaaned on mõeldud kasutamiseks trapiga varustatud plaaditavatel põrandatel. Raami kuju ja mõõdud võimaldavad seda juba plaatimise ajal paigaldada püsivalt ja sobivale kõrgusele, tagamaks, et vesi ei hakka kogunema raami ümber. Roostevabast materjalist valmistatud raam on vastupidav kulumisele ja vajadusel saab trapi kaant lihtsalt vahetada. Trapikaane avade t

Veesäästu dušipaneel PRESTO - Prestotem 2 avalikku ruumi

2019-02-07
Prestotem 2 on uuenduslik dušipaneelide sari Prestolt. See sobib suurepäraselt intensiivselt kasutavatesse avalikesse duširuumidesse. Prestotem 2 paneelid muudavad nende kasutamise hõlpsamaks ning paigaldamise ja hoolduse kiiremaks. Säästa vett Prestotem 2 dušipaneelid on saadaval isesulguvate mehhanismidega, mis aitab vältida vee raiskamist. Saadaval on ka „S“ blokeerimisvastase versioon, mis tõkestab vee järjepideva jooksmise (vesi voolab ainult siis kui nupp on lahti lastud). Kiirem ja odavam paigaldus Ano

Revolutsiooniliselt uus dušielamus: PowderRain

2018-12-11
PowderRaini mikropeened piisad hansgrohe Raindance’i sarja duššides pakuvad taevalikku dušinaudingut Igapäevane duši all käik on muutunud eriliseks osaks meie päevas. Vannituba on kui heaolu oaas, kuhu on võimalik argimurede eest põgeneda ja taastuda. See on koht, kus saate omaette olla ja lõõgastuda, kus pingeid maandada ning end ümbritsevast maailmast välja lülitada. hansgrohe on välja töötanud sellise dušijoa tüübi, mis muudab duši all käimise veelgi e

Säästa vett Presto Neo Duo isesulguva segistiga

2018-12-03
Presto Neo ® Duo isesulguvad Soft Touch funktsiooniga segistid avanevad kergesti kasutatava kangiga seda tõstes või vajutades. Vee vool peatub automaatselt teatud aja jooksul, sõltub valitud mudelist. Dual flow - 7 ja 11 sekundit või Single flow - 7 ja 15 sekundit. Omadused Soft touch: Kahevärvilised ja ergonoomsed käepidemed, mis sobivad kasutamiseks lastele, eakatele ja piiratud liikumisega inimestele. Suurem vee kokkuhoid: Ajastatud veevool on viidud vastavusse testide tulemustega (7 sekundit käte niisutamiseks /

Vannitoa valgustusvõimalused panevad kumama vanni ääre ja prill-lauad

2018-09-26
LED-valgusega vannitoakapp
Tavaliselt räägitakse valgustuse olulisusest köögis ning elu- ja magamistoas, kuid põnev valgusemaailm on jõudnud ka vannituppa ning üha enam koduomanikke mõtleb lihtsa lae- või seinalambi soetamisest kaugemale.  Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti müügi- ja turundusjuht Aivi Paju sõnul ei ole vannituba juba ammu üksnes hädavajalike funktsioonidega ruum, vaid koht, kus tänapäeva kiires elutempos endale lõõgastumiseks aega võtta. Kuna valgusel on suur mõju inimese mee

Palazzo sisearhitektide loodud helge moodne kodu Pärnu jõe kaldal

2018-09-10
Kus oleks veel täiuslikum koht elamiseks, kui mitte maalilise Pärnu jõe kaldal? Vaikne naabruskond, võimalus igal ajal kiirelt ujumas käia ning seda kõike kesklinna vahetus läheduses. Vastvalminud modernse ühekordse eramu projekteeris arhitekt Tanel Tuhal 5-liikmelise perekonna soove ja vajadusi silmas pidades. Kõrgete lagede ja suurte akendega kaunis maja on koduks perele, kus kasvab kaks väikest tütart ning teismeline poeg. Sisearhitektide Airita Aimi ja Gea Grentsi nägemuse kohaselt sai maja üldine värvigamma

Vannituba palkmajas

2018-09-07
Vannituba on igas majas kui mitte aukohal, siis üks olulisemaid ruume majas. Me alustame ja lõpetame päeva vannitoas. Me kasutame vannituba aktiivselt aastaringselt ja iga päev. Vannitoad on ajas muutunud mõnevõrra avaramaks ja rohkem valgusküllasemaks. Samuti on meile ka väga tähtis, et vannitoad oleksid puhtad ja säravad, et me tunneksime ennast seal hästi ja lõõgastunult nii päeva alustada kui ka lõpetades. Millistele ootustele peaks vannituba vastama? 1) Taluma igapäevast niiskuskoormust Nii

SFA minipumpla võimaldab wc-poti ja valamu paigaldust kohta, kus muidu on see võimatu

2018-07-02
SFA minipumplad võimaldavad rajada WC, vannitoa, sauna või mõne teise veekasutuskoharuumidesse, mis olid siiani kasutamata või ilma kanalisatsioonita. SFA purustajaga minipumpla abil saab pumbata fekaali-ja reovett nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt läbi väikese diameetriga torude (välisläbimõõt kuni 32mm) eemal asuvasse kanalisatsioonivõrku. Kaubavalik PEGU.EE 5 HEAD PÕHJUST MIKS VALIDA SFA PURUSTIGA VEEPUMPLAD (KOMMINUUTORID) 1. 50 aastat kogemist SFA Group purustamistehnoloogiaga

Kuivkäimla Separett Villa 9000 - ideaalne veevaba lahendus suvekodusse

2018-06-15
Veeta käimla.
Kompostiv kuivkäimla Villa 9000 on uriini eraldav käimla, mis pakub muretut tualetilahendust ka seal, kus selle omamine võib tavaolukorras olla keeruline. Villa 9000 töötab aastaringselt ja ei ole temperatuuritundlik. Uriini eraldamine muudab nii vedelate kui tahkete jäätmete käsitsemise lihtsaks. Oma välimuselt, kvaliteedilt ja mugavuselt on see võrdne vesikäimlatega. Mahutavus: piiramatu mahutavus, kui kogumisnõud tühjendatakse regulaarselt. PEITEV SIRM Potile istudes avab unikaalne survemehhanism si

Sisearhitekt Ingrid Kuuli kujundatud eramu võtmedetailid on täispuit, kivi ja klaas

2018-06-13
Eriliselt looduskaunis kohas Pärnu jõe ääres valminud neljaliikmelise perekonna elamukompleks on hea näide kliendi ja sisearhitekti suurepärasest koostööst. Sisearhitekt Ingrid Kuuli kaasati protsessi veel õigel ajal – kohe peale eramu projekti valmimist. Nii oli võimalik projekt koos läbi töötada ja muuta mõningaid avasid enne ehitustöödega alustamist. Lisaks vanematele elab peres kaks gümnaasiumiealist last. Pere põhisooviks oli saada hubane ja soe kodu, kus on kasutatud naturaalseid nin

Kui eelistad minimalistlikus stiilis vannituba...

2018-04-24
Täna saab kujundada vannitubasid väga erinevas stiilis. Tehnilised lahendused võimaldavad ellu viia igasuguseid fantastilisi ideid. Kes eelistavad aga ajatut disaini, valivad minimalistliku stiili, mis on moes samal ajal, kui kiirvoolud muutuvad ja vahelduv. Minimalistliku vannitoalahenduse põhiidee – vähem on rohkem – käib nii peeglite, dušinurkade kui klaaside-furnituuride kohta. Heaks kiirmoe näiteks siinkohal on varasemalt ja ka veel praegu populaarsed dušikabiinid, kuhu on sisse ehitatud aurusaun, massaaž, telefon ja pal

Vannitoa sisekujundus – vead, mida vältida

2018-04-01
Balmeo klassikaline vannitoamööbel (www.balmeo.ee)
Olen oma rohkem kui 15 sisekujundusega tegeletud aasta jooksul puutunud kokku kõikvõimalike apsude ja probleemidega. Väga tihti just vannitubadega seoses, sest siiani alustatakse vannitoa ja vannitoamööbli planeerimist alles siis, kui ruum on juba valmis ja võibolla viimistletudki, räägib sisearhitekt Airita Aim. Köögi tellimisel ja ehitamisel inimesed juba teadvustavad, et on vaja köögiprojekti enne ehitama hakkamist, et kõik vajalik hiljem ka päriselt ära mahuks ja praktiline oleks. Kahjuks vannitoapro

Sisearhitekt Airita Aim annab nõu, kuidas sisustada kodu nii, et see oleks moes ka aastakümnete pärast

2018-03-23
Sisearhitekt Airita Aim annab nõu, kuidas sisusta kodu nii, et see oleks moes ka aastakümnete pärast. (Foto: Meridiani Plinto)
Disainimaailmas käivad asjad moemaailmaga sarnaselt. On kiirmood, mida saab odavalt ja kohe ning klassika, mille eest tuleb väärilist hinda maksta. Trendid tulevad ja lähevad, aga tõeliselt hästi välja mõeldud tooted ja põhisuunad ei lähe kunagi moest. Geniaalseid asju pole ju mõtet uuesti leiutama hakata, pigem muuta olemasolev veelgi täiuslikumaks.  Trendid sisekujunduses ringlevad mööda spiraali Sageli isegi ei teata, et mõned poeakendel ja kataloogides ilutsevad moodsad tooted ja ideed on tegelikult

Elegantsi vannituppa kuldsete Hansgrohe segistide ja duššidega

2018-01-11
Hansgrohe laiendas oma ulatuslikku kvaliteetsegistite valikut uue Metropol Classic sarjaga, mis on mõeldud koduste või hotellivannitubade sisustamiseks. Selle uue kollektsiooni üks silmapaistvamaid elemente on pinnakate: Metropol Classic sarja toodetel on elegantsed kullakarvalised aktsendid segistite alustel, käepidemetel ja tiladel. Segisteid on võimalik saada ka atraktiivse üleni kroomviimistlusega. Kvaliteetne tootmisprotsess kuni viimase detailini Toote disainis kombineeritakse selged jooned läikivate pindadega, mis täiendab suurepä

Nutikad lahendused vannitoas: muusikat mängiv vann, mäluga wc-pott jpm

Vannituppa saab erilist meeleolu luua vanni väliskülje alumises servas olev valgusribaga. Ka vannitoakapid on võimalik varustatud hämardusfunktsiooniga LED-valgustitega.
Üha enam koduomanikke soovib, et nende vannitoas leiduks lisaks elementaarsetele hügieenivõimalustele ka funktsionaalset disaini ja nutikaid tehnoloogilisi lahendusi. Populaarsust on kogumas erinevad lahendused, mis aitavad näiteks vett säästa, toovad vannitoarituaalidesse rohkem elamusi valgustuse ja meelelahutuse näol ning muudavad lihtsamaks ka sanitaarkeraamika puhastamise.                               

Liimpuitkilp - materjal, millest saab ise mööblit valmistada

Liimpuit on mööbli valmistamisel suhteliselt uus materjal, kuid oma lühikese ajaloo jooksul on see muutunud mööblitislerite seas küllaltki populaarseks. Ühelt poolt on tegemist traditsioonilise materjaliga, mis on alati moes. Teisest küljest on see materjal, mis aitab teil oluliselt kokku hoida aega ja kulutusi. Liimpuitkilbid on ideaalne mööbli valmistamiseks, treppide ehitamiseks, käsitööks ja sisustamiseks. Materjal on hästi töödeldav. Kilpide pind on naturaalne ehk siis värvimata ja lakkimata, mis j

Atraktiivsed valamud on saamas lahutamatuks osaks restoranide sisekujundusest

Atraktiivsed valamud on saamas lahutamatuks osaks restoranide sisekujundusest (foto: Margot Laisaar)
Eesti restoranimaastikule on viimase aasta jooksul lisandunud mitmeid söögikohti, mis järgivad maailmas laialdaselt kanda kinnitanud trendi tuua kauni disainiga valamud sisekujunduselemendina restoranide söögisaali.    Erinevates värvitoonides ning mitmesuguste põnevate vormidega valamud inspireerivad sisekujundajaid looma lahendusi, mis ei jäta neid pilgumagneteid tualettidesse peitu. Villeroy & Boch Gustavsbergi Eesti müügi- ja turundusjuhi Aivi Paju sõnul on tänaseks Tallinnas uksed avanud või veel k

10+ superhead ideed trenditeadlikule sisustajale!

Jälle moes: õhulised alusraamile tõstetud lillepotid (Strössel). Sisustus E Kaubamajas kohapeal leiab leiad veel 101 põnevat ideed!
Kes meist ei unistaks ilusast, praktilisest ja mugavast kodust, eriti just pimedal ajal, kui tavalisest rohkem aega kodus veedame. Lõuna-Eesti suurim sisustuskeskus Sisustus E Kaubamaja on juba üle 15 aasta pakkunud äärmiselt laia sisustustoodete valikut, sest ühe katuse alla on kokku koondunud lausa 29 valdkonna parimat teenusepakkujat ja salongi, kelle tohutust tootenimekirjast leiab kindlasti kõik vajaliku isegi kõige nõudlikuma maitsega klient. Läheneva talve eel on keskuses tegutsevad salongid pakkunud välja põnevaid tre

Tallinnas avatud uudse eristuva valikuga mööblisalong Treimann Mööbel & Disain

Tegemist on pereettevõtega, mis sündis suurest kirest mööbli ja disain vastu. Eestvedaja, Lauri Treimann, on koondanud oma pereettevõttesse pikaajalise kogemuse mööblifirma tootmise, müügi- ja juhtimis vallas. Mööblisalong pakub kaasaegset elukondlikku mööblit Euroopa tipptootjatelt. Tagatud on kõrge kvaliteet ja mõistlik hind ning loomulikult seda mugavalt  ning võimalikult kliendisõbralikult. Eesmärk on pakkuda valikut, mida teistest poodidest ei leia, et klientidel oleks võima