Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Kõnniteekivide paigaldamisega koduaias saab hakkama peremees ise

Sillutuskivide paigaldamisega koduaias saab hakkama peremees ise
Mõeldes sõnadele "sillutuskivi" – „tänavakivi” turgatab esmalt mõttesse klassikaline arhitektuur ning hallid, tumedad või punakaspruunid värvused. Tegelikult on olukord hoopis põnevam! Tänu jätkuvatele edusammudele tootearenduses saab Wienerbergeri savist põletatud Penter klinkersillutuskive valida väga laia värvigamma, mõõtmete ja pinnaviimistlustega. Seetõttu leiavad Penter sillutuskivide tootevalikust sobiva nii modernse, klassikalise kui ka looduslähedase mõtlemisega aiaomanikud.                                                                                         

Tooraine hoolika valiku ja töötlemise ning uusimate tootmissüsteemide abil valmivad Penter sillutuskivid ei kaota aastate jooksul oma kaunist välimust ja pakuvad oma ajatu ilmega rõõmu veel tulevastele põlvkondadelegi. Et klinkersillutuskivi on kõdunematu, on tema kasutusiga praktiliselt lõpmatu. Lisaks sellele on neid, erakordselt vastupidavaid ja loodussõbralikke sillutuskive, lihtne paigaldada.

Klinkersillutis toimib pilgupüüdjana


Sillutiskatte kvaliteet ja eelkõige tellissillutise vastupidavus ei sõltu mitte ainult kasutatava tellise omadustest, vaid suuresti ka sillutise all olevatest mulde kihtidest. Kihtide struktuur ja paksuse määramine sõltub oodatavast koormusest, eriti liikluskoormusest ja eeldatavast kliimast. Hästi ettevalmistatud aluspinnale on sillutustellist võimalik paigaldada väheste tööoperatsioonidega. Kujundusvõimalustele ei seata seejuures praktiliselt mingeid piire.

Sama oluline, kui õige värvuse valik, on klinkersillutuskivide ladumismuster. Pinnad lasevad ennast huvitavalt liigendada ning omandavad uusi võluvate vaatenurkadega proportsioone. Tänu sellele on projekteerijatel ja omanikel piiramatud võimalused aedade, terrasside ja trepiastmete, kõnni-  ja sõiduteede ning väljakute kujundamiseks. Huvitav tulemus saavutatakse, kui sillutuskivid laotakse mitte sirgete joontena, vaid näiteks lainetena, kaares, ringkujuliselt või mitmesuguste kujunditena. Olgu paigaldus põiki-, piki- või traditsioonilise mustriga – klinkersillutus toimib alati pilgupüüdjana.

Sillutuskivides terrass
Sillutuskivides terrass

Sillutustellis Dresden
Sillutustellis Dresden


Sillutustellis Potsdam
Sillutustellis Potsdam


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis


Kinkersillutis
Kinkersillutis

Saksa kvaliteet

Suurem osa Penter klinkersillutuskivide tootevalikusse kuuluvatest sillutuskividest toodetakse Wienerbergeri tehastes Saksamaal. Eestis, Aseri tehases toodetakse sillutuskive hetkel neljas värvitoonis ja kahes pinnaviimistluses: Punane kare / sile, Terrakota (punase- ja pruunikirju) kare, Terra (tumepruun) kare ning Grafiit (tumehall) kare.
Sel aastal lisandusid Penter sillutuskivide tootevalikusse uued Aseris toodetud tumehallid kareda pinnaga Grafiit sillutuskivid mõõtmetega 200x100x45 mm & 200x100x52 mm ning punase- pruunikirjud kareda pinnaga Terrakota sillutuskivid mõõtmetega 250x60x52 ja 200x100x71 mm.Ökoloogiline ja kestev


Keraamilised sillutuskivid on hinnaklassilt kallimad kui betoonist sillutuskivid, kuid siinkohal tasub arvestada sellega, et kui värvitud toodetel kulub ning pigmenteeritud tootel pleegib värv tuhmiks 3–5 aastaga, siis Penter klinkersillutuskivi on kõrgel temperatuuril (u 1100 °C) põletamise tulemusel UV- ja kulumiskindel. Väikese veeimavusega ning väga vastupidavana talub see nii karme ilmastikumõjusid kui ka suurt mehaanilist koormust. Sillutuskividest sillutise ehitamine on ökoloogiliselt mõistlik: tänu klinkersillutuskivi väga väikesele veeimavusele (alla 6%) laseb sillutatud pind, milles vuukide osakaal on ainult 10%, vihmaveel läbi vuukide pinnasesse imbuda. Nii annavad sillutuskivid olulise panuse ümbritseva pinna tasakaalustatud niiskusbilansi saavutamiseks ja kanalisatsioonikoormuse vähendamiseks. Penter sillutuskivide tootmisel kasutatav tehnoloogia tagab nende happe-, soola- ja õlikindluse. Seetõttu on neid eriti lihtne hooldada ja tänu omapärasele karedale pealispinnale on neil mugav ja ohutu kõndida. Kuna klinkersillutuskivi on kõdunematu materjal, on tema kasutusiga praktiliselt lõpmatu. Puhaste looduslike toodetena on sillutuskive  võimalik taaskasutada.

Sillutuskivi on läbinisti looduslik ehitusmaterjal ja sobib sillutiseks nii koduõue kui ka linnamaastikku!

A: Wienerberger

 

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google