Inspiratsioon ja kontaktid - sisekujundus, sisustus, ehitus, aed!

Mida teha lume raskuse all muserdada saanud piirdeaiaga

Mida teha lume raskuse all muserdada saanud piirdeaiaga
Nagu kõik ehitised, vajavad ka piirdeaiad ja väravad mõnikord parandamist ja taastamist.
Sageli on see tingitud talvisest lumerohkusest.
Kuna lume äravedu on kallis, siis ei jää oodatud sahamehel sageli muud üle, kui lumi suure hooga vastu piirdeaedu lükata. Sellisest lumesurvest tingituna võivad puruneda ka kõige tugevamad piirdeaiad.

Kergema konstruktsiooniga võrkaedu lõhub ka lihtsalt suur hulk taevast alla sadanud lund. Mahasadanud lumi hakkab kiiresti tihenema ning muutub tunduvalt raskemaks. Selle käigus surub ta ka hange sees olevat aiavõrku allapoole.
Kannatada saavadki eelkõige just kergema konstruktsiooniga võrk- ja paneelaiad. Paremal juhul purunevad kinnitusklambrid, mille tagajärjel vajub võrk mööda poste alla. Sel juhul piisab enamasti võrgu ülestõstmisest, pingutamisest ning klambrite lisamisest. Õigeaegsel reageerimisel saab suurema kahju ära hoida ning esialgse olukorra taastamine on kõige odavam.
Halvemal juhul võivad võrgusilmad puruneda või niimoodi välja venida, et esteetilise väljanägemise taastamiseks vana võrku enam kasutada ei saa. Siis tuleks aiavõrk (või paneelid) vähemalt osaliselt asendada.

Korralikult ehitatud puitaiad taluvad koormust küll paremini, kuid pidevalt suureneva raskuse all on võimalik ka nende purunemine. Puitaedadel saavad tavaliselt esimesena kannatada horisontaalsed põõnad ja aialipid. Tugeva ja ühtlase surve tõttu võivad ka aiapostid viltu vajuda.
Olenevalt kahjude suurusest ja piirdeaia üldisest olukorrast on mõnikord otstarbekam ehitada täiesti uus aed ning siis juba arvestada lume raskusest tulenevate ohtudega.

Kevad on tulekul ning lumi sulamas, õige aeg on oma piirdeaiad üle vaadata ning vajadusel kahjustatud detailid ja kinnitused välja vahetada või parandada.

Veel huvitavat lugemist
: www.piirdeaiad.ee
 
Autor: Alari Sander, Piirdeaiad OÜ juhataja (2016)
Portaalist - Kontakt - Reklaam
Inkodu.ee (sisekujundus – sisustus - ehitus - aed) - E-post: info @ inkodu.ee
Kõik õigused kaitstud - inkodu.ee ®. Info kasutamine loata ei ole lubatud!
Facebook Linkedin Instagram Google