FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Võtsid koera ja tahad teada, mida vajab kutsikas uude koju tulles
Võtsid koera ja tahad teada, mida vajab kutsikas uude koju tulles

Võtsid koera ja tahad teada, mida vajab kutsikas uude koju tulles

Kutsika oma koht

Teie uus seltsiline vajab päris oma kohta ja territooriumi teie kodus. Eraldage tema jaoks nurk, mis ei ole läbikäidavas kohas. (Ja ei asu magamistoas)!

Kindlasti pange sinna tema korv või magamisase, vaip ja söögi- ning joogikauss, et ta tõesti tunneks ennast seal kodus. teie hoolitsus jakiindumus tagab ülejäänu.

Kutsika päev
Ärge üllatuge, et noor kutsikas kulutab enamuse ajast söömisele, joomisele, magamisele ja mängimisele. Et tema närvisüsteem areneks, peab kutsikas väga palju magama. Kui te soovite temaga suhelda, oodake kuni ta ise üles ärkab ja alles siis suhelge temaga nagu soovite, kuid ärge teda liiga sageli tülitage.

Liikumine
Kutsikas kulutab palju aega oma ümbruse uurimisele, ta peab saama palju liikuda (15 kuni 20 minutit iga kord, kui te lähete temaga jalutama ja vähemalt 3 korda päevas, kui majal ei ole aeda) ning nii palju kui võimalik osa võtta "perekonnaelust" (autosõidud, poeskäimised jne.)
Koeraga jalutama minnes ei soovi te kindlasti, et teie koer otsustaks kuhu minna. Seepärast harjutage teda jalutama rihmaga juba varakult (3 kuu vanusest alates).

Kutsika transportimine

Kõige parem on teda kanda selleks ettenähtud transportpuuris (-kastis), kuna selle sees võib ta turvaliselt olla. Mõningaid pikaajalisi "puhtuse pidamise" probleeme võib samuti ära hoida, kuna koerad reostavad harva seda kohta, kus nad magavad.

Mängimine
Kutsikad tahavad palju mängida, neile meeldib mänguasju hammustada, närida ja pureda. Koerad kasutavad oma lõugu nagu inimesed kasutavad käsi. Seetõttu õpetatakse koera kõiki asju mitte "puutuma". Selleks andke talle mänguasju, konte või kummipalle ja muud sellist (kuid valige asjad, mis on küllalt suured, et koer neid alla ei saaks neelata).

Tervis ja hügieen
Te tagate kutsika hea tervise, kui te:
•peate kutsika hügieeni haiguste vältimiseks
•vaktsineerite reeglipäraselt
•viite läbi regulaarselt parasiiditõrjet nakkuste ja nugiliste vältimiseks
•toidate tervislikult, et tagada kutsika õige ja ühtlane areng

Hügieen
Koera tuleb peasta ja harjata vastavalt vajadusele või tõu iseärasustele. Mida varem koer harjub pesemisega ja harjamisega, seda rahulikumalt ta seda talub.
Koeri võib pesta, kui nad pärast ka kuivatada. Karvkatet kaitsev rasu taastub küll kiiresti, kuid koera karvad erinevad oluliselt inimeste juustest, mistõttu tuleks kasutada spetsiaalselt koertele mõeldud šampoone.
Loomulik on, et üks või kaks korda aastas, tavaliselt kevadel ja sügisel ajab koer suuremal hulgal karvu. Samuti võib koer rohkem karvu ajada ka hästiköetud korteris või kui koer magab radiaatori lähedal. Et pikakarvalise koera karvad ei pulstuks, siis tuleks koera korrapäraselt harjata.

Kõrvad
Et vältida põletikku ja valu kõrvades, siis on soovitatav hoida koera kuulmekäik puhta ja kuivana. Selleks on spetsiaalsed vahendid müügil lemmikloomakauplustes või loomakliinikutes.

Silmad
Silmi tuleb regulaarselt puhastada selleks ettenähtud vahendiga. Hoides koera pead vastu ennast on seda kergem teha.

Küüned
Koerad, kes on väheliikuva eluviisiga, ei kuluta oma küüsi piisavalt ja see võib takistada neil käimist või tasakaalu hoidmast. Ise on koera küüsi lõigata keeruline, kuna te ei tea, kus küüne säsiosa lõppeb, seetõttu on õigem lasta seda teha loomaarstil.

Hambad
Iseäranis väiksed koerad on väga vastuvõtlikud hammastega seotud probleemidele, aga ka suurematel koertel tuleb hambaid kontrollida. Ärge laske hambakivil tekkida, kuna lisaks halvale hingeõhule võib see põhjustada gingviiti, mille lõpptulemuseks võib olla hammaste lahtitulemine.
Kutsika hambaid tuleks hakata harjama juba varakult ja iga päev, sest täiskasvanuna on seda juba raskem teha. Hambakivi teket aitavad vähendada ja aeglustada spetsiaalsed kuivtoidud.

TOITUMINE
Kutsika toit peab olema teie omast eraldi ning "karja" alluvussuhete alalhoidmiseks peaksite oma koera toitma siis, kui teie olete söömise lõpetanud.
Kuni 6 kuu vanuseni on soovitatav toita kutsikat 3-4 korda päevas ning pärast seda 2 korda päevas. Kui pärast sööki on toitu järel, siis võtke toidukauss ära ning ärge andke koerale ülejääke ega suupisteid, kuna see harjutab teda sööma terve päev. Kutsikal peab olema alati puhas vesi kättesaadav ning seda tuleb vahetada sageli.
Toidukogus peab vastama kutsika kehakaalule ja tõule. Soovitatavate toidukoguste järgmine vähendab tüsenemise riski. Kutsika toidust sõltub, kui hästi ta kasvab, kuidas arenevad luustik,  lihased ja siseelundid. Seetõttu on väga oluline anda koerale õige vahekorraga toitu, mis rahuldab tema vajadused.Jaga Facebookis

fb button