Nõuanded, trendid ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Intervjuu mööblidisainer Michael Hilgersiga

2019-12-12
Intervjuu mööblidisainer Michael Hilgersiga

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeri­liimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931. aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

Michael Hilgers (MH): Absoluutselt: olen varasemalt palju vineermööblit projekteerinud, peamiselt saksa tootjatele - ja materjal pidi alati olema pärit Skandinaaviast või Baltimaadest. Nii et see tundub minu jaoks täiesti loogiline, et tuleks arendada tiimitööd mõne ettevõttega, mis asuks vineeriajaloo epitsentris, selle kauni materjali päritolu läheduses. Mulle väga meeldis idee näha vineertooteid, mida ma Radis Furniture’ile arendasin kui „form follows function“ austust, kuid võib-olla peaksime me „kolme f-i“ tõlkima tänapäevasemaks „form fun function’iks“: Tänapäeval, sarnaselt 30-ndatega, vajame igapäevaeluks vajalikke esemeid, kuid nüüdisaja toodetel võib lisaväärtusena olla ka oma identiteet. Näiteks ainulaadne kuju, mis on emotsionaalselt laetud.

MV: Ilma pikema sissejuhatuseta, kas saaksid natuke jagada oma tausta ja teekonda kuni isikliku label’ stuudio avamiseni Berliinis Kreuzbergis?

MH: Juba 90ndatel alustasin artisaanmööbli valmistamises väga traditsioonilise praksisega. Seejärel õppisin arhitektuuri, kuid peagi pärast diplomit ja 2-aastast ehituskogemust otsustasin tagasi minna siseruumidesse. Aasta võrra hiljem, suuremas sisekujundusbüroos pärast mitmeid kommertsvaldkonna projekte tundsin väga puudust otsesest kontaktist kõigi projekteerimisprotsesside ja materjalidega. Niisiis otsustasin püsti panna oma stuudio ja teha seda, mida saan kõige paremini teha ja mis kõige rohkem meeldib: olla loominguline ja vajadusel kontrollida tulemust koheselt.

MV: Räägi, kuidas lähened tootearendusprotsessidele?

MH: Arhitektina olen keskendunud ruumile, mis meid ümbritseb ja mõjutab. Mind inspireerib rohkem argipäev kui see, mis läikivatest disainiajakirjadest või kohvilaua-raamatutest vastu vaatab. Olen alati valmis avastama (toote)nišše - kuid midagi ei saa võrrelda adrenaliinilaksuga, mille võib põhjustada “lambi süttimise” moment hetkel kui arvad olevat visandanud lõpliku lahenduse mõnele probleemile, millest keegi teine enne sind polnud teadlik… Mitmed parimad ideed on end mulle ilmutanud hammaste pesemisel või duši all käimisel. Tihti on ka nii, et idee on juhtunud ajal, mil ma ei mõtle disainile. Pärast esimeste visandite tegemist konstrueerin arvutis 3D-mudeli, et kontrollida, kas idee võiks reaalselt töötada. Mõnikord ehitan maketi. Kokkuvõtteks saaksin öelda, et kuigi minu disainitud tooted näevad mõnikord üsna ratsionaalsed, on arendusprotsess vähemalt alguses üsna spontaanne ja intuitiivne.

MV: Kui mõtled oma panusest mööblidisaini, mille üle saad tagantjärele uhke olla ja kuidas on lood Radis Furniture’i collab’iga?

MH: Olen siiani väga õnnelik, et Radis’e puhul olen kohtunud tootjaga, kes on tõeliselt avatud mõtlemisega. Enamik traditsioonilisi ettevõtteid küll teadvustavad, et alati peavad turul nö “oma koha hoidmiseks” töötama välja pidevalt uuenduslikke tooted - aga kui pakkuda neile midagi tõeliselt uuenduslikku, ütlevad nad sageli, et "uus on küll hea, aga mitte nii uus…”. Nad kardavad olla esimestena turul, kus on midagi tõeliselt ainulaadset - ja seetõttu teevad nad ikkagi samu asju, mida kõik teisedki või kordavad neid. Radis oli aga algusest peale minu ideedele väga avatud ja nägi potentsiaali. Lõpuks saan oma ideede üle uhke olla vaid siis kui need reaalsuseks saavad. Ainult siis saavad need ka päriselt igapäevaseid eluprobleeme natuke lahendada. Selline on mõte, mille taga on kõik see värske koostöö ja sellise tootjaga nagu Radis.

MV: Kuidas laiemalt näed praegused kuumasid teemasid mööbildisainis. On see nii, et Põhjamaades on kliendile oluline eluringi temaatika ja pragmaatilisi lahendusi otsitakse rohkem Kesk-Euroopas ja Veneetsias… võib olla teemaks veekindel vineer?

MH: Ma arvan, et see “kuum” võib olla vale kirjeldus. See, mis praegu võib olla kuum, võib ka kiiresti jahtuda. Nagu 30ndatel aastatel, peaks mööblidisain olema midagi enamat kui trend või moodi. Arvan, et abistavate ja ökoloogiliste toodete arendamine on suur asi mitte ainult Euroopas. Minu jaoks on mööbliturul ikka veel liiga palju stiile ja bling-blingi. Arvan, et niinimetatud Skandinaavia disaini renessanss on positiivne vastukaja. Nüüd näeme lihtsamat ja inimlikus mõõtkavas kujundikeelt, kaunite värvidega minimalistlikke vorme. Need lihtsad tooted on jätkusuutlikumad ja säästvamad mitte ainult meie planeedi, vaid ka meie silmade ja kehade jaoks. Arvan, et need “looks-and-feels’id” arendatakse veel mõne funktsiooniga, mis aitavad lahendada igapäevaseid eluprobleeme, näiteks väikses ruumis elamine, üksikud leibkonnad jne - ah jaa - miks mitte arendada ka ujuvaid veekindlaid vineerist maju, mis päästaks ka hollandlased võimaliku tõusuvee eest.

MV: Ma ei suudaks kujutada elu ette villase vaibata aga kas suudad vabaneda käegakatsutavatest esemetest või mõnest sügavale pugenud soovist?

MH: Olen piisavalt vana, et olla kogenud analoogmaailma sensuaalseid eeliseid, kuid veelgi enam armastan tänapäeva digitaalse elu mugavusi. Minevikus õppisin muusikasse armuma, nagu ka seriaalidesse ja raamatutesse. Aga tänapäeval olen avastanud võimalusi kõike seda nautida neid reaalselt omamata. Minu jaoks on täna olulisem nendele asjadele juurdepääs kuivõrd neid oma riiulitel hoida. Kindlasti on palju asju, mida ma vajan ja armastan, kuid on ka palju muid asju, millest tuleb nii minul kui mu perel loobuda või oleme ära kinkinud viimastel aastate jooksul. Küsime endalt alati: kas meil on seda tõesti vaja? Mis sobib meile kõige paremini? Ja kui me tõesti vajame midagi, siis enamikul juhtudel jõuame järelduseni kui väga ikka armastame seda või teist. See on üsna lihtne.

MV: Oled sa otsustanud, mis meie elus on tarbekas, selle asemel, et kindlaks teha, kui vähesega me võime elada. Võibolla peaksime mõtlema hoopiski vastupidi aga me lihtsalt ei saa ilma?

MH: See pole võistlus selle üle, kui vähesega keegi olla saab - pigem peaks puudutama sind selles mõttes, mis on mõttekas ehk “makes sense” ja mis oleks autentne ning sobiks sinu või minu isiksustega. Võtame lihtsa näite linnamaasturi fenomenist. Enam kui 70% sõitudest istub juht üksi selles suurema kerega mudelitüübis. Enamik nendest, kellele turundatakse ja müüakse neid suuremaid SUV-sid on mitte ainult Saksamaal inimesed, kes jälgivad lihtsalt diivanilt jalgpalli - ja nende 200 hobujõuliste sõidukite küsimusi tekitav kasulikkus on nädalavahetusel supermarketisse sõit. Või kas oleksite nõus viskama oma porised maastikurattad, mis tegelikult isegi ei mahu sinna sisse, 50 000 euro väärtusesse SUV-i? See kontseptsioon ei ole mõttekas aga enam kui 30% kõigist äsja registreeritud autodest on linnamaasturid. Need inimesed on otsustanud sellise „liikuvuse” kasuks ja ma kardan, et samamoodi 30% kodudest leiame sama palju tarbetuid asju.

Olen küll ise otsustanud, mis on minu väikese elu jaoks tarvilik ja võib-olla mõni minu disainitud ese on justkui võimalus või inspiratsiooniks inimestele, kuidas mõelda kaasaegsetele praktilistele lahendustele, et oma kodudes võimalusel optimeerida. Selle asemel, et elada veelgi suuremana kui me tegelikult oleme.

MV: Mõnikord argumenteeritakse terminites nagu essentialism, mis mõtted tekivad sel puhul mööbli valdkonnas?

MH: Mööbli valdkonnas on minu jaoks need tooted, mida me tõesti vajame, ja tooted, mida me tõesti armastame. Elada niiöelda näitlikult on nii 90-ndad. Asjad, mis meid igapäevaselt ümbritsevad, ei tohiks olla mõeldes naabritele või tuttavatele, vaid peaksid olema selge osana meie endi elust. Ja eriti, kui õues läheb ka pisut süngemaks, vajame ehedat kaitsekesta, mis hoiaks meid turvaliselt ja mugavalt. Elada essentialsm terminit kasutades tähendab seda, et omad minimalistlikke, kuid kordumatuid asju, mis muudavad interjööri ebaratsionaalsetmates tingimustes lihtsamaks. See tähendab omada vähem kuid tarvilikke kvaliteetseid asju, mis muudavad meie elu keerukates situatsioonides vähem keerukamaks.

MV: Kui saaksid taasleiutada mõne 20 sajandi vineermööblist eseme, mis pälviks sinu tähelepanu ja miks?

MH: Mulle väga meeldib ESU, Eamesi moodulmööbel. See oli tõesti oma ajast ees ja sellel on lihtne, peaaegu arhitektuurne mulje.

MV: Ja veel mõned kangekaelsed küsimused. Saksa kirjanik Friedrich Schiller sai ainult siis töötada kui tema sahtlisse kuhjatud õunad juba mädanesid otsast. Mis töötab sinu puhul kõige paremini, kas kruusitäis hommikukohvi või tükike laktoosivaba piimašokolaadi?

MH: Kuidas teadsid minu šokolaadisõltuvusest ja minu laktoositalumatusest? Šokolaad on tõepoolest minu loomingulisuseks kütuseks. Praeguseks olen üle läinud tumedamale šokolaadile, mis sisaldab vähem piima... kuid kõige olulisemad tarvikud, mida vajan, on minu Pilot G-Tec C-4 tintekad ja visandiplokk. Ilma nende tööriistadeta olen ma täiesti abitu ega suuda ideid välja töötada.MV: Kuulad sa mõnda praktilist podcast’i või loed sa midagi eriti head viimasel ajal?

MH: Ma pole osav taskuhäälingusaadete kuulamises, kuna olen väga visuaalne inimene. Ja ma ei loe liiga palju disainile pühendatud väljaandeid. Ma armastan head T.C. Boyle’i või John Irving’ut.

MV: On sul soovitusi restode, baaride, kohvikute osas, mida väisad stuudiost väljudes?

MH: Burgeramt Friedrichshainis on suurepärane. Mõned hiphopi pühendunud esemed seintel, guacamole-peekoni burger friikartulite ja maapähklikastmega… mulle igatahes meeldib! Minu Kreuzbergi ateljee lähedal on Gasthaus Figl. Sinul tuleks proovida nende Lõuna-Tirooli pitsat! Peale selle naudin klubides kontsertidel käimist. Berliinis on olen avastanud pikema nimekirja tõeliselt toredatest väiksematest kohtadest nagu Columbia Halle, Gretchen või Lido, selleks et näha oma lemmikartiste laval laivis.

MV: Saksa keeles on olemas ka termin “zugunruhe”, kas sul tekib sellist hooajalist rahutust ja mida ette siis võtad?

MH: Ausalt öeldes, mul tuleks kõigepealt googeldada sõna “zugunruhe”, sest ma pole seda kunagi varem kuulnud. Ja jah - tõesti, mõnikord vaevlen selle näidustuse all. Aga sellise diagnoosi jaoks olen välja töötanud ja ehitanud keskkonna ratastel. Minu VANJOY camper van võibolla tutvustaks ehedalt disainimetoodikat: see on minimalistlik, multifunktsionaalne ja taskukohane sõiduk, mis minule ja mu perele pakub liikuvat eluviisi meie Zugunruhe’ leevendamiseks.

MV: Nüüd, intervjuu lõpu poole, otsustan ikkagi küsida. Oleme näinud seinalaud RADIUSt ja nurgavoodit collab’ina. Kõik see on juhtunud meie lugejate jaoks väga lühikese ajaga aga millal tekkis esimene kokkupuude Radis Furniture’iga?


Nurgavoodi-cornerbed collabina
Nurgavoodi-cornerbed collabina


MH: Kohtusin Radis Furniture’ omaniku Mauri Abneriga esimest korda IMM Kölni messil paari aasta eest. Mullu jaanuaris nägin taas messil, kuidas kujunenud Radise stend ja kollektsioonid. Edasi võtsin Mauriga uuesti ühendust ja ülejäänud on ajalugu.

MV: Kõike head ja “Vielen dank” selle intervjuu eest, Michael!

 

Et tööelu kodust elu ei vallutaks

Kõige suurem kodukontori väljakutse on kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Erilised leiud Paradizo salongis: transformer-lauad, erimõõdus madratsid ja Itaalia köögid

Diivanilaua muutmine söögilauaks võtab aega vaid viis sekundit. Eksklusiivse madratsi saab tellida erimöödus ja transportida koju auto pagasiruumis.

Näljane nelik - 4 köögilauda, mis ajavad isutama

Viimasel ajal saavad paljud pered liita söögilaua taga mitut funktsiooni: olles kohaks söömisele, lastele õppimisele ja täiskasvanutele töötamisele.

Ajal, mil teisiti ei saagi - 7 head põhjust kodu sisustamiseks veebis

Kodu sisustamise veebi kolimise trend on endaga kaasa haaranud paljud sisustuspoed ja -salongid. Kogu tootevalik on nüüd ka veebis saadaval.

Kuidas valida nurgadiivanit?

Nurgadiivani kõige olulisemaks tugevuseks on selle suurus. U-kujuline diivan asetab inimesed istuma nii, et kõik saavad mugavalt omavahel suhelda.

Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus

Peaeesmärk on garderoob kasutajast lähtudes võimalikult ratsionaalset ära planeerida ja sageli on määrava tähtsusega ka selle lõplik hind.

Uued Tank 100 liuguksed on eriti kitsa ja kerge raamiga

Tank 100 alumiiniumprofiiliga liuguksed. Stiilne esimesest pilgust. Kitsas 4mm raam ja puidust sisu.

Köögitrendid 2021: klaasist püstak-vitriinid, riiulid, uued fassaadid

2021 aastal otsitakse uusi vorme ja põnevaid lahendusi. Kõik on väsinud tüüpilistest köögimööbli elementide paigutusest - kapid all, kapid üleval.

TOP 5 sisustusideed: söögituba kui kodukontor

Aastal 2021 on söögilauast saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks.

Kuidas valida kott-tooli, mis sobib nii tuppa kui õue?

Tähelepanu tuleb pöörata 6 asjale: kott-tooli sise- ja väliskoti olemasolule, koti suurusele ja kujule, kangale, graanulitele, õmblustele ja tõmblukkudele.

Kappvoodi – meisterlik ruumisäästja

Kappvoodi ehk seinavoodi põhiidee on võimalus magamiskoht niimoodi kokku panna, et elu- või lastetuppa tekib päevaseks ajaks lisaruum toimetamisteks.

Mida peab disainer oluliseks parema töökeskkonna loomiseks kodus?

Parimad tingimused heaks töötamiseks on võimalikult tühi töölaud, piisavalt valgust ja mugavus.

TUUL - mööbel, mis kohandub laste vajaduste ja kasvuga

Ümarate nurkadega tugevast kasevineerist modernne TUUL mööbel on vastupidav, keskkonnasäästlik ja lastesõbralik.

Lohko puhke- ja kõneruum on hädavajalik lisalahendus igale büroole

Taiga Concepti vaikne ruum on mõeldud keskendumiseks, mediteerimiseks ja privaatseteks telefonivestlusteks. Sobib hästi avatud planeeringuga büroodesse.

Mida tähendab gobelään voodi kattematerjal?

Gobelääni valmistamisel kasutatakse jäme kudumistehnikat ja kangas on hästi raske. Gobeläänkangast voodi on omapärase mustriga, samuti on nende valik lai.

Radise uus töölaud Vista võimaldab tööülesandeid teha kasvõi püsti

Raul Abneri kujundatud vormimängud on inspireeritud metsast ja loodusest.

Piljardilaud ja söögilaud ühes tükis - Fusiontables

Belgia firma Saluc pakub lauakontseptsiooni Fusiontables, kus moodsa disainiga piljardilaud ja söögilaud on koos ühes lauas.

5 punkti, mida jälgida diivani valimisel

Diivan kestab, kui selle raam on valmistatud metallist, või täispuidust ja vineerist. Tee selgeks, kas eelistad pehmemat või jäigemat istumist.

7 soovitust, mida tasuks köögimööbli valimisel arvestada!

Grandber Sisustuse disainerid panid kokku globaalsel köögisisustuse areenil valitsevad hetketrendid ning lisasid ka omapoolsed soovitused.

KAISSU voodit ei pea ootama. See on sinu jaoks kohe olemas!

Kaissu uut tüüpi showroom-laos saab rahulikult mööbliga tutvuda, voodeid privaatselt proovida, disaineriga konsulteerida ja ostusoovi korral kohe kõrvalasuvast laost oma lemmiku ka kaasa viia.

Saksa kvaliteetmööbel Fino mööblikaubamajas

Saksa kvaliteet ja funktsionaalsus on sulandunud kollektsioonideks Ancona, Madeo ja California, mille peen minimalistlik disainikeel ja uudsed värvid mõjuvad üllatavalt soliidselt.

Miks eelistada Eesti suurtootja L-UKS garderoobisüsteeme?

L-UKS ei paku pelgalt toodet, vaid lahendust kogu probleemile, siin tehakse kindlaks teie soovid ja vajadused ning pakutakse välja just teile sobiv lahendus.

Nõuandeid magamistoa sisustamiseks

9 nõuannet! Hoia ühtset stiili, vali voodile turvaline asukoht, ära liialda aksessuaaride ja värvidega, loo võrdsed võimalused partneritele ...

Täiesti niiskuskindel vannitoamööbel, kas see on võimalik?

Täieliku vee- ja niiskuskindluse tagab näiteks üleni kunstkivist mööbel ja väga vastupidav on ka kõrgsurvelaminaadist mööbel.

Eritellimus diivani pehmust saab valida - tajume seda ju erinevalt!

Käsitöödiivani puhul saab valida nii kangast, kuju jalgu ja isegi pehmust. Muuta saab näiteks porolooni tugevuse astet või kasutada lisaks veel sulgi.

Kaasaegne moodul köögimööbel on võrreldav eritellimusega

Valmis köögimööbel on võimaluste poolest nagu eritellimus köök. Saadaval on kõik levinud uste ja karkasside variandid. Kapi moodulid on 5 cm sammuga!

Kuidas valida diivanit, kui kodus on koer?

Vali diivanile lihtsasti hooldatav kangas, väldi liigseid detaile, vali koerakarvadega sarnane värv, kasuta diivanikatteid või kaitsespreisid!

Galerii: Privaatne elamine on lahendatud praktilisust silmas pidades

Üks pealtnäha lihtne eramu läbis põhjaliku muudatuse ruumiplaneeringu osas.

5 lahendust köögitasapinna tagaseina katmiseks!

Disainpaneel, fotoklaas, värvitud klaas, LED-valgusega fotoklaas, fotoalumiinium, kivispoon...

Värsked ja uuenduslikud disainmööbli lahendused!

Toome teieni uusi põhjamaiseid tooteid ja innovaatilisi sisekujundusideid Skandinaaviast ja Saksamaalt.

Diivanvoodi Fold - mugav istuda ja hea magada

See on uus diivanvoodi, millel on mugav istuda, hea magada ning sealjuures näeb see ka kaunis välja.

Garderoobides aktuaalne: LED-lahendused, käänduks ja ehtelaegas

Vaata, mida põnevat garderoobikappidesse välja on mõeldud ja millised lahendused on täna moes!

5 praktilist nõuannet, kuidas odavalt lastetuba sisustada

Mõtle praktiliselt ja arvesta lapse soovidega. Ära vali lapse tuppa mööblit ainult vanuse järgi. Ostle sooduspakkumiste ajal.

Modernistlik TUK kollektsioon

TUK kollektsiooni eristav tunnus on kuusnurksed paneelid. Ideaalne tool-tugitool nii söögilaua ümber, elutuppa kui büroo puhkenurka.

Kuidas vältida tüüpvigu, mida sisekujunduses tehakse?

On suur vahe, kas sisustatakse korterit või eramaja. Ruumimahud tingivad sisekujunduses täiesti erineva lähenemise.

Uue korteri sisekujundus Tallinnas

Ideed modernses võtmes korteri sisustamiseks!

Köögi planeerimisel arvestatakse funktsionaalse kolmnurgaga

Köögis võib eristada kolm peamist funktsionaalset tsooni - säilitamise tsoon, toidu ettevalmistamine ja toidu valmistamine.

Sinise köögiga väike korter Tartus

Lihtsad kompaktsed lahendused pakuvad mugavat äraolemist liigselt koristamise eripäradesse süüvimata.

Uus Eesti klassika - mööbliseeria BOXY!

BOXY on Radis Furniture käsitöömööbli meistrite uhiuus kollektsioon. Värske lähenemine kasevineerist funktsionaalsusele.

Köögimööbel eritellimusel: Milline on kauakestev ja moodne lahendus?

Enim soovitakse köögile esipaneelideks matti näpujäljevaba pinda ja värvidest on eelistatud must ja hall. Tasapindadevalikust puidutooni 3D kõrgsurvelaminaat.

Online sisekujunduse teenus - lihtne, terviklik, mugav

Sisekujundaja Victoria Rüütel pakub veebipõhist sisekujunduse teenust. Valikus on valmis pakettidega "online sisekujundus" ja ka videovestluse võimalus.

Forescolor MDF plaat sisustuselementide ja mööbli valmistamiseks

Forescolor MDF plaat sobib ideaalselt sisustuselementide ja disainmööbli valmistamiseks, seda on lihtne lõigata ja viimistleda.

Kuidas muuta avar eramu mugavaks peret toetavaks koduks?

Kodu kujundamine on inimese jaoks üks olulisemaid ülesandeid elus. Täiuslik tulemus sünnib pererahva ja sisekujundaja vahelisest usalduslikust koostööst.

Kodukontori sisustamine - 7 ideed!

Vali kodus koht, kus on võimalik eralduda ja töötegemisele keskenduda. Heaks võimaluseks on Paiguta töölaud seina vastu, et kodused toimetamised selja taha jääksid.

Sisekujundaja Victoria Rüütel annab nõu kodukontoris töötamiseks

Proovi leida võimalus luua ruumis visuaalne eraldatus. Keera laud nii, et oled seljaga muule “toimuvale” või leia eraldamiseks mõni riiul või voldikuks.

Intervjuu Radis Furniture peadisainer Raul Abneriga

Toodete disainimise juures arvestan masinapargiga. Materjalidega, mida kasutame, toote praktiliste omadustega ja muidugi et oleks omapärane.

Miks tasub kontori sisekujundusse investeerida?

Toome välja viis põhjust, miks tasub sisekujundusse investeerida, et ettevõtet väärtust tõsta.

Diivan Moss - ülipehme istumine, puhta vormiga disain

Diivan Moss - keskmisest suurem istumissügavus, laiskust tekitav pehmus, samal ajal selge, puhta vormiga disain.

KAISSU - eestimaine magamistoamööbel

Looduse kordumatust ilust inspireeritud, puhas ja karge eestimaine disain laste- ja magamituppa. Voodid, öökapid, lastemööbel.

Tööpinna viimistlemine loodusliku puiduõliga

Et kaitsta puidust tööpindasid kulumise ja niiskuse eest, võib neid pindasid viimistleda looduslikul toorainel baseeruva puiduõliga.

Tempur madratsiga lõpeb öine vähkremine ja uni muutub kvaliteetseks

Kvaliteetse Premium klassi madratsiga TEMPUR ei teki kehale magamise ajal survepunkte (pea, õlad, selg, puusad, jalad). Survepunktid häirivad verevarustust mõjutavad und.

ARRITAL CUCINE - teerajaja köögimööbli disainis

Muljetavaldavalt lai köögimööbli materjalide valik annab sisearhitektidele võimaluse kujundada igasuguseid ja eksklusiivseid lahendusi.

Vineermööbli tootja RADIS paneb rõhku uuendustele ja säästlikkusele

Kogu Radise vineer on E0 ehk emissioonivaba, vastab CARB2 sertifikaadile.

Värvid peegeldavad meie olemust – 2020. aasta trendivärv on KOIDIK

Värvid peegeldavad seda, kes me päriselt oleme, millises arenguetapis ja kuhu poole liigume. Vaimselt hästi tasakaalus inimesed julgevad end ümbritseda ka tumedamate toonidega.

Kivispoon ehk kivivineer - unikaalne disain ja piiramatud kasutusvõimalused

Kivispoon sobib hästi köögi tööpinna juurde seinale, mööbliustele, vannituppa, eluruumide seintele ja isegi välistingimustesse (maja fassaadile või aiapostidele).

Radise riiuleid saab tellida kvaliteetsest slim-fit mõõdus tammespooni vineerist

Radis Furniture soovitab formaldehüüdivaba vineeri.

Ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses!

Uurime järgi, mida huvitavat ise teha saab ehk anname ideid OSB-plaadi kasutamiseks sisekujunduses.

Ideid 1-toalise korteri sisustamiseks

Ühetoalised korterid koguvad üha enam populaarsust, aga millised need siis välja näevad?

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube