Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

EKSPERDI NÕUANNE
Kuidas ise kasvatada vastupidav ja õiterohke suvelilleampel?

Alati on võimalik minna poodi ja osta koju ükskõik milline suvelilleampel, aga on ka palju neid, kes soovivad oma suvised aiakaunistajad ise ette kasvatada. Oma hoole ja armastusega kasvanud taimed on kindlasti midagi muud kui lihtsalt ostetud.

Kuidas ise kasvatada õiterohke suvelilleampel? Nõu annab pikaaegse staažiga agronoom ja mullatootja Mart Ruumet.

Alusta amplitaimede valimisest

Kõige mõistlikum on osta poest või aiandist juba seemnest ette kasvatatud suvelilleamplisse sobivad noortaimed. Taimi kasvatatakse enamasti ette kassettide sees, kus on taime ümber üsna väike mullapall. Uude koju saabudes võib mullapall olla läbi kuivanud ja vajada kohe korralikku kastmist. Seega esimene asi, mida teha, on mullapall läbi kasta. Taime võib ka koos mullapalliga veeanumasse panna, et see enne ümberistutamist korralikult vee sisse imaks.

Taimede istutamine amplipotti

Noortaime võib istutada ümber kas kohe amplisse või siis 8-10 cm läbimõõduga potti. Väiksema poti pluss on võit ruumikulu arvelt ja nii on ka lihtsam hooldada. Teine võimalus on istutada kohe amplipotti, kui mõtleme selle all spetsiaalseid riputatavaid potte.

Levinud on ka suvelillede kasvatamine väga erinevates ja loomingulistes kohtades nagu vanad pesukausid, kastekannud, ämbrid, kännud ja isegi hobusevankrid. Sellisel juhul kasutatakse ettekasvatamiseks tavalisi potte. Tavaamplisse istutatakse vähemalt 3-4 taime, mis koos moodustavad hiljem lopsaka ja õiterohke puhmase. Lille noortaimed istutatakse ümber alati sama sügavale kui eelmises kasvukohas.

Taime mullakoguse vajadus ja koostis

Mulla kogus taime kohta peaks amplis olema 3-4 liitrit, seega tavapärase 10-liitrise ampli sisse sobibki istutada 3-4 taime. Suvelillede mulla valikul on 2 võimalust, millest sõltub edasine hooldus. Soodsam võimalus on kasutada tavalist põhiväetisega rikastatud turbasubstraati, aga sellisel juhul tuleks juba ette arvestada, et lilled vajavad suvel rohkem hooldust, tihedamat kastmist ja väetamist.

Teine võimalus on kohe alguses veidi rohkem investeerida ja istutada taimed mulda, millele on juba juurde segatud lisaks põhiväetisele ka lisaväetised ja niiskust hoidvad elemendid.  

Miks on hea valik Matogardi kompostmuld?

Matogardi suvelilleamplites kasutatava mulla põhikomponendid on jämedama konsistentsiga turbasubstraat, mis juba ise seob rohkem vett, ja püsivalt toitaineterikas kompost. Lisaväetisena kasutatakse Matogardi mullasegus kontrollitud lahustuvusega intelligentseid väetisi, mis annavad lisatoitu välja vastavalt kasvuperioodile.

Intelligentsed kontrollitud lahustuvusega väetised suudavad vastavalt mulla temperatuurile ise reguleerida, millal anda taimele lisatoitu ja millal mitte. Matogardi muld on timmitud täpselt selliseks, mis aitab taimel kasvada kuni 6 kuud ehk kogu taime kasvuperioodi kevadest sügiseni, kui taim peaks õues vastu pidama.

Kontrollitud lahustuvusega väetist on alati võimalik ka ise mullale juurde segada, sellisel juhul peaks arvestama 2-4 kg 1 kuupmeetri kohta ehk 1 ampli kohta umbes supilusikatäis.

Mida on vaja teada väetamisest?

Väetamisega tagatakse tugev ja vastupidav taim, kes terve suve ka ilusti õitseda jaksab. Väetamisel kehtib reegel, et pigem väetada tihedamini, aga mitte kangema lahusega. Alaväetamist saab alati parandada pealt väetamisega, aga üleväetamisel taim lihtsalt hukkub. Pealt väetamine on ette kasvatamise faasis kohustuslik juhul, kui taim kasvab ainult põhiväetisega rikastatud turbasubstraadis.

Kui istutamiseks kasutati lisaks põhiväetistele ka kontrollitud lahustuvusega väetisega segatud mulda, aitab pealt väetamine taime veelgi lopsakamaks ja õierikkamaks kasvatada. Väetiste puhul tasuks valida selline suvelillede väetis, mille koostises on vähem lämmastikku ning rohkem fosforit ja kaaliumit. Kastmislahuse kontsentratsioon väikeste taimede puhul võiks olla 10 grammi väetist 10 liitri kohta ehk 1 teelusikas ämbri või kastekannu peale.

Suvel, kui taimed on juba täis elujõus, võib väetise kontsentratsiooni suurendada, aga kindlasti mitte üle 30 grammi 10 liitri kohta, mis tähendab 1 supilusikatäit väetist ämbri peale.

Millised probleemid võivad tekkida kastmisel?

Kuidas tagada ühtlane veerežiim?

Kes on juba kunagi amplis suvelilli kasvatanud, teab, et suvises vihmas ja tuules võib ampel ühe päevaga nii ära kuivada, et ei võtagi enam vett sisse ja vesi voolab amplist lihtsalt läbi. Sellisel juhul aitab terve ampli vähemalt tunniks suurde veeanumasse ujuma asetamine. Olukord, kus turbapall nii kokku kuivab, tekib tavaliselt muldadega, kuhu ei ole lisatud spetsiaalseid koostisaineid, mis turba vee imendumisvõimet tõstaksid.

Profimuldades on sellise asja peale mõeldud ja lisatud ained, mis suurendavad turba vee imendumise võimet isegi 80%. See aitab vältida olukordi, kus turvas lihtsalt palliks kokku kuivab ja enam vett ligi ei lase. Kui profimulda ei soovita kasutada, siis sarnast efekti on võimalik saavutada ka kastmisgeeliga, mida on võimalik poest juurde osta.

Väga tänuväärne looduslik lisand mullale on ka perliit. See valge graanul on mulla sees võimeline siduma vett umber 96% ulatuses oma mahust. Pool klaasi perliiti amplis suudab 0,5 liitrit vett enda sisse jätta ja vabastada seda mulda järk järgult, et muld läbi ei kuivaks. Samuti aitab perliit liigniiskuse korral, näiteks õues vihma ajal, kogudes üleliigse vee lihtsalt enda sisse. Meie kliimasse on kõige sobivam lahendus lisada 2-5% perliiti mullasubstraadi koguse kohta.  

Amplitaimede ettekasvatamiseks sobilik koht ja temperatuur

Amplitaim tahab pärast istutamist temperatuuri 16-20 kraadi ehk siis tavapärane toatemperatuur on selleks liiga soe. Paremini sobiks spetsiaalne kasvuhoone või näiteks veranda. Õhuniiskus peaks kasvukohal kindlasti olema üle 60%, kõige parem on 75%. Õhuniiskust saab tõsta piserdamisega või näiteks veenõu lisamisega taimede juurde.

Kastmisel on oluline meeles pidada, et pigem kasta alati mulda, mitte taime lehti, et vältida mädanike teket. Kindlam on alati alt kastmine, et vesi imenduks mulda altpoolt. Olemas on isegi sellised amplid, kus pealt kallates jõuab vesi ampli all olevasse mahutisse. Ise peaks altkastmise süsteemi loomise peale mõtlema alles siis, kui amplina kasutatakse midagi suurt, näiteks hobuse vankrit, mis on maakodudes üsnagi populaarne. Muld on piisavalt niiske siis, kui võtta peopessa mulda ja seda tugevalt pigistades suudate sealt välja meelitada ühe veepiisa. Kui midagi ei tule, on muld liiga kuiv ja kui rohkem vett välja tilgub, liiga niiske.

Miks on taimede kärpimine vajalik?

Amplitaime ettekasvatamisel on kõige tähtsam tegevus kärpimine. Esimene kärpimine võiks toimuda umbes 2 nädalat peale ümberistutamist. Kärpimine tähendab ülemise võrse ära lõikamist. Seal võib isegi õienupp küljes olla, aga noore taime kärpimine tagab alati hiljem suurema puhmase ja rohkete õitega taime. Algul saab võrsed näppudega ära hammustada, aga hiljem on targem murukäärid hankida. Lobeelia kasvatab näiteks väga kiiresti endale suure puhmase, mille puhul on kindlasti üsna pea kääre vaja. Mida hoolsamalt kärpida, seda tihedam ja tublim õitseja kasvab.

Kui pikk on ampli kasvatamise aeg?

Väikestest ette kasvatatud taimedest ilusa lilleampli kasvatamine võtab aega umbes 2 kuud. Kes tahab mai lõpus, juuni alguses ampli välja panna, peaks väiksed taimed aprilli alguses kas vahepotti või amplisse ära istutama. Taimede valik sõltub igaühe maitsest, aga kindlasti tuleks arvestada ka liikide erinevustega ja sellega, kuhu ampel hiljem läheb, kas rippuma, millegi peale, millegi sisse ja sellest sõltub, kas taimed peaksid olema rohkem püstisemad või rippuvalt kasvavad.

Kuidas tagada poest ostetud suvelilleampli elujõulisus?

Kui ettekasvatamisega jäädakse hiljaks ja ikkagi on vaja osta juba valmis ampel, tasub teada mõningaid näpunäiteid, et taim ka kodus sama ilusana edasi püsiks kui ostmisel. Aiandist juba ette kasvatatud amplite ostmise puhul võib suurimaks komistuskiviks saada, et ei suudeta tagada taimele sama väetamise ja kastmise režiimi, millega ta harjunud on ja see võib põhjustada taime põdema jäämise.

Sellise olukorra vältimiseks tasub taim peale ostmist natuke suuremasse amplisse ümber istutada. Mulla sisse lisatava lisaväetise võiks nüüd paigutada näiteks ühte poti nurka, mitte mulla sisse segada. Taimed on nii targad, et õpivad üsna kiiresti ise oma juuri väetise poole sirutama täpselt siis, kui neid lisatoitu vaja on.

Matogardi amplitega kasvatamisega tegeleb täna Mardi tütar Kadi Ruumet. Mart on spetsialiseerunud muldadele. Kui sul tekkis lisaküsimus, võta julgelt ühendust siit.

Kui pakub huvi amplitaimede seemnest ettekasvatamine, siis loe edasi siit. PS! Tomatitaimede ettekasvatamine on sarnane.

Ilusat kasvatamist ja õiteilu nautimist!

A: Inkodu.ee (J. Rohtsalu; K. Viksne)

Seotud ettevõte:
Logo - MATOGARD OÜ mulla tootmine, mulla müük
Randivälja küla, 86814 Tori vald, Pärnumaa
+372 447 5570

Matogard OÜ tegeleb istutusmulla tootmise ja müügiga aastast 1994. Tootevalikusse kuuluvad köögiviljamuld, püsilillemuld, toalillemuld, kompost ning kergkruus.

Magusad maasikad oma rõdult – kasvatamist väärt!

Maasikate kasvatamine rõdukastis. Millised maasikataimed valida? Kuidas neid kasta ja hooldada? Populaarseim sort on Sonsation..... Sonata, Polka, Malwinat, Faithi, Asia, Flair, Allegro.

Tomatitaimede ettekasvatamise õpetus

Tomatite ettekasvatamine. Millal on õige aeg alustada? Milliseid tomatisorte eelistada? Mis on tõusmepõletik? Seemnest istutuseni on 60-70 päeva.

5 püsilillepeenra näidisplaani: kuidas tagada püsiv õitemeri?

Vastupidiselt üldlevinud arusaamale on püsilillepeenra plaani parim koostamise ja kohendamise aeg just peale suvist õitsemisaega ja enne külmade tulekut.

Taimeseina moodulid loovad hea võimalus hakata rõduaednikuks

Taimeseina moodulitest saab ehitada nii kõrge ja laia taimeseina kui parasjagu soovi on. 1 m2 suurusele alale mahub 36 taime.

Mis tagab noortaimede täieliku haiguskindluse?

Eesti aednikel on väga suuri probleeme külvide tõusmepõletikuga. Bio-külvimuld tagab köögiviljataime täieliku haiguskindluse.

Milline on parim muld köögiviljade ja püsilillede aiale?

Iga aiapidaja ja lillekasvataja teab, kui oluline on, et muld oleks hea.

Milliseid lilli ja taimi istutada kevadel rõdule või terrassile?

Maikuus, öökülmaohu möödumisel on aga suvelillede valik väga lai. Rippuvatest suvelilledest tasuks esile tuua surfiiniaid, lobeeliaid, begooniaid, pelargoone, fuksiaid, kipslilli ja palju teisi.

Milleks rentida igapäevaselt kontoripinda? Viige kontor koduhoovi.

Ösel Select Office annab Teile võimaluse soetada oma isiklik kontor või ka büroo (valmismaja). Ösel Select Office kontorimooduli hinnad algavad 1700 eur/m2.

Gardesti lillesibulate valikust leiab palju uusi põnevaid sorte

Täienenud on tulpide, nartsisside, püvilillede, hüatsintide, krookuste ja laukude valik, lisandunud on sillad, kirgaslilled, puškiiniad.

Kuidas luua igava hekimüüri asemel aeda kaunis kooslus? Parima aeg alustada istutamisega!

Heki puhul on oluline nii kõrgus kui laius. Kõrguse poolest on kõige lihtsam hooldada kuni 1,4 m kõrgust hekki.

Vahemere hõngu koduterrassile: bambusmööbel, valged narmastega tekstiilid, helesinine keraamika jpm

Täpselt nagu õige muusika ja aroomidega on võimalik oma saunas spa-kogemus saada, võib vahemere hõngulise puhkusemeeleolu luua oma koju või terrassile.

Galerii: 2023. aasta Soome elamumess Loviisas

Sel aastal toimub elamumess Helsingi lähedal Loviisas 07.07 - 06.08.2023. Uude mereäärsesse linna elamurajooni rajatakse kaasaegsed väikeelamud, ridaelamud, korterelamu ja ujuvelamute kvartal.

Kas Sina ehitad terrassi ajas kestvalt? Ideed ja lahendused 2023 aastaks!

Tänapäevased lahendused näevad ette, et terrassilaud tõstetakse kandeprussist ülespoole. Millega seda teha? Selleks kõige lihtsam viis, mida Puumarket teile pakkuda saab, on terrassi tuulutuslint 5x10mm. Aluskonstruktsiooni on mõistlik kaitsta ka terrassi katteteibiga.

Kiili Betooni unikaalne välimööbel sobib nii linnaruumi kui külaplatsile

Kiili Betooni betoonmööbli valikus on spetsiaalsed pingid, lauad, rattahoidjad, prügikastid, lauatennise- ja malelaud, piknikulauad, taimekonteinerid ja välikäimlad.

Terrassi ehitamine: maksumus ja olulised nüansid, millele tähelepanu pöörata

Terrassi ehitamine algab plaanist. Terrassi ehituse maksumus on ca 100€/m² ja hooldus 20€/m².

Muruhooldus uuel tasemel - Stiga autonoomne kaablivaba robotniiduk

2023. kevadel tuli müüki täiesti uus Stiga autonoomne robotniiduk, millele ei ole vaja enam piirdekaablit paigaldada.

Kas ja miks panna oma aeda aprikoosipuu või virsikupuu?

Kellele meeldivad ploomid ja murelid rohkem kui õunad, selle jaoks on kindlasti ka aprikoosi- ja virsikupuud väga sobiv valik.

Miks on markiis must-have toode sinu majas või suvekodus?

See lihtsalt hooldatav varikatus (markiis) kaitseb sind heitliku ilma eest ja nii ei pea kauaoodatud koosviibimine õdusal terrassil edasi lükkuma.

Multši kasutamine tarbeaias

Multši kasutamine tarbeaias parandab mulla viljakust, kastmise vajadust ja ka köögiviljade ning taimede maitset. Kõige ideaalsem on lehtpuuhake.

Milliseid vigu aitab vältida 3D mudeldamine aiakujunduses?

Näited vigadest, mida aiaplaani 3D mudeldamine aitab vältida!

Biolani minikasvuhoone lihtsustab istikute ettekasvatamist

Kurgi, kõrvitsa ja suhkrumaisi seemikute kasvuperiood on vaid 3–4 nädalat, seega tuleks avamaale istutatavate istikute ettekasvatamist alustada alles mai alguses.

Põhjamaade jaoks loodud õuevalgustid – Norlys

Õuevalgustite paigaldamine nõuab põhjalikku eeltööd ja detailset planeerimist aga selle kõige juures on peategelaseks siiski valgustid.

Kuus head mõtet alanud aastaks

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset.

Light24 spetsialist annab nõu, kuidas planeerida välisvalgustust

Enne välisvalgustite paigaldamist visanda nende paiknemise plaan. Otsusta, milline hakkab olema valgustite toitesüsteem ja kus paiknema.

Uus-Veerenni park kutsub liikuma ja lugema

Merko rajas Uus-Veerenni kvartalisse üle 8500 ruutmeetri suuruse avaliku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Looduskivi ühendab praktilisuse, vastupidavuse ja unikaalse esteetilisuse

Looduskivide valimine sisekujundusprojektidesse ja müük.

Veesein-kaskaadkosk: uudne ja atraktiivne ruumiliigendaja

Veesein-ruumiliigendaja on nutikas neli-ühes-lahendus, mis lisaks interjööri ilmestamisele ning ruumi eraldamisele aitab ka õhku puhastada ja niisutada.

5 põhjust, miks sügisel püsikuid ja kõrrelisi mitte maha lõigata

Osasid püsikuid ja kõrrelisi ei tohi sügisel maha lõigata, sest see mõjutab nende talvekindlust. Need on krüsanteemid, monardad, heleeniumid, hiina siidpöörised.

Juhtmevaba lambikesega rõdule, aeda ja piknikule

Juhtmevabad valgustid on just need, mida vajad, kui soovid õuesolemist õhtuti veelgi kauem nautida

Sisearhitekt Ingrid Kuuli Naantali elamumessist: “Unikaalsed sise- ja välisruumid sulavad loodusega üheks”

2022. aastal on Soome elamumessi majades erilist rõhku pandud avatud köök-elutoa alale. Need on avarad, kõrgete lagede ja suurema pinnaga. Köögis on olemas ruum nii söögilauale kui köögisaarele.

Murukatus on kasulik linna ökokliimale ja aitab säästa küttekuludelt

Lihtsaim viis linnkeskkonna kliima parandamiseks on tuua sellesse rohkem elusloodust – taimi ja puid.Unikaalne viis seda teha on rajada taime- ja murukatused.

Arhitekt-disainer Maritsa Lukk Soome elamumessist: „Selle tunneb kohe ära, kui kodu loomisse on kaasatud eksperdid.“

Naantali elamumessil jäi silma mõistlik ruumikasutus. Majad olid ruutmeetritelt pigem väiksemad, aga nii põhjalikult läbimõeldud, et kõik vajalik mahtus ära.

Külmumiskindlad aiakraanid FM Mattsson, MORA ja FROSTLINE

Meil on pakkuda külmumiskindel aiakraan soojale ja külmale veele. Saate autot pesta, basseini täita või kausutada aiadušši soovitud temperatuuriga.

Müürikivid aiakujunduses – praktilised ja efektsed

Müürikivide abil luuakse aias sujuvaid üleminekuid ühelt objektilt teisele, struktureerides nii õueruumi. Kaldega pinnase planeerimisel on müürikivid asendamatud.

Ära kuluta oma vähest vaba aega taimede ise kastmiseks

Terrazzo Drip on Claberi ise kastmise ehk tilkkastmissüsteemi stardikomplekt sobib ideaalselt kuni 50 taime kastmiseks nii kasvuhoones, terrassil kui ka avamaal.

6 nõuannet, mis aitavad leida oma unistuste rõdu

Paljude koduostjate soovide nimekirjas on rõdu, millel saaks pere ja sõprade õues olemist nautida.

Hakkepuidu kasutamine aiakujunduses multšina

Hakkepuit aiakujunduses. Istutusaladele sobib vaid lehtpuuhake, aga kõnniteede, puhkealade puhul on parim okaspuuhake.

Nõuanded suvise eluruumi sisseseadmiseks rõdule või terrassile

Välitingimustes kasutamiseks on olemas spetsiaalsed õuekardinad ja -vaibad, mida valmistatakse niiskuskindlast ja UV-kiirgust peegeldavast kangast.

Kuidas muuta rõdu või terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Aiakujundaja Maria Palusalu jagab soovitusi, kuidas rõdu või terrass kauniks aiaks kujundada. LAE ALLA rõdule sobivate taimede nimekiri - 100 taime!

Konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid aiakujunduses

Müürikivid, kõnnitee plaadid, äärekivid, peenrapiirded, lillekonteinerid, aiapostide mütsid, dekoratiivsete aiaskulptuurid, päikesevarju toestuskivid.

Innovaatiline taimekatus ei vaja erilist konstruktsiooni ja sobib igale majale

Green taimekatus ehk murukatus koosneb moodul kastiplaatidest, mida on võimalik paigaldada kuni 45-kraadise kaldega ja iga konstruktsiooniga katusele. Paigaldus on lihtne.

Revonia maakelder-moodulmajal on traditsioonilise keldri omadused

Monoliitsest betoonist maakelder-moodulmaja suurus on alates 4,5 m² kuni sadade ruutmeetriteni välja. Maakeldri ehitamine.

Kuidas ja millest ehitada terrassi varikatus?

Terrassi varikatuse ehitamine - nõuanded.

Divero Ehitus: erilahendustega puidust saunamajad, klaaspaviljonid, grillmajad

Divero Ehitus tegeleb puidust väikemajade tootmisega. Valikus on saunamajad, suvemajad, aiamajad (aiapaviljonid, lehtlad, grillmajad, kuurid, garaažid).

Välikäimla - praktiline igas maakodus!

Divero Ehitus pakub kolme tüüpi käimlaid. Freesprussist välikäimla A sees on puidust istumiskast. Mõeldud kasutamiseks Separett kuivkäimlaga.

Tahad rohelisemat eluviisi, aga ei tea, kust alustada? Eksperdid annavad nõu

Üks kõige tähtsamaid asju, mida süsiniku jalajälje vähendamiseks teha, on säästa elektrienergiat. Samuti tuleks ostuharjumusi muutma ja võimalusel olemasolevaid esemeid taaskasutada. Rohepööre!

9 põnevat toataime Sinu koju

Erilised toataimed ja toalilled pakuvad aastaringset silmailu. Näiteks häbelik mimoos voldib vähimagi puudutuse või liigutuse peale oma lehed kokku!

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

Et valgus täidaks oma eesmärki ja ei tekitaks valgusreostust, tuleb aia valgustamine põhjalikult läbi mõelda ning teha plaan. Valgustemperatuur Kelvin on oluline...

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Nutikas kasvuhoone toimetab ise ja kasvatab saagikust

Kasvuhoone toimetab ise oma energiat kasutades, kui temperatuur läheb üle 16 kraadi, tõuseb luuk üles ja vastupidi.

Modernse koduaia püsilillepeenar: õpetus, näidisplaan, taimede nimekiri ja kogused

Modernse aia kujundamine. Püsilillepeenra rajamise õpetus koos istutusplaani ja taimede nimekirja ning kogustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Puukooremultš või hakkepuit: kumb valida ja mil viisil kasutada?

Iluaeda sobivad kõik 100% puukooremultšid. Ka lehtpuuhake on hea lahenduseks suurte puude ümbruses. Okaspuuhake peenrasse ei sobi.

Kuidas luua aia hekimüürist kaunis kooslus?

Aia kujundamine! Okas- või elupuuheki istutamine ja selle ette taimepeenra rajamine. Heki õige kõrguse ja taimede valimine.

Kõnniteekivide ladumise mustrid - õpetused, nõuanded, galerii

Tänavakivide ladumismustrid. 34 sillutiste näidist ja ideede galerii. Erinevaid sillutuskivide tüüpe kombineerides saab luua kordumatuid mustreid.

Kompostiv välikäimla – hädavajalik mugavuslahendus kanalisatsioonita kodus

Kompostiv välikäimla on hea lahendus kuni kuue elanikuga maakodus. Kuivkäimla kompostmulda saab iluaias taimeväetisena kasutada.

Looduskivide valimine: Eestis ei tunta hästi kivide tüüpe

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Kuidas saavutada naabrist ilusam muru?

Muru hooldamine: Väeta muru 4 korda aastas, niida õigel ajal, kasta korralikult, jäta niide koristamata, eelista kvaliteetseid muruseemneid...

Biolani Kasvukott - pane tomatid, kurgid ja melonid rõdule kasvama

Biolani Kasvukott on looduslik aluspinnamuld tomati, kurgi, paprika, herneste, salati, peedi, meloni ja suvelillede kasvatamiseks.

Tervistav toarohelus

Parimad kodused õhupuhastajad ja niisutajad on kollakas kuldviljakpalm, kõrge vitspalm, mägipalm, harilik luuderohi, bensoe viigipuu, kolmevöödiline havisaba, tups-rohtliilia...

Kuidas aitavad trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

Ülemiste City uus rohehoone viib talendid Põhjamaa kargusest troopilisele Bali saarele

Igati rohepealinna vääriline ärihoone (Alma Tomingas) kontseptsioon. Tähelepanu on pööratud töötajate loovust tõstvatele ruumilahendustele. „Olgu selleks sise- ja välisruumi vahelist piiri nihutav suur rõdudega siseaatrium, neljameetrine kosk või interaktiivne mets.

Põnevad diagonaalid modernses aiakujunduses

Aiaplaani näidis! Aiakujundaja Terje Prisk annab nõu modernses stiilis aia kujundamiseks. Eelista ruudu, ringi või diagonaali lahendusi ja kindla kujuga taimi.

Kas üürikast või ühikatoast saab hubase kodu?

Kasuta helgeid ja omavahel sobivad tekstiile ja pilte. Elus taim loob hubasust ja puhastab õhku. Mängi valgusega. Panipaikadeks sobivad ka dekoratiivsed kastid.

Sisearhitekt Ingrid Kuuli jagab muljeid Soome elamumessilt Tuusulas 2020

Märksõnad - musta värvi puit ja aksessuaarid, klaasvaheseinad, kivi imitatsioonid, avarad terrassid, kaunid iluaiad ja välimassaaživannid.

Nipid ideaalse muruvaiba rajamiseks

Muruseemnete suvaliselt puistamisest ei ole kuigi palju kasu ning kõva ja kuiva maa puhul uhub järgmine vihm seemned lihtsalt minema.

Meist - Teenused - Kontakt
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube