Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

2021-06-29
Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

Õhupuhasti on köögi juures üks olulisemaid komponente. Kuna populaarsed on avatud köögid, siis liiguvad toidu valmistamise aroomid tahes tahtmata teistesse ruumidesse. Seega on õhupuhastid olulised, kuna imavad endasse aroome ning on ühtlasi üheks sisustuse komponendiks.

Enamasti on õhupuhasti üsna nähtav, sest asub silmade kõrgusel. Saadaval on ka integreeritud õhupuhastid, mis justkui “kaovad” kapi sisse.

Õhupuhastit valides soovitakse enamasti saada kõige vaiksem ja võimsam. Seejuures on oluline ka õhupuhasti sobivus olemasoleva ventilatsioonisüsteemiga. Tähtis on ka õige paigutamine ja ohutusnõuete järgimine. Kvaliteetne ja kena õhupuhasti kestab pikki aastaid, mistõttu pole vaja teda vahetada, kui soovite kööki värskendada. Toome teieni nõuanded, mis aitavad leida sobiva õhupuhasti.

Sobivus ventilatsiooniga

See on ilmselt kõige olulisem parameeter, kuna teeb kindlaks, millist õhupuhastit on vaja. Kui teil on olemas ventilatsioonitoru või ava, sobib välisringlus ehk äratõmbe režiimiga õhupuhasti. Peale selle on olemas ka siseringlus ehk söefiltriga õhupuhastid. Need sobivad siis, kui köögis puudub ventilatsioonitoru- või ava.

Kodu ventilatsioonisüsteeme on erinevaid. Olemas on nii eraldi väljapühkekanaliga, soojusvahetiga ventilatsiooniagregaati läbivaid, keskventilatsiooniga ühilduvaid kui ka iseseisva retsirkulatsiooniga ventilatsioonid, mis puhastab õhu otse seadmes ning suunab seejärel kööki tagasi.

Kortermajades on enamasti köökidel väljapuhke kanalid, kus õhupuhasti mootor peab kuuma ja niiske õhu ning suitsu ja õlijäägid juhtima köögist välja. Uusarendustes eelistatakse kasutada soojusvahetiga ventilatsiooniagregaat. Selle puhul veab mootor musta õhu välja ka pliidi kohalt ja õhupuhastile ei olegi vaja mootorit.

Peale seda, kui ventilatsioonisüsteem on kindlaks tehtud, on teada, kas vaja on kubu, millel on endal mootor või on võimeline töötama väljaspool õhupuhastit oleva mootoriga. Seejärel saab vaadata õhupuhasti muid omadusi.

Disain

Õhupuhasteid on olemas nii selliseid, mis kinnitatakse lakke kui ka selliseid, mis kinnitatakse seina külge. Seinale kinnitatav õhupuhasti tasub valida siis, kui ventilatsiooniava on pliidi kohal seinal või külgmisel seinal. Köögisaartel kasutatakse enamasti lakke kinnitatavaid õhupuhasteid.

Õhupuhasti peaks sobima köögimööbli ja üldise stiiliga. Kui kõrval seinal on vaba ruumi, pääseb õhupuhasti paremini esile.

Tihti integreeritakse õhupuhastid köögimööblisse ning ühendatakse äratõmbeleeriga. Õhupuhasti peaks olema pliidist suurem või sama suurusega, kuid kindlasti mitte väiksem. Kõige populaarsemad on 60 cm laiad õhupuhastid, kuid olemas on ka muude mõõtmetega seadmeid.

Võimsus

Võimsust valides on mõtekas arvestada sellega, et õhk peaks vahetuma kümme korda tunnis. Samuti tasub mõelda sellele, kui tihti ja millist toitu valmistate. Võimsuse arvutamise valem on järgmine: kõigepealt arvutage toa ruumala (pikkus x laius x kõrgus) . Seejuures tuleb olla tähelepanelik, sest avatud köögi korral tasub toa mõõtmeteks võtta kogu ruumi mõõtmed.

Saadud tulemuse kuuega korrutades saate minimaalse tõmbevõime, mis on 6 õhuvahetust tunnis. See on piisav kerge toiduvalmistamise puhul. Ruumala kaheteistkümnega korrutades saate maksimaalse tõmbevõime, mis on ideaalne näiteks õliga praadimisel. Tänapäevastel õhupuhastitel on võimsused vahemikus 400-1000 kuupmeetrit tunni kohta. Keskmiselt ostetakse õhupuhasti võimsusega 600-800 kuupmeetrit tunnis.

Õhupuhasti tööpõhimõte

Perimeetertõmbega õhupuhastitel on olemas metallplaat, mis tõmbab üles ka õhu, mis on jäänud üles servadesse. See laiendab  tõmbeala. Ilma perimeeter filtrita tavalise võrefiltriga õhupuhasti tõmbab õhku üles ainult keskelt.

Nii võrefiltriga kui ka perimeeterfiltriga õhupuhastil on alumiiniumist rasvafilter. Auru tõustes jahutab metall õli, mis koguneb võre külge. See filter on vajalik, et kaitsta mootorit rasva eest, mida sisaldab ülestõmmatav õhk. Rasva- või võrefiltreid tuleb regulaarselt pesta.

Seejärel peaks õhk minema otse õue, kuid alati ei ole see võimalik. Sellistes olukordades tasub kasutada söefiltriga õhupuhastit. Õhupuhasti filter on tehtud aktiivsöest, mis eemaldab õhust lõhnad. Siiski tuleb seda filtrit regulaarselt vahetada vastavalt kasutamisele, kuid üldiselt iga poole aasta tagant.

Bipolaarse ionisatsiooniga õhupuhastid eemaldavad lisaks toidulõhnadele ka muid kahjulikke aineid kodus olevast õhust. Tekkinud negatiivsed õhuioonid aitavad hoida õhu puhta ja värskena, neutraliseerides näiteks toidu valmistamisel või viiruste ja bakterite tekitatud positiivsed ioonid.
Müratase

Müratase saab oluliseks kriteeriumiks just siis, kui teil on avatud köök. Te ju ei soovi, et elutoas televiisorit vaadates hakkaks teid segama köögis oleva õhupuhasti lärm. Mürataset mõõdetakse detsibellides (dB) ja õhupuhastil on see näidatud kiirema ja aeglasema režiimiga töötades.

Juhul, kui on märgitud ainult 1 number, tähendab see üldiselt madalamal kiirusel tekkivat müra. Keskmiselt on õhupuhastite müratase vahemikus 40-70 dB. Võrdluseks- sosistamine on enamasti 40 dB ja tavaline rääkimine 60-70 dB.

Müra kogust mõjutab ka toru paigaldus. Õhupuhasti on vaikne, kui ventilatsioonitoru on lühike ja väheste pöördenurkadega.

Paigaldus

Enamasti paigaldatakse õhupuhasti umbes 60-70 cm kõrgusele tööpinnast. Elektri- ja induktsioonpliidi korral võib olla vahemaa väiksem võrreldes gaasipliidiga. Liiga madal õhupuhasti ei tohi olla siis, kui kokk on pikka kasvu. Üldiselt töötab õhupuhasti tõhusamalt, kui paikneb pliidile lähemal.

Leidke vajaminev köögitehnika Kaup24.ee veebipoest!

A: Kaup24.ee, Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?   

 

Köögitehnika tehnovõrkude planeerimist alusta elamuprojekti algfaasis

Köögi planeerimine tähendab palju enamat kui uus mööbel ja tehnika paigaldus nagu sageli ekslikult arvatakse.

Akustilised puidust ribipaneelid seinte ja lae viimistlemiseks

Helisummutusega seinapaneelid ja laepaneelid loovad kauni ja kaasaegse atmosfääri igat tüüpi ruumis.

Unikaalne Itaalia mööbel ja sisustuslahendused D-SIGN salongist

Sisekujundusteenus ja Itaalia mööbli müük. Transformer-diivanid, köögimööbel, vannitoasisustus, söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Vannitoa aksessuaarid - Damixa Silhouet Collection. Uudis!

