FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Oma vannituppa isiklik Spaa
Oma vannituppa isiklik Spaa

Oma vannituppa isiklik Spaa
Fookuses on vesi. Veeprotseduurid on heaolu ja tervise tagajad ning need märksõnad määravad vannitoa olemuse.

Väikestest pesuruumidest on saanud luksuslikud ruumid, mood soosib tõelisi spaasid. Kesksel kohal on loomulikult vann oma kõikide võimalustega. Massaaži-, valguse- ja paitavate õhumullisüsteemidega lõõgastusvannid, mille ümber jagub ruumi ja avarust, on muutumas kodu olulisimateks paikadeks. Kümblusruumid on kohad, kus tänapäeva kiire elutempo lubab aja maha võtta ning pakkuda naudinguid just iseendale. Paigad, kus on võimalik omaette olla ja näpata kvaliteetminuteid pärast pingelist ja väsitavat tööpäeva.

Mida rohkem inimesed ringi liiguvad ning külastavad erinevaid hotelle ning spaasid, seda unikaalsemaks muutuvad ka kodused vannitoad. Sageli püütakse erinevatest maailmanurkadest nähtud ideid sobitada oma elamisse.
Mõnest luksuslikust hotellist lahkudes jääb hinge kriipima soov tükike seda keskkonda kaasa viia, selle tulemuseks on omapärane mix-up kaugetest maadest ja kodusest kultuurist.
Põrandaküttega vannitoad on ehituslikult muutunud justkui standardiks ja on tekkinud suuremad võimalused lasta fantaasial lennata, sest põrandaküte vähendab niiskust ning laiendab materjalide kasutusvõimalusi.Kodused spaad

Nii dušid kui ka vannid võimaldavad mitmekülgseid spaa-hoolitsusi. Personaalselt installeeritud dušikombinatsioonid, mis on paigaldatud vastavalt kas lakke ja/või seina, võimalusega kallata korraga erinevatest punktidest vett kogu kehale, imiteerivad vihmasajuefekti.
Ka vannid muutuvad ja täienevad tehniliste kasutusvõimaluste poolest, kandes sama eesmärki: hoida kokku aega ning võimaldada kodustes tingimustes erinevaid protseduure võtta.

Üle võlli keeratud kujundused

Vannitoad on muutunud kodude täisväärtuslikuks osaks. Tegemist ei ole lihtsalt pesuruumi, vaid ruumiga, kus kõige muu kõrval ka pestakse. Võime nimetada neid pesu-, lõõgastus- või protseduuride tubadeks, kus kasutatakse väga erinevaid materjale. Moes on erinevad tekstuurid, erinevad, sageli ootamatudki materjalid omavahel kombineerituna; koos eksponeeritakse siledaid ja karedaid, läikivaid ja matte pindu,
Vaikselt on hakanud tagasi tulema eraldiseisvad kapid ja kummutid, millele paigaldatakse valamud, või leitakse antiikne mööbliese rätikute ja muu vajaliku hoidmiseks. Näiteks vanaema vana täispuidust kummut sobib uhkeldama ka keset vannituba. Täna on see võimalik, sest vahendeid, millega saavutada veekindlus, on piisavalt saadaval.
Samuti on hakatud tootma tänapäevaseid eraldiseisvaid, spetsiaalselt vannitubadesse mõeldud unikaalseid mööbliesemeid, mille väärtus aja jooksul ei kahane; mida saab ka kolides kaasa võtta ja paigutada järgmisse interjööri. Pika perioodi on vannitoamööbel olnud kindlalt ühe ruumi põhine, nüüd hakkavad vaikselt taanduma sisseehitatud töötasapinnad, mis on projekteeritud ainult konkreetset kohta silmas pidades.Multimeediatuba

Ajad, kus vannis käies raadiot kuulati, on minevik. Tänapäeval installeeritakse vannitubadesse terved stereo- ja kodukinosüsteemid. Kõlarid, telerid ja seda kõike viimase tehnoloogi järgi. On võimalik näiteks peegli taha paigutada televiisor, mis käima lülitades näitab pilti, muul ajal aga näib tavalise peeglina.
Selleks ei pea üldse tegema tohutuid kulutusi, saab ka lihtsate vahenditega paigaldada lakke või seina süvistatavad kõlarid, mis on ühendatud elutoas paikneva stereoga. Sel juhul on küll vaja toas enne CD mängima panna, sest lugusid vahetada ega volüümi muuta vannis pikutades ei saa.

