Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

2021-08-24
Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

Üha enam inimesi on otsustanud teha keskkonnasõbralikumaid valikuid ja see võib hõlmata ka muruniidukite valikut. Akuga muruniidukil on mitmeid plusse ja miinuseid.

Akuga muruniiduki kasutamise positiivsed küljed hõlmavad seda, kui vaikne see on, kui keskkonnasõbralik see on, selle madalamad kulud ja juhtmete puudumine.

Negatiivsete külgede hulka kuulub suutmatus lõigata suuri hoove ühe laadimisega, vajadus seda pärast iga kasutuskorda laadida ja mõnede mudelite puhul ka kaal.

Akuga niidukite eelised

Akutoitel töötav muruniiduk on palju vaiksem kui traditsiooniline gaasimootoriga muruniiduk. Traditsiooniliste niidukite müratase töötades on umbes 90 detsibelli ja akutoitega niidukil 65–80 detsibelli. See tähendab vähem mürasaastet niitmise ajal, nii et see häirib ümbritsevaid inimesi vähem.

Akumuruniiduk ei tarbi kütust ega õli, seega on selle aastased kasutuskulud väiksemad kui traditsioonilise niidukiga. See tähendab ka seda, et akuga muruniiduk on keskkonnasõbralik valik. Kütusestt ja õlist tekkivad aurud ei pääse õhku ja te ei pea neid sisse hingama.

Akutoitel töötavad niidukid ei vaja töötamiseks juhtmeid. Juhtmeid kasutatakse ainult laadimiseks. Niiduki kasutamise ajal on aku ainus toiteallikas, seega pole ohtu, et sõidate niidukiga juhtmest üle.

Akuga muruniidukite puudused

Võib-olla on akuga töötava muruniiduki suurim puudus suutmatus ühe laadimisega suuri alasid lõigata. Suure aia niitmine tähendab, et peate aku mitu korda keset niitmist uuesti täis laadima enne, kui kogu ala niidetud saab ning see võib olla üsna tülikas. Suurte hoovide puhul poleks see eriti mõttekas.

Pärast iga kasutamist tuleb akutoitega niidukit laadida, et see oleks järgmiseks kasutamiseks valmis. Selle asemel, et niiduk lihtsalt ära panna, peate veenduma, et niiduk on vooluvõrku ühendatud ja laeb. Kui omanikul on niiduki jaoks ainult üks aku, siis ei saa seda kuidagi laadimise ajal kasutada. Paljud akutoitega niidukid on teistest niidukitest ka raskemad.

Mida akuga muruniiduki ostmisel arvestada?

Enne sobiva mudeli valimist on oluline, et võtaksite veidi aega, et funktsioonid üle vaadata, veendumaks, et see sobib teie eesmärgiga.

Maa-ala suurus

Üks peamisi kaalutlusi mistahes tüüpi muruniiduki valimisel on see, kui suur või väike on teie aed. Ala suurus määrab palju asju, kuid ennekõike selle suurusega kõige sobivama muruniiduki tüübi. Väga suurtele muruplatsidele sobivad bensiiniga niidukid, väiksemad kuni keskmised aiad aga sobivad ideaalselt akuga muruniiduki jaoks.

Miks on teie maa-ala suurus nii määrav tegur, kui mõelda, millist akuga muruniidukit osta? Põhimõtteliselt peaksite arvestama niiduki lõikelaiusega, kuna see muudab muru tõhususe ja kiire niitmise palju lihtsamaks, sõltuvalt muru keerukusest ja suurusest. Teine tegur on aku tööaeg. Ideaalis tahaksite muru niita, ilma et peaksite aku laadimiseks töö pausile panema. Saaksite alati ka varuaku osta ja vajadusel seda vahetada, kuid tavaliselt on akud iga muruniiduki kõige kallim komponent.

Lõikelaius ja -kõrgus

Teie akuga muruniiduki lõikelaius ütleb teile, kui palju muru ühe käiguga lõigatakse. Näiteks kui lõikelaius on 40 cm, saate ühe edasi liikumisega lõigata 40 cm laiuse mururiba.

