FIN
RUS
ENG
EST
Inkodu - Sisustus Ehitus Aed
Interior design, interior decoration
Building
Gardens

Ask for advice

interior design215
building79
gardens29
plants34
gates, fences15
home lighting, garden lights, lighting solutions8
floors37
security services, locking systems0
other22

Question & reply

other
1
2
title: pulmaküünla dekoreerimine
question:
Tere, kas teilt on võimalik tellida kliendi küünlale dekoreerimist ja kui pikad on teil järjekorrad.
reply:
title: toonimine
question:
Kas on võimalik toonida dušiseina kirgast klaasi? Aitäh
reply:
INkodu.ee toimetaja

Jah, mati toonikelga. Võite uurida nt www.l-uks.ee

 

title: männipuidust söögilaua lakkimine
question:
Tere! Vaja oleks söögilaud saada kuidagi laki alla. Kuidas aga seda nii viimistleda, et ta ka vastupidav oleks, mänd üpris pehme puit ju ja et oleks ka vett tõrjuv. Tahaks jätta puidumustri ka nähtavale.
reply:
Tere
 
Laua viimistlemiseks on mitmeid võimalusi. Näiteks on lakk, mida Te küsisite. Sellise töö jaoks sobivad erinevad tislerilakid, mis on reeglina lahustipõhised ja selle tõttu muudavad puidu kollasemaks. Teine võimalus on kasutada põrandalakki. Need on tavaliselt vesipõhised, seega lihtsam töödelda ja ei muuda laua tooni.
Teiseks võimaluseks on õlitada. Õli kantakse pintsliga pinnale ja üleliigne pühitakse lapiga ära. Selliselt pannakse 3-4 kihti ja tulemus on väga kaunis. Samas muudab ka õli pinda kollakamaks.
 
Mõlemal variandil on puit kaitstud ja niiskuskindel. erinevus on toimimise põhimõttes. Lakk jääb puidu pinnale ja on väga vastupidav. Samas ta ei tungi puitu sisse ja ei tugevda puitu. Kui lakki tekib vigastus, siis niiskus võib tungida lakki alla. Õli ei jäta nii tugevat kihti, kuid tungib puitu ja muudab seda tugevamaks. lisaks toob õli puusüü esile.
 
Vastas:

Asko Aasa
Amello Grupp
www.amello.ee
title: Palkmaja teise korruse laudise õlitamine
question:
Tegemist on suvekoduga Saaremaal. Maja oli mõned aastad seisnud. Esimese korruse toad lasime soodaprisiga üle ja õlitasime Amello linaõliga. Seinad läksid tumedaks ja ka lagi laudadest läks tumedamaks. Põrand sai tehtud põrandaõliga. Teise korruse lagi, seinad ja põrand on kaetud laudisega. Toad suhtaliselt väikesed. Mis vahendiga võiks töödelda teise korruse laudu? Pool maja on palkidest ja trepp viib teisele korrusele, kus hakkab poolepealt laudis. Kas tehakse üldse laudist linaõliga või viimistletakse sellega ainult palki. Palk on ilus ja tume (ei häiri), aga mõtlesin, et toad on väiksed ja tume teeb ruumi veel väiksemaks. Võibolla teha millegagi, mis jätab puidu selliseks nagu ta on ja teeks mingi kaitsega ainult üle või jääb see liiga igav. Kas oleks ilus teha siis kõik selle linaõliga või soovitaksite midagi muud millega töödelda teist korrust. Kas tooni vahe võib tulla ka sellest, kas laudis on kuusk või mänd. Ma ei tea ka, mis puust laudis seekord on. Mida te soovitaksite?
reply:

Tere

Täname, et olete kasutanud meie tooteid.
Iseenesest võib õlitada igasugust puitu (nii palki kui laudist) kui korralikult üleliigne õli ära korjata, siis rasvast muljet kah väga ei jää. Kuid!.. vana ja puhastatud puidu õlitamisel muutub puit tumedamaks. Lahenduseks on kasutada vesialusel tooteid. Meie tootevalikus on olemas Seinavaha. Olemas on valge ja värvitu ning neid võib omavahel segada. Lihtne ja mugav ning puitu tumedamaks ei muuda. vajadusel võib sellega üle teha ka õlitatud pinnad.
 
Vastas:

Amello müügiesindaja Asko Aasa
www.amello.ee

title: Vana värvi eemaldamine
question:

Tere

Milliseid efektiivseid vahendeid kasutada, et puhastada mitmekordse vana värvi alt puidust uksed ja piidad? Ja mida soovitate uueks katteks? Värvida enam ei tahaks, kas peitsida või lakkida või oskate soovitada midagi.See võiks olla niiskuskindel.

Ette tänades Aili.

reply:

Tere

Alati tuleb alustada puhastamisest, headeks abivahenditeks infrapuna kiirgur Speedheater, mida saab nt Värvikeskusest rentida või kasutada Liberoni värvieemaldusvahendit Stripper.  Viimistlusvahendeid on aga nii palju erinevaid, et selle valimiseks tasub tulla kauplusesse näidistega lähemalt tutvuma. Täpsustavad küsimused on oodatud e-mailile: hendrik-jyri_at_varvikeskus.ee.

Vastas:
Värvikeskuse müügikonsultant
Hendrik-Jüri Sandre

 

title: akna orvast
question:
Mida teha akna orvast ehk avast, kus akent enam ei ole?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Akna orvad/avad võivad olla väga erinevad. Laia ja avara orva sisse võiks toreda istumispaiga teha, selleks tuleb vaid aknalauda ruumi sissepoole pikendada.Teine võimalus on ava efektselt ära valgustada või paigutada orva sisse kõnekas pilt, millest mõni detail või mustriosa valguks ka seinale ja teistele ruumis olevatele esemetele. Sõltuvalt interjöörist võib kõne alla tulla ka orva toonimine sobiva kontrastse värviga.Aga miks mitte teha orvast hoopis raamaturiiul, tänapäeval kasutataks palju seina sisse süvistatud panipaku ja riiuleid. Võimalusi on palju, lase vaid fantaasial lennata...

title: vaas veekindlaks
question:
tere, sain kingituseks isetehtud keraamilise vaasi mis aga laseb vett läbi. kas vaasi saab kuidagi veekindlaks muuta?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere, 

Oleneb sellest, kuidas vaas on tehtud, kust ta vett läbi laseb ja kui suur on pragu. Põhja on võimalik katta ehitusegu, EPO liimi ja kipsi puruga.
Kui pragu ei ole põhjas, siis võib olla võimalik ka uuesti glasuurimine (näiteks seest), see tõmbab prao kinni. Kui pragu on põhja all, siis seda kasutada ei saa.

Soovitame siiski keraamika töökotta minna. Las spetsialist vaatab, kuidas seda kõige parem paranda on.

Vastas: INKodu.ee toimetaja

title: Kasvuhoone kile
question:
Kust ja mis hinnaga saab osta kasvuhoone kilet 0,2 mm laiusega 5400 mm?
reply:

Agrotarves on olemas 0,2 mm paksune ja 6000 mm laiune kile.

title: lükanduks
question:
Soovin ise teha lükandust 900*2500 kaal max 50kg. Kas liimpuitplaat võib kaardu minna? Mis oleks mõistlik materjal millest lükandust valmistada? Ette tänades Aire
reply:
Aet  Piel
Sobiv materjal lükanduksele on klaas, spoonitud kilp, melamiinplaat, mdf-plaat.
Kui puidu vahel on 6 mm klaas , siis see ilmselt ei lähe kaardu, aga naturaalse materjali kvaliteeti on väga raske hinnata.


Vastas: sisearhitekt Aet Piel

title: Kasvuhoonekarilane
question:
Suureks nuhtluseks on see lendav putukas sisetingimsutes kasvavatele taimedele. Kuidas neist vabaneda. Olen proovinud mitmesuguseid püretroide sisaldavaid preparaate pihustada, aga need ei kao kuhugi. Kas on mingeid süsteemseid mürke, millega nad kohe ära ei kohane. Tänan.
reply:
INkodu.ee toimetaja
Karilane on väga tüütu putukas. Temaga võitlemine nõuab kannatust ja oskusi, aga meie kahjuks ei oska isegi ideaalset lahendust välja pakkuda.
Alljärgnev nõuanne on võetud maalehest siit
Keemiliselt võib karilast tõrjuda mitmete preparaatidega, kuid kindlasti on tõhusamad süsteemse toimega insektitsiidid nagu nt Actara 25 WG, mille kulunorm on 8g 10 liitri vee kohta. Kahjurputukatele mõjub kiiresti kontaktselt ja seedetrakti kaudu, st kui ta imeb pritsitud taime mahla, siis hukkub. Kuna preparaat kahjuri munadele praktiliselt ei mõju, tuleks pritsimist korrata 2-3 nädala pärast. Võib kasutada ka looduslikke taimekaitsevahendeid nt 0,3-0,5% kontsentratsiooniga NeemAzal T/S-i, pritsimist tuleks korrata 7-10 päeva pärast.

Vastas: Koduportaal INkodu.ee toimetaja

 

title: looduskivist plaadi puhastamine
question:
vannitoas on helesinised looduskivist plaadid, millega neid võib puhastada? kas vuugivahedele sobib sama vahend?
reply:
Aili Praats

Tere

Soovitan:
- kasutada aurumasinat nii plaadi kui vuugi puhastamiseks,
- puhastada loodusliku puhastusainega nii plaate kui ka vuugi vahesi,
- puhastada keemaiga, kuid vuugi suhtes olla ettevaatlik.

Puhastusaine valik sõltub loodukivi tüübist, neil on erinevad puhastusvahendid.

Lugupidamisega
Aili Praats, OÜ Liiza Puhastus

title: Küsimus
question:
Tere, mul on kodus diivan, millel on all lauad, kuid mõned lauad on juba katki läinud. Kas teie oskate öelda,kust võiks saada uued lauad diivanile, millega saaks katkiseid asendada. Kas neid on kuskil müüa või saab lasta kuskil uued teha. Tänud ette:)
reply:
INkodu.ee toimetaja

Soovitame pöörduda spetsialisti poole. Näiteks siia

title: Diivanvoodid
question:
Tere, Otsin diivanvoodit nii magamiseks kui igapäevaseks kasutamiseks. Hind võiks ulatuda kuni 200 eurot, oskaksite midagi pakkuda, asukoht oleks hea kui oleks Tallinnas.
reply:
INkodu.ee toimetaja

Soovitame vaadata erinevatest mööblpoodidest. 200 eur on üsna soodne hind diivanvoodi jaoks. Seega soovitav jälgida kampaaniaid. Häid pakkumisi teeb nt Narova Mööblimaja

title: VEEFILTER
question:
Maal on kaevu jaoks vajalik panna rauaeemaldus filter.Millist soovitate,et ei oleks väga kulukas üleval pidada ja üldse võrdlused,mis nendel vahet on,neid on erinevaid.
reply:
INkodu.ee toimetaja

Ei oska kahjuks vastata. Soovitame pöörduda veefiltreid müüva firma poole siit

title: Tere
question:
Tahaks teha poja toas remonti.Kas Saaremaal ka häid sisearhitekte on?Kuna endal ideid vähe;)
reply:
INkodu.ee toimetaja

Otseselt Saaremaa sisekujundajat ei oska soovitada, aga enamik sisearhitekte pakub teenust üle Eesti. Sisekujundajaid leiad siit

Vastas: INkodu.ee toimetaja

title: Kapiuste uuendamine
question:
Tere Meil on koridoris üks tumedat värvi kapp, kus kapi uste peal on veel ka liistud (selline nõukaaegne). Kapp ise on päris hästi säilinud. Tahks neid uksi kuidagi värskendada. Tavalise värviga üle värvides ei jääks tulemus ilus (kapi uksed võiksid olla heledamt tooni) samuti ei ole ilus see kleebitav kattematerjali, kkuid kas on veel võimlausi ja kuidas siis seda teostada. Kavõi liistude sisse midagi heledamat tuua ja midagi naturaalsemat. Kust ma võiksin saada informatsiooni? Või siis kust on võimalik sootuks uued uksed tellida? Ette tänades
reply:
INkodu.ee toimetaja
Võib proovida katta uksed nt tapeediga (neid on palju erinevaid bambusest paberini välja). Raske öelda (kappi nägemata), kas see ka teie kapile sobiks.
Uued uksed võib tellida näiteks Timmetist või teistelt mööblitootjatelt.


Vastas: INkodu.ee toimetaja

 

 

title: Päevavalguslamp
question:
Tere! Renoveerime oma sauna, mille puhkeruumi laes oli varem tavaline piklik päevavalguslamp, matist plastmassist kupliga. Lamp on ise terve, kuid näeb välja igav. Paluksin ideesid, kuidas seda lampi kasutada võiks n.ö. "uues kuues". Saun ise on linnamaja saun ja eesruumis väga puitu ja palki interjööris kasutada plaanis ei ole. Teretulnud on kõik ideed, mille elluviimine oleks kodustes tingimustes ja ise meisterdades jõukohane. Tänan!
reply:
Aet  Piel
Keeruline on midagi soovitada kuplit nägemata, aga võite proovida kupli katta kanga, pitsi või krepp-paberiga. Kupli pinnale saab kleepida ka ornamentkleebiseid. Vahel piisab uue ilme saamiseks ka ainult valgusti pirni vahetusest. Valgustipoodides müüakse erivärvilisi pirne (kollane, roheline, punane jne).

Vastas: sisearhitekt Aet Piel
title: Masintikand
question:
Kuidas oleks võimalik eemaldada masintikandit,et ei rikuks materjali,millele tikand on tehtud? Tikitud on puuvilasele materjalile.
reply:
Monika Järg

Ega muud võimalust ole, kui väga ettevaatlikult peenikeste kääridega või spetsiaalse harutamise jaoks mõeldud tööriistaga üles harutada.

Vastas: tekstiilidisainer Monika Järg

title: pvc valgusplaat
question:
tere millise vahega peaksid olema kinnituskruvid ja roovid profileeritud läbipaistva katuseplaadi paigaldamisel? kas kruvi tuleb panna läbi profiili harja?
reply:
Tere!

Roovide vahekaugus oleneb lumekoormusest. Meie oludes võiks  see olla 50...70 cm vahel. Üle roovi räästas/hari võib plaat olla ca 10...12 cm.
Jagage oma pikkus ära. Vähem kui 50 cm pole mõtet panna kui just lumekotiga pole tegu. Vahekaugus 70 cm vastab ca 100 kg/m2. Roovi min laius 50 mm Soovitav paksus ka 50 mm. Roovid peavad plaadi poolt olema heledad (PVC talub max 80 kraadi C).
Kinnitamine trapetsi/laine harjalt. Alla alusklots. Meie pakume kinnitamiseks roostevaba kruvi koos seibi ja seenekujulise tihendiga.
Komplekti maksumus koos alusklotsiga olenevalt kruvist ca 5,40 EEK/tk + käibemaks. Kruvide vajadust  võib arvutada ka ca 8 kruvi plaadi 1 m2 kohta.
Millisest trapetsist /lainest (1,2,3,4) kinnitada vaadake meie kodulehelt www.parnukalur.ee - ehituskaubad . valgusplaadid.
Kui on teada roovide arv saab kruvid ka täpselt välja arvutada.
Loodan et saate nüüd hakkama.

Parimate soovidega,
Jaak Teras, Pärnu kalur Holding AS, Tehnikajuht
title: Aurusaun
question:
Tere! Kust leida inimest või firmat, kes ehitaks eramusse aurusauna? Mis võiks olla umbkaudne hind, kui tegu on ca 6m2 ruumiga? S.M.R
reply:
INkodu.ee toimetaja

Soovitame pöördude nt Sanluxi, nemad tegelevad aurusaunade ehitusega.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

1
2