FIN
RUS
ENG
EST
Inkodu - Sisustus Ehitus Aed
Interior design, interior decoration
Building
Gardens

Ask for advice

interior design215
building79
gardens29
plants34
gates, fences15
home lighting, garden lights, lighting solutions8
floors37
security services, locking systems0
other22

Question & reply

interior design
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
title: Seminarile
question:
Kuidas registreerida seminarile?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Seminarile registreeruda ei ole vaja. Osalemine on tasuta.

 

title: Kollane tellissein elutoas
question:
Tere.
Vajan hädasti abi, ise juba varsti aasta maadlen ja ei suuda välja mõelda.. Elutoas on suur kollane tellisein,mille ääres on suur hall tulikivi ahi. Vastasseinas on pmt seina suurused aknad. Risti seinadest üks, diivanisein on valge mustade joontega vana plankseina meenutav tapeet. Vastassein, "telekasein" on valge ja sellele sooviks väga vaheldust. Samas diivani taga valget plangutapeeti ehk ei muudaks. Olen ostnud kuldse-beeži kirju valgel põhjal tapeedi, selle üldmulje jäi kodus siiski nii kollaseks, et koos tellisseinaga oli see kohutav. Ehk hoopis punane? Oleks avatud ka struktuurvärvidele vms, aga milline selle kollase tellisseinaga klapiks. Kas üldse miski suudaks seda tellisseinaga tänapäevasemaks muuta?

Suured tänud ette kui keegi leiab aega kaasa mõelda!
reply:
Tere

Kuna diivanitagune on juba kaetud tapeediga, siis veel eri tapeeti ma samas ruumis ei kasutaks. Pigem võiks tõesti mõelda dekoratiivvärvile või lihtsale siledale värvitud pinnale. Tooni poolest jääb ehk punane liialt intensiivne. Pigem tõmbaks tellisseinalt kollakust maha hallikas või rohekas toon. Halli tooni puhul pakuks välja mõnusa pärlmutter läikega Värvikeskus.ee dekoratiivvärvi Sikkens Alpha Orient (näiteks toon AO50) ning kui kaldute rohelise poole, siis pakuks välja näiteks Caparoli Tundra või Jade toonid.

Parimate soovidega
Krislyn Kokk
Duo Disain OÜ
www.duodisain.ee

 

title: magamistoa seinte värv
question:
Valisin värvi Sadolini värvikaardilt F5.09.86 põhiseinatooniks, milline värv sobiks sinna juurde nt aktsendiks.
reply:
Tere

Kuna tegu on pastelse kollasega, siis soovitaksin sinna kõrvale aktsendiks soojadest toonidest näiteks sinepikollaseid (F2.30.70 ja F2.35.65) või pastelset punakaslillat (B2.10.40). Võimalusi on veel rohkelt ja tooni valimiseks soovitan tulla Värvikeskuse salongi kohapeale tooninõustamisele. Kujundaja nõustamine kaupluses kohapeal tasuta kui ka vajalikud tooted ostetakse. Soovitatavalt broneerida eelnevalt aeg: kujundaja@varvikeskus.ee, 6062233 (Tallinn)

Vastas: Kätri Keerd

 

title: tapeedi ja ruloode värv köök-söögitoas
question:
Minu köök on mõõtmetega 5x3 meetrit. Algselt oli selle ruumi asemel väike köök ja soojamüürist vaheseinaga tuba. Ka praegu on endise vaheseina kohal soojamüür aga see on vaid 150cm kõrgune ning soojamüüri otsast pääseb ka teise ruumi. Nimetan seda tuba köök-söögitoaks.Pliit on valgetest glasuurpottidest, soojamüür lesoga punastest tellistest.Lagi valgeks värvitud kipslagi. Põrandat katab tumehall merekivi mustriga pvc.Ruumi tuleb veel väike kööginurk kraanikausi, elekripliidiplaadiga, mõni kapp või riiul. Laud, toolid, külmkapp. Seinad tahan katta tapeediga. Aga mis värvi see võiks olla, ei tea. Midagi võiks olla selles ruumis oranži. Samas merekivide muster põrandal meenutab mulle merd.Ruumil on kaks akent. Seal näeksin ruloosid. Hea meelega kinnitaksin need aknaraamile. Aga värv? Sooviksin sellesse ruumi erksamaid toone tuua..... Äkki oskate midagi soovitada? Tänulikult Sirje.
reply:
Victoria Rüütel
Tere,

Kuna täpselt ei ole kirjeldatavat ruumi ja selles olemasolevaid materjale näinud, siis saab anda üsna üldise soovituse.
Tapeedi osas näeksin pastelsemaid heleda mustrilisi, mis liialt ei domineeriks (tellistest sein ja merekivide mustriline põrand juba piisavalt aktiivsed). Värvide poolest näiteks midagi pastelset rohkekat / või kollakat.
Akendele sobivad hästi funktsionaalsed poolpimendavad kassettrulood - valiksin tooni, mis sobitub punaste tellistega, ilmselt mahe oranž sobikski hästi.

Vastas: sisekujundaja Victoria Rüütel
title: Kriimude parandus seintel
question:
Tere, värvitud seintele on mööbli ümberpaigutamisega seoses tekkinud täkked. Eelistaksime mitte tervet seina üle värvida, kas on olemas mingi vahend täkete peitmiseks?
reply:
Eve-Lii Sandre
Tere

Kahjuks sellist vahendit ei ole ja kõige õigem oleks siiski terve sein üle värvida. Võib toonida samas toonis väikse koguse värvi, kuid väike toonierinevus jääb siiski näha.

Vastas: Värvikeskuse disainer Eve-Lii Sandre
title: elutoa värvilahendus
question:
Tere, Sooviksin teie nõu küsida värvilahenduste teemal. Nimelt on meil tellitud teleka ümber valge kõrgläikega sektsioon, ja selle tagune sein tuleks ilmselt siis musta tooni, aga millega katta toas veel olevaid kahte seina? Üks on siis kohe selle mööbliga kaetava seina kõrval(aknaga) ja teine vastas. Mul pole mingit mõtet mis tooni need peaks olema, et asi väga kirjuks ei läheks :) Ettetänades, J
reply:
Krislyn  Kokk
Tere
Sellise lahenduse puhul soovitaks kerge tooniga valget värvi. Mõni kolmas toon jääks tõesti liiga kirju ning alati on võimalik ruumi põnevamaks muuta värviliste patjade ja muude aksessuaaride näol. Valge värvina kasutaksin näiteks Caparol Palazzo 90 või natuke kollakamat Tundra 30. Mõlemad on nö soojad valged ning ei jää musta ja valge kombinatsioonis liialt külmad mõjuma. Kui kardate, et ruum jääb liiga steriilne, siis võib tumedust lisaks mustale seinale lisada ka tumeda kardinaga (must, hall).

Vastas: sisearhitekt Krislyn Kokk
title: Uue maja kujundus
question:
Tere! Vajan pisut nõu uue maja ca 50m2 suuruse köök-elutoa sisekujundusel. Plaanis on tumedad pähklitooni põrandad ning valged seinad. Köögimööbel tuleb valge kõrgläikega, musta tööpinnaga. Elutuba ja kööki eraldab keskele jääv väike vahesein, seega peaksid need omavahel sobima. Elutoa mööblist juba soetatud halli kanga ja valge nahaga nurgadiivan ning valge madal, lai läikega tv-laud. Kas valida diivani lauaks ka valge nagu tv laud või sobiks ka tume puit ja hall diivani tooni karvane vaip? Mis te arvate, kas tumehallid kardinad sobiks nii kööki kui elutuppa ning mis värvi võiksid nt vaasid, lillepotid jms olla, et luua tervik?
reply:
Krislyn  Kokk
Tere

Kuna valget kõrgläiget juba kahe ruumi peale kokku päris palju, siis põranda tooni puidust diivanilaud oleks ehk parem kui valge. Tooks ruumi nö soojust ja hubasust juurde. Hall vaip ja hallid kardinad sobiksid väga hästi. Halli, valge ja musta kombinatsioon pähkli puiduga jääb igas variandis väga ilus. Vaaside puhul kasutaks musta tooni, kuna hetkel päris must vaid köögi tööpind. Samas kui tahta ruumi juurde tuua ka mõnda värvilaiku, siis vaaside, küünalde ja patjade näol oleks selleks hea võimalus.

Vastas: sisearhitekt Krislyn Kokk


 
title: Kapiraamile kinnitatavad liuguksed
question:
Tere! Sooviksime olemasolevale kapiraamile (IKEA)lasta teha juurde liuguksed. Otsime sellist kinnitust, mille saab kinnitada kapiraami üla-alaserva nii, et uksed jäävad kapist väljapoole sõitma (vajalik, kuna riiulid ulatuvad kapi raamini). Kõik eesti tootjad pakuvad aga lahendusi, kus kinnitus jääb kapi sissepoole. Kas oskate soovitada, kust leida selliseid siine nagu eelnevalt kirjeldatud ning ka siin pildil: http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/S59029407/
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Ei tea kahjuks, kes Eestis võiks neid pakkuda.

Vastas: INkoudu.ee toimetaja

title: Sauna põrand ja lava
question:
Saun Ehitame sauna aga pole veel otsustanud mida põrandale panna, kas on parem laudpõrandat teha või keraamilise plaadiga katta? Mida te soovitaksite ja miks? Samuti, mis puitu oleks kõige parem kasutada seinte ja lava jaoks?
reply:
Tere,

Sauna siseviimistluse materjalid peaksid olema praktilised ja ka kergesti hooldatavad, kuna tegemist on niiskusrohke ja suurte temperatuuri kõikumitstega ruumiga.
Põrand: parim valik oleks keraamilised plaadid, sest sellist põrandat on kerge hooldada.
Seinte ja lava jaoks tulev puitmaterjal võiks olla väikese tihedusega lehtpuu. Et ei läheks kõrvetavalt kuumaks, ega ajaks vaiku välja. Kas see on Lepp, Haab, Abachi, või mingi muu puuliik sõltub kliendi disainisoovidest ja ka rahakotist. Natuke kindlasti sõltub see valik ka sauna kasutamise intensiivsusest ja iseärasustest.
Kuna teema on tegelikult väga nüansirikas, siis soovitame huvilisel meie salongist Tallinnas Järve Keskuses läbi astuda, et erinevaid materjale paremini lahti seletada.

Vastas:
Erki Mirt
Projekteerija, eelarvestaja
Saunamaailm.ee
title: Milline puit lakke valida, kui on soov valge õliga viimistleda
question:
Tere Sooviksin panna puitu lakke ja värvida see valge osmo õliga üle. Oskaks keegi pakkuda puidu tüüpi.Arvatavasti mitte kuusk ja mänd kuna pidid vaiku välja ajama.
reply:
Tere,

Osmo õlide alla sobivad praktiliselt kõik puiduliigid. Oleneb millist lõpptulemust soovitakse. Tüüpilisemad sisevoodrilauad ongi tavaliselt mänd ja kuusk, milledel vahadega töödeldes joonistub puidusüü eriti hästi välja. Kui seda aga ei soovita, võib kasutada ka nt. haaba või mingit muud puiduliiki, mille lõpptulemus peale õlivahadega viimistlemist võib jääda ühtlasem. Kindlasti tuleks enne teha prooviviimistlus, et näha milline oleks lõpptulemus.

Vastas:

Mihkel Sepp, Osmo Baltic OÜ
www.osmo.ee  
title: Uste parandamine
question:
Siseuksel on mõned augud, kas mõtekas on spoonida või osta uus uks
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Võtke ukse parandamiseks pakkumine spoonmööblit või -uksi valmistavast firmast, sellest lähtuvalt saate otsustada, kas parandamine tasub ennast ära.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

title: Koju valge parkett?
question:
Tere!

Mul on terve kodu valge, mööbel, vidinad, seinad, kardinad. Pehme mööbel on kreemikas lilleline ja üks sein ka. Tahaks väga ka valget parketti, aga minu teine pool hakkas arvama, et äkki lähen liiale. Mis on Teie arvamus, kas tegelikult sobib? Mul on skandinaavia stiilis, natuke vanaaegne, parkett on välja valitud saar (harjatud pärlvalge).

Jään vastust ootama, M
reply:
Krislyn  Kokk
Tere

Kui endale meeldib heledates toonides kodu, siis ei näe küll põhjust, miks ei peaks hele parkett sobima. Pärlvalge saar ei ole oma olemuselt ja toonilt kriiskav valge ning seega ei jääks see mõjuma pabervalgena vaid mõnusalt sooja tooniga heleda põrandana. Kui hiljem tundub, et üldmulje on ikkagi liiga hele, siis saab alati nüansse lisada vaipade näol.

Vastas:
sisearhitekt Krislyn Kokk
Duo Disain OÜ
title: köögi seina plaatide toon
question:
Tere Olukord siis selline: Köök: põrandal puidutooni parkett, seinad beezid, lagi valge, köögimööbel valge pruunika töötasapinnaga. Tahaksin plaatida lasta alumiste ja ülemiste köögikappide vahelise seina osa, aga ei oska valida plaatide tooni. Ehk oskate selles küsimuses aidata. Ette tänades Indrek.
reply:
Krislyn  Kokk
Tere
Pakuksin välja kaks lahendust. Esiteks võiks kasutada näiteks tööpinna tooni tumepruune plaate, aga selle puhul võiks tööpinna ja tausta toon omavahel võimalikult sarnane olla. Näiteks selline. Või siis lähtuks pigem seina beežikast toonist ning kasutaks heledat naturaalse kivi mustriga plaati. Tooni poolest näiteks selline.

Vastas:
sisearhitekt Krislyn Kokk
Duo Disain OÜ
www.duodisain.ee
title: kotiriidega seina katmine
question:
Tere Soovin kotiriidega katta trepialust vineerist pinda. Kuidas ja mis liimiga seda teha? Kas oleks mõistlik peale paigaldust riie üle värvida, lakkida vms?
reply:
Eve-Lii Sandre

Tere

Tasub liimida niiskuskindla PVA-ga (nt Casco Silva Aqua) ja hiljem veepõhise mati põrandalakiga üle lakkida (nt Celco Parquet 10).

Vastas:
Eve-Lii Sandre Värvikeskusest

title: sisekujundaja või tehniline konsultant
question:
Tere. Soovin vanni asemele dushinurka. Kapitaalremonti kui sellist ei plaani. Endal on küll mõtted olemas milline võiks lahendus olla, aga ma ei suuda näha suurt pilti, et mis nüansid tuleb kõik arvesse võtta. Palun andke nõu, et kui kaasan sisekujundaja, kas sisekujundaja pakub välja ainult sellised lahendused, mis on tõesti ka tehnilise poole pealt konkreetses ruumis teostatavad? Või vajan selleks sisekujundaja kõrvale ka tehnilist konsultanti?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Teile piisab sisekujundajast. Ehk leiate sobiva siit

Vastas: Koduportaal INkodu.ee toimetaja

title: valge kõrgläikega köögimööbel
question:
Tere, mul valge kõrgläikega köögimööbel, mille sahtlite ja uste äärekandid on aastatega muutunud kollaseks. Palun andke nõu, kas sellise iluvea korral on võimalik midagi päästa? Tänan.
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Kui tegu on tõesti kõrgläikevalgega võite proovida puhastada tavalise pesuvalgendajaga (nt ACE). Pange svammile, õõruge pinnale ja laske mõjuda mõned minutid.

Vastas: Koduportaal INkodu.ee toimetaja

title: 2 toalise paneelmaja korteri planeering
question:
Tere,

Sooviksin saada nõu parima lahenduse saamiseks. Korter on siis 2 toaline (43m2). Suur tuba- 3,5x5,5 m2 Väike tuba- 2,5x5 m2 Küsimus on järgmine: kuidas mahutada koguelamine antud tubadesse (peres on siis ema ja isa, tüdruk 8a ja poiss 3a). Plaan on panna lapsed väiksesse tuppa ja narisse siis, kuid kuidas kapid laud panna jms vajaliku. Sama on ka suure toaga, peaks mahutama voodi 140x200, väiksema diivani ja sektsiooni mis siis aitaks panipaikadega. Kõik huvitavad ja kasulikud mõtted/ideed jms on tere tulnud. Planeeringu võin ka saata meilile, kuna ei saa üles laadida.
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Tegemist on keerulise ja mahuka küsimusega, mis eeldab paljude detailide põhjalikku läbimõtlemist ja ilma ruume nägemata on seda raske teha. Soovitame teil sisekujundaja koju kohale kutsuda. Vahel piisab ca 2 tunnist konsultatsioonist, et saaksite selguse, kuidas edasi minna.

Ehk leiate sobiva sisekujundaja siit

Vastas: INkodu.ee toimetaja

title: valgustite valimine köök-elutuppa
question:
Tervist! Palun andke nõu. Avatud köögiga peaaegu 30 ruutmeetrine tuba, kuhu pääseb esikust! Missugused valgustid oleksid vaatamiseks ja ka soetuseks kui üks valgusti koht on elutoa pool, teine kööginurga (suur kööginurk) pool! Rippuvaid ei tahaks, aga mida vaadata-valida! Korter uues majas! Värvid tammeparkett(tumedam), beežid seinad, heledam pehme mööbel, köögisüsteem ka samades toonides! Tänan
reply:
Aet  Piel

Tere

Sobivad nt Panzeri Gilberti suured vastu lage munad (edasimüüja Moodne Valgustus) või Vistosi plafoonid (edasimüüjad nt Hektor Light või Laterna magica).

Vastas:
sisearhitekt Aet Piel

title: Sadolin Colornorm F8.05.86
question:
Tere,

Soovin katta ca. 100 ruutmeetri ulatuses seinad pealkirjas toodud värviga. Eelnevalt on seinad siledad ja värvitud kergelt roheka tooniga, seega ikkagi hele. Ilmselt on ühtlase katmise eesmärgil vaja katta seinad uue värviga 3 korda. Kui palju värvi peaks sellise pinna peale arvestama?
reply:
Eve-Lii Sandre

Tere

Esialgu tasuks seinte juures arvestada 20L värviga, millega saab 100m2 katta kahes kihis. Hea katvusega värvid on Sadolin Glamour ja Sadolin Expert 7. Kui alustoon on erksamapoolne, soovitame alusvärviks kasutada tavalist kruntvärvi, mille liitrihind on seinavärvist tunduvalt soodsam. 1 kihi saab katta 10 liitri värviga.

Vastas: Eve-Lii Sandre
Värvikeskuse disainer

title: kõrgpeenar ja aluskate
question:
Tere! Mulle on väga hakanud meeldima kõrgpeenra idee. Probleemiks on see, et õues on palju suuri puid, kes rõõmsasti oma juured väetatud peenrasse pistavad. Väga raske on hiljem kaevata ja rohida. Kas kõrgpeenart rajades saaks sellest probleemist lahti? Et kas saab seal ka mingit aluskangast kasutada? Kui jah, siis milline oleks sobiv? Kas kaitseb ka mügride ja muttide vastu? Aitäh!
reply:

Tere,

Kindlasti saab kõrgpeenraga sellised lahendused teostada nagu mainisite. Oluline, et oleks piisavalt valgust  ja peenrad ei jääks suurte puude varju.

Vastas:

Roman Ait
ajakujundaja Maint Asset

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11