Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Tekstiilimess Heimtextil andis hea ülevaate hetke trendidest

2020-02-12
Tekstiilimess Heimtextil andis hea ülevaate hetke trendidest

Jaanuari algul toimus Frankfurdi messikeskuses rahvusvaheline kodutekstiilide ja seinakatete mess Heimtextil, kohal oli 2952 ettevõtet 65 riigist. Erialamess annab hea ülevaate turu hetkeseisu ja trendide kohta. Huvitav on jälgida globaalsete ettevõtete arengut, kes on oma kõrgeimate kvaliteedistandarditega suunanäitajad, pealegi osalevad nad järjekindlalt igal aastal. Lisaks ettevõtete väljapanekutele sai messil kuulata huvitavaid loenguid oma ala tipptegijatelt ja tutvuda uusimate materjalidega, kirjeldab sisearhitekt Triinu Luming.

Põhikontseptsioonilt keskendus mess Heimtextil sel aastal innovatsioonile, moekusele ja jätkusuutlikkusele. Väga hea oli näha, et suundumuste kavandamisel olid disainerid võtnud endale kohustuse luua uute materjalide ekspositsioon, et propageerida ressursside kokkuhoidmist ja edendada jätkusuutlikkust.

Tänapäeva disainerite üks eesmärke on keskkonnamõju minimeerimine, valides materjale arukalt. Tulevikumaterjalide näitusel said külastajad uurida uuenduslike materjalide olemust ja tootmismeetodeid.


Sisekujunduse trendide kajastamisel oli põhiteemaks jätkusuutlikkus ja keskkonda säästvad materjalid. Kokkuvõttev pealkiri oli "KUHU MA KUULUN", eesmärgiga pöörata tähelepanu kihilistele identiteetidele ja sellele, et igaühele sobib oma. Idee lahti- mõtestamiseks oli inspireerivalt välja toodud viis erinevalt kogetavat ruumi ehk maailma, mis meie identiteeti mõjutavad.

MAXIMUM GLAM muudab glamuurse elu tehniliselt kokkuhoidlikuks.
PURE SPIRITUAL leiab looduses tasakaalu ja müstikat.
ACTIVE URBAN väärtustab utilitaarsust, kohanemisvõimet.
HERITAGE LUX tähistab rikkalikku ajaloolist pärandit.
MULTI-LOCAL hõlmab globaalseid kultuurilisi mõjusid.Kontseptuaalsed installatsioonid kaasavad külastajaid aktiivselt kaasa mõtlema. Ääretult põnev on jälgida, kuhu me suundume.

Sisearhitekti ülevaadet digirevolutsiooni, seinakatete ja kodutekstiilide kohta loe edasi siit

Fotod: T. Luming


Loe lisaks ka kardinadisainer Marika Tani muljeid siit

Contact
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google