Valamutrendid

Endiselt kasutatakse peamiselt tasapinnale asetatavaid valamuid. Valamu kuju- ja materjalivalik on väga suur. Tavaliselt muutub valamu üheks fookuspunktiks kogu vannitoas, kuid põnevust lisab asjaolu, et enam ei pea järgima ühtset joont, vaid soovitatakse valida erineva värvi ja vormiga valamu ning WC-pott.
Materjalivalik on peaaegu piiramatu: puit, betoon, mosaiikplaat, graniit, marmor, klaas – need kõik on alternatiiviks valgele keraamilisele valamule.Värvitrendid

Väikseima vaevaga, ent dramaatilisemaid muutusi saab esile kutsuda värve vahetades. Värvitud seinte puhul sobib uus seinavärv kas ühte või kõikidele seintele.
Värvid mitte ainult ei anna ruumile isikupära, vaid loovad meeleolu. Punane lisab kirglikkust, kollane sära ja rõõmsameelsust. Punast ja oranži peetakse soojadeks, rohelist ja sinist külmadeks toonideks.

Värvide abil saab muuta ka ruumi suurust. Soojad toonid avardavad, külmad aga toovad ruumi piiri lähemale. Erinevate toonidega saab edasi anda erinevaid meeleolusid. Pika kitsa ruumi tagumist seina tumedaks värvides, samas külgmised heledaks jättes muutub kõik palju kompaktsemaks.
Ei peaks kartma väikestes ruumides kasutada tumedaid värve, need võivad hoopis sügavust lisada ja mõjuda lõpptulemusena palju põnevamana.
Pindadele tekstuuri ja värvi lisamine hoiab pilgu liikuvuses. Kui su silmal on igav, siis ei ole disain hea.

Soovitused:

Lisa erinevaid valgustusvõimalusi. Põranda-, seina- ja laevalgustid erinevates kombinatsioonides kasutatuna annavad vaheldust ning loovad meeleolu.

Kasuta korralikku vaipa. Suuremas vannitoas on võimalik endale lubada samasugust luksust nagu igas teises toas. Korralik kvaliteetne vaip mõjub luksuslikult ja pilkuköitvalt.

Lisa puidust elemente. Siledatele ja steriilsetele plaaditud pindadele vastukaaluks mõni “päris“ mööblitükk paneb ruumi elama.

Kasuta värvi. Tühjade seinapindade liigendamiseks, meeleolu loomiseks tasub katsetada erinevaid toone, mis löövad ruumi särama.

Paigalda kõlarid. Ehituse käigus tasub juba mõelda mõnusalt veedetud ajale ning anda endale võimalus muuta hilisemad vanniskäigud täiuslikuks meeldiva muusika ja hea soundiga.

Pilkupüüdev valamu. Vali originaalne ja pilkupüüdev valamu, kasuta fantaasiat ja tulemus on originaalne, mitte kellelgi teisel sellist pole.

Muuda tuba peeglitega avaramaks. Peeglid mõjuvad igas suuruses vannitoas suursuguselt. Vali võimalikult suur peegel, ära koonerda – kusagil pead sa ennast nägema ka täies pikkuses! Miks mitte teha seda privaatselt vannitoas? Seinale liimitud, lihvitud äärtega või antiikse kullatud pildiraami taolised raamid määravad ruumi iseloomu. Kogu tähelepanu koondub kas raamile või vastupidi – sealt peegeldub midagi olulisemat tagasi. Liiga palju pilgupüüdjaid muudab ruumi eklektiliseks.

Pudelid peida kappi. Kunagi pole panipaiku liiga palju. Kõik tarbetu silma alt ära ja puhtad mööblipinnad ning unikaalsed esemed tulevad jälle esile.


Artikkel on ilmunud ajakirjas Deko 08/2008

Fotod: ajakiri Deko, sixsenses.com, gardenbythesea.com, holidaylets.co.za, referblers.com

Jaga Facebookis

fb button