Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Helges skandinaavialikus võtmes rendikodu sisekujundus Tallinnas

Helges skandinaavialikus võtmes rendikodu sisekujundus Tallinnas

Õnneks on viimasel ajal hakatud rohkem tähelepanu pöörama sellele, et ka rendikodu võiks ilus ja mugav olla. Unustuste hõlma hakkavad vajuma pildid koledatest ühika-stiilis üürikorteritest, mida lausa piinlik meenutada. Ka rendikodu on mingiks ajaks kellegi päris kodu ja see keegi peaks seal ennast hästi tundma.
Sisekujundaja Monika Kaska sai ülesandeks sisustada rendikodu ühele toredale noormehele. Korter oli algselt täiesti tühi, seinad olid valged ja põrandal korralik 30ndatest pärit kalasabaparkett. Kuna tegemist on funk stiilis hoonega, ammutati inspiratsiooni sisustamiseks majast endast ja eesmärgiks sai luua helge modernses skandinaavialikus võtmes kodu.

Köögiosa oli korteris väike, seepärast planeeriti sinna saareke, mis mahutaks kööginõude sahtlid ja täidaks ka söögilaua rolli. Ruumi võitmiseks kasutati tööpinnal nelja pliidiplaadi asemel kahte. Huvitav romantiline veekindlaks lakitud tapeet tingis suuresti kogu värvigamma valiku, millega seoses said alumised köögi kapid natuke tumedamad ja ülemine heledam. Tapeedist sai alguse ka idee kasutada korteris mummudega valgusteid. Kuna tasapinna osa jäi natuke pimedaks, sai lamp pandud.
Kompositsiooni suurepäraselt sobivad kapinupud leiti Homeartist.Romantilisust aitavad rõhutada klassikalises stiilis põrandaliistud ja seinakapi karniisid.Kogu korteri mööbel on valminud eritellimustööna Puusõbrad M&H meistrite käe all. Sisustuslahendusega sobivad kangad pärinevad kauplusest. Ka diivan on eesti oma toode. Väiksed aksessuaarid nagu vaibad, maalid, taimed, laualambid ja küünlad panevad lõpuks i-le täpi. Diivanil ilutseb Eesti oma disaineri loodud nn hundi padi, elutoa põrandal Narma vaip ja seinal omapärane maal. Maaliga seostub tore avastus: ZIP mööblist saab osta nii mööbli kui selle juurde sobivad valgustid, maalid jmt.Heledates toonides, funktsionaalne ja mugav korter pakub kindlasti piisavalt kodusoojust selle elanikele, olgugi et see on kõigest rendikodu!
 
Fotod: Monika Kaska
Autor: Inkodu.ee, 2015
Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google