Lõikelaiuse vaatamine on akuga niiduki valimisel oluline kaalutlus, kuna selle suurus sõltub sellest, kui hästi see teie aiaga töötab. Ühesõnaga, mida suurem on aed, seda suurem peab olema lõikelaius. Kui valite suure aia jaoks väikese lõikelaiuse, leiate tõenäoliselt, et niitmiseks kulub palju kauem aega.

Lisaks lõikelaiusele peate kontrollima ka lõikekõrgust. See määrab, kui pikaks või lühikeseks te muru lõikate ning enamikul juhtudel on muruniidukitel valikuvõimalusi, mida saab hoova abil reguleerida. Põhimõtteliselt on tavaliselt 3 kuni 7 valikut, mis võivad mõne sentimeetri võrra erineda, nii et kui teile meeldib muru niita erinevatel aastaaegadel erineva pikkusega on see oluline omadus.

Aku

Kuna toetute täielikult akule, siis peate veenduma, et see teid alt ei veaks. Viimase paari aasta jooksul on liitium-ioonakude kasutuselevõtt ja edasiarendamine tõesti muutnud akuga muruniidukid bensiini- või elektriliste niidukitega võrreldes mitte ainult populaarsemaks, vaid ka tõsisteks konkurentideks.

Põhimõtteliselt kasutavad kõik hiljutised akuga muruniidukid liitium-ioonakusid ning need on tõhusad, usaldusväärsed ja kasulikud toiteallikad. Kuna aga neil patareidel puudub mälu, nagu mõnel teisel, kipub nende eluiga olema palju lühem. Sellest hoolimata kestavad mõned parima kvaliteediga liitium-ioonakud olenevalt kasutusest kuni viis aastat, seega kontrollige seda mudelit vaadates kindlasti.

Lisaks peaksite kindlasti vaatama, kuidas aku töötab. Soovite teada, kui kaua aku töötab. Kui aku niitmise poole pealt tühjaks saab, võib see olla äärmiselt masendav ja seega tahate veenduda, et te ei oota selle laadimist kaua aega. Enamik akusid laeb umbes 60–120 minutit.

Kasutuslihtsus

Keegi ei taha raskesti kasutatavat seadet ja õnneks on enamik akuga muruniidukeid disainilt arusaadavad ja hõlpsasti kasutatavad. Mõned kõige levinumad mured on, kas niidukit on lihtne reguleerida. Näiteks, kas käepideme kõrgust saab reguleerida või kas lõikekõrguseid on lihtne vahetada.

Seadet valides arvestage ka sellega, et niiduk teie kuuri või garaaži ilusti ära mahuks. Viimane asi, mida soovite on, et toote uue masina koju ning selle hoiustamiseks ei ole ruumi, seega vaadake kindlasti nii mõõtmeid kui ka seda, kas käepideme saab ruumi kokkuhoidmiseks näiteks alla lükata.

Kaal

Lõpuks peate mõtlema masina kaalule. Enamikul juhtudel on akuga niidukid väga kerged ja hõlpsasti teisaldatavad, kuid võib esineda ka mudeleid, mis on teistest raskemad. Kui teil on probleeme jõu, liikuvusega või teil on keeruline aed, kus on palju takistusi, siis sobib teile paremini kergem masin. Nii et võtate seda niidukit valides arvesse.

Valige enda koju kõik vajaminev aiatehnika välja Kaup24.ee veebipoest.

Kuhu sobib akuga muruniiduk ja kuhu mitte?

 

Kuidas saada muru samblavabaks?

Sambla tõrjeks tuleb likvideerida tema tekkepõhjused. Ainult väljakraapimine sambla levikut ei piira. Kui põhjust ei likvideerita, ilmub sammal kohe tagasi.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Talveaed või klaasitud terrass – vajalik mugavuslahendus meie kliimas!

Climaluxi premium-klassi varikatuse ja terrassi klaasseinte lahendused on väga vastupidavad ja kulumiskindlad. Isekandev süsteem. Peaaegu eluaegne garantii!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Väikese aia plaan! Heki ette koosluse rajamine - heki õige kõrguse ja taimede valimine jpm.

Fiskarsi uued istutustööriistad säästavad seljavalust

Xact ergonoomilist lillesibulate istutit kasutatakse püstiasendis, mis tähendab, et see hoiab selja- ja põlvevalu aednikust eemal.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Eridisainiga lipp laste mängumajale, juubeliks või surfiranda?

Rannalipp ja tuulekott on tõusev trend spordihuviliste seas. Aina aktuaalsem on ka vimpli ja minilipu tellimine eritööna näiteks saunamajal ja laste mängumajal.

Erinevad võimalused veemõnude nautimiseks aias

Milline aiabassein osta? Neid on erinevaid - täispuhutavad basseinid, täispuhutava äärega basseinid, karkassiga basseinid.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

LAE ALLA püsilillepeenra näidisplaan!

Uus. Põhjalik õpetus. Püsilillepeenar. LAE ALLA istutusplaan ja taimede nimekiri koos kogustega. Modernse aia kujundamine.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Kompostiv käimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv kuivkäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Aia- ja terrassimööbli hooldamise ABC

Kuidas hooldata välimööblit vastavalt materjalile? Puidust, metallist, tiikpuust, plastikust ja pehme mööbel.

Milliseid lisavidinaid on vaja nutika kasvuhoone ehitamiseks?

Nutikas kasvuhoone on tõeline aednik teie koduhoovis. Te ei pea oma kallist aega igapäevaste ülesannete täitmiseks kulutama, kõik on automatiseeritud.

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Kes on juba amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi.

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Aiatööd algavad - kust saada multši ja mida arvestada selle varumisel?

Enne multši varumist oleks vaja üle mõõta multšitavad peenrad ja haljasalad, et arvutada vajaminev multšikogus. Selleks on mugav kasutada multši kalkulaatorit.

Mida kõike maitsvat saab valmistada tandoori ahjus?

Tandoori ahjud toovad toidulauale indiapärased maitsed, mida siiani võis kohata vaid spetsiaalsetes restoranides. RETSEPTID - naan, iidne pitsa, tandoori kana...

Nõuandeid seemnete külvamiseks

Veebruarist aprillini on hea aeg külvata taimi, mille kasvuaeg on pikem. Kiire kasvuga köögiviljad, nt kõrvitsad külvatakse alles mais.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Põnevad diagonaalid modernses aias

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Püsilillepeenra näidisplaan: Kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Hortensiad - hilissuvise aia pilgupüüdjad

Täies õies hortensia põõsas on tõeline pilgupüüdja sinu aias.

Täpne GPS mõõdistamine aitab vältida krundi piiridega seotud probleeme

Täpne GPS mõõdistamine on oluline nii majade ehituses, metsa või maa ostu-müügi tehingute korral, samuti trasside, teede, sildade ja raudteede ehituses.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Kuidas jõuda hooldusvaba aiani?

Hooldusvaba aeda ei ole olemas, küll aga saab aeda planeerida ja rajada nii, et see nõuab hiljem võimalikult vähe hoolt.

Pojeng kui armastuse ja romantika kandja

Pojengi võrreldakse Hiina luules tihti naise ilu ja graatsiaga. Lisaks ilule on pojengis peidus ka majanduslik küllus ja edukus.

Koduaed kui värvide pillerkaar

Fotograaf Sigrid Absaloni aed Tahkurannas – siia jagub värvirõõmu igaks aastaajaks.

Tänavakivide paigaldusel on aktuaalne erineva struktuuriga kivide mäng

Erinevat tüüpi tänavakivide ja pinnaviimistluste suur valik võimaldab luua maja esisesse parklasse ja aia kõnniteedele väga erilisi disainilahendusi.

Kuidas aia kujundamisega alustada?

Aeda on aja- ja rahasäästlikum rajada, kui sul on olemas läbimõeldud kujundusplaan.

Rikkaliku taimevalikuga püsilillepeenra rajamine

Püsilillepeenra rajamist alustada põhjalikust plaanist, kus on läbi mõeldud, millist tulemust soovitakse saavutada, milliseid peenraid ja kuhu soovitakse rajada.

Võililli tõrjuva muru rajamine koduaeda

Tihe ja tugev muru kasvab korralikult ettevalmistatud pinnasel, nii saab võimalikuks ka olukord, kus muru ise hakkab takistama võilillede kasvamist.

Kuidas tagada aia puitehitiste kõdunemise ja värvi koorumise kaitse?

Kui läheb aiaehitiste renoveerimiseks, siis esmalt puhastatakse pinnad renovaatoriga, mis desinfitseerib ja eemaldab hallitus ja siis kaetakse puidukaitsega.

Feng shui BAGUA 8 tsooni plaan: aia energiate muutmise õpetus

Kas oled liiga kauaks ühte kohta seisma jäänud ja vajad muutust? Feng shui Bagua energiaõpetus võib imet teha!

Millisest puuliigist terrassilaud valida ja millise töötlusega?

Puitterrassi ehitamise lihtsaimaks võimaluseks on kasutada süvaimmutatud puitmaterjale kui aga immutatud puitu ei soovi kasutada, siis tasub panna Siberi lehisest terrassilauad.

Terrassi vundamendi ehitus Fibo plokkidest ja aluspinna ettevalmistus

Terrassi vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Terrassi ehitamise õpetus

Terrassi ehitamine - vundamendi ehitus, terrassilaudade valimine, laudade vahe määramine, kinnitamine ja muud nõuanded.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Kakumäel valminud IPE puitterrass on hooldusvaba ja pika eaga

IPE ehk Lõuna-Ameerika lehtpuu on mõeldud ökoloogilisemat ja eristuvamat terrassi eelistavale inimesele.

Rooside multšimine - alusta enne püsivate külmade saabumist!

Rooside lõikamise peamiseks eesmärgiks on vabaneda vanadest võrsetest ning stimuleerida noorte, tugevate ja tervete võrsete arengut.

Sügis on parim aeg puukooremultšiga kaetud alade uuendamiseks?

Enne püsivate öökülmade saabumist on parim aeg multšiga kaetud alade uuendamiseks, seest pinnases toimub veel vilgas tegevus kuni selle külmumiseni.

Maastikuarhitekt Ülle Grišakov: Kuidas kujundada hooldusvaba aeda?

Kõik algab aiaplaanist. Maastikuarhitekt Ülle Grišakov soovitab aiakujundust alustada põhjalikust analüüsist, mida soovitakse aias teha ja kuidas seda kasutada.

Hea piirdeaed on vastupidavast materjalist

Kui lähtuda ainult vastupidavuse kriteeriumist, siis on korralikult kuumtsingitud ja pulbervärvitud metallaed kõige vastupidavam.

Varjutaimede rikkalik maailm

Helga Taimeaia omaniku Ülli-Riina Sildniku sõnul on varjutaimed väga põnev teema, sest neid leidub nii niiskesse kui kuiva kasvukohta ja eri mullatüüpidele sobivaid.

Looduskivide paigaldamise õpetus

Looduskivide paigaldus. Õpetus isetegijale.

Hillar Nassar soovitab koduaeda madalkirsipuu kasvama panna

Madalkirsipuud kasvavad ainult 2,5-3,5 m kõrguseks, tolmnevad ise, peavad meie kliimas hästi vastu ja ei vaja ka suurt lisahooldust.

Nõuanded puude ja põõsaste istutamiseks

Valida aias istikule sobivat kohta jälgi päikese liikumist. Vali koht kuhu päike peale paistab.

Kuidas muru talvekahjusid likvideerida ja sammalt tõrjuda?

Kevad on õige aeg muru korrastamiseks, et see kasvaks tugevaks ja roheliseks.

Mis tagab noortaimede täieliku haiguskindluse?

Eesti aednikel on väga suuri probleeme külvide tõusmepõletikuga. Bio-külvimuld tagab köögiviljataime täieliku haiguskindluse.

Kas teha aiakujunduse plaan ise või tellida?

Kogenud aiakujundaja Pille-Riin Villem soovitab alustuseks langetada otsus, kas teha plaan aiakujunduseks ise või tellida spetsialistilt.

Tee ise: keemiavabad väetised koduste vahenditega

Parim valik keskkonnale, tervisele, rahakotile ja taimedele on isevalmistatud orgaaniline väetis.

Kõnniteekivide puhastamiseks on olemas spetsiaalsed tööriistad

Kiviteede puhastamiseks on olemas spetsiaalne vuugipuhastushari, mis sobib väiksema umbrohu ja sambla eemaldamiseks.

Meie kliimas ideaalsed - puitplastkomposiidist terrassiplaadid

Et terrassi või rõdupindu huvitavaks ja hooldusvabaks muuta, võib mõelda Onewood puitplastkomposiitmaterjalist moodulpõranda peale.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube