Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Kasutajakogemus: Miks osta endale robottolmuimeja Electrolux Pure i9?

2019-05-03
Kasutajakogemus: Miks osta endale robottolmuimeja Electrolux Pure i9?

Tänapäeva kiire elutempo juures oleme tänulikud, kui miski natukenegi suudaks igapäevatoimetustes abiks olla. Õnneks on tehnoloogia areng teinud võimatu võimalikuks ja meie ellu on tulnud robotid, kes niidavad muru, koristavad lund ja viivad isegi pakke kohale. Teevad just täpselt neid asju, mis ei ole väga rasked, aga võtavad tohutu aja, mida võiks palju kvaliteetsemalt pere ringis veeta. Üks robot, milleta me varsti ilmselt oma elu ette ei kujuta, on robottolmuimeja. Inkodu testis nädal aega keskmisest kõrgemasse hinnaklassi kuuluvat robottolmuimejat Electrolux Pure i9.
 

Maksimaalse kasu saamiseks tuleb robot ühendada äpiga

Esmamulje robotist oli väga hea. Karbist tuli välja suhteliselt väike ja kompaktne 9 cm kõrge ja 33 cm lai masin, mille tööle seadmine on ülilihtne, vajutad nuppu ja ta hakkabki toimetama. Kogu masina potentsiaali ärakasutamiseks tuleks siiski oma nutiseadmesse laadida rakendus, mille abil robotit programmeerida ja

kaugjuhtida. Selle leiab Google Playst. Kui kuulata täpselt juhiseid, on häälestamine lihtne. Robot tuleb keerata tagurpidi ja jäta seniks nii, kuni rakendus ja robot on omavahel ühendatud. Ühendamiseks vajaliku koodi leiab roboti alt või pakendi kaane pealt. Kood on QR-koodi lugeri abil skaneeritav, ei pea isegi käsitsi sisse toksima. Rakenduse abil saab seadistada roboti tööaegu ja milliseid teateid ta välja saadab. Kõik on suhteliselt lihtne ja loogiline. Esimesel korral võiks rakenduses kõik seaded paika panna, näiteks mille kohta ta teate saada, kui konteiner on täis või kui ta kuskile kinni jääb, millistel päevadel ja mis kell ta töötab, siis on hiljem kõik veelgi lihtsam. Seadistada saab ainult ühe automaatse käivituse päeva kohta ehk kui näiteks õhtul oleks vaja uuesti koristada, peab masina ise manuaalselt tööle panema.
 

Robottolmuimeja koristab igalt poolt, kuhu pääseb

Electrolux Pure i9 niisama kuskile hätta ei jää ja tõesõna koristab absoluutselt igalt poolt, kuhu pääseb. Ei takista seda ükski juhe ega madalam lävepakk, roboti kindel siht on koristada. Seega kui sa näiteks ei taha, et abimees garderoobi ronib, peab ikka ukse vahelt kinni panema. Seadme manööverdusvõime on väga hea.

Robot liigub üle juhtme, trepiastme alla ja ümber toolijalgade..
Robot liigub üle juhtme, trepiastme alla ja ümber toolijalgade..

Foto: Robot pääseb kappide ja diivani alla ning puhastab ilusti ära ka toolijalgade ümbruse.

Kõige mõistlikum on robottolmuimeja tööle seadistada päevaseks ajaks, kui kedagi kodus pole. Kuigi masin on suhteliselt väike, teeb see ikkagi kuigivõrd palju müra. Sellega koos oma tööasju ajada ei saa, aga täpselt sama on ka tavalise tolmuimejaga.
Roboti töötamise ajal ilmub rakendusse pilt alast, mis on juba tehtud ja mida veel teha vaja ning tsükli lõpuks joonistub ilusti välja puhta ruumi kontuur. Masinat ei saa sundida mõnda kohta hoolikamalt puhastama, võibolla selline võimalus tehakse neile kunagi juurde. Umbes 40 m2 suuruse toa koristamisega tegeleb robot kuskil tund aega ja töö on korralik. Teoorias peaks aparaati puhastama peale igat tsüklit, aga see sõltub pigem ikkagi prügi hulgast, sest roboti konteiner on üllatavalt suur. Avamine ja tühjendamine on lihtne – vajutad nupule, võtad karbi välja, tühjendad ja lükkad sisse tagasi. Kui soovid robotil lasta mõnda muud ruumi koristada, siis lihtsalt viid ta kohale ja lülitad sisse. Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas.

Robottolmuimejat valides mõtle ka järelteenindusele

Robottolmuimejate valik on väga suur ja reaalselt ongi raske nende vahel valida. Selle masina eeliseks on kindlasti tuntud kaubamärk ja sellele vastav kvaliteet. Lisaks on ka margi esindus Eesti olemas, mis tähendab, et kõigi muredega saab pöörduda otse maaletooja ettevõtte poole ja eesti keeles. Ka parima hinnaga varuosad on siinsamas käe-jala juures. Kiire emakeelne järelteenindus on kallima klassi kodumasina puhul kindlasti oluline eelis.


 
Loomulikult on olemas ka terve hulk odavamaid roboteid, aga nende puhul tasub veenduda, milleks nad võimelised on. Robotist on kasu siis, kui ta piisavalt iseseisvalt toimetada suudab. Kui teda ikka kaugjuhtida ei saa ja kui ta iga juhtme taha kinni jääb, on temast rohkem tüli kui kasu.
 
Ühe nädalaga suudab robotiga kodus nii ära harjuda, et temast saab justkui arvestatav pereliige. Iga päev töölt tulles tead, et isegi esiku porivaip on piinlikult puhas ja mingit probleemi pole palju jalu toas ringi liikuda, sest väike abimees on iga pisemagi kübeme kokku korjanud. Robot tegelikult näitab ausalt ja ilustamata, kui palju meil kodus prügi on, sest masina konteinerit peab tihemini tühjendama kui tavalise tolmuimeja kotti. Ja seda on palju rohkem, kui keegi meist arvata oskaks. Kel vähegi võimalik investeerida mugavusse, siis robottolmuimeja õigustab ennast täielikult, esiteks on toad puhtamad kui eales varem ja tüütu koristamise asemel jääb rohkem aega perega kvaliteetaega veeta.

Lisainfo selle roboti kohta leiad E-sisustuse e-poest siit

Autor: Inkodu.ee (t: K. Viksne; J. R)

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google