Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

2021-08-24
Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Üha enam inimesi on otsustanud teha keskkonnasõbralikumaid valikuid ja see võib hõlmata ka muruniidukite valikut. Akuga muruniidukil on mitmeid plusse ja miinuseid.

Akuga muruniiduki kasutamise positiivsed küljed hõlmavad seda, kui vaikne see on, kui keskkonnasõbralik see on, selle madalamad kulud ja juhtmete puudumine.

Negatiivsete külgede hulka kuulub suutmatus lõigata suuri hoove ühe laadimisega, vajadus seda pärast iga kasutuskorda laadida ja mõnede mudelite puhul ka kaal.

Akuga niidukite eelised

Akutoitel töötav muruniiduk on palju vaiksem kui traditsiooniline gaasimootoriga muruniiduk. Traditsiooniliste niidukite müratase töötades on umbes 90 detsibelli ja akutoitega niidukil 65–80 detsibelli. See tähendab vähem mürasaastet niitmise ajal, nii et see häirib ümbritsevaid inimesi vähem.

Akumuruniiduk ei tarbi kütust ega õli, seega on selle aastased kasutuskulud väiksemad kui traditsioonilise niidukiga. See tähendab ka seda, et akuga muruniiduk on keskkonnasõbralik valik. Kütusestt ja õlist tekkivad aurud ei pääse õhku ja te ei pea neid sisse hingama.

Akutoitel töötavad niidukid ei vaja töötamiseks juhtmeid. Juhtmeid kasutatakse ainult laadimiseks. Niiduki kasutamise ajal on aku ainus toiteallikas, seega pole ohtu, et sõidate niidukiga juhtmest üle.

Akuga muruniidukite puudused

Võib-olla on akuga töötava muruniiduki suurim puudus suutmatus ühe laadimisega suuri alasid lõigata. Suure aia niitmine tähendab, et peate aku mitu korda keset niitmist uuesti täis laadima enne, kui kogu ala niidetud saab ning see võib olla üsna tülikas. Suurte hoovide puhul poleks see eriti mõttekas.

Pärast iga kasutamist tuleb akutoitega niidukit laadida, et see oleks järgmiseks kasutamiseks valmis. Selle asemel, et niiduk lihtsalt ära panna, peate veenduma, et niiduk on vooluvõrku ühendatud ja laeb. Kui omanikul on niiduki jaoks ainult üks aku, siis ei saa seda kuidagi laadimise ajal kasutada. Paljud akutoitega niidukid on teistest niidukitest ka raskemad.

Mida akuga muruniiduki ostmisel arvestada?

Enne sobiva mudeli valimist on oluline, et võtaksite veidi aega, et funktsioonid üle vaadata, veendumaks, et see sobib teie eesmärgiga.

Maa-ala suurus

Üks peamisi kaalutlusi mistahes tüüpi muruniiduki valimisel on see, kui suur või väike on teie aed. Ala suurus määrab palju asju, kuid ennekõike selle suurusega kõige sobivama muruniiduki tüübi. Väga suurtele muruplatsidele sobivad bensiiniga niidukid, väiksemad kuni keskmised aiad aga sobivad ideaalselt akuga muruniiduki jaoks.

Miks on teie maa-ala suurus nii määrav tegur, kui mõelda, millist akuga muruniidukit osta? Põhimõtteliselt peaksite arvestama niiduki lõikelaiusega, kuna see muudab muru tõhususe ja kiire niitmise palju lihtsamaks, sõltuvalt muru keerukusest ja suurusest. Teine tegur on aku tööaeg. Ideaalis tahaksite muru niita, ilma et peaksite aku laadimiseks töö pausile panema. Saaksite alati ka varuaku osta ja vajadusel seda vahetada, kuid tavaliselt on akud iga muruniiduki kõige kallim komponent.

Lõikelaius ja -kõrgus

Teie akuga muruniiduki lõikelaius ütleb teile, kui palju muru ühe käiguga lõigatakse. Näiteks kui lõikelaius on 40 cm, saate ühe edasi liikumisega lõigata 40 cm laiuse mururiba.

Lõikelaiuse vaatamine on akuga niiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab. Ühesõnaga, mida suurem on aed, seda suurem peab olema lõikelaius. Kui valite suure aia jaoks väikese lõikelaiuse, leiate tõenäoliselt, et niitmiseks kulub palju kauem aega.

Lisaks lõikelaiusele peate kontrollima ka lõikekõrgust. See määrab, kui pikaks või lühikeseks te muru lõikate ning enamikul juhtudel on muruniidukitel valikuvõimalusi, mida saab hoova abil reguleerida. Põhimõtteliselt on tavaliselt 3 kuni 7 valikut, mis võivad mõne sentimeetri võrra erineda, nii et kui teile meeldib muru niita erinevatel aastaaegadel erineva pikkusega on see oluline omadus.

Aku

Kuna toetute täielikult akule, siis peate veenduma, et see teid alt ei veaks. Viimase paari aasta jooksul on liitium-ioonakude kasutuselevõtt ja edasiarendamine tõesti muutnud akuga muruniidukid bensiini- või elektriliste niidukitega võrreldes mitte ainult populaarsemaks, vaid ka tõsisteks konkurentideks.

Põhimõtteliselt kasutavad kõik hiljutised akuga muruniidukid liitium-ioonakusid ning need on tõhusad, usaldusväärsed ja kasulikud toiteallikad. Kuna aga neil patareidel puudub mälu, nagu mõnel teisel, kipub nende eluiga olema palju lühem. Sellest hoolimata kestavad mõned parima kvaliteediga liitium-ioonakud olenevalt kasutusest kuni viis aastat, seega kontrollige seda mudelit vaadates kindlasti.

Lisaks peaksite kindlasti vaatama, kuidas aku töötab. Soovite teada, kui kaua aku töötab. Kui aku niitmise poole pealt tühjaks saab, võib see olla äärmiselt masendav ja seega tahate veenduda, et te ei oota selle laadimist kaua aega. Enamik akusid laeb umbes 60–120 minutit.

Kasutuslihtsus

Keegi ei taha raskesti kasutatavat seadet ja õnneks on enamik akuga muruniidukeid disainilt arusaadavad ja hõlpsasti kasutatavad. Mõned kõige levinumad mured on, kas niidukit on lihtne reguleerida. Näiteks, kas käepideme kõrgust saab reguleerida või kas lõikekõrguseid on lihtne vahetada.

Seadet valides arvestage ka sellega, et niiduk teie kuuri või garaaži ilusti ära mahuks. Viimane asi, mida soovite on, et toote uue masina koju ning selle hoiustamiseks ei ole ruumi, seega vaadake kindlasti nii mõõtmeid kui ka seda, kas käepideme saab ruumi kokkuhoidmiseks näiteks alla lükata.

Kaal

Lõpuks peate mõtlema masina kaalule. Enamikul juhtudel on akuga niidukid väga kerged ja hõlpsasti teisaldatavad, kuid võib esineda ka mudeleid, mis on teistest raskemad. Kui teil on probleeme jõu, liikuvusega või teil on keeruline aed, kus on palju takistusi, siis sobib teile paremini kergem masin. Nii et võtate seda niidukit valides arvesse.

Valige enda koju kõik vajaminev aiatehnika välja Kaup24.ee veebipoest.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

 

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Lemmikloomanädal Gardesti keskuses 26.09-02.10.2022

Ideaalne võimalus tulla ja nautida kvaliteetaeda enda pere, sõprade ja lemmikloomaga ühel vahval orienteerumisel!

Gardesti lillesibulate valikust leiab palju uusi põnevaid sorte

Täienenud on tulpide, nartsisside, püvilillede, hüatsintide, krookuste ja laukude valik, lisandunud on sillad, kirgaslilled, puškiiniad.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Soome Naantali elamumessil (2022) jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Aiamööbli valimine nõuab hästi läbimõeldud lähenemist!

Kui soovite, et teie õuemööbel näeks aastaid täiesti uus välja, valige alumiinium või roostevaba teras ja UV-kiirgusele vastupidav plast.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Klaasist aiamaja Domelor - suurepärane valik igas suuruses koduaeda

Domelor klaasist aiamaja on ainulaadne näide inseneritööst, mida saab muuta kõigeks - väliköök, grillmaja, talveaed, klaasist aiapaviljon, terrass või välikontor.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Täispuhutav bassein ja teised ägedad aialahendused

Täispuhutav bassein, mugav aiamööbel ja mitmed teised lihtsad lahendused toovad suviselt mõnusa äraolemise koju kätte.

Viis trendi selleks välihooajaks

Taimed muudavad rõdud ja terrassid elavamaks. Moes on erinevates suurustes, materjalides ja stiilides lillepottide ning taimekastide kombineerimine.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus-murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, saunamajale või juubeliks?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Modernse aia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Põnevad diagonaalid modernses aiakujunduses

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

5 püsilillepeenra näidisplaani: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada piirdeaia, terrassi  ja aiamaja kõdunemise ning värvi koorumise kaitse?

Kui alustad terrassi, piirdaia või aiamaja renoveerimist, siis esmalt puhasta pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ning siis kata puidukaitsega HOLZ Bio.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, paigaldusvahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube