Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Krohvimismasin toob krohvimistöös ajavõidu ja ühtlasema tulemuse

2019-10-17
Krohvimismasin toob krohvimistöös ajavõidu ja ühtlasema tulemuse

Kuidas sulle meeldiks mõte, et krohvida on võimalik 2 või isegi 4 korda kiiremini?
Kuna fassaadi krohvimine krohvimismasinaga on Eestis veel lapsekingades ehk seda tehakse harva, võtsime plaani korraldada ühe põhjaliku proovesitluse.

​Asume kohe tulemuste juurde. Kõigepealt aeg. Masinaga krohvides kulub ühe ruutmeetri katmiseks üks minut. Sama ajaga teevad käsitsi selle töö ära kaks meest ehk võit on kahekordne. Veelgi suurem on ajavõit akna palede puhul. Kui tegemist on kortermajaga, kus aken akna kõrval, saab masinaga krohvimistöö tehtud lausa neli korda kiiremini.             

Võrreldes käsi- ja masintöö lõpptulemust on see viimase kasuks – masinaga jääb pind ühtlasem ja jätkukohad on vaevu leitavad. Tööprotsessi muudab aga lihtsamaks tõsiasi, et masinaga krohvides on võimalik töö katkestada keset pinda. Seda käsitsi krohvides teha ei saa, sest muidu jääb hiljem tuntav ja nähtav üleminekukoht.

Rääkides viimistluskrohvist on seda kindlasti mugavam kasutada ühe- või kahekordsete majade viimistlemiseks. Ehk teisisõnu seal, kus tellingud ei ole maja küljes kinni ega asu seinale liiga lähedal. Suuremate majade puhul on kasutatud varianti, kus tehakse eeltöö ja kantakse krunt pinnale, misjärel võetakse tellingud maha ja viimistluskrohv kantakse masinaga peale kas käärtõstukilt või Dino tõstukilt. Sellega tagatakse ühtlasem tulemus ja tellingu liitekohad ei ole seinal märgatavad. Väga heledate toonide puhul saab viimistleda ka tellingult, kuna siis ei joonistu pigmendi üleküllus üleminekukohades välja. Loe edasi siit


A: Karl Bilder

Contact
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google