Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Hooliv aed

Hooliv aed

See aed on Fiskarsi poolt rajatud selleks, et siin saaksid kohtuda ja end hästi tunda kõik inimesed, ka need, kes kasutavad liikumiseks ratastooli või nägemiseks pimekirja. Selles aias on kõik oodatud tervendavate taimede ja õide puhkenud lillede keskele mõnusalt aega veetma ja end hästi tundma.

Aed on spetsiaalselt ülesse ehitatud nii, et abivahendiga liikujal oleks võimalikult mugav ja turvaline taimi ja lilli uudistada. Taimeliigid on sätitud mugavale kõrgusele ning asetatud selliselt, et kõik oleks lihtsalt vaadeldav. taimeliigid on sätitud muvale kõrgusele ning asetatud selliselt, et kõik oleks lihtsalt vaadeldav. Koostöös Tallinna Heleni kooli nägemis- ja kuulmispuudega õpilastega on loodud aeda pimekirjas etiketid, mis annavad ka nägemispuudega inimestel võimaluse saada osa selle aia ilust.

Ära kiirusta, luba endale aega kogeda igat erilist ja ilusta taime ning õit, millest möödud. Taimi, mida nautida, on aias mitut sorti: head ja kasulikud köögiviljad, maitsvad ürdid, imeliselt lõhnavad suvelilled, graatsilised lehtpõõsad ning elujõust pakatavad okaspuud. See on suurepäraselt mitmekesine taimede valik, mis lõhnab rahu ja suve järele ning loob häid mõtteid.

Kööviljade ja maitsetaimede seast on aias esindatud aedpetersell, mangoli peet, päevalill, rippmaasikas, aedtill ja haril pune. Suvelillede seast leiab madala peiulille, põõsas-hõbekakra, roomava stepirohu, õhulise piimalille, ronihortensia, päideroogi, rododendronid. Lehtpuudest on esindatud eestlaste seas armastatud õunapuu. Okaspuude seast leiab erinevad jõudu andvad elupuuliigid.

Fiskarsi "Hoolivat Aeda" sai näha Tallinna Lillefestivalil (Tornide väljaku pargis)

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google