FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo

Interior design, interior decoration

»
»
»
»
»
»
»
»
»

Building

»
»
»
»
»
»

Gardens

»
7 detaili, millele pöörata tähelepanu üüriinvesteeringu tegemisel
7 detaili, millele pöörata tähelepanu üüriinvesteeringu tegemisel

7 detaili, millele pöörata tähelepanu üüriinvesteeringu tegemisel


2018-10-03

Aktiivne kinnisvaraturg ja soodsad finantseerimise tingimused panevad inimesi üha enam mõtlema üüriinvesteeringute peale. Väljaüürimiseks ostetud korter annab võimaluse paigutada raha ja tekitada passiivselt tulu tootev investeering.
Järgnevalt on kinnisvaraeksperte Tõnu Toompark välja toonud 7 teemat, mida väljaüürimiseks ostetava korteri soetamisel silmas pidama.
Aktiivne kinnisvaraturg ja soodsad finantseerimise tingimused panevad inimesi üha enam mõtlema üüriinvesteeringute peale. Väljaüürimiseks ostetud korter annab võimaluse paigutada raha ja tekitada passiivselt tulu tootev investeering.
Järgnevalt on Tõnu Toompark, Eesti üks tuntumaid kinnisvaraeksperte, välja toonud 7 teemat, mida peaks väljaüürimiseks ostetava korteri soetamisel silmas pidama. Marko Bäärs (MB), Perton Ehituse juhatuse liige, kommenteerib eksperdi väljaütlemisi uue Kalamaja projekti, loomelinnaku kõrval asuva Telliskivi 49 aadressil ehitatava Arte Galeriimaja, valguses.
 
1) Asukoht
Asukoht määrab kinnisvara väärtuse, samuti üürikorteri atraktiivsuse potentsiaalse üürniku silmis. Asukoha all võime silmas pidada sotsiaalset infrastruktuuri ehk näiteks lähikonnas paiknevaid kaubandus- ja teenindusasutusi või tõmbekeskusi. Üks asukohakriteerium on ühistranspordi olemasolu.

MB: Arte Galeriimaja asub põhimõtteliselt Telliskivi loomelinnaku vastas. Seeläbi näeme kohta vägagi atraktiivsena – käe-jala juures on aktiivne elutegevus hommikust õhtuni, seda nii büroode, poodide, restoranide, kiirsöögikohtade kui ka kohvikute näol. Hästi käima läinud Balti jaama turg on kõigest 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel ning toidupoode leiab lähemaltki. Balti jaam tagab hea ligipääsu rongiliiklusele ning linnasisesteks sõitudeks on ummikuvabad trammiliinid parim lahendus.

2) Tehniline kvaliteet

Ostes väljaüürimiseks uue korteri, peab hindama kinnisvaraarendajat ja seda, kas arendaja on võimeline pakkuma kvaliteetset toodet, millega üürikorteri omanik ei peaks üüriperioodi jooksul liigset vaeva nägema. Kvaliteedi hindamiseks tuleb korter üle vaadata, samuti on mõistlik internetiavarustest uurida, kas arendaja kohta on kriitilisi väljaütlemisi.
MB: Perton Ehitus on tegev olnud viimased 12 aastat. See tähendab, et oleme üle elanud nii kinnisvaraturu tõusu kui ka mõõna. Tõenäoliselt annab see tunnistust, et oleme usaldusväärne partner. Lisaks peame oluliseks toote kvaliteeti. Meie usaldusväärsust kinnitab kindlasti ka aastaid Creditinfo AS poolt välja antud tunnistus „Edukas Eesti ettevõte“ AA- või A-reitinguga

3) Ühistu juhtimine
Üüriinvestorid ei pööra sageli piisavalt tähelepanu korteriühistu juhtimise kvaliteedile. Üüriinvestori jaoks on oluline, et korteriühistu oleks juhitud, st et ühistu juhatus ja/või haldaja tegeleks jooksvate probleemidega. Olgu neiks probleemideks parkimise korraldamine, läbipõlenud lambipirni vahetamine või öörahust kinnipidamisel silma peal hoidmine.

MB: Kõigile objektidele on pärast ehituse valmimist  sõlmitud leping haldusfirmadega, erand pole ka Arte Galeriimaja. Niipea kui maja valmis saab, on hooldusfirma majas tegev ning elanikud ei jää oma muredega kindlasti üksi. Selleks, et elanikel oleks elu võimalikult mugav, oleme Arte Galeriimajale andnud ka koristus-, pesupesemis- ning remondimeheteenuse pakkujate otsekontaktid.

4) Korteri pindala ja toalisus
Väljaüürimiseks ostetava korteri suurusele tuleb samuti olulist tähelepanu pöörata. Enamasti eelistavad üürnikud väiksema pindalaga kortereid, sest nende üürihind ja kommunaalkulud on väiksemad.
Korteri üürihinda ei määra niivõrd korteri ruutmeetrite arv kui just tubade arv. Sama pindala puhul on suurema tubade arvuga korteri üürihind kõrgem.

MB: Arte Galeriimaja koosneb 1- ja 2-toalistest korteritest. Müüki on jäänud veel  alla 1/3 korteritest, mis kõik on 2-toalised. Meie 2-toalised on investortehinguid silmas pidades loodud optimaalse planeeringu ning suurusega, jäädes 41―43 m2 vahemikku. Nagu Tõnu ka ütles, 2-toalise eest saab turul küsida kõrgemat üürihinda kui pea sama suure ühetoalise stuudio eest.

5) Üürihind ja tootlus

Ostes korterit väljaüürimiseks, peab üüriinvestoril silme ees olema, mis on korteri võimalik üürihind. Nii saab kokku lüüa kulud ja tulud ning hinnata, kas üüriprojekt annab soovitud tulemit. Tavapäraselt on väiksemate korterite tootlus kõrgem kui suurematel korteritel.

MB: Selleks, et meie klientidel oleks lihtsam arvutusi teha, oleme võtnud kahelt sõltumatult büroolt hinnakalkulatsiooni, mis hinnaga meie kortereid välja üürima saab hakata. Küsige julgelt meie käest, me jagame seda infot. Meie eesmärk on, et klient ostaks toote, millega ta on rahul ja mis täidab tema eesmärke.

6) Likviidsus üüriturul
Üürihinna kõrval tasub silmas pidada korteri likviidsust üüriturul. See on potentsiaalne aeg, mille jooksul õnnestub korter välja üürida. Väiksemaid ja odavama hinnaga kortereid, kus kuine üürihind jääb alla 500 euro, õnnestub enamasti kiiremini välja üürida, sest nende potentsiaalne klientuur on laiem.

MB: Me näeme Arte Galeriimaja 2-toaliste korterite üürnikena päris mitut sihtrühma: noored, kes alustavad oma iseseisvat eluteed; värsked paarid, kes tahavad kooselu alustada; üksikud, kes on oma eluga heal järjel, ent ei vaja üleliia palju ruumi ega soovi veel paikseks jääda; ning värskelt lahku läinud paaride osapooled, kes kolivad ühiselt soetatud eluruumidest välja ning otsivad kohta, kus oma elu uuesti alustada. Seega on Arte Galeriimaja potentsiaalne üürijate seltskond päris suur ning omanikud ei peaks muretsema üürihuviliste puudumise pärast.

7) Lisaväärtused
Kinnisvara soetamisega võivad kaasas käia mitmesugused lisaväärtused. Uute korterite puhul võivad lisaväärtusteks olla näiteks tavapärasest kahest aastast pikem ehitusgarantii, tänapäevased nutilahendused, sh sissepääsusüsteemid, soojustagastuse arvelt soodsamad küttekulud, korteriostuga kaasapakutav mööbel või üürikorteri valitsemisega seonduvate teenuste pakkumine.
Sellised lisaväärtused maksavad, kuid teevad üüriinvestori elu lihtsamaks ja võtavad ära vaeva nende teemadega ise pead murda.

MB: Arte Galeriimajas on tehtud mugavusteenused, nagu koristamine, pesupesemine ja remondimehe tellimine, võimalikult lihtsalt kättesaadavaks – tänapäeva kiire elutempo juures on see hea lisaväärtus. Kuid sellega pole me Arte Galeriimaja puhul piirdunud – korterile on võimalus lisada ka nn targa ukse lahendus, mis tähendab, et üürnikke või teenusepakkujaid saab kaughaldusega võtmevabalt korterisse sisse lasta. Üüriinvestorile meeldib kindlasti ka võimalus, et paigaldame ise korterisse köögimööbli koos -tehnikaga ning esikusse garderoobi. Mõelnud oleme ka küttekulude optimeerimisele ja seepärast sai majale valitud soojustagastusega ventilatsioonisüsteemid. Kuuma suve korral aitab temperatuuri alandada jahutatud sissepuhutav õhk. Enamikul korteritest on rõdud.Nii Tõnu Toompark kui ka Marko Bäärs leiavad, et üüriinvesteeringut ei saa teha uisapäisa. Iga investeering tuleb hoolikalt läbi mõelda ning ülaltoodud 7 punkti järgides peaks pilt juba palju selgem olema.

Jaga Facebookis

fb button


Artiklid:

Valtskatus – metallkatuste “mercedes”

2019-03-19
Metallist katusekatete ajalugu ulatub tuhandete aastate taha. Juba kolm sajandit enne Kristust on kirjeldatud Sri Lankal asuva Lovamahapaya templi katust, mida katavad vasest elemendid. Hiljem on vaske ja täistsinki kasutanud roomlased ning keskaegse Euroopa mitmeid arhitektuuripärleid katsid tihti just nendest metallidest katused. Kuigi Leonardo Da Vinci joonistustes on õhukese metall-lehe tootmiseks loodud masin dateeritud aastast 1480, jõuti tööstusliku tootmiseni siiski kaks sajandit hiljem Inglismaal. Sellest ajast peale on katusekattena kasutatud pikki,

Aasta betoonehitis on Eesti Kunstiakadeemia

2019-03-14
Eesti Betooniühing kuulutas kolmapäeval välja konkursi "Aasta betoonehitis 2018" võitjad. Aasta betoonehitis 2018 on Eesti Kunstiakadeemia. Eesti Kunstiakadeemia autorid on Kuu Arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann.  Tellija auhind: Eesti Kunstiakadeemia, Konstruktori auhind: Inseneribüroo Printsiip OÜ (Tõnu Peipman, Piret Lindma, Andres Sokk, Tom Arula), Sisearhitektuuri auhind: Pink OÜ (Tarmo Piirmets, Raul Tiitus), Ehituse peatöövõtja: Astlanda Ehitus OÜ, Betoonitööde

Mida peaks teadma sauna hooldamisest?

2019-01-17
Saun on ruum, mis saab kasutamisel väga suure koormuse – tingimused, mis vahelduvad märjast kuivani ja kuumast külmani, on äärmuslikud. Lisaks on saunas ka tavalisest kõrgem õhuniiskus, ning pinnad, mis peavad taluma vett ja tihedat pesemist, vajavad aeg-ajalt hooldust. Mida tuleks sauna hooldamisel silmas pidada? Sauna puhastamine Enne sauna hooldamist tuleks pinnad korralikult ette valmistada. Selleks tuleks kindlasti kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, kuna kodused vahendid ei pruugi parimaid tulemusi tagada. Sauna puhastamiseks sobib s

Katust kontrolli nii kevadel kui sügisel

2018-11-13
„Et tagada katuste toimivus ja pikk eluiga, tuleb tavaolukorras lamekatuseid kontrollida ja vajadusel hooldada vähemalt kaks korda aastas: kevadel peale lume sulamist ja sügisel enne külmade tulekut”, toonitab üle 25 aasta katuste ehitamisega tegelenud OÜ Evari Ehitus juht Rein Kala. Katuste toimimist mõjutavad erinevad tegurid Katustele mõjuvad talvel ühed ja suvel teised katuse toimimist mõjutavad tegurid. Peale külma ja sooja mõjuvad katustele veel päike, tuul, sademed, inimtegevus ja palju muid tegureid.

Tule tutvu Arte Galeriimaja näidiskorteriga

2018-11-09
Perton Ehituse saanud valmis Arte Galeriimaja (Telliskivi 49) näidiskorteri. Esmakordselt Perton Ehituse ajaloos on koos näidiskorteriga valmis ehitanud ka maja vestibüüli, kus eripärane rohesein loob looduslähedase ning sooja atmosfääri, sidudes nii kokku Telliskivi vabameelse loomeõhkkonna ja Pelgulinna roheluse. 41,5 m² suuruses kahetoalises näidiskorteris presenteeritakse Perton Ehituse poolt ka võimalust osta korter koos sisseehitatud mööbli ja tehnikaga (pakett sisaldab esikugarderoobi ning köögimö&

Kanditud siseseintega ümarpalksaun - unikaalne ja praktiline uudislahendus

2018-08-06
Saun on eestlastele alati olnud koht, kus peale väsitavat töönädalat aeg maha võtta ja mõnusalt lõõgastuda. Kui õigest saunast rääkida, siis mõtleme ikkagi korralikku palkhoonet, kus keris köetakse kuumaks puudega ja viheldakse seni, kuni viimnegi muremõte peast kaob. Lisaks on palkmaja alati palju hubasem ja looduslähedasem kui moodne kivihoone. Aga kes ütles, et palkmaja ei või moodne olla? Võrumaal tegutsev palkmajade tootmisele spetsialiseerunud ettevõte Vipson Projekt paku

Tartus avati ööpäevaringselt avatud keskkonnasäästlik Värvikeskus

2018-07-31
Tartus, Turu tänav 53 avati Värvikeskuste Grupi uus, ligi 4000 ruutmeetri suurune kauplus, mida hoiab töös hoone enda toodetud energia. „Vajadus suurema keskuse järele on juba pikemat aega, aga seni polnud head asukohta. Leidsime kiiresti arenevalt Turu tänavalt ligi 10 000 ruutmeetri suuruse kinnistu, kuhu klientidel ja partneritel on väga hea ligipääs,“ ütles Värvikeskuste Grupi juhataja Olle Saare. Uus keskus on välja arendatud ennekõike keskkonnasäästlikkust silmas pidades. Nii võib sealt

Kinnisvara Ostuabi – ehk kinnisvara ostueelne kontroll. Ära osta uut kodu nagu põrsast kotis!

2018-07-18
Oled ostmas uut korterit või maja. Kas Sa tegelikult tead, mida ostad? Kodu ost on tavaliselt inimese elu kõige suurem ostuotsus. Kas põhineda otsust tehes ainult müüjalt saadud infole või lasta ostetavat kinnisvara südamerahu saavutamiseks kontrollida ka kolmandal osapoolel, kes on nii ostjast kui ka müüjast sõltumatu? Kui otsustad viimase kasuks, saab Sind aidata Kinnisvara Ostuabi - ehk kinnisvara ostueelne kontroll. Soovid kindlustunnet uue kodu ostul? Kinnisvara Ostuabi: Teeb kindlaks, kas hind on põhjenda

Kas bauroci müüriplokkidest on võimalik ehitada liginullenergiamaja?

2018-07-14
Kuna alates 1. jaanuarist 2020 tohib ehitada ainult liginullenergianõuetele vastavaid hooneid, siis küsitakse ehituskivide tootja Bauroci esindajatelt järjest sagedamini, et kas bauroc ECOTERM+ välisseinaplokkidest ikka on võimalik ehitada liginullenergiamaju ilma täiendava soojustuseta. Vastus sellele küsimusele ja ka konkreetsed energiaarvestuste tulemused pildil oleva majaprojekti näitel leiate bauroci kodulehel avalikustatud lühiülevaatest. Liginullenergiamaja näide siit Välisseina mõju hoone energiaklassile siit

SFA minipumpla võimaldab wc-poti ja valamu paigaldust kohta, kus muidu on see võimatu

2018-07-02
SFA minipumplad võimaldavad rajada WC, vannitoa, sauna või mõne teise veekasutuskoharuumidesse, mis olid siiani kasutamata või ilma kanalisatsioonita. SFA purustajaga minipumpla abil saab pumbata fekaali-ja reovett nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt läbi väikese diameetriga torude (välisläbimõõt kuni 32mm) eemal asuvasse kanalisatsioonivõrku. Kaubavalik PEGU.EE 5 HEAD PÕHJUST MIKS VALIDA SFA PURUSTIGA VEEPUMPLAD (KOMMINUUTORID) 1. 50 aastat kogemist SFA Group purustamistehnoloogiaga

Kaasaegne palkmaja - suured aknad, erinevad katusekalded, võimalusterohke planeering

2018-06-28
Tänapäeva palkmaja on segu traditsioonidest ja kaasaja trendidest. Palkmaja on kindlasti nišitoode, kuid väga olulise puitehituse pärandi kandjana, täidab olulist ja kindlat rolli ka tänapäeval. Kuid nagu elus tavaks, toimub pidev muutumine ja areng ning ka täispuitmajade turg peab sellega tahes tahtmata arvestama. Palkmajade arhitektuur on olnud samuti pidevas muutumises ja arengus ning lähtub ümbritseva keskkonna / inimeste nõudmisest. Uusehitusena, vana traditsioonilise, rehielamu rajamine jääb minevikku ja vaid m

Maja krohvitud fassaad määrdunud?

2018-06-13
Mida jälgida oma maja krohvfassaadi olukorra kontrollimisel ja hooldusel? Kes on oma maja soojustanud mõne Weberi fassaadilahendusega (soojusisolatsiooni-liitsüsteemid ehk SILS), on saanud objekti lõpetamisel endale kaasa fassaadide hooldusjuhendi. Selle juhendi kohaselt on soovitatav oma fassaadile põhjalikum analüüs teha kaks korda aastas, s.o kevadel ja sügisel. Kuna kõige karmimat mõju avaldavad hoone fassaadidele just meie pikad ja heitlike ilmadega talved, võib kevadist ringkäiku pidada ka kõige kriitilisem

Lehisepuidust saab tugeva ja ilmastikukindla fassaadi ning terrassi

2018-06-12
Kui eestlaselt küsida, milline puit on kõige tugevam ja kestvam, saab enamjaolt vastuseks, et tammepuit. Tamme tugevusomadustele ei jää alla ka lehis. Lehis on kõva, raske, vastupidav, kõrgete mehaaniliste omadustega. Erinevalt tammest on aga lehisel tunduvalt suurem niiskuskindlus, mis annab puidule loomuliku kaitse. Kuna liigniiskus vähendab puidu eluiga märgatavalt, tuleb rajatiste ehitamisel puitu eriti hoolikalt valida. Kui puitu on vastavalt kasutuskohale õigesti valitud ja töödeldud, võib ta kesta ka sajandeid.&nb

Puitaia ehitamise ABC

2018-05-31
Aed ei ole lihtsalt piire, vaid oluline osa krundi või hoone funktsionaalsest tervikust. Olulised on aia kestvus, välimus ja materjalide sobilikkus hoone ning asukohaga. Järgnevalt kirjeldab Puumarketi esindaja, mis võimalused on puitaia ehituseks ning  milliseid materjale kasutades on võimalik muuta see kauakestvaks ja ilmastikukindlaks. Alustame algusest – kui kõrge või kui tihe aed ehitada? Standardmõõt, kui kõrgeks üldjuhul aed ehitatakse, on 1,5 meetrit. Erandjuhtudel tohib aed olla ka kõrge

Earth cellar Rudus

2018-05-28
Maakodu lahutamatu osa on maakelder. Juba esivanemad hindasid maakeldrit asendamatu säilituskliimaga varakambrina, kust oli mugav säilitada omakasvatatud köögi ja puuvilju, hoidiseid, koduõlut jms. Keldrit ümbritsev maapind tagab aastaringselt sobiva kliima ja niiskuse: suvel on seal mõnusalt jahe ja talvel ei tee külm toiduvarudele liiga. Lisaks praktilisele aspektile on maakelder ka kindlasti iga kodu ehe, luues eriti maalähedase elukeskkonna. Rudus pakub kiltkivi viimistlusega kompaktset ja lihtsalt paigaldatavat maakeldrit. Valmis

Loe, kuidas hooldada terrassilaudu

2018-05-27
Kevad-suvi on meie kliimas just õige aeg, et ilusa ilmaga terrass suveks vormi saada. Regulaarne hooldus annab puitterrassile värske väljanägemise ja tagab meie heitlikus kliimas terrassi pikema vastupidavuse.   Terrassi ettevalmistamine hoolduseks Esmalt tuleb hankida hoolduseks vajalikud tarvikud ja vahendid. Järgnevalt tuleb valida kuiv ilm, mis ei sega töid ja terrass kogunenud lahtisest mustusest harjaga puhtaks pühkida. Järgnevalt, terrassi mõõdukalt märjaks kastes, valmistate pinna ette süvapuhastuseks. Te

LAMMI kiviplokid on mõeldud kõrgekvaliteetse ja madala energiakuluga majade ehitamiseks

2018-05-22
Mendali OÜ valikust leiab LammiKivi soojustusega ja soojustuseta, madala energiakuluga ehitusplokid. Plokkidest saab ehitada välis- ja siseseinu, keldreid, sokleid, poste, aedu, basseine, müüritisi jne. Tooteperekonda kuulub ka valmis vundamendiraketis LammiTassu. Õõnesplokid on Lammin Betoni Oy poolt välja töötatud juba 1970. aastate alguses, esimestena Põhjamaades ning on mõeldud kõrgekvaliteetse ja madala energiakuluga era-, rida- ja väiksemate kortermajade ehitamiseks. LammiKivi valmistamise tehnoloogia erip&au

Lamellidest palkmaja seina lõhkikuivamise tõenäosus on minimaalne

2018-05-18
Palkmaja kutsub inimestes esile erinevaid arvamusi. Ühed kiidavad palkmaja ja teised pigem mitte. Palkmajasse negatiivsemalt suhtuvate inimeste arvamuste seas domineerib arvamus, et palkmaja ei ole soojapidav ja palkmaja seinakonstruktsioonist hakkab tuul läbi puhuma. Miks nii arvatakse? Palkmaja seinakonstruktsioon on ühekihiline ja seinte soojapidavus sõltub ennekõike konkreetse maja puhul kasutatavast palgi paksusest, ristlõikest, nurgatappidest ning palgivahede tihendamisest. Jah, palkmaja, kui ühekihilise seinakonstruktsiooni soojusjuhtivuse

CALEO põranadaküte - uus lahendus ökonoomseks elektrikütteks

2018-03-16
Uue maja ehitamisel seisavad inimesed silmitsi ühe tuleviku mõttes väga olulise küsimusega – millist kütet valida? Puudega kütmine on tüütu, gaasi- või pelletiküte nõuab katla jaoks eraldi ruumi, samuti torude vedamist üle maja. Põrandate mugavuskütteks on elekter, mida peljatakse kõrge hinna pärast. Tänase tehnoloogia juures on see hirm aga asjatu. Lähemalt räägib Korest OÜ küttespetsialist Meelis Anvelt. Inimeste esimene hirm sõna „elektriküte&ldq

Rustikaalne ja maalähedaselt viimistletud voodrilaud annab kodule hinge

2018-01-15
Voodrilaua viimistlemiseks, omanäoliseks ja koduseks muutmisel on lahendusi mitmeid. Rääkides uutest Rustik stiilis viimistletud voodrilaudadest võib öelda, et uus on taasavastatud vana.  Rustikaalne ning maalähedane Puidust voodrilaud on üks universaalsemaid materjale, millega on võimalik ruumi ja hoone üldmuljet kujundada. Uus Puidukolors Rustik töötlusega värvitud voodrilauad sobivad nii välis- kui sisetingimustesse. Omapärase kulutatud pinna saab tekitada nii siledale kui ka peensaetud tootele. Rustik