Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Ilusa umbrohuvaba ja vastupidava muruplatsi rajamine

Ilusa umbrohuvaba ja vastupidava muruplatsi rajamine

Muruplatsi rajamine

Plaanitav muruplats kraavitatakse ja mullapind tasandatakse nii, et selles ei oleks vett koguvaid lohke. Enne muruseemne külvamist muld lubjatakse ja väetatakse.
Lubi parandab mulla ehitust ja muudab toitained murutaimedele kättesaadavaks. Baaslupjamiseks kasutatakse kiiretoimelist Biolani Aialupja, olenevalt pinnase happelisusest, 40–100 kg 100 m2 kohta. Sobiv kogus põhiväetamiseks on 20–40 liitrit Biolani Muruväetist 100 m2 kohta. Lupjamis- ja väetamisvajaduse väljaselgitamiseks võib muru viljakust enne muruplatsi rajamist kontrollida. Kui uue muru-platsi tegemisel kasutatakse kasvualuseks Biolani Murumulda, siis pole erilist põhiväetamist või -lupjamist vaja. Muruplatsi pind tasandatakse,
rehitsetakse ja rullitakse enne muruseemne külvamist. Parim külviaeg on mais ja juuni alguses, kui pinnases on veel loomulikku niiskust. Muru võib külvata ka sügisel, augustist kuni septembri keskpaigani, siis jõuab muru tärgata enne talvekülmasid. Seemned külvatakse ristuvate lõikudena üle muruplatsi. Seemneid kulub umbes 2–3 kg 100 m2 kohta. Pärast külvamist kaetakse seemned kergelt rehitsedes mullaga ja plats rullitakse üle.

Muru jaoks omaeriväetis

Väetamisvajadus sõltub muru kasutuseesmärgist ja niitmistihedusest. Kui muru niidetakse regulaarselt ja niitmisjäätmed on lühikesed, võib need jätta koristamata. Niitmisjäätmetest satuvad toitained lagunemise tulemusena taas mulda. Sellisel juhul piisab ühekordsest väetamisest
Biolani Muruväetisega, millel on pikaajaline toime. Muruväetist antakse kevadel uue kasvuperioodi alguses 2,5 liitrit 10 m2 kohta.
Juhul kui niitmisjäätmed ära koristatakse, siis antakse murule suvel veel lisaks Muruväetist 0,5–1 liitrit 10 m2 kohta. Kuna Muruväetis sisaldab lupja, siis ei ole eraldi hoolduslupjamist vaja teha.

Sammaldunud muru?


Tavaliselt on muru sammaldumise põhjuseks see, et muld muutub liiga tihedaks, nii et murutaimede juured ei saa piisavalt hapnikku. Liiga tihedaks muutunudmuru kasvu saab elavdada erilise kattekihiga. Mineraalmuldadele, nagu savi- ja liivapõhjalised muruplatsid,
sobib kõige paremini kattekihiks valmis spetsiaalsegu Biolani Murumuld. Huumusrikkal aluspinnasel võib kasutada väetatud liivkatet: sega 100 liitrit liiva 2 liitri Biolani Muruväetisega. Katet puistatakse umbes 1 cm paksune kiht lühikeseks lõigatud murule. Katte all elavneb mikroorganismide elutegevus, selle tulemusel paraneb mulla koostis ja õhuvahetus, samuti tugevneb juurestik.

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Instagram