FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo
sisustuspoed
kardinad
aiakujundus
valgustid
aknad
kodutehnika
tapeet
terrassid
uksed
ukselingid
saun
piirdeaiad

Sisekujundus, sisustus, siseviimistlus

»
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Ehitus

»
»
»
»
»
»

Aiakujundus, -ehitus

»

Küsi nõu

Küsi nõu rubriigis aitavad sind omaala asjatundjad TASUTA. Võib-olla just meie abiga leiad oma küsimusele vastuse.
Küsimus saada meile e-mailile või klikka allpool vastava rubriigi lingile.
Sealt näed ka küsimusi ja vastuseid.
sisekujundus, sisustus, siseviimistlus215
akna- ja uksetarvikud, terviklahendused ustele0
ehitustööd, järelvalve, remont79
aiakujundus, haljastus29
taimed, istikud, puud, põõsad34
piirdeaiad, väravad15
koduvalgustid, aiavalgustid, valguslahendused8
põrandad, hooldusvahendid, liistud37
kardinad, kodutekstiilid, vaibad13
kaminad, ahjud, pliidid, korstnad33
valveteenused, lukusüsteemid0
teised teemad22

Küsimused & vastused

kardinad, kodutekstiilid, vaibad
pealkiri: Kardina/ruloo valik magamistuppa
küsimus:
Sooviks magamistuppa rulood valida. Tegemist päikese poolse toaga, kuhu paistab alates lõunast intensiivselt päike sisse. Ise mõtlesin valgust peegeldava voldikkardina peale ja lisaks pikemad tekstiilkardinad. Aknaava kõrgus ca 180cm ja laius ca 150cm. Kuna ruumis on kõrged laed, tunduks hea mõte tekstiilikardinaid sisustuselemendina kasutada. Millised on aga voldikkardina plussid ja miinused? Või tasuks ehk kaaluda hoopis teist tüüpi rulood/kardinaid?
vastus:
Anne Ige
Tere

Loomulikult võib olla komplekt ruloo+tekstiilkardinad ning teine variant voldikkardin ehk roomakardin+tekstiilkardinad.
Ruloo kataloogides on olemas soojust tagasipeegeldavad ning täispimendavad materjalid. Roomakardinale saab väljapoole õmmelda voodri, mis on sama efektiga ning toa poolele valida omale meelepärase kanga.
Meie salongis on olemas päris rikkalik kangaste värvivalik ning saab võrrelda, mis oleks parim lahendus Teie koju.
Tekstiilkardinana esireas võib olla õhuke tüllkardin kui ka nt paksemad külgkardinad, mida saab päevaks küljele lükata ning aken on vaba.

Vastas:
Anne Ige, Kardinastuudio
pealkiri: Mare Kelpmani looming
küsimus:
Tere! Kas oskate öelda, kust võiks leida Mare Kelpmani kodutekstiili. Näiteks kangaid, millest teha padjakatteid, voodikatteid jne.? Kasvõi valmistooteid.
vastus:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Soovitame küsida otse temalt endalt (+372 511 8947) või uurida lisainfot nt Lühikese jala galeriist.

 

Vastas: INkodu.ee toimetaja

pealkiri: kardin
küsimus:
Ilusalongi on vaja paigutada kardin, et eraldada garderoob kabinetist. Millisest materjalist võiks kardin olla? Kas on olemas materjali, mis hülgab tolmu? Tänan!
vastus:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Kui on soov eraldada kardinaga, siis soovitaks kasutada püstlamell- või ka paneelkardinat. Neid on võimalik teha erinevatest materjalidest, on suhteliselt hooldusvabad ja jätavad seina mulje (kui valida sobiv materjal). Samuti on neid kerge soliidselt eest ära tõmmata.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

pealkiri: Vaiba valik koju!
küsimus:
Vaiba valik koju! Tere! Elutoas on valge nahk mööbel,kus on katteks sellised kirjud lillelised katted,mida eemaldame kui tulevad külalised,siis on lillelised kardinad,pöök laud ja klaaskapp telekaga.Tuba on suhteliselt väike.Meil on kodus kaks väikest last,nii et sooviks ka midagi sellist,mis ei näita alati seda mustust välja.Mida ma saan muuta oma elutoa kujunduses? Mis varvi vaip sobiks siia?Ja milline varv -ühevarviline,hele,tume? ühesonaga üritan leida stiili mis on afrika pärane,kuna abikaasa on afrikast ja talle just meeldivad lilled igalpool. Tänan aitamast
vastus:
Aet  Piel

Vaip võib olla erksavärvilise värvusega ja lillelise mustriga.

Vastas: sisearhitekt Aet Piel

pealkiri: Vaiba valik?
küsimus:
Tere! Sooviksin osta elutuppa uut vaippa,kuid mis materjal oleks parim? Meil on kaks last ja tihti peale on olemasolev vaip tolmune ja votab koik prahi enda kulge.Millisest materjalist te soovitate?
vastus:
Tarmo Titov

Vaipkate üks olulisemaid omadusi on ruumis lenduva tolmu kinni püüdmine ja sidumine. Vaibast on võimalik tolm tolmuimeja abil eemaldada ning pole ohtu, et see koristades lendlema hakkaks, mis juhtub näiteks harjaga silepõrandakatet pühkides. Tolmuimejaga tuleb vaipa puhastada süstematiliselt (näiteks iga nädal korra) ning terve vaiba ulatuses. Selleks, et vaiba pinnalt määrduvus vähem silma paistaks, tasub eelistada suure mustriga (mitte ühevärvilisi) või struktuursuse pinnaga (näiteks nn shaggy lõngavaibad) vaipasid. Samas mustust eemaldada on lihtsam tihedalt ja madalalt vaiba pinnalt.
Hooldatavuse seisukohalt kodustes tingimustes pole olulist erinevust materjali eelistuses. Sünteetilised kiud on üldiselt turvalisem valik, kuid ka villavaipadest saab praktiliselt alati kõik plekid täielikult kätte. Villavaipade puhul tasub arvestada, et nendest eraldub alguses nn villarulle, kuid kasutamise käigus jääb neid oluliselt vähemaks.

Laias valikus vaipu leiate Floorinist.

Vastas: Tarmo Titov, Floorini tootejuht 

pealkiri: otsin sobivat riiet tigudiivanile
küsimus:
Otsin sobivat riiet tigudiivanile. Põrand tumepruun(hallipoolne)laudparkett, seinad meekarva heledad, palksein.1 sein valge savikrohv,helehall). Peres on koer, kes armastab ka diivanile hiilida.Asun Tartus. Kardinad puuduvad veel). Kas on inimest kelle poole saaks pöörduda valiku tegemisel? Tänud ette.
vastus:
INkodu.ee toimetaja

Tartus soovitame pöörduda nt Sunoreki või Krimo Kardinasalongi poole.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

pealkiri: kysimus
küsimus:
Tere, teemaks siis ühiskondlik hoone, mille ruumi laes ca 40 m ulatuses ca 6 m laiune nn.makroloonist poolkaarega katus. Probleem: päikeseintensiivsus. Kiletada ei saa,kuna ei jää antud materjalile püsima. Mis lahendusi võiks kasutada? Ette tänud
vastus:
Maritsa Lukk

Tere

Arvan, et ainus variant on elektrilised plisseed. Paraku iga firma selliseid ei paku, tean et šveitslased teevad neid.

Tervitades,
 
Maritsa Lukk
arhitekt/disainer
www.smartex.ee
pealkiri: tapeet ja kardin
küsimus:
esiteks soovitage aknakatet suurele lõunapoolsele aknale. Ja teiseks soovin kardinamustriga tapeeti paar paani tuppa seinale panna. Kuhu peaksin pöörduma, et saada sama mustriga kangast ja tapeeti?
vastus:
INkodu.ee toimetaja

Tere

Paraku ei tea, milline on teie interjöör, seega on  raske konkreetset kardinakangast soovitada (valik on väga lai). Mitmed kardinasalongid näiteks Tallinnas pakuvad nii kardinakangaid kui ka sinna juurde kuuluvaid tapeete nt Smartex disain, Digesto, I.D. Kangas, Sunorek. Ka Scaninaavia tapeedisalongist leiab kataloogi alusel tapeetide juurde sobivaid kangaid.

Edu!

pealkiri: kardinatarvikud
küsimus:
Tere! Olen täiesti nõutu. Ma proovin selgitada probleemi olemust, äkki saate aru. Probleem selles...Kohe akna kõrvale tuleb tellitud intregeeritav külmik, plaanisin panna kardinapuud, aga kuna see ulatub seinast liiga kaugele, siis ei avane külmkapiuks. Kardinapuud päris lae ligidale ka ei tahaks panna...Kas on olemas mingeid selliseid variante, et nn kardinapuu jääks nagu peaaegu päris vastu seina ning kuhu oleks siiski võimalik kardin kinnitada? Aitäh! Triin
vastus:
Aet  Piel
Pange kardina asemel akna raami külge kinnituv voldik. Neid on värvilisi, lillelisi, puiduimmitatsiooniga jne....Näidiseid saab näha Sunorekist

Vastas: sisearhitekt Aet Piel
pealkiri: Masintikand
küsimus:
Kuidas oleks võimalik eemaldada masintikandit,et ei rikuks materjali,millele tikand on tehtud? Tikitud on puuvilasele materjalile.
vastus:
Monika Järg

Ega muud võimalust ole, kui väga ettevaatlikult peenikeste kääridega või spetsiaalse harutamise jaoks mõeldud tööriistaga üles harutada.

Vastas: tekstiilidisainer Monika Järg

pealkiri: kahene - või ühenesiin
küsimus:
Akna laius on 5 m (terve sein on aken) ning ma plaanin panna tüllkardina ning külgedele veel 165 cm laiuse paksema disain kardina. Kas ma võiks nad panna ühele siinile või peaks eraldi siinidele panema?
vastus:
Kui Te ei plaani paksemaid kardinaid nihutada, siis võib ka ühele siinile panna.Optiliselt on muidugi parem,kui tüllkardin on natukenegi paksema taga.Võib olla edaspidi otsustate  ikkagi ka külgkardinad kogu akna ette panna,siis ei ole vaja jälle teist siini paigaldada.Kaks siini üksteise taha sellises pikkuses on hea paigaldada laeparalleelidega,Teil tuleb poole vähem auke teha.

Vastas: Tiina Link, Kardinastuudio OÜ
pealkiri: info nöörsüsteemide kohta
küsimus:
Tere Minul on selline mure, et ei leia infomaterjale rooma- ja rullkardina nöörsüsteemide kohta (kuidas neid ise teha). Kus võiks olla sellist infot? Olen teile väga tänulik info eest!
vastus:

Pilti kui sellist mul kahjuks saata pole, aga alati saab tulle meie salongi vaatama ja siis oskan nõu anda, et kui palju mida vaja läheb ja füüsiliselt on olemas ka mitmed nöörsüsteemide näidised (see süsteem sisaldab päris palju erinevaid tooteid ja nippe, et ta ka ilusti toimima/tööle hakkaks).

Vastas: Tiina Link, Kardinastuudio OÜ

pealkiri: Millist soovitate?
küsimus:
Tere, mul selline mure - tubade värvideks sai valitud rohekas ja beez. Mööbel on moderne. Tahaks teada millist kardinakangast ja -värvi võiks valida korterisse. Tänan ette
vastus:

Näiteks võib kasutada roomakardinat (keskmise suurusega aknale) või paneelkardinat (suure akna puhul).  Selle info põhjal on aga väga raske konkreetset kardinatüüpi ja värvi soovita. Vaja on kindlasti teada ka mõõbli ja põranda värvi, akende suurust jne. 
Soovitan kindlast pöörduda spetsialisti poole. 

Vastas: Tiina Link, Kardinastuudio OÜ