FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Musta värvi tapeet - miks mitte?
Musta värvi tapeet - miks mitte?

Musta värvi tapeet - miks mitte?
Enamus poodides müüdavatest tapeetidest on heledad ja see on ka meie kliimas täiesti arusaadav, sest soovime ju interjööri valgust ja õhku juurde saada. Samas vahel on just intrigeerivad tumedad toonid parim lahendus.
Miks nii? Esiteks üleni valge interjöör võib tunduda veidi igava võitu (tavaline). Mõned mustad aktsendid annavad kindlasti juurde erilist dünaamikat.
Musta värvi hea omadus (nagu ka hallil ja valgel) on selle suurepärane kokku sulandumine teiste värvidega.
Musta tapeedi taustal näevad hele mööbel ja värvilised aksessuaarid eriti efektsed välja ning kuldsed ja hõbedased elemendid (pildiraamid, vaasid, küünlajalad jms) säravad nagu kalliskivid.Kui skandinaavia stiilile omaselt kasutame musta delikaatselt, siis klassikalises interjööris on must olnud alati luksuse sümboliks. Must klassikaline muster on väärikas ja elegantne, paneb ennast tundma nagu kuningas lossis, eriti kui tegu on sametise tapeediga. Tume ruum võib olla üllatavalt hubane, tekib tunne, et kogu maailm on eraldatud, mis on üsna kohane näiteks magamistoas.
Ka töötoas aitavad mustad seinad luua rahulikku atmosfääri.

Juhul kui on vaja visuaalselt muuta ruumi proportsioone, saavad üks või kaks tumedat seina selle rolliga suurepäraselt hakkama.
Tõsi on, et musta värvi kasutamine vajab läbimõtlemist, aga selle värvi võimalused on lõpmatud ja oleks kahju neid mitte kasutada!

Moonavoor Seinakattestuudio kodulehel on väga mugav panna otsingusse vajalik värvitoon, stiil ja muster (ei pea üle vaatame tuhandet mitte vajalikku varianti). Mudugi veel parem oleks tulla salongi ja neid ka oma silmaga näha.

Jaga Facebookis

fb button