FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
Sisustus
Ehitus
Aed
Mööbel
Terrassiehitus
Sisekujundusteenused
Köögimööbel

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»
»

Aiandus, haljastus, aiaehitus

»
Disainilaat
Magamistuppa vali energiasäästlik ja vähese soojaeraldusega LED valgusti (www.hektor.ee).
Magamistuppa vali energiasäästlik ja vähese soojaeraldusega LED valgusti (www.hektor.ee).

Kuidas valgustada magamistuba?
Magasmistuba ei ole ainult uinumiseks, vaid ka koht aja veetmiseks (lugemine, suhtlemine, TV vaatamine) ja riietumiseks ning meikimiseks. Õigesti planeeritud valgustus loob selleks head võimalused. Nõuandeid jagab valgustipoodide kett Hektor Light.
                                                                                                                                             
Valides valgustit magamistuppa soovitame lähtuda:

 • ruumis kavandatud tegevusest (näiteks, kas vaatate seal televiisorit jne)
 • mööbli ja sisustuselementide asetusest ja suurusest
 • ruumi enda suurusest ja kasutatud viimistlusmaterjalidest (kas tume või hele)
 • valgustuse psühholoogilisest mõjust selles ruumis
 • valgusti olulisusest ja disainist, mõõtudest, paigutusvõimalustest
Väldi ala- ja ülevalgustamist

Mõlemad äärmused mõjuvad inimese enesetundele, kas väsitades või muutes meeleolu halvemaks. Hea valgus võiks anda energiat ning teha rõõmsamaks, tagada meie õige puhkamise. Kuigi valgustamisel kehtivad teatud reeglid, eeldab iga ruum siiki eripärast lahendust. Valguse seisukohalt on oluline, millise värvilahendusega on tehtud magamistoa sisekujundus, sest teada on see, et tumedad toonid neelavad valgust märksa enam kui heledad.

Õigesti valitud valgusti annab ruumile soojust ja avarust ning ei pimesta ega tekita häirivaid peegeldusi või varje. Seepärast võiks kasutada valgusteid, mille valgusallikaid pole üheski võimalikust vaatlemissuunast näha või valgusvoog on suunatud ülespoole. Tasub teada, et liigselt matistatud ja värviline klaasist või kangast kuppel võib „summutada“ valgust.

Magamistoas piisav valgustihedus on 200 luxi ühe ruutmeetri kohta. Oluline on teada, et vanuse kasvuga, vajame tugevamat valgust.

Üldvalguse saame lae süvisvalgustite, karniisvalguse või laelampide abil. Tagatud peaks olema piisav ja küllaldane valgus igapäevatoiminguteks (näiteks hommikul meikimine, riietudmine või toa koristamine).
Madalate lagedega ruumidesse sobivad plafoonid ja vastu lage olevad valgustid. Eelistada võiks ka karniisvalgustit kas lakke või hoopis seina. Lühtrid ja rippvalgustid eeldavad kõrgemaid lagesid.
Süvistatavate lampide kasutamiseks peaks juba eelnevalt ehitusprojektis arvestama vastavate nõuetega.Väldi valgustiga pimestamist

Pimestamise vältimiseks ei ole hea panna täpselt voodi kohale otse alla suunatud valgusvihuga ja  alt lahtise kupliga valgusteid.Paigaldades suunatavad lambid pigem seina äärde saame välja valgustada mõne kunstiteose või kauni objekti või andale ruumile ruumikust.

Valgusti soovitatav kaugus seinast peaks olema 40-90 cm olenevalt valgusnurga laiusest.Lambi kitsas valgusvihk võib ka ise olla dekoratsiooniks, tekitatades seinale efektseid mustreid ja varje.

Valguse koondamiseks kasutatakse harilikult peegeldeid ehk reflektoreid, LED-ide puhul aga läätsesid. Mida kitsamaks kiireks reflektor või lääts valguse koondab, seda kaugemat, kitsamat ala on võimalik tugevalt valgustada. Erinevate reflektorite ja läätsedega on võimalik saavutada lõputu hulk valgusnurki ning ka keerulisemaid valgusjaotusi. Objektide suurusest, distantsist ja taotletavast efektist sõltub milliseid valgusnurkasid ning valgusjaotust kasutada.Soovitame:
Magamistoa üldvalguseks mõeldud laia valgusvihuga lambid võiks paigaldada seinast eemale vähemalt 90cm
. Nii väldime seinale tekkivaid dramaatilisi ja kontrastseid valguse ning varju laike. Oluline on ka, et ruumi nurkades ei tekiks pimedaid alasid, sest see muudab lae visuaaalselt madalamaks. Kui lambid on paigutatud optimaalselt soovitatud kaugusele, siis heledast seinast peegelduv valgus muudab toa avaramaks ja erksamaks.

Kui valida põrandasse või seina süvisvalgusteid, siis tasub teada:
Põrandasse süvistatud valgustid muudavad ruumi visuaalselt kõrgemaks. On hea teada, et käiguteele paigaldatud süvistatud valgustid ei pruugi jääda põrandapinnaga tasa ja nii võib tekkida komistusoht. Et palja jalaga peale astudes kõrvetada ei saaks, on LED valgusallikaga lambi või sisseintegreeritud LED-iga valgusti kasutamine õigustatud just oma minimaalse soojaeralduse tõttu. Ebamugavust võib tekitada alt üles suunatud valgusvihk ning seepärast on hea paigaldada süvistatud põrandavalgustid pigem seina äärde.
Seina sisse süvistamisel on oluline jälgida valgusti tehnilisi nõudeid: millised valgustid on mõeldud ainult kipsseina paigaldamiseks ja millised kiviseina. Kuid enamik neist sobituvad mõlemasse. Oluline lambi süvistussügavus ja paigalduskõrgus, et valgus poleks edaspidi silmale häriv. Mida kõrgemale on paigutatud valgusti seda laiem on põrandale langev valgusvihk.

Miks peab teadma lambi valgustihedust, valgusnurka, valgusti enda eripära


Et mõista kui tihedalt valgusteid paigutada, milline peaks olema nende vaheline paigalduskaugus ja kui kõrgele seinale valgusti asetada, oleks vaja teada valgusti eripära, valgustihedusest, valgusnurka, kas soovitakse ühtlast valgustatust või pigem punkteerivat jne. Selleks on hea kasutada elektriprojekteerija abi või Hektor Light nõustaja soovitusi, sest reeglina meil endal puudub oskus lugeda valgusdiagramme

Ruumikujunduslikult mõjub paremini kui valgusti on paigaldatud horisontaalsest pinnast umbes 50 cm kõrgusele.


Näiliselt olematu valgusti paigaldus

Efektivalgustuseks võib lugeda väliskorpuseta kipsist süvistatavaid lampe, mis loovad illusiooni olematust valgustist. Paigaldada tuleb need enne lae või seina lõplikku viimistlust. Tänu oma neutraalsele välimusele sobivad need kõikide interjööri paigutatud dekoratiivvalgustitega.Mugav lülitamine


Soovi korral on võimalik dimmerdamise või eelprogrammeeritud RGB juhtimissüsteemi abil luua soovitud atmosfäär või silmatorkav värvilise valguse mäng. Valgustite sisse-välja lülitamisel on mugav ja innovaatiline kasutada selleks ette nähtud pulte ning telefoni äppe.
Tavapärase lüliti asemel dimmerit kasutades suudame ka valgustugevust muuta maksimaalsest minimaalseni ja vastupidi, tekitades nii keskkond vastavalt kas aktiivsete või passiivsete tegevuste jaoks.
Üldvalgustuse jaoks mõeldud harilike lülitite traditsiooniline asukoht on ukse kõrval selleks, et ei peaks ruumi sisenedes käsikaudu pimedas liikuma. Vahel võib abi olla ka veksellülitist, mis lubab kustutada ja põlema panna samu valgusteid rohkem kui ühest kohast. See süsteem on küll enam kasutust leidnud hotellide ruumides kuid miks mitte nüüd ka modernsetes magamistubades. Valguse reguleerimise teeb käepäraseks ukse juurde ja voodi kõrvale paigutatud veksellüliti.

Veel nippe
Üld- ja kohtvalgustusteid omavahel kombineerides saab toa valgusega paremini  katta.Arvesta alati valgusti kupli suurust. Kuppel ei tohiks olla liiga suur ja avar, et kogu ruumi enda alla haaraks või selle serva alt valgus silma pimestama hakkaks.
Laualambi valikul on rusikareegliks, et valgusti peab olema 1/3 öökapi suurusest. Kui öökapi kõrgus on 55-65 cm, siis võiks valida valgusti, mille kõrgus on 60-70cm. Kui pinna kõrguseks on 45-50 cm, siis nõuab see kompensatsiooniks ka kõrgemat valgustit. Ei ole oluline kui kõrge on valgusti,vaid kui kõrgel on valgus.
Kui ruumi on vähe või kui öökapp on väike, siis võib kasutada ovaalse ja ristküliku kujulise kupliga valgusteid. Hoopis huvitavam aga on laest pikalt alla rippuvad valgustid.

Rippvalgusti kasutamine voodi kõrval on õigustatud ja otstarbekas kui ruumi napib. Nii saad tuppa lisavalgust ja toreda disaini elemendi. Parim riputuskõrgus on 66-86 cm horisontaalpinnast. Selliseid “saledaid” rippvalgusteid võib paigaldada ka grupina.Hubasust tekitatavad voodi serva alla peidetud LED-ribad, mis joonistavad välja magamisaseme piirjooned, tõstava selle justkui maast lahti ning annavad ruumis sumedat valgust turvaliseks ringi liikumiseks.
Seina- ja põrandalambi kui ka selle asukoha valikul tuleb arvestada mitme olulise faktoriga, nagu näiteks lae ja voodi kõrgus, sisse-välja lülitamise võimalus, valgusti otstarve ning indiviidi kasv, et oleks tagatud igasugune kasutusmugavus.
Mõõtmetelt keskmised või veidi suuremad ja eelkõige disainielemendina mõjuvad seinavalgustid võiks paigaldada silmadest kõrgemale ehk põranda pinnast umbes 180 cm. Väiksemate või funktsionaalsete valgustite paigutus peaks olema piisavalt madalal, et nende valgel näeks lugeda või siis nii kõrgel, et voodi vahetus läheduses ei takistaks liikumist.
Suunatavad, kitsama valgusvihuga ja kergesti käsitletavad valgustid sobivad voodis lugemiseks.Soovitame kasutada põrandalampe. Helendavad madalad põrandavalgustid mõjuvad soojalt ja ligitõmbavalt. Nendest kuma valgustab ühtlaselt ümbritsevat ala ja lähedal olevaid mööbliesemeid. Keskmisest kõrgema põrandavalgusti eksponeerimine annab magamistoale elegantse nüansi.

Magamistuppa vali energiasäästlik ja vähese soojaeraldusega LED valgusti

Oma heade omaduste tõttu on LED lambid leidnud laialdaselt kasutust meie igapäeva elus ja nüüd, kus nende valguse värvispekter võimaldab ka sooje toone valida, saab LED tehnoloogial baseeruvaid valgusteid paigaldada magamistubadesse. Ka on võimalik soovi korral välja  vahetada nii säästulambid, hõõglambid, halogeenlambid kui luminofoortorud tunduvalt tõhusamate LED lampide ja valgustite vastu. Asendamaks olemas olevat valgustallikat LEDiga, tuleb jälgida, et soklitüüp jääks samaks. Soovitame kasutada soojemat tooni valgust 2700-3000 Kelvinit

LED-ide eelised:

 •     LEDi valgus kiirgab ühes suunas ja see ei lase valgusti sees tekkida peegeldustel, mis ühtlasi tähendaks valgusekadu. LEDi valgustootlikus (luumen vati kohta) on pea kümme korda suurem kui hõõgpirnil.
 •     Löögi- ja vibratsioonitaluvuse tagab LED lambi polükarbonaatplastist korpus, mis on märksa vastupidavam võrreldes muude klaasist valmistatud lampidega.
 •     Ka puuduvad LED-idel liikuvad osad või hõõgniidid, mis võivad puruneda ning tänu sellele on kasutusiga pikem, hinnanguliselt nii 50 000-75 000 tundi kasulikku tööaega, mille möödumisel aga eeldatakse valgusviljakuse langemist 30%. Minimaalse soojuseraldusega LED-i eluea määrab ära temperatuur dioodi sees ja ümber.
 •     LED-idele ei avalda mõju toitevoolu sagedane sisse- ja väljalülitamine ning lisaks nad on täesti müravabad.
 •     Tänapäeval on valgusdioodlampide värvitoonide valik tunduvalt mitmekseisem ja ka dimmeriga ereduse reguleerimine on saanud võimalikuks.
 •     Olles pea hooldusvabad sobivad LED lambid eriti hästi kõrgetesse või raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse paigaldamiseks nii sise- kui välistingimustes.

 Huvi korral vaata veel magamistoa
valgusteid

Uued
valgustid

Disainlambid
soodsalt

Jaga Facebookis

fb button

Artiklid:

Vaata, kes kandideerivad Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiale ja väikeobjekti preemiale

2018-09-11
Eesti Arhitektide Liidu (EAL) aastapreemiale kandideerib tänavu kaheksa nominenti: Eleringi peahoone, kortermaja Tartus aadressil Kitsas tn 5, Lutheri masinasaal, palverännumaja Vastseliinas, Rapla Riigigümnaasium, Reiniku staadionihoone, suvila Murastes ja installatsioon Tootem. Samuti valiti välja kaheksa nominenti preemiale „Väike“. Mõlemas kategoorias selguvad võitjad 6. detsembril Salme kultuurikeskuses toimuval arhitektuuripreemiate tseremoonial. „Tänavune arhitektuuripreemiate konkurss on mitmeski mõttes silmapaiste

Palazzo sisearhitektide loodud helge moodne kodu Pärnu jõe kaldal

2018-09-10
Kus oleks veel täiuslikum koht elamiseks, kui mitte maalilise Pärnu jõe kaldal? Vaikne naabruskond, võimalus igal ajal kiirelt ujumas käia ning seda kõike kesklinna vahetus läheduses. Vastvalminud modernse ühekordse eramu projekteeris arhitekt Tanel Tuhal 5-liikmelise perekonna soove ja vajadusi silmas pidades. Kõrgete lagede ja suurte akendega kaunis maja on koduks perele, kus kasvab kaks väikest tütart ning teismeline poeg. Sisearhitektide Airita Aimi ja Gea Grentsi nägemuse kohaselt sai maja üldine värvigamma

Kivimaja läbi kolme korruse

2018-08-27
Kodu neljaliikmelisele perele. Pinda on 319 m2, ja klaasitud terrassid annavad ruumi juurde. Planeeringu vormikeele määras krundi paiknemine nõlvakul, ja see dikteeris ka ruumide funktsioonide jaotuse erinevatel korrustel. Täna nauditakse selles kolmekorruselises elamus keskmise korruse kauneid merevaateid pakkuvas söögitoas perekondlikke söömaaegu ja allkorruse klaasustest pääseb otse basseini juurde. Ülemisel korrusel pakuvad privaatsust eraldi toad. Kolmekorruseline maja on osavalt mäenõlvale sobitatud. Arhitekt Mik

Koolieelne lastetoa remont – mida tasuks teada?

2018-08-24
Lastetuba, Talo Lintula, Elamumess Poris 2018
Lastetoa remont on ühest küljest lõbus ja loominguline ettevõtmine, aga teisalt vastutusrikas väljakutse. Nippe ja soovitusi, kuidas leida kompromiss lapse ja vanema soovide vahel ning luua turvaline ja mugav keskkond, annab K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja. Lastetoa puhul kehtivad kolm reeglit: materjalid peavad olema vastupidavad, mugavad ja turvalised, tuba ise eakohane ning lähtuma lapse (või laste), mitte vanemate vajadustest. Koolilapse tuba peab olema harmooniline, sest turvaline ja mõnus keskkond mõjutab õpimo

Roosat värvi tapeedid on populaarsed

2018-08-14
Tapeetide valik uueneb pidevalt. Mõned kollektsioonid võetakse tootmisest maha, uued tulevad asemele. Tahaksime rääkida ühest trendist, mis on paljudele meele järgi – see on puuderroosa värvitoon. Kui veel paar aastat tagasi andis roosat värvi tapeete poodidest otsida, oli pakkuda ainult romantilisi roose või lastetapeete, siis praegu leiab selliseid seinakatteid pea iga tootja kollektsioonidest. Valik on väga lai - erinevad stiilid ja materjalid. Klassika ja  geomeetria, skandinaavia ja maakodu stiil, sädelusega ja ilma,

9 efektset magamistuba

2018-08-07
Väike ja elegantne magamistuba, maagiline koht, mis paneb sind unistama, lahe industriaalne magamistuba või boheemialik imedemaa? Kõik on teostatav olenemata eelarvest ja ruumi suurusest. Alljärgnevalt üheksa näidet, kuidas saavutada armas väike magamistuba. 1. Pruun ja hall toon magamistoas Värvides pool magamistoa seina halliks saavutad väikese vaevaga kohe modernse tunde. Samuti tekitab see tunde, et ruum on paremini jaotatud. Värvi osas vali stiilsed toonid nagu pruun ja hall, mis paistavad üsna luksuslikud ning samas sobivad ni

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik

2018-07-10
Neid kohti ei ole palju, kuhu 20 aasta jooksul võiks minna üha uuesti ja uuesti ning avastada end ikka inspireerituna, et oma töö- või kodukeskkonda kaunimaks muuta. Üheks selliseks näiteks on sisustussalong Muster, mis aitab nii kodu sisustamise, halva tuju kui ka kiire kingiotsimisabina. Muster alustas 22 aastat tagasi ehituspoe nurgakeses valiku tapeetidega. Uuenduslikus väljapanekus leidusid muuhulgas nii Rootsi Duro, Inglismaa Sanderson kui Hollandi Eijffinger. Aastatuhande vahetusel koliti olemasolevasse salongi ja tapeedivalikule lisandusi

Köögimööbli ja sisustuse uudised

2018-06-14
Sisekujundusbüroo Aet Piel Disain sisearhitektid Margot Laisaar ja Liina Raudsepp külastasid mainekat Milano mööbli- ja sisustusmessi iSaloni 2018 ning jagavad meiega oma vaimustust täis muljeid köögimaailma trendisuundadest.  Tundub, et köögimööbli maailmas on hetkel kõige olulisem märksõna „Kõik kappi!“ Liigume sinna, et absoluutselt kõik asjad on silma alt ära ja me ei räägi ainult nõudest, vaid ka kõigest muust. Uute Pocket uksesüsteemide abil on v&

Sisearhitekt Ingrid Kuuli kujundatud eramu võtmedetailid on täispuit, kivi ja klaas

2018-06-13
Eriliselt looduskaunis kohas Pärnu jõe ääres valminud neljaliikmelise perekonna elamukompleks on hea näide kliendi ja sisearhitekti suurepärasest koostööst. Sisearhitekt Ingrid Kuuli kaasati protsessi veel õigel ajal – kohe peale eramu projekti valmimist. Nii oli võimalik projekt koos läbi töötada ja muuta mõningaid avasid enne ehitustöödega alustamist. Lisaks vanematele elab peres kaks gümnaasiumiealist last. Pere põhisooviks oli saada hubane ja soe kodu, kus on kasutatud naturaalseid nin

Kuidas muuta väike korter avaramaks?

2018-06-11
Väikese ruumi kujundamine võib tunduda tõelise väljakutsena, kuid leidlikud lahendused ja õige sisustus annavad ka kõige pisemale kodule avarust ning võimaluse ökonoomselt ja mugavalt toimetada. Ka meie stuudiopood Telliskivis on kompaktne ning väike, kuid sealjuures avar ja valgusküllane. Seepärast usume, et oskame ka Sulle parimaid lahendusi tutvustada. Kasuta ära võimalikult palju loomulikku valgust See teada-tuntud nipp ei vea Sind kunagi alt ning jätab ruumist tõeliselt avara mulje. Jäta a

D-SIGN sisekujunduse büroo: Ruum võiks olla sama unikaalne nagu inimene, kes selles viibib

2018-06-05
Eks me kõik seisame mingil hetkel oma elus silmitsi uue või olemasoleva kodu sisustamisega. See on valdkond, kus pakkujaid ja võimalusi on tohutult palju. Osad inimesed tunnevad rõõmu ise sisustamisest, teistele on see aga tõeline peavalu, eriti just see mitmetest kohtadest otsimine ja asjade kokku sobitamine. Sellisel juhul oleks ilmselt targem juba pöörduda asjatundjate poole, säästab tunduvalt aega ja energiat ning ilmselt tuleb ka tulemus kordades parem. Tallinnas asub üks omanäoline sisekujundusbüroo nimega D

Mis mõjutavad tänapäeval tervet elu -ja töökeskkonda?

2018-05-03
Päästetöötajatel on töökohal laual neli monitori. Fotograaf Tiit Blaat
Tervise- ja keskkonnateadlikkus on viimaste aastate jooksul kõvasti kasvanud. Mahetoit, joogatunnid, meele- ja kehaprogrammid, terviseklubid ja tervendussüsteemid on inimeste hulgas üha populaarsemad. Ka Eestis on teadvustatud, et toitudes ei peaks sisalduma E-aineid ega GMO-sid ehk geneetiliselt muundatud toiduaineid. Tarbijatena valime üha enam oma toidukorvi mahetoitu. Aga ikkagi hindab umbes 40% elanikkonnast oma tervist kehvaks ja põeb kroonilisi haigusi. See on tohutu koormus Haigekassale ja lõpuks kogu riigi eelarvele. Ravikulud on nii suured, et appi

Muljeid Eesti suurimalt sisustusmessilt Interjöör 2018

2018-04-23
20.-22. aprillil toimus Eesti Näituste messikeskuses taas sisustusmess Interjöör, mis on Eesti suurim sisustusmess, hõlmates lisaks sisustusele ka kinnisvara, aianduse ning disaini valdkondi. Nagu ikka, nii sai ka sel korral nautida ja osta head disaini erinevatest valdkondadest. Samuti sai osaleda toidu valmistamise õpitubades, erinevatel seminaridel ning nõuandlates ja tutvuda ka EKA tudengite,  floristika võistlustööde ja valgustidisainerite KUU ja PUU näitustega. Esindatud oli Eesti disainerite kahurvägi, kes oma loo

Sisustussalong U&K Interiors aitab luua julge ja erilise interjööri

2018-04-13
Sisustussalong U&K Interiors aitab luua julge ja erilise interjööri. Foto: Artwood
Tallinnas asuv omanäoline sisustussalong U&K Interiors püüab pakkuda kõike seda, mida mujalt ei leia. Salongis ringi vaadates tekkib täiesti tahtmatult tunne justkui oleksid ootamatult kellegi lõunamaise hõnguga koju sisse astunud. Päris täpselt ei saa aru, on see nüüd Itaalia või Prantsuse kodu, aga kindlasti mitte tavapärane Eesti oma. Kõik, mis silma jääb, on äärmiselt huvitav ja omanäoline. See võibolla isegi natuke teatraalne koht on julge kliendi jaoks, kes soovib isikup&au

Hetke suursoosik sisustuses on geomeetria

2018-03-29
Vaata milliste ägedate geomeetriliste mustritega saab seinu katta. Otsi lemmikut e-poest, kõige uuemad leiad Tapeedistuudio salongist Sisustus E Kaubamaja II korruselt. Tapeedistuudio

Sisearhitekt Airita Aim annab nõu, kuidas sisustada kodu nii, et see oleks moes ka aastakümnete pärast

2018-03-23
Sisearhitekt Airita Aim annab nõu, kuidas sisusta kodu nii, et see oleks moes ka aastakümnete pärast. (Foto: Meridiani Plinto)
Disainimaailmas käivad asjad moemaailmaga sarnaselt. On kiirmood, mida saab odavalt ja kohe ning klassika, mille eest tuleb väärilist hinda maksta. Trendid tulevad ja lähevad, aga tõeliselt hästi välja mõeldud tooted ja põhisuunad ei lähe kunagi moest. Geniaalseid asju pole ju mõtet uuesti leiutama hakata, pigem muuta olemasolev veelgi täiuslikumaks.  Trendid sisekujunduses ringlevad mööda spiraali Sageli isegi ei teata, et mõned poeakendel ja kataloogides ilutsevad moodsad tooted ja ideed on tegelikult

Kasuta julgemalt sinise tooni energiat oma kodus

2018-02-23
Me armastame sinist! Sinine on Eesti toon, mida must ja valge täiendavad. Sinine on Eestimaa taevavärv, mis sisendab rahu ja mõtete selginemist, sinist peetakse ka usaldusväärsuse, truuduse ja pühendumise värviks. Sinises öeldakse kasvavat loovuse jõud ja inspiratsioon. Kutsume eestimaalasi kasutama julgemalt sinise tooni energiat oma ruumides. Sinine toon aitab värskendada (loe \'tervendada\') rusuvalt ühetoonilist ruumi, näiteks ruumi, kus on liig palju beeži või pruuni; sinine toetab puidu ilu, mida eestlased jumald

Valgustite maailmas aktuaalne!

2018-02-22
Mõistagi tuleb valgusteid valida oma maitse ja soovi järgi, kuid siin on teieni toodud eredaid uusi suundi meie tuntud tootjatelt, kes kujundavad paratamatult seda maailma. Milliseid stiile, värve ja materjale leiame alanud aastast? 1. Valgustid, mis on pärit kaugetest aegadest Sobivad neile, kes armastavad klassikalist stiili ja just siit pärineb tootja Flos uus valgusti Bon Jour. See valgusti on sündinud kuulsa prantsuse kristallifirma Baccarat ( loodud 1764.a.) küünlajalast inspireerituna Philippe Starcki poolt. See on kui ajatus, kus tö&

Loe, kuidas 3 Soome disainerit oma kodu Tikkurila moeväridega muutsid

2018-02-15
Loe, kuidas 3 Soome disainerit oma kodu Tikkurila moeväridega muutsid. Fotod: Tikkurila
Trendianalüütik Nina Bruuni kodu: julged toonid ja üllatavad detailid Trendianalüütik ja disainer Nina Bruun ühendas oma kodus Tikkurila aasta värvitooni Terracotta ja Mineralsi kollektsioonist tumeda tooni Wrought Iron jahedate toonidega Serpentine ning Piazza. Värvide valikul pööras Nina tähelepanu ruumide funktsionaalsusele. Sügavad värvitoonid tavapärase valge asemel „Disainerina töötan pidevalt värvidega, seega tundus loomulik, et ma ei tee oma seinu valgeks. Minerals värvikollektsioo

8 ideed lapse toa kujundamiseks. Mööbel võiks olla mängu osa!

2018-02-08
Ei ole kindlaid reegleid toa kujundamisel, aga siiski on välja kujunenud tõed, mis lapsele hästi mõjuvad ja arengut soodustavad. Oma mõtteid jagab meiega lastetoa sisustusega tegeleva salongi Superkuu eestvedaja Merce, keda inspireerivad lihtsad, mängulised ja omanäolised interjöörid. Mahedad värvid Lastetoa värvide puhul on reegel, kui täpselt ei tea, mida teha, siis eelista igal juhul mahedaid toone. Kui värvidega ja tapeediga pole üle pingutatud, on atmosfäär helge ja rõõmus. Tegelikult