FIN
RUS
ENG
EST
iNkodu logo

Sisustussuunnittelu, sisustus , sisäviimeistely

»
»
»
»
»
»
»
»

Rakennus

»
»
»
»
»
»

Puutarhat viherrakennustyöt

»

sisustussuunnittelu, sisustus, sisäviimeistely215
rakennustyöt, valvonta, korjaus78
maiseman suunnittelu, maisemointi29
yrttejä, kasveja, puita, pensaita34
aidat, veräjät15
kodin valaistus, puutarha valaisimet, valaistusratkaisut8
lattiat, siivousaineet, listat36
verhot, kodin tekstiilit, matot13
takat, uunit, uunit, savupiiput32
muut aiheet21

sisustussuunnittelu, sisustus, sisäviimeistely
Seminarile

Kuidas registreerida seminarile?

INkodu.ee toimetaja

Tere

Seminarile registreeruda ei ole vaja. Osalemine on tasuta.

 

rakennustyöt, valvonta, korjaus
Dekoratiivkivi on laiguline

Tere. Uus ehitisele paigaldati sügis 2018 150mm fasaadi villapeale liimiga välis tingimustesse dekotatiivkivi. Juba talve teisel poolel tekkisd pinnapeale tugevad valged laigud. Keegi ütles et mingid soolad tulevad läbi? Kui päike on peale paistnud siis on nagu vahepeal vähem. Kas oskab keegi nõu anda mida teha?

maiseman suunnittelu, maisemointi
Terrassi teisaldatav klaassein

Juhul kui paigaldan teisaldatavad klaasist lükanduksed ( mittekandvad) eramaja terassile, kas seadusest lähtudes muutub terass siseruumiks seaduse mõistes. Ja sama küsimus, kui paigaldan terassi ette pambusest seina.

Tere

See ei ole siseruum. Ei ole vundamenti.

Vastas: Inkodu.ee

yrttejä, kasveja, puita, pensaita
õunapuu istutamine

Tere. Saime südasuvel kingituseks Suislepa õunapuu, mis on endiselt veel potis, kuna meie krundil pole veel täpset planeeringut. Kuidas nüüd õunapuud kevadeni hoida? või peaks selle siiski nüüd veel ära istutama ja kevadel siis õigesse kohta ümber istutama?

INkodu.ee toimetaja

Tere

Kindlasti oleks mõistlik puu maha istutada. Potitaimele on keeruline tagada õigeid tingimusi. Nt õues külmub talvel pott läbi, siseruumis võib aga olla liiga pime või liiga soe.

Vastas: INkodu.ee toimetaja

aidat, veräjät
väravapostide paigaldus savisele pinnasele

Tere. Oleks hea teada, kuidas teha läbinisti savisele pinnasele aeda ja väravaid nii, et paari aastaga jälle ära poleks vajunud. Kui sügavale tuleks postid panna ja mismoodi seda teostada? Ja kui palju oleks umbkaudu selle maksumus kui teie abi paluda tööde teostamisel. Keevisvõrk, aiaposti ja lihtne roheline võrguga värav autole.

Alari  Sander
Tere

Tiibvärava postid oleks sellisel pinnasel mõtekas omavahel kokku valada, st. teha väravapostide vahele vundamet mille all on killustiku padi. Reapostidele võimalikult sügavad augud, augu põhja killustiku padi ja siis valada postid paika.

Vastas:
A.Sander
www.piirdeaiad.ee
kodin valaistus, puutarha valaisimet, valaistusratkaisut
valgustusega vannitoapeeglid

Saadaval on mitmeid vannitoa peegleid, millel on valgusriba kas peegli sees või siis randina peegli servades. Kas sellised valgustid on pigem meeleolu loomiseks või on nad tõepoolest nii praktilised, et lisavalgustit polegi vaja ning peeglist vaatab vastu varjudeta nägu?

Tere
Valgustusega peegel on väga hea ja varje ei jäta ning tagab ühtlase valgustuse. Samas on see aga suhteliselt individuaalne sest mõnele inimesele võib sellest valgusest väheks jääda, seega oleks hea kui ka laes oleks ikka lisavalgustus.

Vastas:
Ülle Jõks
www.hektor.ee
lattiat, siivousaineet, listat
parketi paigaldamine

Otsin oskuslikku puitparketi paigaldajat, kelle ülesandeks jääks ka pinna ettevalmistamine (kogu pind 56 m2, sellest 18 m2 betoonpinna tasandamist).

Tere

Võite küsida nt FineFloorsist!

Vastas: INkodu.ee toimetaja

verhot, kodin tekstiilit, matot
Kardina/ruloo valik magamistuppa

Sooviks magamistuppa rulood valida. Tegemist päikese poolse toaga, kuhu paistab alates lõunast intensiivselt päike sisse. Ise mõtlesin valgust peegeldava voldikkardina peale ja lisaks pikemad tekstiilkardinad. Aknaava kõrgus ca 180cm ja laius ca 150cm. Kuna ruumis on kõrged laed, tunduks hea mõte tekstiilikardinaid sisustuselemendina kasutada. Millised on aga voldikkardina plussid ja miinused? Või tasuks ehk kaaluda hoopis teist tüüpi rulood/kardinaid?

Anne Ige
Tere

Loomulikult võib olla komplekt ruloo+tekstiilkardinad ning teine variant voldikkardin ehk roomakardin+tekstiilkardinad.
Ruloo kataloogides on olemas soojust tagasipeegeldavad ning täispimendavad materjalid. Roomakardinale saab väljapoole õmmelda voodri, mis on sama efektiga ning toa poolele valida omale meelepärase kanga.
Meie salongis on olemas päris rikkalik kangaste värvivalik ning saab võrrelda, mis oleks parim lahendus Teie koju.
Tekstiilkardinana esireas võib olla õhuke tüllkardin kui ka nt paksemad külgkardinad, mida saab päevaks küljele lükata ning aken on vaba.

Vastas:
Anne Ige, Kardinastuudio
takat, uunit, uunit, savupiiput
kaminakivide glasuurimine

Soovin üle värvida (glasuurida) olemasolevad kaminakivid. Kivid paiknevad n.ö. lahtiselt malmkamina ümber ja on kergesti teisaldatavad. Kahjuks ei leia internetist, kes sellist üleglasuurimise teenust pakub.
 


Otseselt sellist glasuurimise teenust tõenäolselt ei pakutagi.
Oleneb piirkonnast, kus te elate.
Põhja-Eesti võib käia Saviton OÜ jutul. Nemad tegelevad küll ahjupottide tootmisega, kuid nemad tegelevad ka pottide glasuurimisega.
Tartus on Puiestee tänaval selline ettevõte nagu Ahjutarve OÜ, kellega annab kindlasti selle teemalisi läbirääkimisi pidada. Ehk siis tuleks otsida ettevõtet, kes tegeleb ahjupottide valmistamise ja nende glasuurmisega.

Vastas: pottsepp Kristo Koppel
Pottseppmeister /Volt OÜ

muut aiheet
toonimine

Kas on võimalik toonida dušiseina kirgast klaasi? Aitäh

INkodu.ee toimetaja

Jah, mati toonikelga. Võite uurida nt www.l-uks.ee