Sisekujundus, sisustus, ehitus, aed - nõuanded, trendid ja kontaktid!

Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

2021-06-29
Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?

Õhupuhasti on köögi juures üks olulisemaid komponente. Kuna populaarsed on avatud köögid, siis liiguvad toidu valmistamise aroomid tahes tahtmata teistesse ruumidesse. Seega on õhupuhastid olulised, kuna imavad endasse aroome ning on ühtlasi üheks sisustuse komponendiks.

Enamasti on õhupuhasti üsna nähtav, sest asub silmade kõrgusel. Saadaval on ka integreeritud õhupuhastid, mis justkui “kaovad” kapi sisse.

Õhupuhastit valides soovitakse enamasti saada kõige vaiksem ja võimsam. Seejuures on oluline ka õhupuhasti sobivus olemasoleva ventilatsioonisüsteemiga. Tähtis on ka õige paigutamine ja ohutusnõuete järgimine. Kvaliteetne ja kena õhupuhasti kestab pikki aastaid, mistõttu pole vaja teda vahetada, kui soovite kööki värskendada. Toome teieni nõuanded, mis aitavad leida sobiva õhupuhasti.

Sobivus ventilatsiooniga

See on ilmselt kõige olulisem parameeter, kuna teeb kindlaks, millist õhupuhastit on vaja. Kui teil on olemas ventilatsioonitoru või ava, sobib välisringlus ehk äratõmbe režiimiga õhupuhasti. Peale selle on olemas ka siseringlus ehk söefiltriga õhupuhastid. Need sobivad siis, kui köögis puudub ventilatsioonitoru- või ava.

Kodu ventilatsioonisüsteeme on erinevaid. Olemas on nii eraldi väljapühkekanaliga, soojusvahetiga ventilatsiooniagregaati läbivaid, keskventilatsiooniga ühilduvaid kui ka iseseisva retsirkulatsiooniga ventilatsioonid, mis puhastab õhu otse seadmes ning suunab seejärel kööki tagasi.

Kortermajades on enamasti köökidel väljapuhke kanalid, kus õhupuhasti mootor peab kuuma ja niiske õhu ning suitsu ja õlijäägid juhtima köögist välja. Uusarendustes eelistatakse kasutada soojusvahetiga ventilatsiooniagregaat. Selle puhul veab mootor musta õhu välja ka pliidi kohalt ja õhupuhastile ei olegi vaja mootorit.

Peale seda, kui ventilatsioonisüsteem on kindlaks tehtud, on teada, kas vaja on kubu, millel on endal mootor või on võimeline töötama väljaspool õhupuhastit oleva mootoriga. Seejärel saab vaadata õhupuhasti muid omadusi.

Disain

Õhupuhasteid on olemas nii selliseid, mis kinnitatakse lakke kui ka selliseid, mis kinnitatakse seina külge. Seinale kinnitatav õhupuhasti tasub valida siis, kui ventilatsiooniava on pliidi kohal seinal või külgmisel seinal. Köögisaartel kasutatakse enamasti lakke kinnitatavaid õhupuhasteid.

Õhupuhasti peaks sobima köögimööbli ja üldise stiiliga. Kui kõrval seinal on vaba ruumi, pääseb õhupuhasti paremini esile.

Tihti integreeritakse õhupuhastid köögimööblisse ning ühendatakse äratõmbeleeriga. Õhupuhasti peaks olema pliidist suurem või sama suurusega, kuid kindlasti mitte väiksem. Kõige populaarsemad on 60 cm laiad õhupuhastid, kuid olemas on ka muude mõõtmetega seadmeid.

Võimsus

Võimsust valides on mõtekas arvestada sellega, et õhk peaks vahetuma kümme korda tunnis. Samuti tasub mõelda sellele, kui tihti ja millist toitu valmistate. Võimsuse arvutamise valem on järgmine: kõigepealt arvutage toa ruumala (pikkus x laius x kõrgus) . Seejuures tuleb olla tähelepanelik, sest avatud köögi korral tasub toa mõõtmeteks võtta kogu ruumi mõõtmed.

Saadud tulemuse kuuega korrutades saate minimaalse tõmbevõime, mis on 6 õhuvahetust tunnis. See on piisav kerge toiduvalmistamise puhul. Ruumala kaheteistkümnega korrutades saate maksimaalse tõmbevõime, mis on ideaalne näiteks õliga praadimisel. Tänapäevastel õhupuhastitel on võimsused vahemikus 400-1000 kuupmeetrit tunni kohta. Keskmiselt ostetakse õhupuhasti võimsusega 600-800 kuupmeetrit tunnis.

