FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Tapeet sisekujunduses
Tapeet sisekujunduses

Tapeet sisekujunduses

Minu üheks vaieldamatuks lemmikuks on olnud tapeet.
Mõned inimesed suhtuvad ikka veel tapeeti kui nö nõuka ajastuse sisustustrendi. Tegelikult võiks sellest staadiumist juba välja sammuda, turul on selles vallas väga palju võimalusi. Ka  Feng Shui spetsialistid kinnitavad, et just tapeet loob ruumis erilise hubase feelingu. Tunnetage!
Sirvides maailma sisustusveerge noppisin välja mõned helgemad illustratsioonid, kuidas võiks kasutada tapeeti ruumikujunduses. Väga trendikaks on muutunud seinte kaunistamine maalingute (shabloonide abil), efektsed dekoratiivkleebiste ning fotoillustratsioonidega.

Miks mitte trükkida oma lemmikpilti  ühele tapeedi pannoole ning kasutada seda mõnes ruumis, mis vajaks sisekujunduslikku muutust. Kindlasti ei pea tapeetima maast laeni ja kõiki seinu. 

Ärg kartke kasutada tapeeti näiteks vannitoas ja väiksemas wc-s. Loomulikult peab niisketes ruumides ka vee olemasoluga arvestama. Vannituba kui eluruumide pikendus võiks peegeldada  samu sisekujunduslikke jooni.
 
Allljärgnevad illustratsioonid annavad aimu, kuidas võiks erinevate elementidega ruumi dekoreerida.

Stiil 1
Pildil on tegemist trepihalliga. Seinal on kasutatud tapeedipaneeli ühe nurga ergastamiseks ning põimitud see oskuslikult ülejäänud kontseptsiooni ja värvivaliku sisse. Tapeedil olev kõrgustesse looklev muster suunab mõtted edasi järgmisele tasandile. Tapeedi efektne tumepunane värv sobib ideaalselt mustjas-pruuni trepi ja valgete seintega. Siia sobiks ka terve rida teisi toonem aga antud interjööris on ilmselt olnud see kõige sobilikum. 
Stiil 2
Tegemist on jõulise ja temperamentse ruumiga. Selline pisem ruum võimaldab proovida julgeid ideid, näiteks eraldi ruumina garderoob, wc või isegi kodukontor. Ideaalselt sobivad fotol olevasse interjööri rohelised esemed, mille toon haakub tapeedi mustriga (esemed on toodud nö "solid värvina" ruumi aktsendiks). Selline ruum räägib mulle dramaatilisusest ja naiselikusest.

Stiil 3
Avatud toa puhul on võimalik ühe seinaga tekitada eraldust, erinevate ruumifunktsioonide vahel. Sellist metalliku helgiga tapeeti saab  kergesti siduda ühevärvilise metallik- või matt-tapeediga ja/või värviga. Suured mustrid tekitavad külluslikku emotsiooni. Fotol on selle seina erilisus/aktsent hästi välja toodud. Ka kollakas-kuldsel tausta olev hele diivan  sulandub  hästi ülejäänud seinte toonidesse.


 
Stiil 4
Sellel fotol on näha, kuidas tapeedifirmad seovad sobivad mustrid ja värvid ühte kollektsiooni. Kerge vaevaga on garanteeritud efektne tulemus.

Stiil 5

Magmistoas ihaldame pehmemaid ja eksklusiivsemaid materjale. Miks mitte kasutada põneva tekstuuriga sametist seinakatet tapeedina. Garanteeritud on soe, hubane ja õdus magamistuba. Üldmulje elavdamiseks saab alati lisada  erinevate ja sobivate värvitoonidega patju. Sellel fotol mängib rolli üleüldine neutraalsus, patjadega on toodud sisse pastellseid toone.Illustratiivsed seinapildid/tapeedid


Esimesel allpool oleval fotol on kasutuatud tuntud sisustusnipp renassanssi ajastust - seinamaalingud ja freskod. Need tekitavad ruumis optilist nn3D illussiooni.
Teisel allpool oleval fotol on kasutuatud illussioon täiesmahus kergelt segamini raamaturiiulist, mis on minu arvates sobilik "loft stiilis" kodule.

 
Sisekujundaja Kristiina Eljand

Jaga Facebookis

fb button