Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Karuse mööbel - hingega loodud täispuitmööbel

Karuse mööbel - hingega loodud täispuitmööbel

Täna on neid kohti, kus mööblit osta ja tellida, väga palju. Kliendi jaoks on kohati raske valikut teha, sest seinast seina kõigub paraku ka toodete kvaliteet. Tõeline leid on asjalik tegija, kelle mööbel kestab kaua ja väheoluline pole ka disain. Mõnel kohe on silma ja eriti hea on see, kui mööblitegija pakub välja lahenduse, mida ise ei oska ette kujutadagi.

Pereettevõte Karuse mööbel valmistab täispuitmööblit siseruumidesse kaasa arvatud laed, põrandad ja keerukad trepid. Töid on aastate jooksul tehtud julgelt üle 30-sse restorani, hotelli, pubisse ja eramusse. “Erilist huvi pakuvad mulle just erilahendused ja keerukamad tööd, kuidagi ei taha oma elu liiga lihtsaks elada,” räägib Aksel Karuse – Karuse mööbli omanik ja professionaalne tisler. Juba varajases nooruses alguse saanud armastust puidu vastu on näha ettevõtte igast tööst, mida iseloomustavad just raamist väljas lahendused ja kvaliteetne vorm. Kooli ajal kaunistasid Karuse tööd isegi Moskva näituste saale.

Karuse mööbli kõrge tootekvaliteet ei sünni niisama – mööbli valmistamine on 100% käsitöö, kuid ka algmaterjal ehk puit on ise valitud ja lõigatud, tagades nii mõistliku hinna kui palgi õige kasutuse. Ettevõtte tööjõuks on Aksel (isa) ning täisealised tütar ja poeg. Mehed teevad mööblit ja tütar viimistleb. Kuna lapsed on asjaga maast madalast kokku puutunud, siis saab Aksel väita, et parimat tööjõudu ei oskaks tahta. Mõlemad on oma ala professionaalid ja ka mõtteviis kattub. Lisaks on kõigil silma eriliste asjade jaoks.


Foto: Klassikalises võtmes täispuidust köögimööbel.


Foto: Karuse mööbel kasutab ainult kvaliteetseid materjale ehk puitu ja nahka. Puidust valdavalt tamme ja saart, harva sekka ka vaher. Mdf plaat on välistatud ja kui tõesti kaua kestvat mööblit tahta, siis mänd ja kuusk algmaterjaliks ei sobi, kuna on liiga pehmed ja kuusk laseb vaiku läbi ning kvaliteeti nii ei taga.

Mööbli tegemise puhul on oluline ette kujutada, kuidas toimub teostus, muuhulgas peab oskama puitu vaadata nö disaineri silmaga. Kõik need elemendid on Karuse mööbli töötajate puhul täidetud ja põnevaid näited teostatud tööde seas leidub väga palju.


Foto: Eriline esikukapp, mille uksed on kaetud antiiknahast tikanditega. Tellimus teostati koostöös Viljandi kingsepaga. Vanutatud tammest puituksed on kaetud kvaliteetsete Osmo õlidega – imeilus käsitöö perepoja poolt aastaid tagasi, kui ta oli alles 15 aastat vana.


Foto: Lagi, mis jätab mulje, nagu punutud korv oleks laes. Selle teostuse jaoks sai Aksel Karuse isegi spetsiaalse tappimismasina välja mõelda. Välja näeb materjal nagu kask, aga tegelikult oli kasutuses oksavaba vaher. Keerukas asi pakub Karuse tegijatele ilmselgelt pinget!


Foto: Kalasaba tammeparkett Helsingis. Sellist põrandat ei leia küll kuskilt! Erilised lilled parketi sees ja lisaks uksed ning liistud on kõik Karuse mööbli töö.


Foto: Disaineri jooniste järgi valminud vannitoalahendus.


Foto: Erilahendusega trepp

“Paljusid mööblihuvilisi ehmatab meie puhul ainuüksi see, et kõik on täispuidust toodang ja oi kui kallis see kõik võib olla,“ kirjeldab Aksel Karuse! Tänu kompaktsele tooteliinile ja isetegemisele on Karuse mööbel aga samas hinnaklassis, mis suurtootjate tavaline mitte täispuidust mööbel, jäädes orienteeruvalt 1000 eurot meeter piiridesse.

Mööbliettevõte saab peagi vana veskihoone (aastast 1903) omanikuks. Sinna on plaan lähiaastatel töökoda üle kolida. Soov on enamus seadmeid dubleerida, sest kahe ruumika korruse pind võimaldab mõnusalt mahtu kasvatada. Hetkel ongi tellimustele elav järjekord, kus enne uut juurde ei võeta, kui eelmine on tehtud.


Autor: Inkodu.ee, 2018
Fotod: Stuudio Must Kass

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google