FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo

Interior design, interior decoration

»
»
»
»
»
»
»
»
»

Building

»
»
»
»
»
»

Gardens

»

Ask for advice

interior design215
building78
gardens29
plants34
gates, fences15
home lighting, garden lights, lighting solutions8
floors36
security services, locking systems0
other21

Question & reply

interior design
title: Seminarile
question:
Kuidas registreerida seminarile?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Seminarile registreeruda ei ole vaja. Osalemine on tasuta.

 

building
title: Dekoratiivkivi on laiguline
question:
Tere. Uus ehitisele paigaldati sügis 2018 150mm fasaadi villapeale liimiga välis tingimustesse dekotatiivkivi. Juba talve teisel poolel tekkisd pinnapeale tugevad valged laigud. Keegi ütles et mingid soolad tulevad läbi? Kui päike on peale paistnud siis on nagu vahepeal vähem. Kas oskab keegi nõu anda mida teha?
reply:
gardens
title: Terrassi teisaldatav klaassein
question:
Juhul kui paigaldan teisaldatavad klaasist lükanduksed ( mittekandvad) eramaja terassile, kas seadusest lähtudes muutub terass siseruumiks seaduse mõistes. Ja sama küsimus, kui paigaldan terassi ette pambusest seina.
reply:

Tere

See ei ole siseruum. Ei ole vundamenti.

Vastas: Inkodu.ee

plants
title: õunapuu istutamine
question:
Tere. Saime südasuvel kingituseks Suislepa õunapuu, mis on endiselt veel potis, kuna meie krundil pole veel täpset planeeringut. Kuidas nüüd õunapuud kevadeni hoida? või peaks selle siiski nüüd veel ära istutama ja kevadel siis õigesse kohta ümber istutama?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Kindlasti oleks mõistlik puu maha istutada. Potitaimele on keeruline tagada õigeid tingimusi. Nt õues külmub talvel pott läbi, siseruumis võib aga olla liiga pime või liiga soe.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

gates, fences
title: väravapostide paigaldus savisele pinnasele
question:
Tere. Oleks hea teada, kuidas teha läbinisti savisele pinnasele aeda ja väravaid nii, et paari aastaga jälle ära poleks vajunud. Kui sügavale tuleks postid panna ja mismoodi seda teostada? Ja kui palju oleks umbkaudu selle maksumus kui teie abi paluda tööde teostamisel. Keevisvõrk, aiaposti ja lihtne roheline võrguga värav autole.
reply:
Alari  Sander
Tere

Tiibvärava postid oleks sellisel pinnasel mõtekas omavahel kokku valada, st. teha väravapostide vahele vundamet mille all on killustiku padi. Reapostidele võimalikult sügavad augud, augu põhja killustiku padi ja siis valada postid paika.

Vastas:
A.Sander
www.piirdeaiad.ee
home lighting, garden lights, lighting solutions
title: valgustusega vannitoapeeglid
question:
Saadaval on mitmeid vannitoa peegleid, millel on valgusriba kas peegli sees või siis randina peegli servades. Kas sellised valgustid on pigem meeleolu loomiseks või on nad tõepoolest nii praktilised, et lisavalgustit polegi vaja ning peeglist vaatab vastu varjudeta nägu?
reply:
Tere
Valgustusega peegel on väga hea ja varje ei jäta ning tagab ühtlase valgustuse. Samas on see aga suhteliselt individuaalne sest mõnele inimesele võib sellest valgusest väheks jääda, seega oleks hea kui ka laes oleks ikka lisavalgustus.

Vastas:
Ülle Jõks
www.hektor.ee
floors
title: parketi paigaldamine
question:
Otsin oskuslikku puitparketi paigaldajat, kelle ülesandeks jääks ka pinna ettevalmistamine (kogu pind 56 m2, sellest 18 m2 betoonpinna tasandamist).
reply:

Tere

Võite küsida nt FineFloorsist!

Vastas: INkodu.ee toimetaja

security services, locking systems
other
title: toonimine
question:
Kas on võimalik toonida dušiseina kirgast klaasi? Aitäh
reply:
INkodu.ee toimetaja

Jah, mati toonikelga. Võite uurida nt www.l-uks.ee