Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Ajastutruu korter 100-aastases puitmajas Kadriorus

Green Life korteri köögi disainis Aet Piel, tootja Arens (foto Toomas Tuul)
Üsna vähe on tänapäevani säilinud sajandivanuseid maju, eriti neid, mis on võimalikult autentselt restaureeritud. Kõnealune korter asub just sellises puitmajas, kus on säilitatud võimalikult palju ajaloolisi detaile: autentsed puitpakett-aknad ja puidust uksed, palk- ja paekiviseinad, savivärvid ja –krohvid, laekarniisid ja kõrged põrandaliistud. Ajahambast liiga palju pureda saanud detailid on asendatud kaasaegsete, kuid võimalikult sarnaste detailidega. Kortermaja suurepärane välimus tingib omakorda selle korterite interjööri.
 
Green Life’le kuuluva korteri sisekujundust iseloomustab uskumatu ajastutruudus. Korteri seinad on savikrohvitud, mitmed palkseinad ja vanad puittalad on puhastatud. Isegi kiviseinu puhastades saab kauni tulemuse, olgu tegemist siis vana tellis- või paekiviseinaga. Põrandal laiub kolmekihiline temperatuuri muudatustele allumatu tammelaudparkett.

Köök

Sisekujundus: Aet Piel ja Arens, põrand: Trimelex, kardin: Avaekperdid, köögi seinaplaadid Interno (foto: Toomas Tuul)
 
Tähelepanu väärib ka sajandihõnguline ultramoodne köök, mille raamuksi kaunistavad väikesed Swarovski kristallid, mööbel ise on Aet Piel’i kavandite järgi valminud kaunis eesti käsitöö Arensi meistritelt, vürtsiks omapärased puitlippidest tasapinnad ja retrostiilis Smeg köögitehnika, valamu ja segistid. Skano Furniture ümar söögilaud ja toolid sobivad kööki nagu valatult. Kodu on tõesti väikest sorti meistriteos, sest igas üksikus detailiski kajastub ajalugu moodsas kuues, olgu need siis kardinad, valgustid või mööbel, isegi pistikud ja lülitid on valitud Berkeri retrosarjas.


Söögilaud, toolid ja kummut Skano Furniture; lauanõud Iittala, valgusti Hektor-Light.

Sisustusmessil Interjöör 2012 näha mitmeid sisearhitekt Aet Piel’i käe all sisustatud näidiskortereid, millest kõnealune on Green Life' ile kuuluv Kadriorus paiknev korter (korteriprojekti teostus Aet Piel Disain, Inkodu.ee ja Eesti Näitused)
 
A: Inkodu.ee (2012)
(foto Toomas Tuul)Ajastutruu korter 100-aastases puitmajas KadriorusAjastutruu korter 100-aastases puitmajas KadriorusAjastutruu korter 100-aastases puitmajas KadriorusBerkeri retropistikupesaSöögilaud ja toolid Skano Furniture; lauanõud Iittala, lauakatted Hemtex, valgusti hektor-Light

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Instagram