Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Korsten ei ole lihtsalt suitsutoru, vaid oluline maja osa

Korsten ei ole lihtsalt suitsutoru, vaid oluline maja osa

Et külmade tulekul oleks toas soe ja mõnus vajab lisaks heale ja kauni disainiga küttekoldele  hoone korstent.

Korstna valik peab olema ettenägelik ja tehniliselt põhjendatud. Peab teadma küttekolde võimsust, kütuse liiki (kas kuivad halud, puiduhake, brikett, õli või gaas) ning küttekolde kasutamise sagedust. Selliste teadmistega on võimalik leida töökindel, pikaealine ja sobivasse (optimaalsesse) hinnaklassi kuuluv korsten.
Võimsad katlad ei eelda alati suuri korstnaid. Kaasaegsed katlad on kõrge kasuteguriga ning väljuvate suitsugaaside temperatuur on madal, gaaside edasisel jahtumisel tekib happeline kondensvesi millel on söövitav toime- tingimused milles traditsioonilised telliskorstnad on kiired lagunema. Erinevalt tava-arusaamadest on tahke kütuse põlemisel tekkiv kondensvesi tunduvalt sööbivam kui gaasi või õli põletamise kondensaat. Tänapäevaste moodulkorstende sisetorud on happekindlast keraamikast või roostevabast terasest, vältimaks suitsugaaside kiiret jahtumist on sisetorud isoleeritud tulekindla villakoorikuga ja tekkinud kondensvesi juhitakse korstnast välja näiteks kanalisatsiooni (vt. juures olevat
joonist).

Tihti kipume unustama tõsiasja, et põlemine vajab suurel hulgal õhku 1 kg puidu põlemiseks kulub kuni 10 kg (ehk 10 m³ ) õhku. Tavaliselt võtab tubane küttekolle põlemiseks vajaliku õhu end ümbritsevast ruumist. See omakorda eeldab head värske, tihti ka külma õhu juurdevoolu hoonesse mis suurendab küttekulu. Kaasaegne korsten lahendab tihti ka põlemiseks vajaliku õhu juurdevoolu (vt. lisatud joonist).
Korstna lisafunktsioonina saab lahendada hoone õhuvahetust lisades ventilatsioonilõõri(d).

Kindlasti vajavad kõik korstnad hooldust - korstnapühkijat, soovitavaltg kord aastas. Seega tuleb korstna ehitamisel planeerida tahmaluukide asukohad ja tagada juurdepääs korstnale ka katuselt.

Siia said kirja olulised mõtted mida ei tohiks korstna valimisel (ehitamisel) unustada. On veel arvukalt lisatarvikuid – siibrid, vihmamütsid, tõmmet parandavad ventilaatorid jne.

Minu soovitus on uue korstna kavandamisel või olemasoleva renoveerimisel konsulteerida spetsialistiga, korsten ei ole lihtsalt suitsutoru vaid väga oluline maja osa ka tuleohutuse ja elanike hingerahu seisukohast.
 
Tutvu Fibo moodulkorstende valikuga siin


Saint-Gobain Ehitustooted AS
Äriüksus Weber
www.e-weber.ee

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google