Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

2021-07-21
Täispuhutav bassein

Kuumal suvepäeval on hea ennast jahutada. Selleks sobib suurepäraselt erinevate veemõnude nautimine. Kui looduslik veekogu jääb liiga kaugele, tasub soetada enda aeda bassein.

Võrreldes looduslike veekogudega on need ohutumad ka väiksematele lastele, kuna ala on piiratud. Peale selle on basseinide vesi sageli puhtam, kui seda regulaarselt puhastada. Suur valik basseine on saadaval Kaup24 veebipoes.

Basseine on olemas erinevaid. Nad erinevad nii suuruse kui ka ehituse poolest. Keerukama ehitusega bassein nõuab tihti rohkem lisavarustust, kuid nad on suuremad ja veemõnusid saab nautida kogu pere. Sügise saabudes tuleb bassein tühjaks lasta ja kokku panna, et järgmisel suvel saaks taas kuumadest ilmadest viimast võtta.

Lisaks on võimalik ehitada ka ise bassein, kuid see ettevõtmine on kulukas ja vajab spetsialistide abi, et tulemus oleks kvaliteetne ja korralik. Lisaks on vaja leida sellele õige kate, mis kaitseb basseini mustuse eest. Ehitatud bassein vajab ka läbimõeldud asukohta, kuna ta jääb aastateks samale kohale.

Täispuhutavad basseinid

Väiksemad basseinid saab pumba abil kiiresti täis pumbata. Kui bassein on täidetud, tuleb vaid veega täita ja saabki sulistada. Need sobivad hästi väikeste lastega peredele, kuna väikese kõrguse tõttu on veetase madal.

Selliseid basseine on erinevates suurustes- suurematesse basseinidesse mahub rohkem lapsi. Lisaks võivad nad olla värvilised ja huvitava kujundusega, mis meeldib lastele. Täispuhutavad basseinid on kompaktsed, mistõttu on seda mugav kaasas kanda ja hoiustada. Nende basseinide kasuks räägib ka odav hind.

Täispuhutavate basseinide miinuseks on aga see, et neil pole filtreid, mistõttu on vaja vett tihedamini vahetada. Lisaks on need kergesti purunevad ja ei ole vastupidavad torgetele.

Täispuhutavaid basseine valides tasub vaadata ka seda, kui suured lapsed peres on. Kõige väiksematele sobivad basseinid kõrgusega kuni 30 cm. Veidi suurematele lastele sobib bassein, mille kõrgus ei ole rohkem kui 38 cm. Alates 6 aastastele lastele sobib kuni 76 cm kõrgune bassein.

Täispuhutava äärega basseinid

Võrreldes täispuhtutavate basseinidega on täispuhutava äärega basseinid vastupidavamad ja suuremad. Siit võib tekkida küsimus, kuidas nad püsti seisavad? Vastus on lihtne - basseinis olev vesi avaldab survet seintele, kuni on saavutatud vastav kuju ja jäikus. Seetõttu on nad enamasti ümmarguse kujuga. Sellise basseini kokkupanek on üsna lihtne ja võtab aega kõigest paar tundi.

Basseini seina konstruktsioonide viimistlus on valmistatud turvapadjast, mis tagab basseini seinte kohandumise veetasemega. Lisaks on nad sügavamad, mistõttu saavad nendes veemõnusid nautida ka suuremad lapsed. Sügavamatel mudelitel on olemas ka redelid, mille kaudu saab hõlpsasti basseini ronida. Lisaks on nendes basseinides võimalik sukelduda, mis on huvitav väikestele lastele.

Karkassiga basseinid

Need basseinid on kõige tugevamad. Valmistamiseks on kasutatud metallkonstruktsioone ja kvaliteetseid PVC-materjale. Osa mudelitel on olemas ka lisatoed, mis suurendavad vastupidavust ja tagavad basseini pika kasutusea. Basseini kokkupanek on lihtne - piisab vaid kasutusjuhendi järgimisest.

