FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»
Tee ise kompostikast
Tee ise kompostikast

Tee ise kompostikast

Aiajäätmete kogumine kompostikasti muudab krundi korrashoidmise lihtsa­maks, soovitab Eesti Metsatööstuse Liidu portaal puuinfo.ee. Liiati on tegemist keskkonnasäästliku teoga.

Kui kompostikast õigesti kokku panna, saab tasuks ämbrite kaupa suurepärast ja täis­väärtuslikku mulda ja olulise kokkuhoiu ra­has.
Puidust kompostikastis võtavad komposti-ja leheussid ning muud nähtavad ja nähtama­tud ussikesed komposti enda hoole alla nii elupaiga, töökoha kui ka toidulauana, töödeldes komposti täisväärtuslikuks mullaks.

Kompostikasti kokku panemisel peaks ka­sutama surveimmutatud puitu - klass A (H4) -, sest tegemist on pinnasega kokku puutuva materjaliga.
Kompostikasti kokku pannes on soovitav teha kaks võrdse suurusega kasti - üks värske­tele ja teine juba mõnda aega lagunenud jäät­metele.
Kasti mõõtmete üle võib kasti ehitades vas­tavalt vajadusele otsustada, samuti võib kom­postikasti pikendada kolmanda lahtriga, et suurendada komposti mahutavust või hoida selles ajutiselt juba sõelutud mulda.
Samuti võib kolmandat lahtrid kasutada selleks, et hoida poolkõdunenud jäätmeid, mis on valminud mulla sõelumisel jäänud üle ja mida saab uuesti hiljem komposti hulka puis­tata.

• Lihtne kompostikast koosneb pikast tagaküljest ja viiest väiksemast, ühesuurusest seinast otsteks, esiküljeks ja vaheseinaks. Seinu hoiavad koos aaskruvidest läbi pistetud poldid.
• Sae valmis puitmaterjal. Seejärel tee ühele pos­tidest laudade kinnitamiseks 130 mm sammuga märgid ning kasuta seda abloonina.
• Mõõda külgede välismõõdud ja kontrolli nurgiku abil nende täisnurksust.
• Löö laiad naeltega kinni. Tagaküljel löö naelaotsad kõveraks ja puidu sisse.
• Kui küljed valmis, keera üles ja alla aaskruvid nii, et kruviaasad jäävad püsti asetatud külgedel üksteisega kohakuti.
• Aseta kompostikast horisontaalsele aluspinnale. Kasti nurkade alla on soovitatav asetada puitklotsid või betoonplaadid.
• Kompostimulla kättesaamiseks tuleb vaid lukustuspoldid eemaldada ja üks külgedest avada.
Tutvu kompostikasti joonistega siin


www.puumarket.ee


Jaga Facebookis

fb button