Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Elutähtsad nipid toidu hoiustamiseks karantiinitingimustes

2020-04-26
Elutähtsad nipid toidu hoiustamiseks karantiinitingimustes

Juba üle kuu kestnud eriolukorra valguses on paljudele inimestele üsna tavaliseks saanud, et koju varutakse rohkem toitu. Seetõttu on üheks tähtsamaks koduseks majapidamisseadmeks saanud külmkapp, mis peab kõik hea ja parema värskena hoida. Samsungi koduelektroonika osakonna tootekoolitaja Alari Pennar jagab nõuandeid, kuidas külmikuid õigesti kasutada.

1. Ära täida külmikut üle 70%


Külmikusse toitu pannes on oluline jälgida 70% reeglit ning jätta kappi umbes kolmandiku võrra tühja ruumi. Toitu aitab värskena hoida külmkapis olev jahe õhk ning see peab saama toiduainete vahel liikuda. Kui külmkapp on alatasa pungil täis, tasub mõelda suurema külmiku ostmisele või tuleks kappi vaadata hoopis selle pilguga, et kas kõik on ikka vajalik. Vastupidine lugu on sügavkülmaga – mida rohkem on seal sügavkülmutatud toitu, seda vähem kulutab kapp energiat ja kestab seeläbi kauem.

2. Jäta ruumi õhu liikumisele


Toiduainete värskena hoidmiseks peab nende vahel õhk liikuma, samuti liigub külmkapis õhk mööda seinaääri. Seetõttu ei tohiks purke, topsikuid ja muud kraami tihedalt üksteise või seina vastu asetada. Võimalusel tasub vana külmik soetada uusi tehnoloogiaid kasutava ja tavaliselt ka vanast palju energiasäästlikuma külmkapi vastu.

Tänapäeval teevad tootjad igapäevaselt tööd, et külmkapis toitu võimalikult värske ja toitainerikkana säilitada. Näiteks Samsung kasutab Triple Cooling  süsteemi, mis suudab iseseisvalt kapi temperatuuri ja niiskustaset reguleerida, et kappi ei tekiks ebameeldivat lõhna.

3. Sea sisse süsteem


Soovitav on külmkapi sisu sorteerida korra järgi, mida kõik kodusolijad mõistavad. Soovitav on asetada kõige kõrgematele riiulitele toidu ülejäägid, konservid ja muu taoline kraam, mida ei ole vaja eriliselt kuumtöödelda. Keskmine riiul võiks jääda piimasaadustele, nagu kohupiim, juust, või, ja alumisel riiulil kui kõige jahedamal riiulil võiks säilitada toorest liha ja kala. Alumises väljatõmmatavas sahtlis püsivad kõige kauem värskena köögi- ja puuviljad.

„Alumine sahtel tuleks tihedalt kinni hoida, siis säilib seal viljadele vajalik niiskustase ning need säilivad kauem kui mujal külmikus,“ selgitas Pennar. „Küll võiks juur- ja puuviljad hoida sahtli eraldi otstes.“

4. Ära kasuta külmikut panipaigana


Külmkappi tuleks regulaarselt puhastada ning see on hea aeg, et endalt küsida, kas kapis on mõni toiduaine, mida pole viimase kuu jooksul üldse kasutatud. Kui kõik asjad on välja tõstetud, külmkapi seinad ja riiulid puhastatud ja kuivatatud, tuleks tagasi kappi panna ainult need asjad, mida reaalselt ka tarvitatakse.

„Purgipõhja jäänud kaks oliivi ja üle-eelmisest aastast pärit sardiinikonserv võivad kapis olla ilmselt aastaid, aga see ei ole mõistlik,“ ütles Pennar. „Oluline on vanad seisma jäänud toiduained külmkapist eemaldada, et tekitada ruumi. Pealegi on väga vana toidu söömine alati seotud võimalike terviseriketega, seega tasub alati hoolikalt lugeda ka pakendile märgitud säilivuskuupäeva ning kiiremini riknevad asjad kapis ettepoole tõsta.“

5. Kontrolli aeg-ajalt külmkapi tihendeid


Õhku läbi laskvad külmkapitihendid on ühed suuremad energiaröövlid, kuna toasooja õhu ligipääsul kappi peab seade tegema väga palju tööd, et õhku külmikus jahedana hoida ning lisaks elektriarve märgatavale suurenemisele ei ole kliima kapis kindlasti selline, nagu tootja on ette näinud. Probleemide vältimiseks tuleb külmkapitihendeid regulaarselt puhastada vee, õrna puhastusvahendi ja pehme lapi või hambaharjaga. Tihendite korrasolekut saab kontrollida lihtsa testiga – aseta külmkapi ukse vahele kümneeurone nii, et pool on kapis ja pool on väljas. Kui tihend hoiab seda kindlalt paigas, on kõik hästi. Vastasel korral tuleks uksetihendid välja vahetada.

Et selgitada välja, millised on Eesti inimeste külmkapis hoiustamise harjumused, viis Samsung aprillis läbi lõbusa fotoprojekti, kus inimestel paluti oma külmkapisisu üles pildistada.

„Pilte laekus Samsungile sadu ning tuleb tõdeda, et eestlased võiksid oma külmkapid kriitilise pilguga üle vaadata – paljud olid pilgeni täis pakitud, mida me säilitamise koha pealt kindlasti ei soovita,“ ütles Pennar.

A: Elutähtsad nipid toidu hoiustamiseks karantiinitingimustes, Kaarel Kook

Samsungi kunstiteleri maalivalikusse lisandusid Louvre-i teosed

The Frame on justkui tavaline Samsungi teler, kuid selle teeb eriliseks kunstirežiim, mis näitab teleri mittevaatamise ajal erinevaid kuulsaid kunstiteoseid.

5 põhjust, miks valida Xiaomi robottolmuimeja

Xiaomi robottolmuimeja eeliseks on taskukohane hind. Samal ajal saab need robot tööga ideaalselt hakkama, sest imevad ära puru ja põrand saab puhtaks.

Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

Õhupuhasti valimisel on sobivus ventilatsiooniga kõige olulisem parameeter, kuna teeb kindlaks, millist õhupuhastit on vaja.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Uuring: mille järgi tegelikult koju kuvarit valitakse?

Uuringust selgus, et peale hinna (78%) on kõige olulisemaks teguriks kodukontori kuvari ekraani suurus (68%).

Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

Uued Bosch sügavkülmikud kasutavad uut õhuringlussüsteemi, tänu millele ei ole püstiseid sügavkülmikuid vaja sulatada. See säästab aega kui pikemas perspektiivis ka elektrikulu.

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Kodu koristamise ja pisiparanduste nutikad ning tõhusad lahendused

On olemas vaiba plekieemaldajaid, mida ei pea välja loputama. Lisaks puhastusained rasva, katlakivi, õli ja hallituse eemaldamiseks jpm.

Katlakivi ja hallituse eemaldamine küttekehadelt, puidult jne

Tooted on mõeldud kindla probleemi lahendamiseks. Vaata põhjalikumalt videost.

Milline robottolmuimeja ja aknapesurobot osta?

Olulised näitajad on robottolmuimeja puhul tarkus, koristuse põhjalikkus ja aku kestvus. Aknapesuroboti valimisel aga pestavate pindade suurus.

Xiaomil ametlik e-pood Eestis

Populaarne nutiseadmete tootja Xiaomi avas Eestis ametliku e-poe, mis suurendab oluliselt nii tehnika kättesaadavust kui ka uute toodete siinsele turule ilmumise kiirust.

5 nõuannet, kuidas kodu tolmust puhtaks saada

Keskeltläbi koguneb igasse kodusse aastas ca 20 kg tolmu, milles elavad tolmulestad võivad põhjustada terviseprobleeme

Graatsiline löögikindel filterkann Orlean - hea kingidee!

Kaunis loodusest inspireeritud mustriga puhutud filterkann Orlean. Kannuga on kaasas pika tööeaga filter, mis mineraliseerib vee magneesiumiga.

Millised on kõige lihtsamad viisid katlakivi eemaldamiseks?

Ennetada aitab mikrokiudlapp ja puhastada katlakivieemaldi. Tegemist on vahendiga, mis aitab vähese vaevaga eemaldada katlakivi ja lubjasette jäägid.

Videokoosoleku kiiret ja mugavat ülesseadmist võimaldab ClickShare!

Ruumi paigaldataks eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan, mida juhitakse ühe keskse seadme abil, mis pannakse LCD ekraani taha. Laual on ainult juhtnupud.

Tunne oma riideid – kuidas erinevaid kangaid ohutult puhastada?

Alternatiivina riiete pesemisele tasub kasutada aurupuhastamist, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad ja kortsud.

Nutikad viisid, kuidas kodusolemise aeg lastele põnevaks muuta

Nõuanne, kuidas lastega rohkem aega koos veeta nii, et igas päevas leiduks ka neile üks õppimist ja lusti pakkuv väljakutse.

Kuvar kodukontorisse – milline sobib tööks ja milline mängimiseks?

Töö jaoks monitori valides tuleb mõelda sellele, kui palju see laual ruumi võtab või kas inimesel on mingi kindel tegevus, mille jaoks monitor hästi sobima peab.

Filtreeritud puhas vesi päästab kohvimasina ja juuste värvi

Selge ja läbipaistev vesi ei tähenda veel, et see on puhas. Isegi kui vesi on tunnistatud joogikõlblikuks, võib selles sisalduda erinevaid ühendeid

Mediclinics föönid - juuste efektiivne ja töökindel kuivatus

Mediclinics föönid on mõeldud nii avalikesse suure kasutuskoormusega hoonetesse kui ka individuaalseks kasutuseks.

Nutikodu lahendusele mõtle juba maja projekteerimise algjärgus

Nutikodu lahendused ei ole kellelegi enam suur uudis. Natuke selgitamist vajab veel vaid see, kuidas ja kui palju saab kodus asju automatiseerida ja kaugjuhtida.

Kuidas kodusest telerist parim pilt välja meelitada?

Vaata järgi resolutsioon, istumiskaugus ja ka teleri pildisätted.

Aitame valida nõudepesumasinat

Õigesti valitud nõudepesumasin on köögis asendamatu abiline ja selle valimine peaks olema hoolega läbi mõeldud.

Targa maja lahendused liidavad hoone erinevad süsteemid ühtseks tervikuks

Nutikodu lahenduse juures saab peaaegu kõiki koduseid seadmed (küte, valgus, valve, pesumasin, küpsetusahi, kardinad) panna ennast ise juhtima.

Helikindel tuba ehk isiklik helistuudio korteris polegi enam unistus

On hulk inimesi, kelle töö sisu ongi heli tegemine, näiteks muusikud, kes tihti ka kodus töötavad. Helikindel ruum on neile abiks, et häirimata muusikaga tegeleda.

Köögitehnika tehnovõrkude planeerimist alusta elamuprojekti algfaasis

Köögi planeerimine tähendab palju enamat kui uus mööbel ja tehnika paigaldus nagu sageli ekslikult arvatakse.

Kasutajakogemus: Robottolmuimeja Electrolux Pure i9

Electrolux Pure i9 niisama kuskile hätta ei jää ja koristab absoluutselt igalt poolt, kuhu pääseb.

CAMPO kuppelahjus saab valmistada kõiki toite

Campo puu- kui gaasiküttega kuppelahjud on mõeldud absoluutselt kõikide toitude ja väga erinevate retseptide valmistamiseks

Vesi mõjutab küpsetiste kvaliteeti

Vesi mõjutab küpsetamist. Näiteks kare ja liigselt minaraalirikas vesi muudab pärmi toimet.

Keskustolmuimeja süsteem - vajalik lahendus puhtust hindavale inimesele!

Keskustolmuimeja (tsentraaltolmuimeja) on üks kaasaegsetest mugavuslahendustest, mis muudab koduse koristamisprotsessi kordades kergemaks.

Nutikad kesktolmuimeja kiirkoristuslahendused valmis majja ja korterisse

Kesktolmuimeja kiirkoristuslahendused võimaldavad koristamist lausa paari sekundiga. Kiirlahendused on väga sobilikud kööki ja esikusse.

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem?

Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema. Puhastamine on vaikne ja tõhus.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube