Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Ihaste kodu mati ja läikiva pinna maitsekas koosmäng

Ihaste kodu mati ja läikiva pinna maitsekas koosmäng
Noore pere esmane nägemus oma uue Ihastes asuva kodu läbivast värvilahendusest oli must-valge. Sisekujundaja Ulvi Lõhmuse kaasamisel jõuti kompromissile ja lisati kodu ilmestama hall värvitoon, sest must on põrandapinnal äärmiselt ebapraktiline. Põrandakattematerjaliks valiti saare naturaalparkett, mis vahetoonina toob veelgi paremini esile musta-valge värvidemängu ning selle ilmestamiseks piisab mõnest üksikust aktsendielemendist.Lisaks kontrastsele toonivalikule muudab kodu elavaks kõrgläikivate ja mattpindade omavaheline mäng, mille tõstavad esile ja lisavad aktsenti oskuslikult paigutatud valguslahendused. Vastupidiselt traditsiooniliselt välja kujunenud valgustipaigutustele on siin põhirõhk karniisvalgustusel (isegi elutoa baasvalgus tuleb karniisi pealt), mis võimaldab läikivad ja matid pinnad eriti efektselt välja valgustada.

Esimese korruse sisekujunduse üheks olulisemaks elemendiks on klaassein LED-idega, mis eraldab õdusalt esiku köögist pakkudes nii olulist ruumide liigendust, pilkupüüdvat kohta kellale, kui ka tänu leedvalgustitele tõeliselt omanäolist valgusefekti.
      
Alumise vannitoa muudavad eriliseks puudemustriga plaadisari.   Peasissekäigu ja sauna uks tekitavad korduva rütmi, mis Noto uhkete La Frabbica plaatide abil moodustavad dekooris ühtse terviku.
  
Elutuba eristub omanäoliste seast taaskord valguslahenduste poolest. Televiisori taga asuv asfaldilaadne tapeet küütleb erinevalt igas valguses. Kodu seob ühtseks tervikuks ühtne värvigamma ja korduvad mustrid nagu näiteks antratsiithall elutoa tapeedil, sauna keraamilistel plaatidel ning aknakleebisel.
 


Interjööris on olulised ka aksendirikkad valgustilahendused, mida leiab nii karniisidel, laes kui kapinurkadel.

Kogu maja läbivad geomeetrilised lahendused. Esimesel korrusel domineerib rohkem kandiline stiil. Ülemisel korrusel jätkub valge teema, kuid atmosfäärile lisab pehmust pisut ümaram vorm.

Trepi käsipuu järgib minimalistliku joont täites ka toe pakkujana suurepäraselt oma ülesannet.


        
Vannitoas loob püstipidist dünaamikat ja avarust plaatide vahele paigutatud peegel. Väga mõjusalt tulevad esile LaFabrica läikivvalged plaadid. Vannis olemise meeleolu loob valguskarniis.Teise korruse tõeliselt efektset valgusemängu pakkuv esikutapeet on Osbourn@Little'ilt (Sisustuspluss).Trepikäsipuu valge piimjas klaas jätkub kõikidel klaaspindadel.  
    


Magamistoale annab soojust ja unenäolist hõngu samuti Sisustusplussist leitud tapeet Er finger (Haldjasõrm), pakkudes oma peegelduvate täppidega kodule omaselt erinevas valguses suurepärast vaatemängu.

Maja kõik kangad, mis haakuvad suurepäraselt tapeetidega, leiti Sisustusplussist.

Dekoor ei pea alati olema rikkalik, et tekiks elav tervik. Mati ja läikiva pinna maitsekas sidumine koos oskusliku valguslahendusega tagavad ainulaadse ja luksusliku atmosfääri igal ajahetkel.

Vaata galeriid siit

Autor: Koduportaal INkodu.ee (tekst: Maarja Lillemäe)
Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google