Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Iittala 2020. aasta klaasitooniks on linane

2020-01-02
Iittala 2020. aasta klaasitooniks on linane

Alanud aastal toob Iittala tootevalikusse legendaarse Soome disaineri Alvar Aalto vaasi uues suuruses ning tutvustab 2020. aasta värvitooni, milleks on linane.
  
Disainilegend Alvar Aalto pühendas oma karjääri geniaalsete disainilahenduste loomisele, mis ühendasid funktsionaalsuse ja vormi. Üks olulisemaid näiteid Aalto pühendumisest oma missioonile on ikooniline Aalto vaas.
Viimase vorm on inspireeritud disaineri sünnimaa kaunist loodusest. Aalto vaasi asümmeetriliste lainete (soome keeles “aalto”) kujundus võitis 1937. aasta Pariisi maailmanäituse, mille järel sai vaas koheselt rahvusvaheliselt tuntuks. 

Aalto disainis 1930-ndate jooksul rohkelt vaase ja kausse ning otsis alati unikaalseid võimalusi klaasi kui materjali kasutamiseks.
Üks silmapaistvamaid esemeid, mille disainer sel ajal lõi, oli vaas, mida tunti lihtsalt nime all '3032'. See mudel on pehme ja orgaanilise kujuga ning ühendab sujuvalt vormi ja funktsionaalsust. '3032' on täiuslik vaas erinevate lillekimpude jaoks ning sobib igasse interjööri.

Klassika taasavastamine

Pärast '3032' kujunduse avastamist Aalto arhiividest, otsustasid Iittala klaasimeistrid selle disaini taaselustada. Iga ainulaadne vaas puhutakse suuga Iittala Soomes asuvas klaasitehases Aalto jooniste järgi.
Uus Aalto vaas (270mm) on saadaval klassikalises läbipaistvas toonis, samblarohelisena ning linases toonis.
Lainetest inspireeritud vorm on ka Aalto tammepuidust serveerimisalustel (388x397mm, 339x346mm) ning uutel Aalto küünlahoidjatel (60mm), mis on saadaval läbipaistvas, hallis, oranžis ja linases toonis.

Linane – 2020. aasta klaasitoon

Alanud aasta värviks on Iittala klaasimeistrid brändi suurest klaasitoonide valikust valinud linapõldudest ja linaste rõivaste värskusest inspireeritud linase tooni. Selles toonis klaasist esemetel on kaunis loomulik läige, mis toob kõik detailid eriliselt esile. Linase sügavus mõjub ühtaegu nii peenelt kui ka lihtsalt ning sobib seetõttu kombineerimiseks erinevate teiste värvidega. Samuti pakub linase rafineeritud soojus mitmekülgsust, mis sobib igasse interjööri ning sobib eriti hästi taimede ja lilledega. Linases toonis on saadaval uus Aalto vaas ja küünlahoidja, Aino Aalto klaasid, Kartio klaasid, Kastehelmi vaas, klaasid ja  küünlahoidja, Raami klaasid, Ruutu vaasid ja Valkea küünlahoidjad.

A:
T. Tähnas

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google