FIN
RUS
ENG
EST
Inkodu - Sisustus Ehitus Aed
Interior design, interior decoration
Building
Gardens

Ask for advice

interior design215
building79
gardens29
plants34
gates, fences15
home lighting, garden lights, lighting solutions8
floors37
security services, locking systems0
other22

Question & reply

floors
1
2
title: Põrandate hooldus ja nanotehnoloogia
question:
Tere! Olen siinsed teemaarendusi lugedes aru saanud, et stiili poolest oleme juba mööda pannud, sest erinevates tubades ei ole teps mitte sama tooni ja tegu põrandakatte materjalidega... Tegelikult tahtsin aga küsida erinevate materjalide hoolduse ja töötlemise kohta. Ehitame maja, see on juba lõppjärgus ja minu sooviks on edasine elu võimalikult lihtsaks teha - just koristamise, hooldamise jne seisukohalt. Kasutatud on põhimõtteliselt kaht materjali põrandatel: Linconast soetatud korralik laminaat ja keraamilised plaadid. Poest loeti sõnad peale, et laminaadi hooldus-puhastus ainult tolmuimeja ja niiske (võimalikult kuiva) lapiga. Kindlasti mitte mingeid kemikaale, nt mustust hülgavaid jne, ei tohi kasutada. Kas kasutada võib aurupesu? Tänapäeval on ju igasugu põnevaid masinaid. Teine küsimus puudutab kive... nii seinas kui põrandal. Vannitoas, saunas ja köögis ja traditsioonilisemad keraamilised plaadid, esikus ja välistrepil poorsema pinnaga külma kannatavad ja kivi meenutavad plaadid. Müüja soovitas NanoMaxi tooteid kasutada, et enne pindade kasutuselevõttu plaadid üle töödelda ja edaspidi siis korra aastas kuni kolme aasta tagant kordushooldust teha. Mõnel juhul pidi kaitse isegi 5aastat püsima. Selle suhtes olen veidi skeptiline. Selle konkreetse brändi toodetel on kulu ruutmeetri kohta küllaltki suur, eriti just poorsema pinna puhul. Nö guugeldades ei ole väga nanotehnoloogilisi hooldusvahendeid (eesti keeles otsides) välja tulnud, kuid paar tükki siiski. Hinnavahed on kosmilised. Leidsin näiteks ka Nanoformula, mis tundub jutu järgi vähemalt sama hea... Kas ja milliseid kogemusi on? Kas tasub vannitoad ja põrandas mõne nanovahendiga eeltöödelda, kui jah, siis kas on ka konkreetsemaid soovitusi? Plaatija soovitas vuukide jaoks küll miskit kaitsevahendit, hetkel nime ei mäleta, kuid reaalselt ei ole ta ise seda kadutanud, tuttavad on soovitanud, et hea... seega olen veidi nõutu. Uues kodus tahaks ju kõike kõige paremini, samas kas see ka mõistlik ja vajalik on, ning eks kõik maksab ka midagi. Samuti jääb segaseks see, et mis ainete nanoosakestest me räägime ning kas need võivad olla pikas perspektiivis ka laste, loomade või me endi tervisele ohtlikud? Nüüd sai küll vist rohkem küsimusi kokku, kuid loodan, et siin on mõni asjatundja(d), kes oskab või oskavad aidata! Tänud juba ette! Helle
reply:
title: parketi paigaldamine
question:
Otsin oskuslikku puitparketi paigaldajat, kelle ülesandeks jääks ka pinna ettevalmistamine (kogu pind 56 m2, sellest 18 m2 betoonpinna tasandamist).
reply:

Tere

Võite küsida nt FineFloorsist!

Vastas: INkodu.ee toimetaja

title: uue laminaatparketi hooldus
question:
Tere! Kuidas hooldada äsja paigaldatud laminaatparketiga põrandat? Kas enne tavapärast kergelt niiske mopiga ülekäimist tuleks esialgu seda põrandat mingi vahendiga töödelda ja kas sellega saab igaüks ise hakkama või tuleks tellida töö mingist puhastus/koristus firmast?
reply:
FineFloors OÜ 
Laminaatparkett ei vaja üldiselt peale paigaldamist mingisugust erihooldust. Laminaatparketi pesemiseks soovitan vahendit Rubio Monocoat Soap. Selle toote kasutamine on lihtne ja jõukohane kõigile.

Vastas:
Kris-Diana Müürsepp
www.finefloors.ee
title: Kriim äsja pandud laminaatparketil
question:
Tere, vahetasime just äsja u. pool kuud tagasi välja laminaatparketi ja nüüd on tekkinud ühte kohta väikse kriim, mitte väga sügav. Kas oskaksite öelda, mida peaks tegema, et sellest ühest väiksest 10 cm pikkusest kriimust vabaneda?
reply:
Maria  Gavrilova
Tere
 
Kahjuks laminaadi parandused on suht võimatu tööd, kuid leidub üksikuid võimalusi.
Nt RM Stuudio teostame parandusi vahapulkadega, kus sulatatakse ligilähedane toon auku, korjataks üleliigne ja põhimõtteliselt parandus tehtud.
 
Vastas:
Maria Gavrilova
www.rmstuudio.ee
title: Liistu valik, kui tuppa tuleb lükanduks?
question:
Tere Meil on üks tuba ebastandartse ukseauguga, mis on veel kaarvõlviga ja lahtina (siiani ilma ukseta). Kuna aga soovime seda tuba hakata nüüd kasutama ühe lapse toana, siis pidime välja mõtlema mingi ukse. Tellimisime selle augu ette lapse toa poole lükandukse, mis on siis lihtne nelinurkne paneel maast laeni ja jookseb ühele poole toa seina ette lahtises olekus. Ust ei ole me veel kätte saanud, kuid remont käib. Nüüd on küsimus, et millised põrandaliistud peaksime sinna tuppa panema? Põrand on laminaatparkett, kuid ühe seina ette hakkab jooksma ju lükanduks, mis tuleb seinale nii lähedale, et tavaline liist sinna vahele ei mahuks. Kas on selliseks puhuks olemas mingeid eriti õhukesi liiste või panna ülejäänud tuppa tavalised liistud ja siis lükandukse taha mingi muu liistu moodi asi? Võibolla on keeruline minu küsimusest aru saada, aga kui siiski mõistate, ehk oskate nõu anda?
reply:
Maria  Gavrilova

Tere,

Kahjuks on kirjelduse järgi raske midagi pakkuda, aga kõige õigem on oodata uks ära ja siis alles hakata vaatama liiste. Kuna siis on pilt selge ja teada ka mõõdud, mida saab konkreetses olukorras kasutada.

Turul on palju erinevaid liistude variante, ka liimitavad ribad. Võib küsida suurematest ehituspoodidest.


Vastas:

Maria Gavrilova
RM Stuudiost

title: Liistud seina küljest lahti
question:
Tere! Paigaldatud said põrandaliistud savikrohvitud seintele. Kuna seinad on veidi kõverad ning mitte päris siledad, siis paarist kohast on terve liist lahti tulnud. Paigaldatud on liistud liimiga. Mis võib olla probleemiks ning kas peaks need hoopis paigaldama naelte/kruvidega?
reply:
Tarmo Titov

Tere

Ilmselt on süüdi savikrohvi rabedus (arvatavasti olid krohvi osakesed liistu tagaküljel) ning kõver seinapind (puitliistus tekkis pinge). Kõveratele seintele liistu paigaldades tasub seda teha kruvidega fikseerides, kuna tagab reeglina kindla tulemuse.

Vastas:

Tarmo Titov
Floorin AS tootejuht
mob. (+372) 501 4525

 

 

title: Parketile tekkinud kriimud
question:

Tere.

Palun nõu:)
Millise ainega saab likvideerida parkett põrandale tekkinud kriimud?
Ette tänades!
Murelik korteri omanik.

reply:
Tarmo Titov

Tere!

Naturaalne puit on pehme pinnaga materjal, seetõttu tekkivad selle pinnale kasutamise käigus paratamatult muljumisjäljed ning kriimustused. Kui kriimustused hakkavad häirima üldist väljanägemist (põrand tundub kulununa), siis on õlitatud parketi puhul võimalik teostada taastav õlitus. Lakitud parketi puhul on võimalik kriimustused ning muud kaitsekihi kahjustused eemaldada üksnes läbi lihvimise ning uuesti lakkimise. Müügil on nii lakitud kui õlitatud toodetele nn refreshereid, kuid nendest on kasu ainult väiksemate vigastuste parandamisel, sügavamaid kahjustusi need paraku ei peida.
 

Vastas:
Tarmo Titov, Floorin AS tootejuht

 

title: Põrandaõli
question:
Tere, õlitasin laudpõrandat Synteco põrandaõliga(toonitud valgeks) ning selle õliga said kokku ka kamina ümber olevad klinkerplaadid, nüüd on seda õli nendelt väga raske maha saada. Ehk on Teil mõned ideed kuidas ja millega?
reply:
Tere

Võib katsetada Knaufi süvapuhastusainega, mida oleme ise kaupluses põrandaplaatidelt värvijääkide jms eemaldamiseks kasutanud. Meil on toiminud üsna hästi, aga juhul, kui õli on juba plaadi sisse imbunud ja ära kuivanud, on seda üsna keeruline kätte saada.

Vastas:
Relika Soa, Sadolini Värvikeskus
title: põrandal palju kriime
question:
Tere! Minu eelmisel kevadel lihvitud ja õlivahaga töödeldud männi- ja kuuselaudadest põrandal on väga palju kriime. Enamus neist on koera küüntest tekitatud. Huvitav on see, et kui põrand oli lakitud, aga väga inetu, siis oli põrand kõvem ja koera küüned ei tekitanud kraapse. Küsimus selline, et kuidas saaks kriime likvideerida, või vähem nähtavaks teha.Lihvida enam ei tahaks. Ja kas õlitatud põrand muutub ka kunagi kõvemaks? Leno
reply:
Tarmo Titov

Tere
 
Tegemist on igavese küsimusega, kumb on parem - kas õlitatud või lakitud puitpõrand.
Laki eeliseks on see, et ta tekitab puidu pinnale läbipaistva kaitsekihi ning sõltuvalt laki omadustest (on olemas erineva tugevusastmega lakke) kaitseb puitu määrdumise ning vigastuste eest.
Õlitatud puidu puhul peab kogu kulumiskoormuse vastu võtma puit ise, õli kaitseb seda peamiselt ainult mustuse eest.
Okaspuu on suhteliselt pehme puit, mistõttu koduloomade puhul on otstarbekam viimistleda seda ikkagi lakkiga. Paraku ei ole hetkel välja pakkuda alternatiivset parandusmeetodit puidu pindmiste vigastuste parandamiseks suurel pinnal peale lihvimise ning uueste viimistlemise. Üksikute vigastuste parandamiseks võib kasutada spetsiaalseid parketiparanduskitte. Alternatiiviks on ka kindlasti katta pind mõne muu materjaliga (vaip, laminaat, PVC vms).
 
Parimate soovidega,

Tarmo Titov
tootejuht
Floorin AS

title: Dushiruumi põrand
question:
Tere. Suvekodus sai ehitatud väike saun ja dushinurk. Dushinurgas vanale puitpõrandale panin veekindla 10mm. paksuse plaadi, millele paigaldasin keraamilised põrandaplaadid. Keskel asub vee äravoolutrapp. Viga on selles, et puitpõrand koos alusplaadiga paindub ikka pisut ning keraamilised plaadid tulevad umbes aastaga lahti ja vesi tungib põranda vahele. Kuidas asja lahendada? Keraamikat ei saa vist sellise aluspõranda puhul kasutada, aga mida ja kuidas siis? Aitäh.
reply:
Tarmo Titov

Tere
 
Arvatavasti on tehtud kaks viga, mis põhjustavad antud olukorra. Ehk põrand pole töödeldud hürdoisolatsiooniseguga, mis võimaldab niiskusel edasi minna ning on kasutatud tavaplaatimissegusid, mis kivistuvad jäigaks ühenduseks. Kindlasti on oma roll ka aluspõranda jäikusel, kuid plaadiga tasandatud puitpõrandat ei saagi reeglina nii jäigaks kui on betoon. Ühe variandina olukorra parandamiseks on eemaldada kõik plaadid, valmistada ette uuesti aluspind (krundid, hüdroisolatsioonid jne) ja kasutada püsielastseid plaatimis- ning vuukimissegusid. Hoiatan kohe, et tegemist pole väga soodsate toodetega.
Teine alternatiiv on kasutada antud pinnal hoopis libastumiskindlat PVC-katet, mis on üheltpoolt niiskuskindel ja samas elastne ega tule lahti aluspõranda õõtsumisel. PVC-katete puhul tuleb kindlasti kasutada sobivat trappi (ümartrapp), millesse keeratakse sisse materjali serv ning see ei lase niiskusel mööda joosta  trapist.
 
Vastas:

Tarmo Titov
Floorin AS tootejuht

title: ühtne põrandakate
question:
Tere! Meie uues kodus on põrandaküte. Soovin panna sama põrandakatet nii esikusse, koridori kui kööki. Mida soovitate? Olen aru saanud, et sobiks näiteks PVC või LVT, aga kas midagi looduslikku peaks ka nendes ruumides vastu (näiteks linoleum või marmoleum)? Kas tuleb ka kõne alla midagi, mida ei pea liimima? (keraamilised plaadid ei meeldi) Aitäh!
reply:
Urmas Iher
Tere

Põrandakütte puhul on soovitav materjal aluspõrandale liimida. Sellisel juhul toimub õhu kütmine ruumis kõige efektiivsemalt.
Kõik küsitud variandid on sobivad põrandakütte puhul. Valiku langetamiseks võiks mõelda milline põrand interjööri sobib. Seda on lihtne teha koos asjaliku konsultatsiooniga Floorini kauplustes või internetis kasutades Forbo ruumiplaneerijat siit
 
Materjalide võrdlemisel tooksin välja järgmised erinevused:

LVT ehk disainvinüül on olemuselt PVC põrandakate. Peamiselt on valikus puidu- ja kiviimitatsioonid. LVT on väga vastupidav materjal kriimustustele ning talub hästi niiskust. Materjal on sõltuvalt disainist erinevat mõõtu tükkidena. LVT tuleb aluspõrandale liimida. Materjali on lihtne hooldada ja ka paigaldamine ei nõua eri oskusi. Toodet on lihtne transportida tänu väiksele pakendile. Toodetest pakuksime välja Polyflor Camaro ja Polyflor Colonia. Infot toodetest leiate siit

PVC katted on peamiselt rullis. Toodete valik on väga lai, samuti disainide valik. PVC katted kodutingimustesse toodetakse 2m, 3m ja 4m laiustena. Kui ruumis on pinda kuni 20 m2 ja kate paigaldatakse ilma jätku kohtadeta ühes tükis võib jätta katte ka aluspõrandale liimimata. Soovitaks siiski liimida. Paigaldamine ja hooldus on lihtne ja kiire. Transportimise lihtsus sõltub rulli mõõtudest. Toodetest pakuksime välja Forbo Noviloni seeriad. Disainid leiate Forbo ruumiplaneerijast siit

Marmoleum on samuti väga hea valik mainitud ruumidesse. Tegemist on täiesti naturaalse materjaliga, mis toodetakse rullis. Rullide laius 2m. Marmoleumi valikus on 162 erinevat disaini. Nüüd on saadaval uus kollektsioon, mille esitlus Eestis toimus 31. jaanuaril. Marmoleum on tehase poolt viimistletud Topshield2 viimistlusega, mis teeb toote väga lihtsalt hooldatavaks. Vastupidavus on Marmoleumil samuti väga hea. Paigaldamine on natuke keerulisem võrreldes PVC katetega kuna materjal on väheke jäigem. Marmoleum tuleb maha liimida. Paanide ühenduskohad on võimalik soovi korral kokku keevitada. Tootega disainidega ja ruumi sobivusega saate tutvuda Forbo ruumiplaneerijas siit
Marmoleum on saadaval ka klikitavana. Sel juhul saab teda paigaldada ujuvana ehk liimita. Rohkem infot leiate siit

Vastas

Urmas Iher
Floorin AS jaemüügi- ja turundusjuht

 

title: marmoleumi kasutamine
question:
Tere Mul on köögis hetkel maas laminaatparkett. Sooviksin uue kattena panna marmeoleumi. Kas marmoleumi paigaldamiseks sobib aluskattena "korralik" laminaat? või peab aluskate olema kuidagi eraldi töödeldud vms? Mäletamist mööda jäi selle alla kunagi lihtsalt vana laudpõrand .. Ja umbes kui kalliks läheks marmoleumi paigaldus-11,2 m2?
reply:
Tarmo Titov

Tere
 
Paraku ei saa me seda paigaldusviisi soovitada, juba paigaldatud laminaadi plaadid hakkavad varem või hiljem Marmoleumi pinnal väljajoonistuma.
Laminaadi pinnale otse Marmoleumi paigaldades ilmselt materjal otseselt katki ei lähe, kuid visuaalselt ei pruugi tulemus jääda kõige ilusam.
Vana laudpõrand tuleb katta plaatmaterjaliga (puitlaastplaat, OSB vms), mis on kas sulundiga või paigaldatud kahes kihis nii et ühenduskohad ei kattuks.
Alternatiivina võib kasutada ka klikitavat linoleumi Marmoleum Click, mis ei vaja eraldi aluspõranda tasandamist ning mille paigaldamine on väga lihtne. Maksumuse kohta leiab infot siit 
Parimate soovidega,

Tarmo Titov
Floorin AS tootejuht
mob. (+372) 501 4525
 

title: kust oleks võimalik saada vana laudpõrandat
question:
Soov on panna laste tubadesse vana laudpõrand ja katta see valge värviga.Kahjuks ei olnud vanast põrandast endast midagi alles jätta. Toas on nüüd betoonpõrand põrandaküttega. Vaja teada, kas kuskilt saab vana põrandalauda, mida tasuks maha panna. Kas põrandakütte tõttu peaks valmis olema lisaüllatusteks? Arvestan, et vajalik on leida võimalikult õhuke laud või see õhemaks saagida (kuskil seda ju tehakse). Mis m2 hinnaga pean arvestama? Uut laudpõrandat ei tahaks kuidagi osta ja siis värvi alla katta. Maja ise 30ndatest.
reply:
INkodu.ee toimetaja

Soovitame pöörduda E-sisustuse poole, ehk saate sealt vajaliku info.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

title: Põranda soojustus!?
question:
Tervist! Kas on põranda paigaldamisel käitutud õigesti kui on tegemist kinnise põrandaga (ilma tuulutuseta), talad on toetatud kividele all on 10cm kergkruusa ja peal 10cm peno, peno ja laua vahel on 1cm vahe. Edu soovides Lauri
reply:
Erki Laiakask

Tere

Sellise lahenduse puhul on oluliseks teguriks altpoolt tulev niiskus. Seda on vaja kindalasti tõkestada, kuna mainisite, et tegemist on ilma tuulutuseta lahendusega. Põraada talad peavad olema kaitstud puidukaitsevahendiga, parim lahendus on kasutada sügavimmutatud talasid. Parema lahendusena näeksin ma vahtplasti asemel kas kivi- või klaasvilla, õhkvahet sellisel juhul lauaga olema ei peaks.

Vastas: Erki Laiakask
Ehteks OÜ, ehitusjärelvalve spetsialist

title: Vaippõrand sauna eesruumi
question:
Kavas on sauna eesruumi põrand katta naturaalse vaipkattega. Põrand ise on laudisest ning tasanduseks on kasutatud vineeri. Küsimus seisneb selles, et kas on vaja vaiba alla veel spetsiaalset materjali lisada või võib vaipkatte otse põrandale panna?
reply:
Tarmo Titov
Kirjeldatud lahendusena võib vaipkatet paigaldada. Oluline on, et vineeritahvlite servad on tugevasti fikseeritud ning servade puhul ei esine suuri astmelisusi. Need tuleb vajadusel tasandada.
Olulisem küsimus on naturaalsest kiust vaiba kasutamine antud keskkonnas. Naturaalsed kiud on palju tundlikumad niiskuse suhtes, kui tööstuslikud ja võivad tekitada kuivades veeplekke või muid kahjustusi. Seda tuleb valikut tehes kindlasti arvestada.

Vastas:
Tarmo Titov, Floorin AS tootejuht
title: põrandad külmad
question:
Tere Kortemaja esimese korruse põrandad külmad. Põrandaks täispunnlaud. Kas oleks mõistlik puurida augud ja lasta makroflexi täis? Erich.
reply:
Ahti Danil

Tere

Ma arvan, et Makroflex ei ole siin lahendus ja teisalt on ka  liiga vähe infot selleks, et midagi mõistliku öelda. Kas majal on kelder? Mille peal see täispunnlaud on paigaldatud? Mis seal all on? Parim lahendus oleks ikkagi kuidagi soojustada, et külmasildasid ei oleks jne.

Vastas:
Ahti Danil Laaron Partnerid OÜ

title: Põranda soojustamine
question:
Tere, Sooviks saada soojemaks esimese korruse põrandat. Tegemist on betoonpõrandaga, mis on vähemalt teoorias valatud soojustusele ja all on pinnas. Seega altpoolt soojust pole võimalik. Samuti ei saa põranda pinda eriti tõsta. Põrandakatteks on naturaalparkett. Kas 20mm-30mm xps või eps plaadi paigaldus parketi alla oleks mõistlik lahendus või mis oleks alternatiivid ?
reply:
Ahti Danil

Tere

Betoonpõrand (olgu kui palju soojustust tahes) on külm kivimass, mis igal juhul ilma kütteta on külm. Sellest oleks kindlasti abi kui betoon katta soojustuskihiga. Ka parketti eps-i peale ei saa paigaldada kuna jääb ujuma. Seda on tehtud näiteks põõningu väljaehitamisel, et vana betooni peale on paigaldatud eps, millele omakorda peale osb puitlaastplaat, millele omakorda siis parkett (eps paigaldati põrandale plaatimisseguga, et ei jääks liikuma).

Vastas: Ahti Danil 
Laaron Partnerid

title: Puitmaja põranda soojustamine
question:
Põrand üles võetud ja enne maha panna ei taha, kuis oojustus saab pandud. Kuid mis ja kuidas on selgusetu veel. Puitmajale on hea soojustuseks tselluvill, kuid kuidas täpselt paigaldus peaks käima. Talad on poole põrandani ja toestatud kiviga alt. Talade vahel on selline mulla-liiva segu. Selle peaks vist ära välja vedama ja selle peale soojustus? Betooni valada ei taha. tahame laudpõranda tagasi panna. Kokkuvõrvalt on küsimus järgmine: milline peaks nägema välja tööde järjekord ja kuidas ninh kui palju soojustust panna? PS! kuna vundamenti väljast soojustada ei saa, siis oleksid head nõuanded teretulnud ka vundamendi juurest soojustmaise kohta ehk siis kuidas täpselt soojustada selline põrand (ja vundament) nii, et see vanale majale halda ei teeks. ettetänades, võhik
reply:
Erki Laiakask
Saan aru, et põranda alla pääseb õhk vundamendi tuulutusavade kaudu, seega tegemist on tuulutatava põrandaga. Esimesena tuleks eemaldada talade vahelt olemasolev mulla vm. materjali segu. Seejärel tuleb vaadata, kas on vaja tuuletõket parandada. Kui on olemas vana laudis, mis on tihe, siis see sobib. Seejärel soovitan olemasolevatele põrandataladele paigaldada uued laagid (ristlõige sõltuvalt olemasolevate talade vahelisest kaugusest), millega saab põranda ühte tasapinda rihtida. Laagid, mis on paigaldatud risti põrandataladega vähendavad ka külmasildade tekkimist. Soovitatav soojustuskihi paksus on 200…250mm. Laagide peale saab paigaldada põrandalauad.

Lugupidamisega,
Erki Laiakask
Ehteks OÜ ehitusjärelvalve spetsialist
title: vana puitmaja põrand
question:
Tere Majal vana puitpõrand yles võetud ja nyyd mõistus otsas, kuna tuulutusavad vundamendis puuduvad ja kolmandiku maja all on kelder betoonlaega. Mis oleks kõige mõistlikum lahendus selleisel puhul? Ise olen kaalunud betooni ja pinnakatteks laudist.
reply:
Erki Laiakask
Kui on võimalik, siis soovitan teha betoonpõranda. Selle peale saab vastavalt soovile paigaldada enamus põrandakatte materjale. Kirjeldusest ei saa aru milline oli vana põranda konstruktsioon. Kas tegemist oli laagidega, mis olid uputatud pinnasesse või oli tegemist õhkvahega ja seejärel põrandakanedetalad? Töö järjekord võiks olla järgnev: Eemaldada huumust sisaldavad pinnasekihid (näiteks muld). Täita liivaga vajalikule kõrgusele. Paigaldada põrandasoojustus (soovitavalt EPS 100 100mm). Paigaldada kile 0,2mm. Seejärel valada betoonpõrand (vajadusel kas armeerida või kasutada kiude) 8…10cm. Betoonpõranda pealispinna viimistlus (kas latipind või kopteripind) sõltub tulevasest põrandakattest.

Vastas: Erki Laiakask
ehitusjärelvalve spetsialist Ehteks OÜ
title: Põrandakatte valik
question:

Tere 

Teeme remonti 3-toalises korteris. Tubadesse tuleb parkett siit. Palun soovitada, milline PVC-põrandakate valida esikusse ja kööki. Toodud 3-m põrandakatete valikust siit. Seinad on värvitud hästi-hästi heledaks samblaroheliseks. 

Eva

reply:
Aet  Piel

Tere

Sobivad kõik (välja arvatud puidumustrilised). Hea valik oleks näiteks hallikas-beež.

Vastas: sisearhitekt Aet Piel

1
2