Tugev konstruktsioon võimaldab mahutada rohkem inimesi, mis annab võimaluse kogu perel veemõnusid nautida. Sellised basseinid võivad olla nii nelinurksed kui ka ümarad. Samuti on need küllaltki sügavad, võimaldades nautida erinevaid veemänge.

Karkassiga basseinidel on ka mõningad miinused. Näiteks on nende hooldus keerulisem. Basseini peab regulaarselt puhastama, lisaks on vaja mõelda, kuidas basseini katta. Tasub mõelda ka sellele, kuhu vesi juhtida. Suuruse tõttu tuleb leida basseinile aias sobiv koht. Karkassiga basseini ostma asudes tuleb arvestada ka sellega, et see on kallim kui eelmainitud täispuhutavad basseinid.

Basseinitehnika

Selleks, et bassein töötaks probleemideta ja tagatud oleks veemõnude nautimine, on vaja ka igasugust basseinitehnikat. See on vajalik eelkõige täispuhtutava äärega ja karkassiga basseinide, aga ka ehitatud basseinide jaoks.

Filter

Filter hoiab vee puhtust, mistõttu pole vaja vett igapäevaselt vahetada. Siiski on oluline filtri hooldus, kuna saastunud filtris meeldib elada bakteritel, kes võivad jõuda ka basseini. Kareda vee korral tekib filtrisse kaltsiumi kiht, mis võib filtri ummistada ja muuta kasutuskõlbmatuks. Liivafiltrit tuleb puhastada ja desinfitseerida vähemalt kord nädalas, et saada lahti kogu filtrisse kogunenud ummistusest. Iga 3-4 aasta tagant tuleb liivafilter välja vahetada.

Kate

Kate kaitseb basseini sel ajal, kui te seda ei kasuta. See võimaldab hoida basseini veest eemal lehed ja muu prahi. Lisaks vähendab ta basseini küttekulusid. Peale selle on kate oluline ohutuse tagamisel - kaitseb lapsi ja loomi basseini kukkumise eest.

Aluskate

Lisaks peamisele kattele võib vaja minna ka aluskatet. See vähendab muru ja mulla sattumist vette, sest enamasti tuuakse mustust jalgadega sisse. Kate paigaldatakse basseini äärde, et sellel oleks võimalik jalgu puhastada.

Basseinivee soojendi

Oluline võib olla ka basseinivee soojendaja. Tegemist on seadmega, mis võimaldab nautida sooja vett ka külmadel ja vihmastel päevadel. Neid on olemas nii päikesepatareidel kui ka elektri toitel töötavaid.

Loo basseini abil oma aeda imeline suvine oaas, mida hindavad suured ja millest tunnevad rõõmu väikesed. Leidke sobiv bassein veemõnude nautimiseks Kaup24 abiga!

 

Kastmissüsteemiga lilleriiul GroWert - kaunis ja praktiline lahendus!

Tänu sisse projekteeritud niisutussüsteemile on moodul lilleriiul suurepärane lahendus nii koju, kontorisse, kui kohvikusse.

Kombineeri valgusti endale ise - 4Rroomis on lai valik komponente!

4Room on paindlik oma tootmises ning soovi korral on võimalik panna kokku Teie vajadustele vastav valgusti. Võimalik on ka vana lambikupli vahetus.

Nutikad lahendused säästlikumaks elektrikütteks!

Infrapuna küttelahendused - põrandaküttekile, WIFI-ga radiaatorid, uduvaba peegliga küttepaneelid vannituppa, infrapuna kiirgurid

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan.

Eramaja renoveerimine: Sise- ja välisruum on mõistlik tervikuna lahendada!

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

Eksperdid valisid 2022 aasta värviks helge taevasinise tooni

2022 aasta värv Bright Skies aitab meil omaks võtta uusi ideid ja kujundada uut tulevikku. Värvitrendid 2022!

Tapeedi valimine: Olulised kriteeriumid on A+, niiskuskaitse, helisummutus!

Tapeedi valimisel on oluline keskkonnasäästlikkus, niiskuskindlus, tulekindlus, pestavus, plekikaitse, kulumiskindlus, UV-kaitse ning antibakteriaalsed omadused.

Ideelahendused kardinatega: Kuidas lisada interjööri sügisvärvides tonaalsusi?

Toome välja mõned kardinakangaste ideelahendused, kuidas lisada interjööri erinevaid tonaalsusi, et saavutada värvimuutus ning sügisele vastav meeleolu.

Iittala uus kollektsioon: Oiva Toikka avaldamata mustrid ja disainid

Armastatud Iittala disainer ja kunstnik Oiva Toikka oli tuntud oma piirideta kujutlusvõime, mängulise disaini ja erksate värvide poolest.

Küünalde ohutu põletamise kuldreeglid - tasub teada!

Küünla põletamise õpetus ja valimine - suurus, küünlatahi pikkus, auku ja liiga lähestikku põlevad küünlad, küünal klaasnõus. Küünalt ei tohi jätta järelvalveta.

Vannitoa LED valgustusega peegel udueemaldusega - uudistoode!

Nutikas eritellimus LED peegel on tolmu- ja niiskuskindel (IP65) ning udueemaldusega ehk soojussensoriga. Peegli kuju, suurust ja lisaomadusi saab valida.

Põranda värvimine šablooniga – isikupärane ja vastupidav!

Šablooniga värvimine. Sobivad nii puit-, laminaat-, betoon- kui kivipõrandad ja keraamilised plaadid.

Home&You sisustuspoe tootevalik täieneb iganädalaselt: sügis 2021

Kvaliteetsed ja sõbralike hindadega sisustusaksessuaarid. Toatäis inspiratsiooni! Voodipesu, dekoratsioonid, keraamika, linikud, pleedid...

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Lõikelaiuse vaatamine on akuga muruniiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Võhma Valgusevabriku küünlad nüüd uute etikettidega!

Võhma Valgusevabriku küünlad tervitavad uuest hooajast uue välimusega. Uued etiketid on kujundatud Tartu Kunstikooli lootustandva tudengi kaasabil.

Logitech ja Microsoft Teams ühendasid jõud mugavate hübriidtöö lahenduste pakkumiseks

Koostöö muudab koosolekuruumid mugavaks koostöökeskkonnaks, kus saab kasutada Teams Roomi jaoks loodud kvaliteetse heli ja videopildiga seadmeid.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Klaasitud terrass annab väljas olemise aega juurde

Klaasitud terrass on hädavajalik mugavuslahendus meie kliimas. Gampre terrassiklaasid ja varikatus on väga vastupidav ja kaunis lahendus.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Akustilised puidust ribipaneelid seinte ja lae viimistlemiseks

Helisummutusega seinapaneelid ja laepaneelid loovad kauni ja kaasaegse atmosfääri igat tüüpi ruumis.

Unikaalne Itaalia mööbel ja sisustuslahendused D-SIGN salongist

Sisekujundusteenus ja Itaalia mööbli müük. Transformer-diivanid, köögimööbel, vannitoasisustus, söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Uus. Põhjalik õpetus. Püsilillepeenar. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine.

Vannitoa aksessuaarid - Damixa Silhouet Collection. Uudis!

Täielik vannitoa aksessuaaride sari, mis sobib populaarse Silhouet sarja kujunduse ja pinnaviimistlustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Tempur padjad on loodud kaela ja selgroo optimaalseks toetamiseks

Padjad on valmistatud algselt NASA kosmonautide jaoks välja töötatud materjalist TEMPUR, mis kohandub kehaga kiiresti, võttes selle kuju ning toetades keha just seal, kus vaja.

Boho Chic koduaksessuaarid ja mööbel

Puhkusemaiguga koduaksessuaarid ja mööbel on Valhalla Living asutaja Terje kureeritud valik Taani disainibrändide tooteid, mille ühiseks nimetajaks on šikk boho stiil.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel taskukohase hinnaga!

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Painutatud puidust valgustid uBent - ainulaadne Eesti käsitöö

uBent disainer Viljo Naarits käe all valmivad unikaalsed painutatud puidust lillekujulised valgustid, mis on inspireeritud Eesti kevadlilledest nagu krookus, lumikelluke, ülane, sinilill.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Aitame Sul käesoleva hooaja värvitoone ja kangaid kokku sobitada!

Vaata näidiseid... Bukleekangas on uus trend. Retrotrend väljendub mustrites- ruuduline kangas ja lillemustrid sobivad hästi maakodu interjööriga.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Stiilsed ja praktilised köögiaksessuaarid

Kõik, kes armastavad köögis kasvõi aeg-ajalt askeldada, teavad, kui oluline roll on hea ja maitsva tulemuse sünnil asendamatutel köögitarvikutel.

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta

SFA minipumpla võimaldab wc-poti paigaldust ilma kanalisatsioonita kohta.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Ajal, mil teisiti ei saagi - 7 head põhjust kodu sisustamiseks veebis

Kodu sisustamise veebi kolimise trend on endaga kaasa haaranud paljud sisustuspoed ja -salongid. Kogu tootevalik on nüüd ka veebis saadaval.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Valgusmooduliga pinglagi võimaldab luua illusioonefekte

Valgusmoodulitega pinglagi ehk valguslagi tekitab illusioonefekti topeltprintiga. Mõlemale poole pingmaterjali prinditakse pilt, mis tuleb esile valguse muutumisega.

Legendaarsetel kääridel uus taaskasutatud materjalidest versiooni

Käärid on disainitud pidades silmas jätkusuutlikkuse põhimõtteid: need on valmistatud taaskasutatud materjalidest, mis on 100% ümbertöödeldavad.

Home&you sisustuspoe stilisti soovitused käesolevaks aastaks

Looduse keskel elamine, lopsakus, pastelsed toonid ja helgus.

Pinglagi loob kauakestva erilahendusega interjööri

Premium klassi pinglagi on väga vastupidav - ei pleegi, ei tuhmu, ei pragune, ei hakka hallitama. Pingmaterjal võimaldab luua erinevaid disainilahendusi ka seinale.

Trendispikker: tapeedid ja seinakatted

Tapeeditrendid 2021! Moes on nii originaalilähedase välisruumi jätkamine siseruumis kui dramaatilised julged ja ka lummavalt rahustavad fantaasia mustrid.

Valgustid: Kuidas valida koju see õige?

Elutoa, söögitoa, magamistoa ja kodukontori valgustamise ideed.

Tikkurila 2021. aasta värv on helesinine lootuse toon CUMULUS

Trendivärvide kollektsiooni toonid peegeldavad looduse ilu ja energiat ning on inspireeritud taevast, merest, päikeseloojangust ning värvikast taimeriigist.

Iittala 2021. aasta värvid on ametüst ja tumehall

Iittala 140.juubeli klaasist esemete kollektsiooni äratavad ellu maagiline ametüst ja elegantne tumehall.

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Iittala – 140 aastat progressiivset põhjamaist disaini

Iittala alustas 1881. aastal klaasitehasena, kuid tähendab nüüdseks terveid kollektsioone maailmakuulsaid disainesemeid, mis on valmistatud igapäevaelu rikastamiseks.

Pantone 2021. aasta trendivärvid on seotud positiivsuse ja kindlameelsusega

Tasakaaluka ja praktilise halli ning soojendava ja optimistliku erkkollase kontrastne kooslus väljendab positiivsust, stabiilsust, vastupidavust ja lootust.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube