Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Garderoobis peitub funktsionaalse kodu saladus

Mida tasuks teada garderoobi planeerides?

Tänapäeva kodu juures on korralik garderoob ülioluline. Ideaalis tuleks garderoobi, suure kapi või panipaiga peale mõelda juba maja projekteerimise algjärgus, et vältida olukorda, kus hoone valmimisel tunduks nagu ruumi oleks küll, aga asju pole ikkagi kuskile panna. Seal, kus võiks olla üks ruumikas kapp, on hoopis uks või aken. Veel parem lahendus oleks muidugi, kui ei peakski ostma kappe, vaid  asjade paigutamise mure lahendaks hoopis eraldi ruumis- garderoobis ehk toas, räägib sisearhitekt Aet Piel.

Mida tasuks teada garderoobi planeerides?


Tavalise kapi või garderoobi sügavuseks tuleks arvestada vähemalt 70cm, mitte 60cm nagu pahatihti kortermajadesse kavandatakse, sest uksed ise võtavad juba ruumi 9 cm.

Garderoobi või panipaika saab paigutada ka kõige väiksemasse korterisse. Hea lahendus sellisele pinnalegarderoobis ripuksid ühel pool riided, mis vajavad kokku 55 cm ja teisel pool näiteks 35cm sügavused riiulid jalanõud, kottide, käterätikute jms jaoks. Kahe poole vahele piisaks 60 cm vabast ruumist, et mahuks kapis asjalikult toimetama. Tagaseina sobib panna peegel.

Kui garderoobi jaoks ikkagi ruumi ei jagu, siis võimalikuks lahenduseks väikesesse korterisse panipaiga tekitamisel oleks ka suur lükandustega kapp, kus ühel pool riided ning teisele poole nutikalt mahutatud külmik või hoopis pesumasin. Leidlik oleks kasutada ka väikese sügavusega väljatõmmatavaid riidepuutorusid, mille kõrval võiks asetseda näiteks raamaturiiulid. Kapi või garderoobi ustena saab kasutada ka tekstiilist või ruloomaterjalist paneele.

Lastetuppa sobiks massiivse ja igava seinakapi asemel hoopis seinast-seina kapp sügavusega kuni 45cm, et igas vanuses lapsel oleks seda hea kasutada ja korras hoida. Riided võiksid olla väljatõmmatavatel torudel ning teisele poole jääks mänguasjade ja raamatute riiulid. Lisaks ei riku selline lahendus lapse toa lõbusat ja kerget interjööri.


A: Inkodu.ee (05/2012)

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google