FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
Sisustus
Ehitus
Aed
Mööbel
Terrassiehitus
Sisekujundusteenused
Köögimööbel

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»
»

Aiandus, haljastus, aiaehitus

»
Disainilaat

Köögimööbli uudised


2018-05-23

Sisustussalongi Aet Piel Disain sisearhitektid Margot Laisaar ja Liina Raudsepp külastasid mainekat Milano mööbli- ja sisustusmessi iSaloni 2018 ning jagavad meiega oma vaimustust täis muljeid köögimaailma trendisuundadest. 

Tundub, et köögimaailmas on hetkel kõige olulisem märksõna „Kõik kappi!“ Liigume sinna, et absoluutselt kõik asjad on silma alt ära ja me ei räägi ainult nõudest, vaid ka kõigest muust. Uute Pocket uksesüsteemide abil on võimalik teha nii, et kõrged kapid on kas täielikult avatud või siis on ukse taga peidus absoluutselt kõik. Uste taha paigutatakse isegi valamud ja väikesed kodumasinad. See annab võimaluse vajadusel ühe liigutusega jätta köögist piinlikult korras mulje.

Pliidiplaadid on samuti peidetud tööpindade sisse, isegi piirjooni ei ole tasapinna seest näha. Enam ei ole aktuaalsed ei lakke süvistatud ega ka tasapinna seest välja sõitvad õhupuhastid, rääkimata siis laest alla rippuvatest. Uued õhupuhastid on valdavalt paigaldatud pliidiplaadi sisse ja on kõigist teistest 95% efektiivsemad, sest  õhk ja rasv liiguvad nii otse alla, tänu millele ei levi ruumis ka toidulõhnad. Filter tuleks kord nädalas pesumasinas ära pesta ja kõik toimib laitmatult.

Uudse ja laheda tehnilise lahenduse poolest paistis silma Neff ahi, mille uks sõidab avamisel ahju sisse. See on väga mugav lahendus, kui ahi asub näiteks kõrgemal. Neff on Euroopa kõige vanem tehnikabränd, Seimens Bosch kontserni eksklusiivsem valik, ning on müügil ka Eestis Aet Pieli salongis hinnaga 1400-2700 eurot.

Kui nüüd materjalidest ja värvidest rääkida, siis valge ja hall on Euroopas täielikult kadunud. Väga palju kasutatakse tumedat puitu, näiteks matt tume pähkel ja kirjud spoonid on erilised lemmikud, samuti marmorit ja selle tumedamaid imitatsioone. Hakkas ka silma, et tasapinnad on muutunud paksemaks, lausa 10-20 mm, ja kapiuksed jõulisemaks. Samuti on jätkuvalt väga hinnas kivist tööpinnad. Siin miksitakse kokku lausa erinevaid kive ja kunstkive. Juurde sobitatakse samast materjalist valamu. Segistite puhul on roostevaba minevik, pigem on moes sellised natuke 80-ndate stiilis vasksed, messing ja kuldset tooni segistid. Sama kehtib ka kapinuppude ja muude detailide kohta. Metalne läige teeb interjööri huvitavamaks, luksuslikumaks ja teatraalsemaks.

Loomulikult ei saa mööda minna klaasfassaadidest, mida on mitmeid aastal juba messil näidatud. Ka Eesti tootjad hakkavad järjest rohkem neid pakkuma. Klaas on üldse uskumatult oluline, sest ka vitriinid, garderoobiuksed ja kõik muud klaasist uksed on tõeline hitt. Kuna nüüd on klaasuste hinged karkassi sisse peidetud, jääb tulemus väga õhuline ja kaunis. Klaasi juurde kuulub kindlasti ka LED valgustus, see lihtsalt peab olema. Kusjuures valgustus on nüüd isegi sahtlites, rääkimata kappidest. Palju oli ka selliseid efektseid lahendusi, kus klaas ise ongi valgusti.

Söögilauad on taaskord suured ja massiivsed
, kuid on ka väiksemaid. Kasutataksegi paljusid materjale koos: puit, metall, kivi, marmor. Toolid on pigem mugavad ja polsterdatud. Kõik, mis kehtib köögi kohta, kehtib ka kõigis teistes ruumides. Ühtne joon joonistub selgelt välja nii toonides, materjalides kui muus osas. Tunda on rohkelt maalähedust. Näiteks üks põnev diivan tundus nagu kartulikotist tehtud. Palju oli nahka, mida kasutatakse absoluutselt igal pool, isegi garderoobides, kappidel, ustel, riiulitel ja riidepuudel, rääkimata siis pehmest mööblist. Retro ja vintage on ikka popp. Elutubades on mitu diivanilauda, erinevate kivide, kuldsete raamide ja marmoriga, lausa 2-3 kaupa. Silma jäid ka põnevad valgustatud garderoobi klaasvitriinsahtlid ja täiesti klaasist garderoobid. Kõrged ja laiad lükanduksed imepeenikese metallprofiiliga avanevad vaid kerge käeliigutusega, kuidas see küll võimalik on?

Kokkuvõtteks on moes õhulisus, läbipaistvus ja valgus, mis on vastandatud jõulise tumeda mööbli ja nahaga.

Jaga Facebookis

fb button