Täielik vannitoa aksessuaaride sari, mis sobib populaarse Silhouet sarja kujunduse ja pinnaviimistlustega.

Soome elamumess 2021 toimub Lohjas

Messilt saavad ideid nii elamuehitajad, arhitektid, sisekujundajad ja aiaplaneerijad.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel taskukohase hinnaga!

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Mööbli restaureerimise ja mööbli valmistamise kursused

Tule valmista või restaureeri ise mööbel või puitese õppides praktilise töö käigus ka töö põhimõtteid, viimistlustehnikaid ja suundi.

Saunaahju ehk saunakerise valimine: mis näitajad on olulised?

Puuküttega saunaahju peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Painutatud puidust valgustid uBent - ainulaadne Eesti käsitöö

uBent disainer Viljo Naarits käe all valmivad unikaalsed painutatud puidust lillekujulised valgustid, mis on inspireeritud Eesti kevadlilledest nagu krookus, lumikelluke, ülane, sinilill.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Villeroy & Boch esitles uusi vannitoatrende

Villeroy & Boch esitles innovatsioone, mis toovad vannituppa nutikad WC-potid, antibakteriaalse ja mustust tõrjuva keraamika ning vett säästvad lahendused.

Puitparketi valimine - mida tasub teada!

Paljud parketid tunduvad esmapilgul sarnased. Siis tuleb aga mängu nende kvaliteedi ja hinna suhe, mille puhul on määrav puidukihi paksus, vineeri kvaliteet...

Et tööelu kodust elu ei vallutaks

Kõige suurem kodukontori väljakutse on kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada.

Uuring: mille järgi tegelikult koju kuvarit valitakse?

Uuringust selgus, et peale hinna (78%) on kõige olulisemaks teguriks kodukontori kuvari ekraani suurus (68%).

Aitame Sul käesoleva hooaja värvitoone ja kangaid kokku sobitada!

Vaata näidiseid... Bukleekangas on uus trend. Retrotrend väljendub mustrites- ruuduline kangas ja lillemustrid sobivad hästi maakodu interjööriga.

Mida peab teadma looduskivi väli- või sisetingimustesse valides?

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Anna kodule tervendav vitamiinisüst päikeselise julge kollasega

Olles selle aasta üks trenditoon on kollane tulnud, et avardada ja valgustada hämaraid nurki. Kollase värvienergia sisendab optimismi, reipust, julgust...

Kontaktivaba ja isepuhastuv elektrooniline segisti Delabie TEMPOMATIC 4

Segisti toimib kontaktivabalt. Veeringluse tagamiseks aktiveerub segisti torustikus automaatselt antibakteriaalse toimega loputus iga 24 tunni järel.

Tunnustatud fotokunstniku näituse modellideks on Villeroy & Bochi vannitoatooted

Näitus koosneb cinemagraphidest ehk liikuvatest piltidest, millel on keskseteks karakteriteks Villeroy & Bochi vann, valamud, dušialused ning isegi WC-pott.

Elitis seinakatted - väljakutse olla julge ja innovaatiline

Eksklusiivsed tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber miksitud värviga.

Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

Uued Bosch sügavkülmikud kasutavad uut õhuringlussüsteemi, tänu millele ei ole püstiseid sügavkülmikuid vaja sulatada. See säästab aega kui pikemas perspektiivis ka elektrikulu.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Zimmer+Rohde sisustuskangad - maastik jutustab loo!

Iga maastik, olgu selleks siis kõrb, kaljud või lavendlipõld, annab edasi erinevaid emotsioone-tundeid ja jutustab oma loo.

ELKE Mööblis lai valik välimööblit ja -aksessuaare

Ideed õue puhkeala, terrassi ja rõdu sisustamiseks!

Erilised leiud Paradizo salongis: transformer-lauad, erimõõdus madratsid ja Itaalia köögid

Diivanilaua muutmine söögilauaks võtab aega vaid viis sekundit. Eksklusiivse madratsi saab tellida erimõõdus ja transportida koju auto pagasiruumis.

Uue põlvkonna  filterkann J. SHMIDT 500 - nutikas elektrooniline puhastussüsteem

Maailma esimene nutifilter, mis on pea sama võimas, kui valamualaune filtersüsteem! See ei lisa puhastamiseks ühtegi keemilist ainet! Sobib hästi beebitoitude valmistamiseks ja allergikutele.

Kuidas sisustustrendides teadlikult orienteeruda?

Vajame enda ümber keskkonda, mis toetaks meie unikaalsust. See ongi 2021. aastal sisekujunduse suurim trend!

Näljane nelik - 4 köögilauda, mis ajavad isutama

Viimasel ajal saavad paljud pered liita söögilaua taga mitut funktsiooni: olles kohaks söömisele, lastele õppimisele ja täiskasvanutele töötamisele.

Kodu koristamise ja pisiparanduste nutikad ning tõhusad lahendused

On olemas vaiba plekieemaldajaid, mida ei pea välja loputama. Lisaks puhastusained rasva, katlakivi, õli ja hallituse eemaldamiseks jpm.

Keraamiliste plaatide valimine – 8 asja, millega arvestada

Suured plaadid muudavad ruumid avaramaks, aga see ei kehti väikese ruumi puhul. Väikese ruumi muudavad suuremaks heledat toonid ja väiksemad plaadid.

Ajal, mil teisiti ei saagi - 7 head põhjust kodu sisustamiseks veebis

Kodu sisustamise veebi kolimise trend on endaga kaasa haaranud paljud sisustuspoed ja -salongid. Kogu tootevalik on nüüd ka veebis saadaval.

Garderoobi planeerimine – lihtsuses peitub geniaalsus

Peaeesmärk on garderoob kasutajast lähtudes võimalikult ratsionaalset ära planeerida ja sageli on määrava tähtsusega ka selle lõplik hind.

Silhouet segistid ja dušid - efektne ja ajatu matt valge pind!

Ärge laske end eksitada segistite ja duššide õrnast välisilmest. Matt valge pulbervärv on vastupidav, pleekimis- ja kulumiskindel ning üllatavalt kergesti puhastatav.

Uued Tank 100 liuguksed on eriti kitsa ja kerge raamiga

Tank 100 alumiiniumprofiiliga liuguksed. Stiilne esimesest pilgust. Kitsas 4mm raam ja puidust sisu.

Font Barcelona lülitid ja pistikupesad - ajatu disainiklassika

Font Barcelona disainib ja toodab lüliteid ja pistikupesasid, mis ühendavad endas ajatut ilu ja uusimaid tehnoloogiaid.

Köögitrendid 2021: klaasist püstak-vitriinid, riiulid, uued fassaadid

2021 aastal otsitakse uusi vorme ja põnevaid lahendusi. Kõik on väsinud tüüpilistest köögimööbli elementide paigutusest - kapid all, kapid üleval.

Moodne valgusprofiil võimaldab ruumi valgust ümber kujundada

Valgusprofiili Easy Light võimaldab valgusvälimuse muutmist lihtsalt mõne liigutusega. Profiil sobib nii lakke kui seinale.

TOP 5 sisustusideed: söögituba kui kodukontor

Aastal 2021 on söögilauast saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks.

Kuidas valida kott-tooli, mis sobib nii tuppa kui õue?

Tähelepanu tuleb pöörata 6 asjale: kott-tooli sise- ja väliskoti olemasolule, koti suurusele ja kujule, kangale, graanulitele, õmblustele ja tõmblukkudele.

Kappvoodi – meisterlik ruumisäästja

Kappvoodi ehk seinavoodi põhiidee on võimalus magamiskoht niimoodi kokku panna, et elu- või lastetuppa tekib päevaseks ajaks lisaruum toimetamisteks.

Mida peab disainer oluliseks parema töökeskkonna loomiseks kodus?

Parimad tingimused heaks töötamiseks on võimalikult tühi töölaud, piisavalt valgust ja mugavus.

Valgusmooduliga pinglagi võimaldab luua illusioonefekte

Valgusmoodulitega pinglagi ehk valguslagi tekitab illusioonefekti topeltprintiga. Mõlemale poole pingmaterjali prinditakse pilt, mis tuleb esile valguse muutumisega.

Eriti tõhusad köögi puhastusained - ZEP Eesti

Köögi puhastusained on mõeldud proffidele mingi kindla probleemi lahendamiseks.

Katlakivi ja hallituse eemaldamine küttekehadelt, puidult jne

Tooted on mõeldud kindla probleemi lahendamiseks. Vaata põhjalikumalt videost.

Home&you sisustuspoe stilisti soovitused käesolevaks aastaks

Looduse keskel elamine, lopsakus, pastelsed toonid ja helgus.

Pinglagi loob kauakestva erilahendusega interjööri

Premium klassi pinglagi on väga vastupidav - ei pleegi, ei tuhmu, ei pragune, ei hakka hallitama. Pingmaterjal võimaldab luua erinevaid disainilahendusi ka seinale.

Damixa kraanid sinu stiilses kodus

Damixa segistite abil saate ühendada suurepärase funktsionaalsuse disaini, materjalide ja värvidega, mis kajastavad teie stiili.

Trendispikker: tapeedid ja seinakatted

Tapeeditrendid 2021! Moes on nii originaalilähedase välisruumi jätkamine siseruumis kui dramaatilised julged ja ka lummavalt rahustavad fantaasia mustrid.

Millist värvi kardinad sobiksid Sinu koju?

Mis on kardinamaailmas moes? Kuidas valida sobivat värvi kardinad?

Valgustid: Kuidas valida koju see õige?

Elutoa, söögitoa, magamistoa ja kodukontori valgustamise ideed.

Tikkurila 2021. aasta värv on helesinine lootuse toon CUMULUS

Trendivärvide kollektsiooni toonid peegeldavad looduse ilu ja energiat ning on inspireeritud taevast, merest, päikeseloojangust ning värvikast taimeriigist.

Puidust moodulpõrand - hea valik rõdule, terrassile ja sauna

Termosaare moodulparketil on palju plusse - väga vastupidav, lai mustrite ja mooduli suuruste valik, ülilihtne paigaldus, mõistlik hind.

Iittala 2021. aasta värvid on ametüst ja tumehall

Iittala 140.juubeli klaasist esemete kollektsiooni äratavad ellu maagiline ametüst ja elegantne tumehall.

Kuidas aitavad ColourFutures trendivärvid meid toetada ja tasakaalustada?

Iga värv kannab endas erinevat jõudu, mille võtame vastu alateadlikult. Oleme erinevates eluetappides, nooremas eas vajame aktiivsemat energiat kui vanemas eas.

5 viga, mida vannitoa valgustamisel tasuks vältida

Liiga vähe valgusallikaid, valed lambid, ebapraktiline lülitite asukoht, vale valgustite kombineerimine vannitoa värvusega, vale lambiklaasi valik ja varjud.

Toataim loob kodule uue ilme

Mida tuleks tähele panne enne toalillede väljavalimist ja põhilised nipid nende hooldusel.

2021 aasta trendivärvid vannitoa sisekujunduses

Villeroy & Bochi kollektsioonide trendikas hall toon lisab vannitoale urbanistlikku hõngu. Kollaseid värvilaike saab lisada rätikute, dušikardinate jms-ga.

Milline robottolmuimeja ja aknapesurobot osta?

Olulised näitajad on robottolmuimeja puhul tarkus, koristuse põhjalikkus ja aku kestvus. Aknapesuroboti valimisel aga pestavate pindade suurus.

Pantone 2021. aasta trendivärvid on seotud positiivsuse ja kindlameelsusega

Tasakaaluka ja praktilise halli ning soojendava ja optimistliku erkkollase kontrastne kooslus väljendab positiivsust, stabiilsust, vastupidavust ja lootust.

Xiaomil ametlik e-pood Eestis

Populaarne nutiseadmete tootja Xiaomi avas Eestis ametliku e-poe, mis suurendab oluliselt nii tehnika kättesaadavust kui ka uute toodete siinsele turule ilmumise kiirust.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube