Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Kasutajakogemus: Robottolmuimeja Electrolux Pure i9

Kasutajakogemus: Robottolmuimeja Electrolux Pure i9

Tänapäeva kiire elutempo juures oleme tänulikud, kui miski natukenegi suudaks igapäevatoimetustes abiks olla. Õnneks on tehnoloogia areng teinud võimatu võimalikuks ja meie ellu on tulnud robotid, kes niidavad muru, koristavad lund ja viivad isegi pakke kohale. Teevad just täpselt neid asju, mis ei ole väga rasked, aga võtavad tohutu aja, mida võiks palju kvaliteetsemalt pere ringis veeta.

Üks robot, milleta me varsti ilmselt oma elu ette ei kujuta, on robottolmuimeja. Testisime nädal aega robottolmuimejat Electrolux Pure i9.

Maksimaalse kasu saamiseks tuleb robot ühendada äpiga

Esmamulje robotist oli väga hea. Karbist tuli välja suhteliselt väike ja kompaktne 9 cm kõrge ja 33 cm lai masin, mille tööle seadmine on ülilihtne, vajutad nuppu ja see hakkabki toimetama.

Kogu masina potentsiaali ärakasutamiseks tuleks siiski oma nutiseadmesse laadida rakendus, mille abil robotit programmeerida ja kaugjuhtida. Selle leiab Google Playst. Kui kuulata täpselt juhiseid, on häälestamine lihtne. Robot tuleb keerata tagurpidi ja jäta seniks nii, kuni rakendus ja robot on omavahel ühendatud. Ühendamiseks vajaliku koodi leiab roboti alt või pakendi kaane pealt. Kood on QR-koodi lugeri abil skaneeritav. Rakenduse abil saab seadistada roboti tööaegu ja milliseid teateid see välja saadab. Kõik on suhteliselt lihtne ja loogiline.

Esimesel korral võiks rakenduses kõik seaded paika panna, näiteks mille kohta see teate saadab, kas kui konteiner on täis või kui ta kuskile kinni jääb, millistel päevadel ja mis kell ta töötab, siis on hiljem kõik veelgi lihtsam. Seadistada saab ka ühe automaatse käivituse päeva kohta.

Robottolmuimeja koristab igalt poolt, kuhu pääseb

Electrolux Pure i9 niisama kuskile hätta ei jää ja koristab absoluutselt igalt poolt, kuhu pääseb. Ei takista seda ükski juhe ega madalam lävepakk, roboti kindel siht on koristada. Seega kui sa näiteks ei taha, et robot garderoobi ronib, peab ukse vahelt kinni panema. Seadme manööverdusvõime on väga hea.

Robot pääseb kappide ja diivani alla ning puhastab ilusti ära ka toolijalgade ümbruse.
Robot pääseb kappide ja diivani alla ning puhastab ilusti ära ka toolijalgade ümbruse.


Kõige mõistlikum on robottolmuimeja tööle seadistada päevaseks ajaks, kui kedagi kodus pole. Kuigi masin on suhteliselt väike, teeb see ikkagi kuigivõrd palju müra. Sellega koos oma tööasju ajada ei saa, aga täpselt sama on ka tavalise tolmuimejaga.

Roboti töötamise ajal ilmub rakendusse pilt alast, mis on juba tehtud ja mida veel teha vaja ning tsükli lõpuks joonistub ilusti välja puhta ruumi kontuur. Masinat ei saa sundida mõnda kohta hoolikamalt puhastama. Umbes 40 m2 suuruse toa koristamisega tegeleb robot umbes tund aega ja töö on korralik.

Teoorias peaks aparaati puhastama peale igat tsüklit, aga see sõltub prügi hulgast, sest roboti konteiner on üllatavalt suur. Avamine ja tühjendamine on lihtne. Kui soovid robotil lasta mõnda muud ruumi koristada, siis lihtsalt viid selle sinna kohale ja lülitad sisse. Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas.

 Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas. Robottolmuimejat Electrolux Pure i9
Koristamise lõpus läheb robot alati sinna tagasi, kust alustas. Robottolmuimejat Electrolux Pure i9

Robottolmuimejat valides mõtle ka järelteenindusele

Robottolmuimejate valik on väga suur ja reaalselt ongi raske nende vahel valida. Selle masina eeliseks on kindlasti tuntud kaubamärk ja sellele vastav kvaliteet. Lisaks on ka margi esindus Eesti olemas, mis tähendab, et kõigi muredega saab pöörduda otse maaletooja ettevõtte poole ja eesti keeles. Ka parima hinnaga varuosad on siinsamas olemas. Kiire emakeelne järelteenindus on kallima klassi kodumasina puhul kindlasti oluline eelis.
 
Loomulikult on olemas ka terve hulk odavamaid roboteid, aga nende puhul tasub veenduda, milleks need võimelised on. Robotist on kasu siis, kui see piisavalt iseseisvalt toimetada suudab.
 
Ühe nädalaga suudab robotiga kodus nii ära harjuda, et sellest saab justkui arvestatav pereliige. Iga päev töölt tulles tead, et isegi esiku porivaip on mõnusalt puhas ja mingit probleemi pole palju jalu toas ringi liikuda, sest väike abiline on iga pisemagi kübeme kokku korjanud.

Robot näitab ausalt ja ilustamata, kui palju meil kodus prügi on, sest masina konteinerit peab tihedamini tühjendama kui tavalise tolmuimeja kotti. Ja seda on palju rohkem, kui keegi meist arvata oskaks.

Kel vähegi võimalik investeerida mugavusse, siis robottolmuimeja õigustab ennast kindlasti, sest toad on puhtamad kui eales varem ja tüütu koristamise asemel jääb rohkem aega perega kvaliteetaega veeta.

Lisainfo roboti kohta leiab E-sisustuse e-poest siit

A: Inkodu.ee (t: K. Viksne; J. R), 05/2019

Milline robottolmuimeja ja aknapesurobot osta?

Olulised näitajad on robottolmuimeja puhul tarkus, koristuse põhjalikkus ja aku kestvus. Aknapesuroboti valimisel aga pestavate pindade suurus.

Uuring: koroonaviirus on pannud veerandi inimestest rohkem kodu koristama

Eesti inimestest 24% märkis, et on viiruse mõjul hakanud tihedamalt kodu puhastama.

5 nõuannet, kuidas kodu tolmust puhtaks saada

Keskeltläbi koguneb igasse kodusse aastas ca 20 kg tolmu, milles elavad tolmulestad võivad põhjustada terviseprobleeme

Nutikad kesktolmuimeja kiirkoristuslahendused valmis majja ja korterisse

Kesktolmuimeja kiirkoristuslahendused võimaldavad koristamist lausa paari sekundiga. Kiirlahendused on väga sobilikud kööki ja esikusse.

Samsungi kunstiteleri maalivalikusse lisandusid Louvre-i teosed

The Frame on justkui tavaline Samsungi teler, kuid selle teeb eriliseks kunstirežiim, mis näitab teleri mittevaatamise ajal erinevaid kuulsaid kunstiteoseid.

5 põhjust, miks valida Xiaomi robottolmuimeja

Xiaomi robottolmuimeja eeliseks on taskukohane hind. Samal ajal saab need robot tööga ideaalselt hakkama, sest imevad ära puru ja põrand saab puhtaks.

Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

Õhupuhasti valimisel on sobivus ventilatsiooniga kõige olulisem parameeter, kuna teeb kindlaks, millist õhupuhastit on vaja.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Uuring: mille järgi tegelikult koju kuvarit valitakse?

Uuringust selgus, et peale hinna (78%) on kõige olulisemaks teguriks kodukontori kuvari ekraani suurus (68%).

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

Uued Bosch sügavkülmikud kasutavad uut õhuringlussüsteemi, tänu millele ei ole püstiseid sügavkülmikuid vaja sulatada. See säästab aega kui pikemas perspektiivis ka elektrikulu.

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Kodu koristamise ja pisiparanduste nutikad ning tõhusad lahendused

On olemas vaiba plekieemaldajaid, mida ei pea välja loputama. Lisaks puhastusained rasva, katlakivi, õli ja hallituse eemaldamiseks jpm.

Kamina puhastamine: südamik, klaas, tellised

Mida te ütleksite, kui kuulete, et saate kaminaklaasi puhastamiseks ning selle pikaajaliseks säilitamiseks kasutada ainult ühte vahendit.

Millised on tõhusad vahendid jää ja lume sulatamiseks teedelt ja autodelt?

Videos on juttu sulatus- ja libisemisvastastest vahenditest nii kõnniteedele, treppidele, parklatesse, sõiduteedele kui ka autodele.

Xiaomil ametlik e-pood Eestis

Populaarne nutiseadmete tootja Xiaomi avas Eestis ametliku e-poe, mis suurendab oluliselt nii tehnika kättesaadavust kui ka uute toodete siinsele turule ilmumise kiirust.

Graatsiline löögikindel filterkann Orlean - hea kingidee!

Kaunis loodusest inspireeritud mustriga puhutud filterkann Orlean. Kannuga on kaasas pika tööeaga filter, mis mineraliseerib vee magneesiumiga.

Köögi puhastusained: Kuidas teha nii, et köök ei läheks mustaks?

Enne uute köögiseadmete kasutusele võtmist kasuta spetsiaalset pinnakaitsevahendit. Plekke aitab ennetada ka mikrokiudlapp!

Millised on kõige lihtsamad viisid katlakivi eemaldamiseks?

Ennetada aitab mikrokiudlapp ja puhastada katlakivieemaldi. Tegemist on vahendiga, mis aitab vähese vaevaga eemaldada katlakivi ja lubjasette jäägid.

Videokoosoleku kiiret ja mugavat ülesseadmist võimaldab ClickShare!

Ruumi paigaldataks eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan, mida juhitakse ühe keskse seadme abil, mis pannakse LCD ekraani taha. Laual on ainult juhtnupud.

Tunne oma riideid – kuidas erinevaid kangaid ohutult puhastada?

Alternatiivina riiete pesemisele tasub kasutada aurupuhastamist, mis eemaldab ebameeldivad lõhnad ja kortsud.

Nutikad viisid, kuidas kodusolemise aeg lastele põnevaks muuta

Nõuanne, kuidas lastega rohkem aega koos veeta nii, et igas päevas leiduks ka neile üks õppimist ja lusti pakkuv väljakutse.

Kuvar kodukontorisse – milline sobib tööks ja milline mängimiseks?

Töö jaoks monitori valides tuleb mõelda sellele, kui palju see laual ruumi võtab või kas inimesel on mingi kindel tegevus, mille jaoks monitor hästi sobima peab.

Elutähtsad nipid toidu hoiustamiseks karantiinitingimustes

Samsungi tootekoolitaja jagab nõuandeid, kuidas külmikuid õigesti kasutada.

Filtreeritud puhas vesi päästab kohvimasina ja juuste värvi

Selge ja läbipaistev vesi ei tähenda veel, et see on puhas. Isegi kui vesi on tunnistatud joogikõlblikuks, võib selles sisalduda erinevaid ühendeid

Mediclinics föönid - juuste efektiivne ja töökindel kuivatus

Mediclinics föönid on mõeldud nii avalikesse suure kasutuskoormusega hoonetesse kui ka individuaalseks kasutuseks.

Nutikodu lahendusele mõtle juba maja projekteerimise algjärgus

Nutikodu lahendused ei ole kellelegi enam suur uudis. Natuke selgitamist vajab veel vaid see, kuidas ja kui palju saab kodus asju automatiseerida ja kaugjuhtida.

Kuidas kodusest telerist parim pilt välja meelitada?

Vaata järgi resolutsioon, istumiskaugus ja ka teleri pildisätted.

Aitame valida nõudepesumasinat

Õigesti valitud nõudepesumasin on köögis asendamatu abiline ja selle valimine peaks olema hoolega läbi mõeldud.

Targa maja lahendused liidavad hoone erinevad süsteemid ühtseks tervikuks

Nutikodu lahenduse juures saab peaaegu kõiki koduseid seadmed (küte, valgus, valve, pesumasin, küpsetusahi, kardinad) panna ennast ise juhtima.

Helikindel tuba ehk isiklik helistuudio korteris polegi enam unistus

On hulk inimesi, kelle töö sisu ongi heli tegemine, näiteks muusikud, kes tihti ka kodus töötavad. Helikindel ruum on neile abiks, et häirimata muusikaga tegeleda.

Köögitehnika tehnovõrkude planeerimist alusta elamuprojekti algfaasis

Köögi planeerimine tähendab palju enamat kui uus mööbel ja tehnika paigaldus nagu sageli ekslikult arvatakse.

Vesi mõjutab küpsetiste kvaliteeti

Vesi mõjutab küpsetamist. Näiteks kare ja liigselt minaraalirikas vesi muudab pärmi toimet.

Keskustolmuimeja süsteem - vajalik lahendus puhtust hindavale inimesele!

Keskustolmuimeja (tsentraaltolmuimeja) on üks kaasaegsetest mugavuslahendustest, mis muudab koduse koristamisprotsessi kordades kergemaks.

Tõhusad kaitsevahendid: kivikatus, sillutis, puitfassaad, terrass

Hoiab fassaadidel ära sambla tekke, mehhaaniliste kriimustuste vältimiseks, UV kaitse. Katus püsib kaua puhtana. Tõrjub terrassi pinnalt nii mustust, vett kui õliseid ja happelisi vedelikke.

Miks paigaldada koju kesktolmuimeja süsteem?

Kesktolmuimeja süsteemiga koristamisel ei jää ainsatki tolmuosakest samasse ruumi lendlema. Puhastamine on vaikne ja tõhus.

Tõhus puidu puhastusaine puhastab vana vaha, õli ja rasva

Puidu puhastusaine puhastab tõhusalt vana vaha, õli, rasva jms. Puhastusaine töötleb puitu õrnalt ega kuivata teda.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube