Sisekujunduse, sisustuse, ehituse, aiakujunduse uudised ja ettevõtted

Lülitite ja pistikupesade valimine

2022-04-13
FontBarcelona lülitid

Mistahes ruumi sisenemisel otsime esimese asjana alati lülitit, et valgus sisse lülitada. Samuti ei jää enamasti pistikupesadki interjööris nähtamatuks. See omakorda viib mõttele, kuidas me nii olulistele detailidele rohkem tähelepanu ei oska pöörata ning laseme tihti lülitid ja pistikupesad hoopiski ehitajal valida?  
 
Silmani Elektri turundusjuht Kaire Amelin rõhutab, et kogu sisekujundus on ühtne tervik, kuhu kuuluvad kindlasti ka lülitid ja pistikud, mille vastupidavuse määrab kvaliteet.

Pisikupesade valimisel on oluline lähtuda ühtsest stiilist

Lülitite ja pistikupesade asukohad tuleb võimalusel planeerida projekteerimise käigus ja valimisel lähtuda interjöörist. Tasub eelistada pigem ühe seeria tooteid, mis võivad värvi poolest varieeruda. Nii on lihtsam ühtset joont hoida.
 
Kõige paremini sobivad interjööri sulanduvad toon-toonis lahendused. Valge interjööriga sobivad hästi valged lahendused, mustaga mustad ning betooniga läheb hästi kokku nt roostevaba teras või sarnane hall toon. Siinkohal on nutikam mängida mitte värvi, vaid hoopis disainiga.

Erksavärviliste lülitite ja pistikutega tasub olla ettevaatlik. Algselt põnevana tundunud lahendused võivad üsna ruutu häirima hakata, sest kontrast seinapinnaga tuleb liiga palju esile.

Lülitite ja pistikupesade asukohad tuleb võimalusel planeerida ruumi enne ehitust. Siis ei teki hiljem vajadust tülikateks pikendusjuhtmete vedamiseks, kuna vajaliku koha peal puudub elektrikontakt.

Erinevatesse kohtadesse erinevad pistikupesad

Lülitite ja pistikupesade kõrgus seinal sõltub enamasti kas eelistusest või siis disaineri nägemusest. Tasub ka teada, et tänapäeval on lisaks seinale olemas igasugu muid põnevaid võimalusi, kuidas pistikupesa paigaldada just täpselt sinna, kus seda kõige rohkem vaja on, kasvõi mööblisse või hoopis põrandasse.
 
Mööblisse paigaldamise pistikupesad on kaasaegne ja nutikas lahendus. Miks mitte lisada diivanilaua, diivani või köögitasapinna sisse mobiili ja sülearvuti laadimise pesa? Ilus ja praktiline lahendus.


 
Põrandatesse paigaldatavaid pistikupesi kasutatakse kõige rohkem kontorites, kus on sageli vaja vooluvõtukohti keset põrandat. See on hea võimalus vältida üle põranda looklevaid kaablipuntraid. Sama lahendus sobib hästi ka koju, kui on näiteks soov televiisor toa keskele paigutada. Spetsiaalseid põrandapesasid saab kasutada ka niisketes ruumides ja välitingimustes.


 
Pistikupesad töölaudadele on aktuaalne nii kodus kui kontoris, sest mõlemal pool on vaja kasutada arvutit, isegi lastel on tänapäeval oma arvutid. Töölaudadesse ning mööbli tasapindadesse integreerimiseks mõeldud pistikupesad aitavad vältida pikendusjuhtmete puntraid ning võimaldavad töö tegemise täpselt seal, kus vaja.


 
Disaini poolest on pistikupesade valik väga lai: modernne, klassika, retro, ajalooline jne.  Materjale on samuti palju, klaasist ja alumiiniumist kuni betooni, naha, plastiku ja roostevaba teraseni välja. Lähtuda tasub ikkagi ruumi funktsioonist ja stiilist.

Miks eelistada tuntud tootjate kvaliteettooteid?

Kvaliteettooted tähendavad lahendust kogu eluks. Midagi pole teha, aga ehituspoodide valikus olevad kõige odavamad lülitid ja pistikupesad pleekivad umbes 5 aastaga ära, samuti puudub garantii nende sisudele.
 
Kvaliteetse lüliti puhul on tagatud kestvus nii väljanägemises kui ka sisemuses. Selle jaoks on lülititel garantii. Tootja vastutab, et lüliti tootmisel on kasutatud selliseid detaile, et ei tekiks elektrilühist.

Kvaliteet on tegelikult tunda juba lüliti klahviliikumisest ja sisselülitamise klõpsust. Näiteks Saksa tootjal Berkeril, võrreldes mitme konkurentide toodanguga, on klahvi liikumine lühike ja sujuv ning lülitusklõps väga vaikne.
 
Kui eelarve ei kannata valida ehedatest materjalidest katteid ja raame nagu alumiinium, klaas, roostevaba teras või looduslik kivi, tasuks eelistada duroplastist tooteid. Duroplast on võrreldes termoplastiga kriimustuskindel ega koltu aja möödudes.

Erinevad lülitamise viisid on ka ajaloolise interjööri ja pööningualuse jaoks

On olemas ruume, mille interjöör tingib erilised lülitilahendused. Näiteks ajalooliste hoonete seinad, mida ei sobi juhtmetega rikkuda kas maalide või efektse tapeedi tõttu. Sellisel juhul on hea lahendus distantsjuhitavad lülitid. Näiteks Saksa tootja Berkeri juhtmeta patareitoitel lülitussüsteemi B.NET võib paigaldada kuhu iganes, vanale palkseinale või keset klaasseina.
 
Vahel aga sobivad ajaloolise atmosfääriga kokku just seinapealsed juhtmed. Olgem ausad, nii on tehtud juba algusaegadest peale. Selleks otstarbeks on olemas spetsiaalsed seinapealsed dekoratiivsed või metalltorusse paigaldatavad juhtmed, mis mõjuvad ruumis omaette ajaloolise sisekujunduselemendina.
 
Hispaania tootjal Fontini on olemas põnev valik seinapealseid lahendusi, samuti 1920.–30. aastatel levinud bakeliidist või portselanist lülitite tänapäevased koopiad.  
 
Kui laes on vaid üks toitejuhe, aga soovitakse paigaldada rohkem valgusteid, on hea lahendus voolusiinid.
 
Silmani Elektri kvaliteettootjate pistikupesade ja lülitite valik:

Berker

Berker tark valik ajatult klassikalisest disainist kuni intelligentsete hoonejuhtimissüsteemideni. Tootekataloog.
Tutvu tootjaga

Font Barcelona

Barcelonas valmistatud luksuslikud lülitid ja pistikupesad. Font Barcelona kujundab ja toodab ajatuid elektriseadmeid, mis ühendavad ilu ja uusimat tehnoloogiat. Kasutades kvaliteetseid materjale ja käsitöö-tootmisprotsesse, mida kohandatakse vastavalt igale projektile, pakuvad Font Barcelona lülitid ja pistikupesad piiramatuid isikupärastamise võimalusi, mis lisavad ainulaadse nüansi igasse ruumi.
Tutvu tootjaga

Fontini

Fontini on pikaajaliste traditsioonidega käsitööna valmistatud pistikupesade ja lülitite tootja Hispaaniast, kelle kasutatud ehedaid materjale, nagu näiteks portselan ja väärismetallid, väärindab käsitöönduslik kultuur.
Tutvu tootjaga

Legrand

Legrand oma rohkem kui 30 000 töötajaga on maailma suurim kaabli- ja paigaldustarvikute tootja Prantsusmaal. Legrand pakub turu kõige mitmekülgsemat tootevalikut, mille moodustavad rahvusvahelistele standarditele vastavad elektriinstallatsiooni- ja paigaldustarvikud sh pistikupesad ja lülitid.
Tutvu tootjaga

Tööstuslikest pistikupesadest on meie peamisteks tarnijateks Austria firma PCE ning rahvusvaheline ettevõte ABB.

Töölaudadesse ning mööblisse integreerimiseks sobivaid vooluvõtu ja multimeedia tooteid pakume Saksa firmalt Bahman, Itaalia firmalt ASA Plastici ja Hispaania firmalt Simon.

Põrandatasse süvistatavatest vooluvõtukohtadest teeme koostööd Hispaania firmaga Simon ja Saksa firmaga Bodensteckdosen.

..................

Silmani Elektri müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine. Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid.

Valitud tooted on saadaval ka edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

 

Lastetoa üldvalgustust planeerides lähtu kaudvalguse põhimõttest!

Lastetoa üldvalgustuse saavutamiseks lähtu kaudvalguse põhimõttest, kus vajalik valgustase saavutatakse pindadelt peegelduva valgusega.

Kombineeri valgusti endale ise - 4Rroomis on lai valik komponente!

4Room on paindlik oma tootmises ning soovi korral on võimalik panna kokku Teie vajadustele vastav valgusti. Võimalik on ka vana lambikupli vahetus.

Skyline Plaza merevaatega korteri sisekujundus loob lendamise tunde

4-toalisesse merevaatega korteri sisekujunduse loomiseks said Wax Design sisekujundajad inspiratsiooni korteri asukohast Skyline Plaza nimelises majas.

Font Barcelona lülitid ja pistikupesad - ajatu disainiklassika

Font Barcelona disainib ja toodab lüliteid ja pistikupesasid, mis ühendavad endas ajatut ilu ja uusimaid tehnoloogiaid.

Moodne valgusprofiil võimaldab ruumi valgust ümber kujundada

Valgusprofiil Easy Light võimaldab valgusvälimuse muutmist lihtsalt mõne liigutusega. Need siinvalgustid ja profiil sobivad nii lakke kui seinale.

Xiaomil ametlik e-pood Eestis

Populaarne nutiseadmete tootja Xiaomi avas Eestis ametliku e-poe, mis suurendab oluliselt nii tehnika kättesaadavust kui ka uute toodete siinsele turule ilmumise kiirust.

Videokoosoleku kiiret ja mugavat ülesseadmist võimaldab ClickShare!

Ruumi paigaldataks eraldi kaamera, mikrofon ja ekraan, mida juhitakse ühe keskse seadme abil, mis pannakse LCD ekraani taha. Laual on ainult juhtnupud.

6 peamist põhjust, miks kasutada sisekujundaja teenust?

Kui Te olete küsimuse või dilemma ees, kas kasutada sisekujundaja teenust või mitte, toob sisearhitekt Ingrid Kuuli välja 6 peamist põhjust, miks seda teha.

Kuidas muuta avar eramu mugavaks peret toetavaks koduks?

Kodu kujundamine on inimese jaoks üks olulisemaid ülesandeid elus. Täiuslik tulemus sünnib pererahva ja sisekujundaja vahelisest usalduslikust koostööst.

Berker Generation R lülitid ja pistikupesad - tippdisain taskukohase hinnaga!

Generation R. seeria lülitid on maailma tipptase nii disaini, insenerilahenduste kui innovaatilisuse osas. Lülitid on valmistatud kvaliteetsetest vastupidavatest materjalidest.

Lülitid ja pistikupesad kui disainelemendid

Lülitid on igas interjööris nähtaval kohal, vaatekõrguse ja sageli ka esimene asi, mida ruumi sisenedes pilguga otsitakse ja käega puudutatakse.

Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google Twitter Youtube