Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Kasutajakogemus: Robottolmuimeja Electrolux Pure i9

2019-05-03
Kasutajakogemus: Robottolmuimeja Electrolux Pure i9

Tänapäeva kiire elutempo juures oleme tänulikud, kui miski natukenegi suudaks igapäevatoimetustes abiks olla. Õnneks on tehnoloogia areng teinud võimatu võimalikuks ja meie ellu on tulnud robotid, kes niidavad muru, koristavad lund ja viivad isegi pakke kohale. Teevad just täpselt neid asju, mis ei ole väga rasked, aga võtavad tohutu aja, mida võiks palju kvaliteetsemalt pere ringis veeta.

Üks robot, milleta me varsti ilmselt oma elu ette ei kujuta, on robottolmuimeja. Testisime nädal aega robottolmuimejat Electrolux Pure i9.

Maksimaalse kasu saamiseks tuleb robot ühendada äpiga

Esmamulje robotist oli väga hea. Karbist tuli välja suhteliselt väike ja kompaktne 9 cm kõrge ja 33 cm lai masin, mille tööle seadmine on ülilihtne, vajutad nuppu ja see hakkabki toimetama.

Kogu masina potentsiaali ärakasutamiseks tuleks siiski oma nutiseadmesse laadida rakendus, mille abil robotit programmeerida ja kaugjuhtida. Selle leiab Google Playst. Kui kuulata täpselt juhiseid, on häälestamine lihtne. Robot tuleb keerata tagurpidi ja jäta seniks nii, kuni rakendus ja robot on omavahel ühendatud. Ühendamiseks vajaliku koodi leiab roboti alt või pakendi kaane pealt. Kood on QR-koodi lugeri abil skaneeritav. Rakenduse abil saab seadistada roboti tööaegu ja milliseid teateid see välja saadab. Kõik on suhteliselt lihtne ja loogiline.

Esimesel korral võiks rakenduses kõik seaded paika panna, näiteks mille kohta see teate saadab, kas kui konteiner on täis või kui ta kuskile kinni jääb, millistel päevadel ja mis kell ta töötab, siis on hiljem kõik veelgi lihtsam. Seadistada saab ka ühe automaatse käivituse päeva kohta.

Robottolmuimeja koristab igalt poolt, kuhu pääseb

Electrolux Pure i9 niisama kuskile hätta ei jää ja koristab absoluutselt igalt poolt, kuhu pääseb. Ei takista seda ükski juhe ega madalam lävepakk, roboti kindel siht on koristada. Seega kui sa näiteks ei taha, et robot garderoobi ronib, peab ukse vahelt kinni panema. Seadme manööverdusvõime on väga hea.

Robot pääseb kappide ja diivani alla ning puhastab ilusti ära ka toolijalgade ümbruse.
Robot pääseb kappide ja diivani alla ning puhastab ilusti ära ka toolijalgade ümbruse.


Kõige mõistlikum on robottolmuimeja tööle seadistada päevaseks ajaks, kui kedagi kodus pole. Kuigi masin on suhteliselt väike, teeb see ikkagi kuigivõrd palju müra. Sellega koos oma tööasju ajada ei saa, aga täpselt sama on ka tavalise tolmuimejaga.

Roboti töötamise ajal ilmub rakendusse pilt alast, mis on juba tehtud ja mida veel teha vaja ning tsükli lõpuks joonistub ilusti välja puhta ruumi kontuur. Masinat ei saa sundida mõnda kohta hoolikamalt puhastama. Umbes 40 m2 suuruse toa koristamisega tegeleb robot umbes tund aega ja töö on korralik.

Teoorias peaks aparaati puhastama peale igat tsüklit, aga see sõltub prügi hulgast, sest roboti konteiner on üllatavalt suur. Avamine ja tühjendamine on lihtne. Kui soovid robotil lasta mõnda muud ruumi koristada, siis lihtsalt viid selle sinna kohale ja lülitad sisse. Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas.

 Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas. Robottolmuimejat Electrolux Pure i9
Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas. Robottolmuimejat Electrolux Pure i9

Robottolmuimejat valides mõtle ka järelteenindusele

Robottolmuimejate valik on väga suur ja reaalselt ongi raske nende vahel valida. Selle masina eeliseks on kindlasti tuntud kaubamärk ja sellele vastav kvaliteet. Lisaks on ka margi esindus Eesti olemas, mis tähendab, et kõigi muredega saab pöörduda otse maaletooja ettevõtte poole ja eesti keeles. Ka parima hinnaga varuosad on siinsamas olemas. Kiire emakeelne järelteenindus on kallima klassi kodumasina puhul kindlasti oluline eelis.
 
Loomulikult on olemas ka terve hulk odavamaid roboteid, aga nende puhul tasub veenduda, milleks need võimelised on. Robotist on kasu siis, kui see piisavalt iseseisvalt toimetada suudab.
 
Ühe nädalaga suudab robotiga kodus nii ära harjuda, et sellest saab justkui arvestatav pereliige. Iga päev töölt tulles tead, et isegi esiku porivaip on mõnusalt puhas ja mingit probleemi pole palju jalu toas ringi liikuda, sest väike abiline on iga pisemagi kübeme kokku korjanud.

Robot näitab ausalt ja ilustamata, kui palju meil kodus prügi on, sest masina konteinerit peab tihedamini tühjendama kui tavalise tolmuimeja kotti. Ja seda on palju rohkem, kui keegi meist arvata oskaks.

Kel vähegi võimalik investeerida mugavusse, siis robottolmuimeja õigustab ennast kindlasti, sest toad on puhtamad kui eales varem ja tüütu koristamise asemel jääb rohkem aega perega kvaliteetaega veeta.

Lisainfo roboti kohta leiab E-sisustuse e-poest siit

A: Inkodu.ee (t: K. Viksne), 05/2019

Yhteystiedot
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google