Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Immutatud puidu kasutamine piirdeaede rajamisel

Immutatud puidust piireaed

Puitaia  vastupidavuse seisukohalt on esmatähtis kaitsta puitu tema põhiliste vaenlaste eest-  niiskus,  seened, hallitus.
Kõige odavam viis selleks  on sügavimmutatud puidu kasutamine.  Surveimmutatud puitmaterjali värvivalik piirdub  kahe tooniga -helepruun või heleroheline.

Puitmaterjali immutus


Immutamiseks kasutatakse autoklaavset meetodit, kus vastav kemikaal viiakse puitu vaakumi ja survefaasist koosnevas immutustsüklis
Võimalusel tasub enne immutust  aialipid õigesse mõõtu lõigata, sest hilisemal mõõtulõikamisel ei saa lipiotsad piisavat kaitset.
Kui  siiski on vajadus materjali  hiljem  järgata, puurida jne, siis tuleb järkamise, puurimise,  tulemusena paljastunud puidupinnad pintseldada ohtralt Hicksoni põiksüüpuidukaitsevahendiga ENSELE® vastavalt pakendil toodud juhenditele.

Immutatud puitmaterjali värvimine


Kui soovite immutatud puitu  peitsida või värvida, peab puit olema piisavalt kuiv (puidu algniiskus peab olema alla 20%) ja selle pind tuleb vastavalt värvitootja  poolt antud juhistele ette valmistada. Immutus ei asenda puidu kruntimist.
Värvimiseks sobivad õlivärvid, alküüdvärvid, samuti puidupeitsid ja -õlid.
Kui kasutatakse veepõhiseid pinnakattematerjale, võib erandlikes olukordades esineda värvuse muutumist. Sel juhul laske kattematerjalil täielikult ara kuivada. Seejärel kandke peale veel üks kiht pinnakattematerjali, mis võiks olla eelistatavalt suure paksuse ja kuivainesisaldusega.

Kinnituskruvid


Arvestades, et immutatud lippaialt eeldatakse pikka kasutusiga ja immutatud puit on mõeldud kasutamiseks  välitingimustes, tasub kasutada  vähemalt sama pika tööeaga kinnitustarvikuid.
Tavatingimustel võib piirdeaedade ehitamisel  kasutada tsingitud kruve, mille tsingikihi paksus peaks olema vähemalt 90 mikromeetrit.

A: Alari Sander (2012)

www.piirdeaiad.ee

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google