FIN
RUS
ENG
EST
Inkodu - Sisustus Ehitus Aed
Interior design, interior decoration
Building
Gardens

Ask for advice

interior design215
building79
gardens29
plants34
gates, fences15
home lighting, garden lights, lighting solutions8
floors37
security services, locking systems0
other22
uus küsimus
teemavaldkond
pealkiri
küsimus
    

Question & reply

interior design
title: Seminarile
question:
Kuidas registreerida seminarile?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Seminarile registreeruda ei ole vaja. Osalemine on tasuta.

 

building
title: Rõhtpalgist maja välissoojustus
question:
Tahutud rõhtpalgist maja, mis on ehitatud u 51 aastal, algselt oli maja välisvooder laudis, seejärel u 10 aastat hiljem kaeti laudis silikaatvoodriga, sinna vahele valati saepuru. Küsimus oleks, kas silikaat oleks vaja maha kiskuda ja asendada uue voodriga, et oleks võimalik väljaspoolt soojustada, või on mingi võimalus sinna vahele mingi soojustusmaterjal lasta.
reply:
Tere!

Kõige ideaalsem variant oleks silikaatvooder maha võtta ja siis soojustada.
Kui on veel küsimusi, siis helistage. Nii saab asja kõige täpsemalt lahti seletada.

Vastas:
Aigar Zahkna, Pupsi palkmajaehitus
tel: 5167406
gardens
title: Terrassi teisaldatav klaassein
question:
Juhul kui paigaldan teisaldatavad klaasist lükanduksed ( mittekandvad) eramaja terassile, kas seadusest lähtudes muutub terass siseruumiks seaduse mõistes. Ja sama küsimus, kui paigaldan terassi ette pambusest seina.
reply:

Tere

See ei ole siseruum. Ei ole vundamenti.

Vastas: Inkodu.ee

plants
title: õunapuu istutamine
question:
Tere. Saime südasuvel kingituseks Suislepa õunapuu, mis on endiselt veel potis, kuna meie krundil pole veel täpset planeeringut. Kuidas nüüd õunapuud kevadeni hoida? või peaks selle siiski nüüd veel ära istutama ja kevadel siis õigesse kohta ümber istutama?
reply:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Kindlasti oleks mõistlik puu maha istutada. Potitaimele on keeruline tagada õigeid tingimusi. Nt õues külmub talvel pott läbi, siseruumis võib aga olla liiga pime või liiga soe.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

gates, fences
title: väravapostide paigaldus savisele pinnasele
question:
Tere. Oleks hea teada, kuidas teha läbinisti savisele pinnasele aeda ja väravaid nii, et paari aastaga jälle ära poleks vajunud. Kui sügavale tuleks postid panna ja mismoodi seda teostada? Ja kui palju oleks umbkaudu selle maksumus kui teie abi paluda tööde teostamisel. Keevisvõrk, aiaposti ja lihtne roheline võrguga värav autole.
reply:
Alari  Sander
Tere

Tiibvärava postid oleks sellisel pinnasel mõtekas omavahel kokku valada, st. teha väravapostide vahele vundamet mille all on killustiku padi. Reapostidele võimalikult sügavad augud, augu põhja killustiku padi ja siis valada postid paika.

Vastas:
A.Sander
www.piirdeaiad.ee
home lighting, garden lights, lighting solutions
title: valgustusega vannitoapeeglid
question:
Saadaval on mitmeid vannitoa peegleid, millel on valgusriba kas peegli sees või siis randina peegli servades. Kas sellised valgustid on pigem meeleolu loomiseks või on nad tõepoolest nii praktilised, et lisavalgustit polegi vaja ning peeglist vaatab vastu varjudeta nägu?
reply:
Tere
Valgustusega peegel on väga hea ja varje ei jäta ning tagab ühtlase valgustuse. Samas on see aga suhteliselt individuaalne sest mõnele inimesele võib sellest valgusest väheks jääda, seega oleks hea kui ka laes oleks ikka lisavalgustus.

Vastas:
Ülle Jõks
www.hektor.ee
floors
title: Põrandate hooldus ja nanotehnoloogia
question:
Tere! Olen siinsed teemaarendusi lugedes aru saanud, et stiili poolest oleme juba mööda pannud, sest erinevates tubades ei ole teps mitte sama tooni ja tegu põrandakatte materjalidega... Tegelikult tahtsin aga küsida erinevate materjalide hoolduse ja töötlemise kohta. Ehitame maja, see on juba lõppjärgus ja minu sooviks on edasine elu võimalikult lihtsaks teha - just koristamise, hooldamise jne seisukohalt. Kasutatud on põhimõtteliselt kaht materjali põrandatel: Linconast soetatud korralik laminaat ja keraamilised plaadid. Poest loeti sõnad peale, et laminaadi hooldus-puhastus ainult tolmuimeja ja niiske (võimalikult kuiva) lapiga. Kindlasti mitte mingeid kemikaale, nt mustust hülgavaid jne, ei tohi kasutada. Kas kasutada võib aurupesu? Tänapäeval on ju igasugu põnevaid masinaid. Teine küsimus puudutab kive... nii seinas kui põrandal. Vannitoas, saunas ja köögis ja traditsioonilisemad keraamilised plaadid, esikus ja välistrepil poorsema pinnaga külma kannatavad ja kivi meenutavad plaadid. Müüja soovitas NanoMaxi tooteid kasutada, et enne pindade kasutuselevõttu plaadid üle töödelda ja edaspidi siis korra aastas kuni kolme aasta tagant kordushooldust teha. Mõnel juhul pidi kaitse isegi 5aastat püsima. Selle suhtes olen veidi skeptiline. Selle konkreetse brändi toodetel on kulu ruutmeetri kohta küllaltki suur, eriti just poorsema pinna puhul. Nö guugeldades ei ole väga nanotehnoloogilisi hooldusvahendeid (eesti keeles otsides) välja tulnud, kuid paar tükki siiski. Hinnavahed on kosmilised. Leidsin näiteks ka Nanoformula, mis tundub jutu järgi vähemalt sama hea... Kas ja milliseid kogemusi on? Kas tasub vannitoad ja põrandas mõne nanovahendiga eeltöödelda, kui jah, siis kas on ka konkreetsemaid soovitusi? Plaatija soovitas vuukide jaoks küll miskit kaitsevahendit, hetkel nime ei mäleta, kuid reaalselt ei ole ta ise seda kadutanud, tuttavad on soovitanud, et hea... seega olen veidi nõutu. Uues kodus tahaks ju kõike kõige paremini, samas kas see ka mõistlik ja vajalik on, ning eks kõik maksab ka midagi. Samuti jääb segaseks see, et mis ainete nanoosakestest me räägime ning kas need võivad olla pikas perspektiivis ka laste, loomade või me endi tervisele ohtlikud? Nüüd sai küll vist rohkem küsimusi kokku, kuid loodan, et siin on mõni asjatundja(d), kes oskab või oskavad aidata! Tänud juba ette! Helle
reply:
security services, locking systems
other
title: pulmaküünla dekoreerimine
question:
Tere, kas teilt on võimalik tellida kliendi küünlale dekoreerimist ja kui pikad on teil järjekorrad.
reply: