Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Aasta betoonehitis on Ülemiste liiklussõlm

Ülemiste uus liiklussõlm

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval Tallinna Ülikoolis välja konkursi "Aasta betoonehitis 2013" võitjad, esikoht läks Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistöödele.

Ülemiste liiklussõlm on Eesti oludes mastaapne ja keeruline infraehitus, Eesti võimsaim ristmikulahendus, mis loob eeldused Ülemiste kujunemiseks tulevikus Tallinna ja Eesti olulisimaks transpordisõlmeks.

Ehituslikult oli Ülemiste liiklussõlme keerukaim osa 680-meetrine sõiduteetunnel, millest 320 meetrit on maa-alust suletud osa. Tunneli ehitus nõudis pidevat töötamist kõrge pinnavee taseme tsoonis ning kõige sügavamas kohas mindi ligi 16 meetrit allapoole Ülemiste järve pinda.

Ülemiste liiklussõlme oluline osa on ka 150-meetrine viadukt. Sild on rajatud muutuva kõrgusega karpristlõikega raudbetoontaladele, mis on pingestatud järeltõmmatud pingearmatuuriga.

Žürii esimees Aadu Kana tõdes, et hoolimata keerulistest ehitustingimustest, on tulemus väga hea. "Väga ilusad kvaliteetsed betoonpinnad," kiitis ta. "Ülemiste liiklussõlme puhul näeme kujukalt kui asendamatu betoon kaasaegses ehitusmaailmas on."

Eriauhind projektijuhile ja ehitajale läks Vladimir Issakovile asjatundliku ja läbimõeldud betoonehitise tööde juhtimise eest Jumalaema "Kiirestikuulja" ikooni õigeusu kirikus Lasnamäel. Algselt oli kirik kavandatud tellishoonena, millist mõtlemist võib tegelikkuses üdini betoonehitises ka märgata.

Eriauhind ehitajale läks Jõhvi viaduktile arhitektuurselt ja insenerlikult hea lahenduse sümpaatseks rajatiseks vormimise eest. Energiatõhususe eriauhinna sai Viljandi Riigigümnaasiumi hoone ja Eesti Ehitusinseneride liidu eriauhinna Ülemiste liiklussõlme tunnelite projekt. Ajakirja „Ehitaja” eriauhinna pälvis OÜ Tilts Eesti filiaal kvaliteetse betoonitöö eest Jõhvi viadukti ehitamisel.

Tänavu neljateistkümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja vormitavat betooni.

Tänavusele konkursile laekus üheksa tööd. Konkursile sai esitada 2013. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Instagram