Õhupuhasti tööpõhimõte

Perimeetertõmbega õhupuhastitel on olemas metallplaat, mis tõmbab üles ka õhu, mis on jäänud üles servadesse. See laiendab  tõmbeala. Ilma perimeeter filtrita tavalise võrefiltriga õhupuhasti tõmbab õhku üles ainult keskelt.

Nii võrefiltriga kui ka perimeeterfiltriga õhupuhastil on alumiiniumist rasvafilter. Auru tõustes jahutab metall õli, mis koguneb võre külge. See filter on vajalik, et kaitsta mootorit rasva eest, mida sisaldab ülestõmmatav õhk. Rasva- või võrefiltreid tuleb regulaarselt pesta.

Seejärel peaks õhk minema otse õue, kuid alati ei ole see võimalik. Sellistes olukordades tasub kasutada söefiltriga õhupuhastit. Õhupuhasti filter on tehtud aktiivsöest, mis eemaldab õhust lõhnad. Siiski tuleb seda filtrit regulaarselt vahetada vastavalt kasutamisele, kuid üldiselt iga poole aasta tagant.

Bipolaarse ionisatsiooniga õhupuhastid eemaldavad lisaks toidulõhnadele ka muid kahjulikke aineid kodus olevast õhust. Tekkinud negatiivsed õhuioonid aitavad hoida õhu puhta ja värskena, neutraliseerides näiteks toidu valmistamisel või viiruste ja bakterite tekitatud positiivsed ioonid.
Müratase

Müratase saab oluliseks kriteeriumiks just siis, kui teil on avatud köök. Te ju ei soovi, et elutoas televiisorit vaadates hakkaks teid segama köögis oleva õhupuhasti lärm. Mürataset mõõdetakse detsibellides (dB) ja õhupuhastil on see näidatud kiirema ja aeglasema režiimiga töötades.

Juhul, kui on märgitud ainult 1 number, tähendab see üldiselt madalamal kiirusel tekkivat müra. Keskmiselt on õhupuhastite müratase vahemikus 40-70 dB. Võrdluseks- sosistamine on enamasti 40 dB ja tavaline rääkimine 60-70 dB.

Müra kogust mõjutab ka toru paigaldus. Õhupuhasti on vaikne, kui ventilatsioonitoru on lühike ja väheste pöördenurkadega.

Paigaldus

Enamasti paigaldatakse õhupuhasti umbes 60-70 cm kõrgusele tööpinnast. Elektri- ja induktsioonpliidi korral võib olla vahemaa väiksem võrreldes gaasipliidiga. Liiga madal õhupuhasti ei tohi olla siis, kui kokk on pikka kasvu. Üldiselt töötab õhupuhasti tõhusamalt, kui paikneb pliidile lähemal.

Leidke vajaminev köögitehnika Kaup24.ee veebipoest!

A: Kaup24.ee, Kuidas valida uude korterisse õhupuhastit?   

 

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

Kaardista enda vajadused. Kui suurt kodu sul vaja on ja mitu tuba oleks optimaalne? Selgita välja oma võimalused.

Köögitehnika tehnovõrkude planeerimist alusta elamuprojekti algfaasis

Köögi planeerimine tähendab palju enamat kui uus mööbel ja tehnika paigaldus nagu sageli ekslikult arvatakse.

Uued nutikad ja paindlikud kodukontori mööblilahendused Radiselt

Minimalistliku disainiga stiilne riiul, kummut või kirjutuslauad sobib nii kodukontorisse kui ka koolilapse tuppa. Mööbel on valmistatud naturaalsest kasevineerist.

Tikkurila aasta värv 2022: Iga seiklus algab kodust

Tikkurila aasta värv on L478 Kestrel, rahulik ja maandav pruun, millele on lisatud veidike külma punast.

Lõpuks ometi! Nutikas robottolmuimeja suudab ise maas vedelevaid sokke ja juhtmeid vältida

Kuna Samsung Jet Bot AI+ robottolmuimeja näeb ära esemed, mis on vähemalt ühe sentimeetri kõrgused, siis ei ole enam ka muret koduloomade omanikel.

Peidetud raamiga seinasisene lükanduks Ermetika. UUS!

Peidetud raamiga seinasisesel lükanduksel pole näha ei lenge ega ka liiste, ainult seinaga samas viimistluses vormistatud ava.

Simplicity tapeedid - ultramoodne disain ja lõputud modifitseerimise võimalused!

Vastavalt väljatöötatud interjööri disaini kontseptsioonile saab vahetada tapeetide: kujunduse värvi, tausta struktuuri, kujundite asukohta, proportsioone ning suuruseid.

Kümme trendi Kopenhaageni disainipäevadelt

Uute toodete seas mõjusid paljud juba vanade tuttavatena. Vormide ja värvide poolest olid esindatud nii 50ndad, 60ndad kui ka 70ndad.

Ekspert annab nõu: kuidas pesta sulejopet ja villaseid rõivaid

Sulejope pesemisel on eriti oluline kuivatusprotsess, mida on soovitatav teha kasutades trummelkuivatit või kuivatusrežiimiga pesumasinat.

Selle aasta jõulutrend on valge, kuldse ja hõbedase kooslus

Gardestist leiab sel aastal viis erinevat jõulukollektsiooni, väga laia valiku jõulutulesid ja üle 70 000 erineva jõuludekoratsiooni. Jõulutrend 2021 on kuldse ja hõbedase kooslus!

Avatud köök-elutuba on ökonoomne, aga kujundamisel ka väljakutseks

Disainer soovitab kogu avatud ruumi ulatuses järgida ühtset mööbli stiili. Köögi kapiuste tooni sobib tuua elutoa osasse juurde ning valida sellist värvi diivan.

Magamistuba: Milline kardinate lahendus on parim ja mis lisab luksuslikkust?

Fookuses on pimendavad magamistoa tekstiilkardinad. Luksuslikkust aitab lisada põrandale kukkuvad kardinad!

Uue kodukontori ehitus: kuidas kuludelt kokku hoida?

Kodukontorit sisustades ei piisa paratamatult ainult sülearvutist, sest tekib ju ka muud materjali, mida on hea riiulile või arvutilaua sahtlisse panna ...

OSTA Emotion Walls puidust dekoratiivpaneelid ja VÕIDA SAUNAMAJA!

Võida saun! Dekoratiivplaate saab tellida kas viimistletuna (õlitatult, peitsitult ,lakitult) või viimistlemata kujul. Materjali valikus ainult kõrgeima kvaliteediga väärispuit: tamm, pähkel, kirss, pöök, saar, vaher.

Pehmö - isikupärased nööbipolstriga pingid ja järid

Pehmö polsterdusega pink saab samaaegselt olla nii pink, lauake, riiul kui panipaik. Sobib nii esikusse, elu- kui magamistuppa.

Kastmissüsteemiga lilleriiul GroWert - kaunis ja praktiline lahendus!

Tänu sisse projekteeritud niisutussüsteemile on moodul lilleriiul suurepärane lahendus nii koju, kontorisse, kui kohvikusse.

Kombineeri valgusti endale ise - 4Rroomis on lai valik komponente!

4Room on paindlik oma tootmises ning soovi korral on võimalik panna kokku Teie vajadustele vastav valgusti. Võimalik on ka vana lambikupli vahetus.

Kuidas valida soojaveeboilerit?

Soovitame eelistada kaitstud ehk kinnise küttekehaga soojaveeboilerit, mis on vertikaalselt paigutatav. Veeboileri märgis A++ ei ole kõige olulisem näitaja!

Kuidas valida vaipa?

Esikus ja köögis kasutatakse vaipu võrreldes teiste tubadega märksa intensiivsemalt ja seetõttu tasub sinna valida vaibad, mis on vastupidavad ning lihtsasti puhastavad.

Eramaja renoveerimine: miks on sise- ja välisruum mõistlik tervikuna lahendada?

Renoveerimisprojekt toob enamasti kaasa sisearhitektuurse planeeringu ja tehnovõrkude ümberkorraldamise. Samuti maastikuarhitektuurse projekti muutmise.

Woodmood – unikaalsed põrandalauad ja seinalauad

Sisevoodrilaud Dragon on põnevalt reljeefse ja põletatud pinna taolise efektiga ja Arktik põrandalauad loomulikult kulunud välimuse ja dekoratiivse puidumustriga.

Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

Samsungi kunstiteleri maalivalikusse lisandusid Louvre-i teosed

The Frame on justkui tavaline Samsungi teler, kuid selle teeb eriliseks kunstirežiim, mis näitab teleri mittevaatamise ajal erinevaid kuulsaid kunstiteoseid.

GoldenTile keraamilised plaadid – kvaliteet mõistliku hinnaga!

GoldenTile keraamilised plaadid pakuvad tõelist valikuvabadust interjööri kujundamiseks. Plaadipood.

Värvide ja vormide sümfoonia vannitoas

Villeroy & Bochi Artise valamute 4 uut maalähedast tooni on India suve küps kollane, salveiroheline, roostetoon ja bordoopunane.

Kodu hubaseks japandi stiilis tapeetidega

Tapeedimaailma sügismoes on au kohal japandi stiil. Japandi on kombinatsioon jaapanlikust minimalismist ja funktsionaalsusest ning skandinaavialikust soojusest.

Tapeedi paigaldamine: õiged töövõtted ja nipid!

Tapeedi paigaldamise õpetus. Tapeeditav sein peab olema puhas ja ühtlane, tapeedipaan loodis ja seina ühenduskohad tapeedi värvi värvitud.

AkzoNobeli värvieksperdid valisid 2022 aasta värviks helge taevasinise tooni

2022 aasta värv Bright Skies aitab meil omaks võtta uusi ideid ja kujundada uut tulevikku. Värvitrendid 2022!

5 põhjust, miks valida Xiaomi robottolmuimeja

Xiaomi robottolmuimeja eeliseks on taskukohane hind. Samal ajal saab need robot tööga ideaalselt hakkama, sest imevad ära puru ja põrand saab puhtaks.

Как создать стильный интерьер самостоятельно - идеи и cоветы!

Советы дизайнера интерьера, Идеи оформления дома. Светлана Шатунова - дизайнер по интерьеру.

Tapeedi valimine: olulised kriteeriumid on A+, niiskuskaitse, helisummutus

Tapeedi valimisel on oluline keskkonnasäästlikkus, niiskuskindlus, tulekindlus, pestavus, plekikaitse, kulumiskindlus, UV-kaitse ning antibakteriaalsed omadused.

Männimetsa projekteeritud nurgeline must eramu sai julge sisu

Galerii! Meie poole pöörduti sooviga saada maja, milles kasutatakse "koledaid materjale nõnda, et tulemus jääks ilus".

Ideelahendused kardinatega: kuidas lisada interjööri sügisvärvides tonaalsusi?

Toome välja mõned kardinakangaste ideelahendused, kuidas lisada interjööri erinevaid tonaalsusi, et saavutada värvimuutus ning sügisele vastav meeleolu.

Küünalde ohutu põletamise kuldreeglid - tasub teada!

Küünla põletamise õpetus ja valimine - suurus, küünlatahi pikkus, auku ja liiga lähestikku põlevad küünlad, küünal klaasnõus. Küünalt ei tohi jätta järelvalveta.

Vannitoa LED valgustusega peegel udueemaldusega - uudistoode!

Nutikas eritellimus LED peegel on tolmu- ja niiskuskindel (IP65) ning udueemaldusega ehk soojussensoriga. Peegli kuju, suurust ja lisaomadusi saab valida.

Põranda värvimine šablooniga – isikupärane ja vastupidav!

Šablooniga värvimine. Sobivad nii puit-, laminaat-, betoon- kui kivipõrandad ja keraamilised plaadid.

Uus must vann Freedom W Black - peen ilu ja kumerad jooned

Sellele kaunile vannile ei ole vaja täiendavalt paigaldada plaate või muud viimistlust. Vann on valmistatud kvaliteetsest akrüülist, eluaegne garantii!

Korteri sanitaarremont: tähendus, planeerimine ja maksumus

Korteri sanitaarremont on iluvigade parandus, mis sisaldab seinte ümberviimistlemist, värvimist, tapeetimist, põrandakattematerjali uuendamist, uste vahetust, sanruumi heakorratöid.

Soome elamumess Lohjas 2021: muljed ja uued ideed

Lohja elamumessil on ühtse joonena kõigi eramute fassaadidel kasutatud puitu. Köökide puhul hakkas silma köögitsooni viimine teisele korrusele.

Reguleeritava kõrgusega mööbel - parim lahendus koolilapse tuppa!

Kirjutuslaua ja ka tooli kõrgused on astmevabalt reguleeritavad ning need sobituvad muutunud kehakasvuga. Lapsed võtavad automaatselt sisse tervisliku kehaasendi.

Mööbli restaureerimise ja mööbli valmistamise kursused

Tule valmista või restaureeri ise mööbel või puitese õppides praktilise töö käigus ka töö põhimõtteid, viimistlustehnikaid ja suundi.

Akustilised puidust ribipaneelid seinte ja lae viimistlemiseks

Helisummutusega seinapaneelid ja laepaneelid loovad kauni ja kaasaegse atmosfääri igat tüüpi ruumis.

Unikaalne Itaalia mööbel ja sisustuslahendused D-SIGN salongist

Sisekujundaja teenused ja Itaalia mööbli müük. Transformer-diivanid, köögimööbel, vannitoasisustus, söögitoamööbel, valgustid, vaibad jpm.

Vannitoa aksessuaarid - Damixa Silhouet Collection. Uudis!

Täielik vannitoa aksessuaaride sari, mis sobib populaarse Silhouet sarja kujunduse ja pinnaviimistlustega.

Kodu energiate muutmise õpetus - kuhu läheb pilk, sinna ka energia!

Kodu energiate muutmine! Enamasti tegeleme kodu alumise osa sisustamisega ning see tähendab, et ruumi sisenedes tõmbavad need meie pilgu alla, samuti energia.

Colombini Casa: kvaliteetne Itaalia mööbel taskukohase hinnaga!

Space Saver ruumisäästlik mööbel - lastemööbel, disainköögid, garderoobid, magamistoamööbel, elutoamööbel jpm.

Saunaahju ehk saunakerise valimine: mis näitajad on olulised?

Puuküttega saunaahju peamine eesmärk on saavutada soovitud temperatuur võimalikult kiiresti ja et soojus oleks meeldivalt mahe.

Painutatud puidust valgustid uBent - ainulaadne Eesti käsitöö

uBent disainer Viljo Naarits käe all valmivad unikaalsed painutatud puidust lillekujulised käsitöövalgustid, mis on inspireeritud Eesti kevadlilledest nagu krookus, lumikelluke, ülane, sinilill.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Televiisori keskkoht võiks olla istuva vaataja silmade kõrgusel ja teleri ning diivani vahelise kauguse hindamiseks tuleb teleri diagonaali mõõt korrutada kolmega.

Villeroy & Boch esitles uusi vannitoatrende

Villeroy & Boch esitles innovatsioone, mis toovad vannituppa nutikad WC-potid, antibakteriaalse ja mustust tõrjuva keraamika ning vett säästvad lahendused.

Puitparketi valimine - tasub teada!

Paljud parketid tunduvad esmapilgul sarnased. Siis tuleb aga mängu nende kvaliteedi ja hinna suhe, mille puhul on määrav puidukihi paksus, vineeri kvaliteet...

Et tööelu kodust elu ei vallutaks

Kõige suurem kodukontori väljakutse on kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada.

Uuring: mille järgi tegelikult koju kuvarit valitakse?

Uuringust selgus, et peale hinna (78%) on kõige olulisemaks teguriks kodukontori kuvari ekraani suurus (68%).

Aitame Sul käesoleva hooaja värvitoone ja kangaid kokku sobitada!

Vaata näidiseid... Bukleekangas on uus trend. Retrotrend väljendub mustrites- ruuduline kangas ja lillemustrid sobivad hästi maakodu interjööriga.

Looduskivide valimine - Eestis ei tunta tüüpe ja kasutusvõimalusi eriti hästi!

Looduskivide EKSPERT ANNAB NÕU! Peruu travertiin on üks viimase aja parimaid kivileide, mida ta kindlasti tasub fassaadi ja sillutise puhul kaaluda.

Anna kodule tervendav vitamiinisüst päikeselise julge kollasega

Olles selle aasta üks trenditoon on kollane tulnud, et avardada ja valgustada hämaraid nurki. Kollase värvienergia sisendab optimismi, reipust, julgust...

Kontaktivaba ja isepuhastuv elektrooniline segisti Delabie TEMPOMATIC 4

Segisti toimib kontaktivabalt. Veeringluse tagamiseks aktiveerub segisti torustikus automaatselt antibakteriaalse toimega loputus iga 24 tunni järel.

Tunnustatud fotokunstniku näituse modellideks on Villeroy & Bochi vannitoatooted

Näitus koosneb cinemagraphidest ehk liikuvatest piltidest, millel on keskseteks karakteriteks Villeroy & Bochi vann, valamud, dušialused ning isegi WC-pott.

Elitis seinakatted - väljakutse olla julge ja innovaatiline

Eksklusiivsed tapeedid on struktuursed ja ruumilised ning valmistatud looduslähedastest ja loodust imiteerivatest materjalidest nagu pilliroog, puit või paber miksitud värviga.

Kuidas toidu külmutamine aitab keskkonda säästa?

Uued Bosch sügavkülmikud kasutavad uut õhuringlussüsteemi, tänu millele ei ole püstiseid sügavkülmikuid vaja sulatada. See säästab aega kui pikemas perspektiivis ka elektrikulu.

Sisustussalong MUSTER - alati mitmekülgne ja ajatu valik!

Mustri valikust leiab tapeedid, mööbli, valgustid, vaibad, kodutekstiilid, valimiskardinad, aksessuaarid ja aiamööbli.

Zimmer+Rohde sisustuskangad - maastik jutustab loo!

Iga maastik, olgu selleks siis kõrb, kaljud või lavendlipõld, annab edasi erinevaid emotsioone-tundeid ja jutustab oma loo.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube